Χειρότερες Ταινίες Που Είδαμε!!

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Συνεχώς γράφουμε για ταινίες αναφοράς.......
Ταινίες με εκπληκτική εικόνα, τρομερό ήχο, έξυπνο σενάριο ή καλοδουλεμένη σκηνοθεσία.........

Μήπως θα έπρεπε να αλληλοβοηθηθούμε και στο θέμα "χειρότερες ταινίες"?
Όχι τίποτε άλλο, αλλά να μην χάνουμε άδικα 2 ή 3 ώρες από την ζωή μας(αλλά και το 1,5 ευρώ της ενοικίασης) για κάποιες ταινίες που ΔΕΝ βλέπονται!!

Θα γράψω μερικές αύριο ή μεθάυριο (για να τις οργανώσω λίγο στο μυαλό μου και στο γράψιμο)
Κάποιες που μου έρχονται σαν φλασιές στο μυαλό μου είναι πχ
"Cabin Fever"
"Battle Royale"
"Dogville"
"Mulholland Drive"
"Citizen Verdict"
"Chasing Sleep"
"Driven"
κ.ο.κ.

Προσωπική μου εκτίμηση βέβαια (και όχι δεσμευτική για τους υπόλοιπους......)

Θα ήταν καλό πάντως να συγκεντρώσουμε μια λίστα με "πατάτες" προς αποφυγήν... :roll: :wink:
 







Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
"Dogville"
"Mulholland Drive"
΄

Γιάννη, αν και συνήθως συμφωνούμε, σε αυτές τις δύο θα διαφωνήσουμε!Πολύ καλές ταινίες. Θα σου πρότεινα να τις ξαναδεις, ίσως με περισσότερη προσοχή ή όταν είσαι αρκετά ξεκούραστος. Πραγματικά πιστεύω πως αξίζει! :wink:

Τώρα για ταινίες-"πατάτες"...
Καλύτερα να σας αφιερώσω λίγο Τερζή:
"Τι να πρωτοθυμηθώ...Σε πιο ψέμα να σταθώ...."
:mrgreen:
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Για την "Ονειροπαγίδα" του King μιλάτε;;
Ναι...και στο τελος λες....
Τι εγινε??????


Χειροτερη (και μαλιστα την εχω δει και πολλες φορες!!!!!!)

''Rosencrantz And Guildenstern Are Dead'' καποιου ειδους κωμωδια ειναι...

Τρομερη κουραστικη ακωμωδη μλκια....
 

Μηνύματα
218
Reaction score
0
Η χειρότερη ταινία που έχω δει ποτέ μου είναι το Safe Sex.Απίστευτο σκουπίδι.
Οταν τελείωσε έκλαιγα τη 1,5 ώρα που έχασα απότη ζωή μου για να δω αυτή τη μ@#$!@%α.
Και φρικάρω όταν σκέφτομαι πόσα εισητήρια έκανε όταν παίχτηκε στα σινεμά.
Μάλλον οι Έλληνες πήγαν και είδαν τον εαυτό τους για αυτό και τους άρεσε τόσο...
 

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Driven: Η χειροτερη ολων με μεγαλη διαφορα

Jay and Silent Bob Strike Back: Ειχα ολη την καλη διαθεση, αλλα μαλλον θα επρεπε να ειμαι μαστουρωμένος για να γελασω

Insomnia: Η πρωτη και μοναδικη φορα που κοιμηθηκα σε κινηματογραφο. Απιστευτη ειρωνεια...
 

Μηνύματα
886
Reaction score
22
Αν και δεν συμφωνω με το να προτείνουμε σε καποιους να μην δουν κάποια ταινία με δεδομένο οτι "περι ορέξεως....", η χειρότερη που είδα ήταν με διαφορά το "Αγγελοι του Τσάρλι 2"

Απίστευτη.
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
αααααααααααααααααααααααααααααααααααα

μόλις θυμήθηκα άλλη μία τραυματική εμπειρία της ζωής μου...
Το μετέωρο βήμα του πελαργού

ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Καραδοκεί θάνατος λόγω ανίας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
αααααααααααααααααααααααααααααααααααα

μόλις θυμήθηκα άλλη μία τραυματική εμπειρία της ζωής μου...
Το μετέωρο βήμα του πελαργού

ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Καραδοκεί θάνατος λόγω ανίας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σπυρο διαλεξε αλλη ταινια... ΔΕΝ αναφερομαστε σε ταινιες βωβου κινηματογραφου...
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Αν πάθαινες κι εσύ ότι έπαθα κι εγω δεν θα γέλαγες...

δευτεροετής στο Πανεπιστήμιο και μια κουλτουριάρα γκόμενα με σπρώχνει στο σινεμά για Αγγελόπουλο...Και να ψάχνει να βρεί τα νοήματα κι εγω αν λέω από μέσα μου "σκάσε και κολύμπα μ@λ@κ@" ...

Τέλος πάντων μετά από τις 3 πιο ανιαρές ώρες της ζωής μου την εγκατέλειψα μόνη να ψάχνει τα νοήματα και πήγα σε ένα bar και ήπια 5-6 μισόλιτρα μπύρα για να συνέλθω...
 

Μηνύματα
465
Reaction score
54
Blade 2...στα πρώτα δέκα λεπτά είχα πατήσει το stop. Ουδεμία σχέση με το πολύ καλό πρώτο μέρος.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Insomnia: Η πρωτη και μοναδικη φορα που κοιμηθηκα σε κινηματογραφο. Απιστευτη ειρωνεια...
Αναφέρεσαι στην ειρωνεία Θεμιστοκλή ή τελικά δεν σου άρεσε & η ταινία?
Όντως ειρωνεία!!
Δεν σκέφτηκες καν τον Al Pacino που προσπαθούσε να κοιμηθεί και σε έβλεπε από κάτω να κοιμάσαι? (και του έσπαγες επιπλέον τα νεύρα!! :mrgreen: )

Καλή ταινία. Μου άρεσε.......
(και την πήρα και σχεδόν τσάμπα σε περιοδικό με 8 ευρώ!!!)
 

Μηνύματα
282
Reaction score
19
Τα τελευταία χρόνια όλο και πολλαπλασιάζονται οι ταινίες που δεν μας αρέσουν. Γι αυτό το λόγο πιστεύω πιο εύκολο θα ήταν για μένα να σας πω ποιες μου άρεσαν πάρα πολύ παρά να κάτσω να κάνω μια 10σελίδη λίστα με τις κακές ταινίες που είδα φέτος.
Απ’ ότι μ’ έρχεται στο μυαλό , θυμάμαι το Σκοτεινό χωριό που εξαπάτησε το κοινό με το trailer και το όνομα του σκηνοθέτη, ( πιο όνομα δηλαδή , μια 6η αίσθηση του έκατσε κι αυτή στα τελευταία 2 λεπτά.)
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Η χειρότερη ταινία που έχω δει ποτέ μου είναι το Safe Sex.Απίστευτο σκουπίδι.
Οταν τελείωσε έκλαιγα τη 1,5 ώρα που έχασα απότη ζωή μου για να δω αυτή τη μ@#$!@%α.
Και φρικάρω όταν σκέφτομαι πόσα εισητήρια έκανε όταν παίχτηκε στα σινεμά.
Μάλλον οι Έλληνες πήγαν και είδαν τον εαυτό τους για αυτό και τους άρεσε τόσο...[/
quote]
......ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ "ΟΞΥΓΟΝΟ" ΠΟΥ ΤΟ ΓΥΡΙΣΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ(ΡΕΠΑΣ-ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ)......Α Η Δ Ι Α !!!!!
ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΑΥΣΤΗΡΩΣ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ Κ13!!!!!!!!!
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Ευτυχώς που υπάρχουν και τέτοιες αηδίες για να εκτιμούμε καλύτερα την κατάσταση!
Και καλά το σενάριο.......
Αποφασίζεις να μην ξαναδείς τα έργα κάποιων συγκεκριμένων........

Τι να πεις όμως όταν περιμένεις συγκεκριμένες ταινίες με πολύ καλούς ηθοποιούς και σενάριο κ.ο.κ αλλά η εταιρία διανομής είναι μαύρο χάλι?
Δείτε ταινίες της ΣΠΕΝΖΟΣ και γελάστε φωναχτά!!!
Κάδρο 4:3, dolby 2 (!!!) και χιόνι (ακόμα κι αν βλέπεις την ταινία.....καλοκαίρι!!)

ΗΜΑΡΤΟΝ!!! :evil:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.665
Μηνύματα
2.869.327
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top