Χριστουγεννιάτικα μικρά δωράκια.

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Επ' ευκαιρίας των γιορτών, χαριζω τα κατωθι αντικειμενα.
1. Ραδιοσιντι αυτ/του. Παιζει κανονικοτατα. Αποσπωμενη προσοψη.

20191213_162851.jpg


2. Stepper. ΕΙναι φορητο, μπαινει παντου. Μη με ρωτησετε τί και πώς. Ειναι της αδερφης μου που δεν το εβαλε ποτέ να δουλέψει. Εχει και οθονη η οποια παιρνει και μια μπαταρια και αναβει. Δουλευει ομως...ανεβηκα πανω..!!!

20191213_163404.jpg


3. 8 βανάνες(που λεει κι ο Εμπειρικος) oehlbach αρίστης ποιοτητος και αξιοπιστιας!! Για χαιενταδες. :D

20191213_163329.jpg


Απο βδομαδα θα παμε σε κληρωση και τα αποτελεσματα θα βγουν απ' την ...κοιλια της αδερφης μου!!!
Ουδεις δυναται να παραλαβει άνω του ενος δωρου. Παραλαμβανετε απο Πειραια.
Να ειστε καλα με υγεια και καλες γιορτες.
 









Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Πέραν του ότι υπολογίζετε χωρίς τον ξενοδόχο ( κλήρωση ), βρείτε μου ένα τρόπο να κάνω το συγκριτικό μου ανάμεσα σε τρία καλώδια ( Kimber, chord, belden ) χωρίς να βγάζω τον τελικό, χωρίς να τον ταλαιπωρώ και χωρίς να ταλαιπωρούμαι κι εγώ. απαπαπαπα!
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
άσχιετε...χτυπήσου....
οι μπανάνες είναι επένδυση αφού
:roflmao:
1576280070686.png
Πέραν του ότι υπολογίζετε χωρίς τον ξενοδόχο ( κλήρωση ), βρείτε μου ένα τρόπο να κάνω το συγκριτικό μου ανάμεσα σε τρία καλώδια ( Kimber, chord, belden ) χωρίς να βγάζω τον τελικό, χωρίς να τον ταλαιπωρώ και χωρίς να ταλαιπωρούμαι κι εγώ. απαπαπαπα!
σιγά μην τον πας και για σερβις επειδή θα του σφίξεις 3 φορές καλώδια.... :lol:
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
σιγά μην τον πας και για σερβις επειδή θα του σφίξεις 3 φορές καλώδια.... :lol:
Όχι, αλλά τη τελευταία φορά που έπαιξα με τα καλώδια, μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη, έφαγε τη πρώτη του γρατζουνιά μετά απο τόσα χρόνια. Και ξενέρωσα. Ευτυχώς είναι στα οπίσθιά του και δεν τη βλέπω. Πέραν τούτου, εγώ θα πρέπει να πάω για σέρβις αν τραβολογάω αυτό το γαϊδούρι. :p
Αλλά, θέλω να διεξάγω το πείραμα, είμαι περίεργος!

Θα σας έλεγα να μη σκίζουμε άλλο το νήμα, αλλά έτσι το κρατάμε στη κορυφή οπότε αν η Ρόζι δεν έχει πρόβλημα, ας αναλύσουμε και τη δύναμη σύσφιξης της μπανάνας για τα βέλτιστα αποτελέσματα, δεν με πειράζει :p
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
θα τα κλάσει? :laugh: :lol::lolsign:
Fuck you bitch.:tongue::tongue:
Θα σας έλεγα να μη σκίζουμε άλλο το νήμα, αλλά έτσι το κρατάμε στη κορυφή οπότε αν η Ρόζι δεν έχει πρόβλημα, ας αναλύσουμε και τη δύναμη σύσφιξης της μπανάνας για τα βέλτιστα αποτελέσματα, δεν με πειράζει :p
Tο κρατημα ειναι κορυφαιο. Μολις τη σφιξεις δεν χανει ουτε χιλιοστο. Δεν ειναι της πλακας οι μπανανες...ειναι καλυτερες κι απο...Τσικίτα.:p

Αντε παιδια, παρτε τωρα που γυριζει...8-)
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Πέραν του ότι υπολογίζετε χωρίς τον ξενοδόχο ( κλήρωση ), βρείτε μου ένα τρόπο να κάνω το συγκριτικό μου ανάμεσα σε τρία καλώδια ( Kimber, chord, belden ) χωρίς να βγάζω τον τελικό, χωρίς να τον ταλαιπωρώ και χωρίς να ταλαιπωρούμαι κι εγώ. απαπαπαπα!
Προφανώς το πρόβλημα είναι πως δε μπορείς να τα αλλάξεις τόσο γρήγορα ώστε να θυμάσαι τι άκουγες πριν κάθε αλλαγή ...
Δεν πειράζει όμως... θα θυμάται το PC για σένα :p
- βάζεις ωτοασπίδες και δεν τις βγάζεις μέχρι να τελειώσει η διαδικασία
- συνδέεις το umik και το στήνεις εκεί που ακούς.... δε μας νοιάζουν ισοσταθμίσεις/θέσεις ηχείων αρκεί να μην αλλάξουν κατά τη διάρκεια της διαδικασίας
- κάνεις σε ένα μόνο ηχείο (έτσι κ αλλιώς καλώδιο τεστάρουμε) 3 μετρήσεις στα 3 καλώδια, με την ησυχία σου, χωρίς να γρατσουνίσεις τον ...ενισχυτή!
- τις βλέπεις μετά στο PC και αφού θα είναι ίδιες (όπου δεν είναι, εμπίπτει στο στατιστικό λάθος.... αν κάνεις 3x10 μετρήσεις και βγάλεις 3 averages θα είναι ίδιες...) καταλαβαίνεις πως μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποιο καλώδιο γουστάρεις
- τελευταίο στάδιο να αποφασίσεις αν θα χρησιμοποιήσεις το φτηνότερο και να πουλήσεις τα άλλα ή αν θα κρατήσεις κάποιο ακριβό για ...ψυχολογικούς και μόνο λόγους!!!
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Προφανώς το πρόβλημα είναι πως δε μπορείς να τα αλλάξεις τόσο γρήγορα ώστε να θυμάσαι τι άκουγες πριν κάθε αλλαγή ...
Δεν πειράζει όμως... θα θυμάται το PC για σένα :p
- βάζεις ωτοασπίδες και δεν τις βγάζεις μέχρι να τελειώσει η διαδικασία
- συνδέεις το umik και το στήνεις εκεί που ακούς.... δε μας νοιάζουν ισοσταθμίσεις/θέσεις ηχείων αρκεί να μην αλλάξουν κατά τη διάρκεια της διαδικασίας
- κάνεις σε ένα μόνο ηχείο (έτσι κ αλλιώς καλώδιο τεστάρουμε) 3 μετρήσεις στα 3 καλώδια, με την ησυχία σου, χωρίς να γρατσουνίσεις τον ...ενισχυτή!
- τις βλέπεις μετά στο PC και αφού θα είναι ίδιες (όπου δεν είναι, εμπίπτει στο στατιστικό λάθος.... αν κάνεις 3x10 μετρήσεις και βγάλεις 3 averages θα είναι ίδιες...) καταλαβαίνεις πως μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποιο καλώδιο γουστάρεις
- τελευταίο στάδιο να αποφασίσεις αν θα χρησιμοποιήσεις το φτηνότερο και να πουλήσεις τα άλλα ή αν θα κρατήσεις κάποιο ακριβό για ...ψυχολογικούς και μόνο λόγους!!!

Ορθή η μεθοδολογία και προφανώς την έχω σκεφτεί κι εγώ. Αλλά επειδή ξέρω τί θα δω ( προφανως και θα υπάρξουν διαφορές στις μετρήσεις ), θέλω να ακούσω και το αποτέλεσμα ισοσταθμισμένου (δήθεν) καλού καλωδίου έναντι ισοσταθμισμένου (δήθεν) ποταπού καλωδίου. Θεωρητικά πρέπει να ακούσω το ίδιο πράγμα ή έστω, να μη παρατηρήσω τις διαφορές βάση των οποίων προτίμησα ένα καλώδιο έναντι κάποιου άλλου (εξ ου και η συμπερίληψη του chord στη δοκιμή ).
 






Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.194
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top