Χαϊεντάδες με Περικεφαλαία


C

chrispo

Guest
Συμφωνώ με τον TGD...:thumbsup:( o μόνος που ασχολήθηκε και διάβασε το κείμενο δοκιμής του test)
Άλλα αναφέρει στο κείμενο και άλλα ¨προσπαθεί ¨ να πεί και κατηγορεί ο Dapost...( καμία σχέση):geek:
 






dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.041
Πάμε ξανά. Η απόκριση συχνότητας ηχείων στο δωμάτιο του MF που έβαλα στο ποστ μου και που κατ' επανάληψη έχει μετρήσει ο JA σε διάφορες δοκιμές ηχείων που έχει κάνει ο MF στο παρελθόν είναι αντικειμενικά πολύ κακή. Χειρότερη από ένα μέσο untreated δωμάτιο (θυμίζω ότι αυτό που βλέπετε είναι 1/6 οκτάβας και ΜΟ μετρήσεων, όχι μία θέση).

Η απόκριση αυτή δείχνει ότι το δωμάτιο έχει έντονους συντονισμούς και ανακλάσεις σε όλο το φάσμα. Για τις χαμηλές συχνότητες, δεν το συζητάμε. Οι συντονισμοί και οι ανακλάσεις αυτές αλλοιώνουν το χαρακτήρα οποιουδήποτε ηχείου ή άλλης συσκευής. Οποιοδήποτε συμπέρασμα περί soundstage, imaging, τονικότητας, κλπ. είναι παντελώς αναξιόπιστο. Ωραία μπορεί να ακούγεται, το γράφει και ο JA. Αλλά είναι ακατάλληλο για δοκιμές και critical listening.

Κατά τα άλλα, πολύ μου αρέσει να διαβάζω τον MF και να τον βλέπω στα βιντεάκια του, έχει πολύ χιούμορ και κλασικό bitchy Νεουορκέζικο στυλ. Λέει και ωραίες ιστορίες. Δεν είναι τυχαία περσόνα και επιτυχημένος στο χώρο του. Και μπράβο του.

Εγώ μόνο για το δωμάτιο του έγραψα ;-)
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130


Μηνύματα
7.266
Reaction score
11.815
Όταν νομίζεις πως τα έχεις δει όλα ….

https://jcat.eu/product/reference-sata-cable/

350€ το sata cable γαμάτα θα παίζει.
Με τόσο χρήμα αγοράζω γραμμικό τροφοδοτικό και passive cooling case για τον nuc μου και είμαι άρχοντας μπρε! άντε, πες ότι ο nuc δεν χρειάζεται τόσο μεγάλο καλώδιο μιας που είναι μια σταλιά, αλλά και πάλι, ένα μικρό καλώδιο δεν θα κοστίζει μια κατοστάρα;
 

Μηνύματα
455
Reaction score
572
αφήστε τους χαιεντάδες να απολαύσουν τα αποκτήματά τους στο κάτω κάτω δεν ενοχλούν κανένα και είναι και όμορφα
στη όψη ,εδώ αγοράζουν αυτοκίνητα που κανονικά έπρεπε οι οδηγοί τους να έχουν αγωνιστική λισάνς και δεν λέμε τίποτα το χαί εντ μας πείραξε
 

Μηνύματα
7.266
Reaction score
11.815
αφήστε τους χαιεντάδες να απολαύσουν τα αποκτήματά τους στο κάτω κάτω δεν ενοχλούν κανένα και είναι και όμορφα
στη όψη ,εδώ αγοράζουν αυτοκίνητα που κανονικά έπρεπε οι οδηγοί τους να έχουν αγωνιστική λισάνς και δεν λέμε τίποτα το χαί εντ μας πείραξε
Οι χαϊεντάδες να είναι καλά και να τα χαίρονται. Το πρόβλημα ξεκινά όταν οι χαϊεντάδες είναι σε θέση να επηρεάσουν τους αδαείς, τους νεοεισερχόμενους.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Οι χαϊεντάδες να είναι καλά και να τα χαίρονται. Το πρόβλημα ξεκινά όταν οι χαϊεντάδες είναι σε θέση να επηρεάσουν τους αδαείς, τους νεοεισερχόμενους.
Και εσύ τι είσαι ρε πουλάκι μου; ο προστάτης των νιουμπηδων;
Χεστηκα για τους νέους, χεστηκα και για τους παλιούς.
Εμένα το μόνο που με ενοχλεί είναι το να λένε (κάποιοι, όχι όλοι) μπαρούφες με ύφος χιλίων καρδιναλιων.
 

Μηνύματα
7.266
Reaction score
11.815
Και εσύ τι είσαι ρε πουλάκι μου; ο προστάτης των νιουμπηδων;
Χεστηκα για τους νέους, χεστηκα και για τους παλιούς.
Εμένα το μόνο που με ενοχλεί είναι το να λένε (κάποιοι, όχι όλοι) μπαρούφες με ύφος χιλίων καρδιναλιων.
Η μπαρουφολογία ενοχλεί κι εμένα, αλλά παράλληλα θυμάμαι και τον λόγο για τον οποίο γράφτηκα στο παρόν forum...
 


Μηνύματα
455
Reaction score
572
μπαρουφολογίες είναι και αυτά που γράφουμε και εμείς.
σκέψου ότι μιλάμε για ηχητικά μέσω πληκτρολογίου
για στρίψιμο μέσω πληκτρολογίου,πω πω ρε φίλε πως έστριψε το ψ μοντέλο θεικά λέμε τι να μας πεί ο Χάμιλτον και αν τον δείς ζωντανά μέχρι να στρίψει νύχτωσε κ.α
ΜΑΛΑΚΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑΣ
 

H

HuxFlux

Guest
Και εσύ τι είσαι ρε πουλάκι μου; ο προστάτης των νιουμπηδων;
Χεστηκα για τους νέους, χεστηκα και για τους παλιούς.
Εμένα το μόνο που με ενοχλεί είναι το να λένε (κάποιοι, όχι όλοι) μπαρούφες με ύφος χιλίων καρδιναλιων.
Αυτό ισχύει και για την άλλη πλευρά.

Παράδειγμα λαμπρό το παρόν thread, να μην πω forum.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.671
Reaction score
28.010
σκέψου ότι μιλάμε για ηχητικά μέσω πληκτρολογίου
Γιατί πρέπει να ακούσω ένα τέτοιο χώρο για να έχω άποψη;
620VS55fig5.jpg


Ή εδώ.
Screenshot_20200116_080513.jpg


Δεν σχολιάσαμε γιατί ακούει έτσι ως χρήστης. Αναφερθήκαμε στην ανεπάρκεια του χώρου να εξυπηρετήσει την επαγγελματική δραστηριότητα για την οποία υπάρχει.

by the way, o χώρος τις δεύτερης φωτογραφίας ρίχνει στα αυτιά αυτού στην πρώτη. Η μεγαλύτερη πλάκα είναι ότι ο πρώτος είναι reviewer στο Stereophile και ο δεύτερος απλός μουσικόφιλος.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.495
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top