Ω Ω Ω Ω :) :)

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
δώσε warning alfee...α μα πχια! :p :lol:

Φυσικά, σε κάθε θέμα όταν υπάρχει αντιπαράθεση η διαφωνία γίνονται αντιπαραβολές με αυτοκίνητα, ok αγοράκια είμαστε μας αρέσουν τα στέρεα τα αυτοκίνητα αλλά δεν έχουν κοινό σημείο αναφοράς γιατί αν έχουν ας μιλήσουμε και για γκόμενες, είναι πιο σχετικό. :p
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
Αυτό το έχει γράψει συντάκτης σε περιοδικό;
Βάλε μου ένα link να διαβάσω να μορφωθώ... :p.
Βασικά, γράφτηκε σε μια κριτική του hxos+sound vision, δεν θυμάμαι πότε και για ποια συσκευή, αλλά αυτομάτως έγινε "εσωτερικό" αστείο του AVSite. Κάνει μια αναφορά ο @vet εδώ, αλλά δεν είμαι 100% ότι από εκεί ξεκίνησε το αστείο. :)
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Φυσικά, σε κάθε θέμα όταν υπάρχει αντιπαράθεση η διαφωνία γίνονται αντιπαραβολές με αυτοκίνητα, ok αγοράκια είμαστε μας αρέσουν τα στέρεα τα αυτοκίνητα αλλά δεν έχουν κοινό σημείο αναφοράς γιατί αν έχουν ας μιλήσουμε και για γκόμενες, είναι πιο σχετικό. :p
Η γκόμενα δεν έχει πολλά πεδία να καλύψει. Μπορείς να τη παρομοιάσεις με το καλώδιο. Κάνει τα δικά της και δεν καταλαβαίνεις γιατί, αλλά τα δέχεσαι γιατί έτσι θεωρείς ότι πρέπει. Τα αυτοκίνητα έχουν περισσότερα κοινά με τα στέρεα. :p
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Στα λεγα εγώ ντοκτορ αλλά δεν άκουγες...
Επειδή είμαι καλός άνθρωπος όμως, πες μου πόσα στηρικτικα καλωδίων χρειάζεσαι να σε φτιάξω!!;)
Ξέρω, ξέρω, τσιμουδια δε θα βγάλω στο φόρουμ για τη τοποθέτηση των στηρικτικων στο σύστημα σου!
Υ.Σ.
Αμάν πια αυτοί οι άσχετοι του what hifi, τι ξέρουν??
Ενώ εμείς εδώ ξέρουμε...τα πάντα όλα!!:gotcha::gotcha:
Άκου εκεί..στρωσιματα, καλώδια, στηρικτικα μηχανημάτων και καλωδίων, display κλπ... μάλλον τα τσεπωσαν από το Λέανδρο!!:whistling::whistling:
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Στα λεγα εγώ ντοκτορ αλλά δεν άκουγες...
Επειδή είμαι καλός άνθρωπος όμως, πες μου πόσα στηρικτικα καλωδίων χρειάζεσαι να σε φτιάξω!!;)
Ξέρω, ξέρω, τσιμουδια δε θα βγάλω στο φόρουμ για τη τοποθέτηση των στηρικτικων στο σύστημα σου!
Υ.Σ.
Αμάν πια αυτοί οι άσχετοι του what hifi, τι ξέρουν??
Ενώ εμείς εδώ ξέρουμε...τα πάντα όλα!!:gotcha::gotcha:
Άκου εκεί..στρωσιματα, καλώδια, στηρικτικα μηχανημάτων και καλωδίων, display κλπ... μάλλον τα τσεπωσαν από το Λέανδρο!!:whistling::whistling:
Καλημέρα Λεανδρούκο!!!!! Ναι ρε συ, όλα καλά κι όλα ωραία αυτά που λέει το what hifi. Αν και να σου πω την αλήθεια, όσες φορές ακολούθησα τις 5άστερες προτάσεις του, έκλαιγα τα λεφτά μου. Άντε και ισχύουν αυτά για τα στηρικτικά ας πούμε. Αυτά μπορεί να τα ακούσει κάποιος που έχει κοντά στο τέλειο το στήσιμο του συστήματός του μέσα σε ένα προσεγμένο χώρο, άρα έχει καλύψει τις ανάγκες του συστήματος να συνεργαστεί σωστά με τον χώρο και κάνει το fine tuning ( όσο value for money είναι η απόκτηση τέτοιου εξοπλισμού σε σχέση με την απόδοσή του ). Ο μέσος χρήστης ( η κατηγορία στην οποία ανήκουμε οι περισσότεροι που δεν έχουμε φροντισμένο χώρο ), άντε και θα ακούσει ένα μέρος της βελτίωσης που προσφέρουν όλα αυτά. Οι υπόλοιποι όμως, απλά θα παραμυθιάζονται ότι πήραν στηρικτικά και άκουσαν τον ήχο τον αληθινό. Πουθενά δεν μιλάει ( ενώ προτείνει έως και ακριβά παρελκόμενα ) τη φροντίδα του χώρου και καμία αναφορά στην ισοστάθμιση ( στης οποίας το όνομα έχω αρχίσει να πίνω νερό, τουλάχιστον για τον μη φροντισμένο χώρο μου ). Δηλαδή, εκεί που είναι δραμάτική και υπέρ του δέοντος αισθητή η διαφορά στον ήχο, μόκο. Γιατί άραγε...?
(μη μου πεις ότι δεν έχει περάσει απο το μυαλό σου ότι τα παίρνουν...)
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Καλημέρα Λεανδρούκο!!!!! Ναι ρε συ, όλα καλά κι όλα ωραία αυτά που λέει το what hifi. Αν και να σου πω την αλήθεια, όσες φορές ακολούθησα τις 5άστερες προτάσεις του, έκλαιγα τα λεφτά μου. Άντε και ισχύουν αυτά για τα στηρικτικά ας πούμε. Αυτά μπορεί να τα ακούσει κάποιος που έχει κοντά στο τέλειο το στήσιμο του συστήματός του μέσα σε ένα προσεγμένο χώρο, άρα έχει καλύψει τις ανάγκες του συστήματος να συνεργαστεί σωστά με τον χώρο και κάνει το fine tuning ( όσο value for money είναι η απόκτηση τέτοιου εξοπλισμού σε σχέση με την απόδοσή του ). Ο μέσος χρήστης ( η κατηγορία στην οποία ανήκουμε οι περισσότεροι που δεν έχουμε φροντισμένο χώρο ), άντε και θα ακούσει ένα μέρος της βελτίωσης που προσφέρουν όλα αυτά. Οι υπόλοιποι όμως, απλά θα παραμυθιάζονται ότι πήραν στηρικτικά και άκουσαν τον ήχο τον αληθινό. Πουθενά δεν μιλάει ( ενώ προτείνει έως και ακριβά παρελκόμενα ) τη φροντίδα του χώρου και καμία αναφορά στην ισοστάθμιση ( στης οποίας το όνομα έχω αρχίσει να πίνω νερό, τουλάχιστον για τον μη φροντισμένο χώρο μου ). Δηλαδή, εκεί που είναι δραμάτική και υπέρ του δέοντος αισθητή η διαφορά στον ήχο, μόκο. Γιατί άραγε...?
(μη μου πεις ότι δεν έχει περάσει απο το μυαλό σου ότι τα παίρνουν...)
Καλημέρα και σε σένα αγαπητέ @Astronaut Jr.!!!
Μα δε θα μπορούσε να μιλήσει για το χώρο!!
Δεν αφορά το χώρο το συγκεκριμένο κείμενο!!
Εννοείται πως ούτε το συγκεκριμένο κείμενο αφορά την ισοστάθμιση!!
Επομένως ούτε για αυτό θα ήταν λογικό να γράψει!!
Το κείμενο αφορά μόνο αμφιλεγόμενες και καλά χαιεντιες.. που κατά το what hifi όντως φέρνουν διαφοροποίηση στο ηχητικό αποτέλεσμα.
Τώρα, όποιος έχει παρωπιδες, δε θα τις βγάλει ποτέ, όποιος δεν έχει δοκιμάζει ότι από τα τρικακια που προτείνει το περιοδικό....
Μπορεί κάτι να κερδίσει, μπορεί κι όχι..
Κάποιος έγραψε ότι τα γράφει για να πουλάνε τα διαφημίζομενα σ αυτό προϊόντα.
Δηλαδή διαφημίζει... σαμπρέλες ποδηλάτου??:rolleyes::rolleyes:
Διαφημίζει το νυχτερινό τιμολόγιο της ΔΕΗ?? :rolleyes: :rolleyes:
Διαφημίζει κάποιο "στρωτηρι" μηχανημάτων??
Διαφημίζει τα μηχανήματα που μπορούν να σβήσουν το πάνελ τους κατά την αναπαραγωγή ήχου??:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Γέμισε το site αλεπούδες... και τους φταίνε τα κρεμασταρια...
 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Βρε παιδιά, όλο αυτό με τα καλώδια και τα στηρίγματα τους ίσως να είμαι ο τελευταίος που μπορώ να το κρίνω καθώς αν θυμάμαι καλά δεν έχω ξοδέψει ποτέ πάνω από 3-5 ευρώ το μέτρο για καλώδια, οπότε δεν έχω και μέτρο σύγκρισης :idk: .
Δεν μπορώ όμως να μην αναφέρω πως όλο αυτό μου θυμίζει (αφού δεν γουστάρετε αυτοκίνητα :lol: :lol: ) την τελευταία ''πινελιά'' του σεφ στο πιάτο με δύο σταγόνες σάλτσας (με ερεθιστικά χρώματα) προς τέρψιν του ματιού κυρίως.
Νταξ΄ δεν λέω, θα έχει μια συμβολή στη γεύση αλλά ας μαγειρέψουμε πρώτα την συνταγή όπως πρέπει και βλέπουμε στο τέλος πως θα σαγηνέψουμε τα πλήθη με τις σάλτσες μας... ε? Λάθος? :rolleyes:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Βρε παιδιά, όλο αυτό με τα καλώδια και τα στηρίγματα τους ίσως να είμαι ο τελευταίος που μπορώ να το κρίνω καθώς αν θυμάμαι καλά δεν έχω ξοδέψει ποτέ πάνω από 3-5 ευρώ το μέτρο για καλώδια, οπότε δεν έχω και μέτρο σύγκρισης :idk: .
Δεν μπορώ όμως να μην αναφέρω πως όλο αυτό μου θυμίζει (αφού δεν γουστάρετε αυτοκίνητα :lol: :lol: ) την τελευταία ''πινελιά'' του σεφ στο πιάτο με δύο σταγόνες σάλτσας (με ερεθιστικά χρώματα) προς τέρψιν του ματιού κυρίως.
Νταξ΄ δεν λέω, θα έχει μια συμβολή στη γεύση αλλά ας μαγειρέψουμε πρώτα την συνταγή όπως πρέπει και βλέπουμε στο τέλος πως θα σαγηνέψουμε τα πλήθη με τις σάλτσες μας... ε? Λάθος? :rolleyes:
Λάθος!!
Προφανώς και δικαιολογημένο το λάθος σου, μιας κι όπως λες δεν έχεις αγοράσει ή ακούσει κάποιο ακριβότερο καλώδιο....
Σε κάποιες περιπτώσεις οι διαφορές είναι τουλάχιστον εντυπωσιακές!!
Και μιας κι ανέφερες το παράδειγμα του μαγειρέματος, είναι σα να συγκρίνεις το φαγητό στο στρατό με το φαγητό στο "βαρούλκο"..
Μην αφοριζουμε αν δε δοκιμάσουμε πρώτα..
 
Last edited:

Auditory

Επαγγελματίας
Μηνύματα
521
Reaction score
671
Θα σας μαλώσω γιατί έχετε μείνει πολλά χρόνια πίσω.
Οι σοβαροί κατασκευαστές , πριν βάλουν τα μεγάφωνα στην καμπίνα του ηχείου, τα βάζουν στην γεννήτρια και τους αλλάζουν τα φώτα!
Θα διαφωνήσω. Έστω ότι τους αλλάζουν τα φώτα με γεννήτρια, στη συνέχεια τα τοποθετούν στην καμπίνα, στη συσκευασία, μεταφέρονται από το σημείο συναρμολόγησης/συσκευασίας στην αποθήκη, πωλούνται μετά από 2 μήνες στον αντιπρόσωπο, ο οποίος τα έχει αποθήκη για άλλους 2 μήνες ωσότου να πωληθούν.
Η ανάρτηση, μετά τόσο καιρό, έχει απωλέσει τις ιδιότητές της. Χρειάζεται πάλι "στρώσιμο", ίσως όχι για το χρονικό διάστημα που θα χρειαζόταν εκτός γεννήτριας αλλά χρειάζεται!
Άσε το αυτοκίνητο σταθμευμένο, ακινητοποιημένο, για 4 μήνες, 6 μήνες και μετά κοίτα τα λάστιχα, είναι στην ίδια κατάσταση που τα άφησες;
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Καλημέρα και σε σένα αγαπητέ @Astronaut Jr.!!!
Μα δε θα μπορούσε να μιλήσει για το χώρο!!
Δεν αφορά το χώρο το συγκεκριμένο κείμενο!!
Εννοείται πως ούτε το συγκεκριμένο κείμενο αφορά την ισοστάθμιση!!
Επομένως ούτε για αυτό θα ήταν λογικό να γράψει!!
Το κείμενο αφορά μόνο αμφιλεγόμενες και καλά χαιεντιες.. που κατά το what hifi όντως φέρνουν διαφοροποίηση στο ηχητικό αποτέλεσμα.
Τώρα, όποιος έχει παρωπιδες, δε θα τις βγάλει ποτέ, όποιος δεν έχει δοκιμάζει ότι από τα τρικακια που προτείνει το περιοδικό....
Μπορεί κάτι να κερδίσει, μπορεί κι όχι..
Κάποιος έγραψε ότι τα γράφει για να πουλάνε τα διαφημίζομενα σ αυτό προϊόντα.
Δηλαδή διαφημίζει... σαμπρέλες ποδηλάτου??:rolleyes::rolleyes:
Διαφημίζει το νυχτερινό τιμολόγιο της ΔΕΗ?? :rolleyes: :rolleyes:
Διαφημίζει κάποιο "στρωτηρι" μηχανημάτων??
Διαφημίζει τα μηχανήματα που μπορούν να σβήσουν το πάνελ τους κατά την αναπαραγωγή ήχου??:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Γέμισε το site αλεπούδες... και τους φταίνε τα κρεμασταρια...
Έλα βρε Λέανδρε. Όταν κάποιος μιλάει για βελτιωτικά, οφείλει να αναφέρει αυτά που ουσιαστικά βελτιώνουν την απόδοση. Μη παίζουμε με τις λέξεις. Όσο για το εάν τα παίρνει και κάνει διαφήμιση ή όχι, είναι πασιφανές ότι ωθεί το αναγνωστικό - αγοραστικό κοινό στην αγορά στηρικτικών καλωδίων και πάει λέγοντας. Και είναι ακόμα χειρότερο το γεγονός ότι μαζί με τη σαμπρέλα που είναι ευτελούς κόστους, βάζει τα στηρικτικά καλωδίων που πέραν του ότι τα χρεώνουν με βάση τα όσα τους λείπουν, ακόμα και ένα ευρώ να κόστιζαν, απο τη στιγμή που το μεγαλύτερο μέρος των αγοραστών δεν θα ακούσει τίποτα, πεταμένα λεφτά είναι. Σαν να τα πλασάρει ως κελεπούρια ένα πράγμα, όσο κελεπούρι είναι η σαμπρέλα, εξίσου κελεπούρι είναι και το στηρικτικό. Μη τρελαθούμε τώρα.
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Καλημέρα Λεανδρούκο!!!!! Ναι ρε συ, όλα καλά κι όλα ωραία αυτά που λέει το what hifi. Αν και να σου πω την αλήθεια, όσες φορές ακολούθησα τις 5άστερες προτάσεις του, έκλαιγα τα λεφτά μου. Άντε και ισχύουν αυτά για τα στηρικτικά ας πούμε. Αυτά μπορεί να τα ακούσει κάποιος που έχει κοντά στο τέλειο το στήσιμο του συστήματός του μέσα σε ένα προσεγμένο χώρο, άρα έχει καλύψει τις ανάγκες του συστήματος να συνεργαστεί σωστά με τον χώρο και κάνει το fine tuning ( όσο value for money είναι η απόκτηση τέτοιου εξοπλισμού σε σχέση με την απόδοσή του ). Ο μέσος χρήστης ( η κατηγορία στην οποία ανήκουμε οι περισσότεροι που δεν έχουμε φροντισμένο χώρο ), άντε και θα ακούσει ένα μέρος της βελτίωσης που προσφέρουν όλα αυτά. Οι υπόλοιποι όμως, απλά θα παραμυθιάζονται ότι πήραν στηρικτικά και άκουσαν τον ήχο τον αληθινό. Πουθενά δεν μιλάει ( ενώ προτείνει έως και ακριβά παρελκόμενα ) τη φροντίδα του χώρου και καμία αναφορά στην ισοστάθμιση ( στης οποίας το όνομα έχω αρχίσει να πίνω νερό, τουλάχιστον για τον μη φροντισμένο χώρο μου ). Δηλαδή, εκεί που είναι δραμάτική και υπέρ του δέοντος αισθητή η διαφορά στον ήχο, μόκο. Γιατί άραγε...?
(μη μου πεις ότι δεν έχει περάσει απο το μυαλό σου ότι τα παίρνουν...)
Εγω παντως,οπως και εκατονταδες αλλοι που εγραψαν καπου την κριτικη τους,επεσα μεσα με τα πενταστερα Qutest και CXC.
 

Auditory

Επαγγελματίας
Μηνύματα
521
Reaction score
671
Βρε παιδιά, όλο αυτό με τα καλώδια και τα στηρίγματα τους ίσως να είμαι ο τελευταίος που μπορώ να το κρίνω καθώς αν θυμάμαι καλά δεν έχω ξοδέψει ποτέ πάνω από 3-5 ευρώ το μέτρο για καλώδια, οπότε δεν έχω και μέτρο σύγκρισης :idk: .
Δεν μπορώ όμως να μην αναφέρω πως όλο αυτό μου θυμίζει (αφού δεν γουστάρετε αυτοκίνητα :lol: :lol: ) την τελευταία ''πινελιά'' του σεφ στο πιάτο με δύο σταγόνες σάλτσας (με ερεθιστικά χρώματα) προς τέρψιν του ματιού κυρίως.
Νταξ΄ δεν λέω, θα έχει μια συμβολή στη γεύση αλλά ας μαγειρέψουμε πρώτα την συνταγή όπως πρέπει και βλέπουμε στο τέλος πως θα σαγηνέψουμε τα πλήθη με τις σάλτσες μας... ε? Λάθος? :rolleyes:
Λάθος!!
Προφανώς και δικαιολογημένο το λάθος σου, μιας κι όπως λες δεν έχεις αγοράσει ή ακούσει κάποιο ακριβότερο καλώδιο....
Σε κάποιες περιπτώσεις οι διαφορές είναι τουλάχιστον εντυπωσιακές!!
Μην αφοριζουμε αν δε δοκιμάσουμε πρώτα..
Συμφωνώ με το @Δημήτρης777. Ας σιγουρευτούμε ότι η συνταγή (συνεργασία ενισχυτή/ηχείου/χώρου) εκτελείται σωστά και στη συνέχεια ας προσθέσουμε τα "μπαχαρικά" (καλώδια/στήριξη/λοιπά αξεσουάρ) που θα δώσουν τα "αρώματα".
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Oκ..
Μου φαίνεται πάντως απείρως πιο σημαντικό βήμα (μέσα στην ασχετοσύνη μου έτσι ?) η φροντίδα του χώρου και άλλα βήματα πριν από αυτό...
Δημήτρη, δε διαφωνώ με τη φροντίδα του χώρου, νομίζω ότι κανείς δε διαφωνεί επ αυτού!!
Απλά το κείμενο αφορούσε συγκεκριμένα tips, που κατά τα λεγόμενα τους (αλλά και κατ εμέ!) αποδίδουν....
Άλλωστε κάποια απ' αυτά είναι εντελώς ανεξοδα!!
Στηρικτικα καλωδίων μπορείς να κόψεις μόνος σου από κόντρα πλακέ θαλάσσης 20mm με ένα ποτηροτρυπανο, και η ... πανάκριβη στήριξη με .. σαμπρέλα ποδηλάτου δε θα κοστίσει πάνω από 5-6 €!!!
Τώρα για καλώδια...οκ κοστίζουν το κάτι τις τους!!
 

Auditory

Επαγγελματίας
Μηνύματα
521
Reaction score
671
Καλημέρα Λεανδρούκο!!!!! Ναι ρε συ, όλα καλά κι όλα ωραία αυτά που λέει το what hifi. Αν και να σου πω την αλήθεια, όσες φορές ακολούθησα τις 5άστερες προτάσεις του, έκλαιγα τα λεφτά μου. Άντε και ισχύουν αυτά για τα στηρικτικά ας πούμε. Αυτά μπορεί να τα ακούσει κάποιος που έχει κοντά στο τέλειο το στήσιμο του συστήματός του μέσα σε ένα προσεγμένο χώρο, άρα έχει καλύψει τις ανάγκες του συστήματος να συνεργαστεί σωστά με τον χώρο και κάνει το fine tuning ( όσο value for money είναι η απόκτηση τέτοιου εξοπλισμού σε σχέση με την απόδοσή του ). Ο μέσος χρήστης ( η κατηγορία στην οποία ανήκουμε οι περισσότεροι που δεν έχουμε φροντισμένο χώρο ), άντε και θα ακούσει ένα μέρος της βελτίωσης που προσφέρουν όλα αυτά. Οι υπόλοιποι όμως, απλά θα παραμυθιάζονται ότι πήραν στηρικτικά και άκουσαν τον ήχο τον αληθινό. Πουθενά δεν μιλάει ( ενώ προτείνει έως και ακριβά παρελκόμενα ) τη φροντίδα του χώρου και καμία αναφορά στην ισοστάθμιση ( στης οποίας το όνομα έχω αρχίσει να πίνω νερό, τουλάχιστον για τον μη φροντισμένο χώρο μου ). Δηλαδή, εκεί που είναι δραμάτική και υπέρ του δέοντος αισθητή η διαφορά στον ήχο, μόκο. Γιατί άραγε...?
(μη μου πεις ότι δεν έχει περάσει απο το μυαλό σου ότι τα παίρνουν...)
Το να επιλέξουμε τις 5στερες προτάσεις του ειδικού τύπου, δε σημαινει ότι θα ταιριάξουν μεταξύ τους.
Παίρνω το 5στερο ενισχυτή της κατηγορίας των 1.000 ευρώ και τον συνδυάζω με το 5στερο ηχείο της κατηγορίας των 2.000 ευρώ (έχω παρατηρήσει πως είθισται το ηχείο να είναι αρκετά ακριβότερο έως και διπλάσια τιμή από τα υπόλοιπα συνοδά).
Οι ανάγκες του ηχείου μπορεί να είναι κατά πολύ μεγαλύτερες από τις δυνατότητες του ενισχυτή, ο οποίος για την κατηγορία τιμής του, τις προσφερόμενες ευκολίες, την ποιότητα κατασκευής, την ισχύ του για την κατηγορία που κινείται, αξίζει τα 5 αστέρια.
Το σφάλμα δε ξεκινά από την πρόταση του ειδικού τύπου, μπορεί να ξεκινά από εμάς που προσπαθήσαμε να ταιριάξουμε το μάτι (ηχείο) με την τσέπη και τις περίσσιες ευκολίες (ενισχυτής) και δε μας "βγήκε"
 


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Στα λεγα εγώ ντοκτορ αλλά δεν άκουγες...
Επειδή είμαι καλός άνθρωπος όμως, πες μου πόσα στηρικτικα καλωδίων χρειάζεσαι να σε φτιάξω!!;)
Ξέρω, ξέρω, τσιμουδια δε θα βγάλω στο φόρουμ για τη τοποθέτηση των στηρικτικων στο σύστημα σου!
Υ.Σ.
Αμάν πια αυτοί οι άσχετοι του what hifi, τι ξέρουν??
Ενώ εμείς εδώ ξέρουμε...τα πάντα όλα!!:gotcha::gotcha:
Άκου εκεί..στρωσιματα, καλώδια, στηρικτικα μηχανημάτων και καλωδίων, display κλπ... μάλλον τα τσεπωσαν από το Λέανδρο!!:whistling::whistling:

Δλδ Λέανδρε εκτός από τα καλώδια, τα χώνεις και στα περιοδικά τώρα? :gotcha:
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Δημήτρη, δε διαφωνώ με τη φροντίδα του χώρου, νομίζω ότι κανείς δε διαφωνεί επ αυτού!!
Απλά το κείμενο αφορούσε συγκεκριμένα tips, που κατά τα λεγόμενα τους (αλλά και κατ εμέ!) αποδίδουν....
Άλλωστε κάποια απ' αυτά είναι εντελώς ανεξοδα!!
Στηρικτικα καλωδίων μπορείς να κόψεις μόνος σου από κόντρα πλακέ θαλάσσης 20mm με ένα ποτηροτρυπανο, και η ... πανάκριβη στήριξη με .. σαμπρέλα ποδηλάτου δε θα κοστίσει πάνω από 5-6 €!!!
Τώρα για καλώδια...οκ κοστίζουν το κάτι τις τους!!
Εντάξει βρε Λέανδρε όπως είπα αρχικά δεν έχω δοκιμάσει καλώδια, ούτε στήριξη αυτών, ούτε, ούτε... Και δεν το βρίσκω σοφό να είχα επενδύσει χρόνο η΄ χρήμα σε κάτι τέτοιο εφόσον δεν έχω κάνει άλλα πολύ πιο βασικά.
Απλά μιλάμε συχνά για οθόνες, καλώδια, κ.α. καλούδια ενώ έχω την αίσθηση πως το 95% από εμάς είμαστε φάουλ σε άλλα πολύ σημαντικότερα...
Τσάμπα η ενέργεια δηλαδή...
Εκτός αν είμαι μόνο εγώ και 2-3 άλλοι με σημαντικές ελλείψεις - περιορισμούς και είμαι εκτός θέματος...
Πάντως από όσα διαβάζω και εδώ αλλά και σε ιστοσελίδες του εξωτερικού υπάρχουν αμέτρητοι άνθρωποι που έχουν κάνει σημαντικές επενδύσεις σε εξοπλισμούς ενώ δεν έχουν ξεκινήσει σωστά και ίσως δεν γνωρίζουν καν τα βασικά...
Νομίζω είναι θεμιτό να το υπενθυμίζουμε... (εφόσον το μάθαμε :tongue:)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Εκτός αν είμαι μόνο εγώ και 2-3 άλλοι με σημαντικές ελλείψεις - περιορισμούς και είμαι εκτός θέματος...
Μπα, το αντίθετο.
Ούτε σαμπ δεν έχουν αυτοί που κάνουν λαϊκ ο ένας στον άλλο και μιλάνε για καλώδια.
Σκέψου. Ούτε καν σαμπ.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Μπα, το αντίθετο.
Ούτε σαμπ δεν έχουν αυτοί που κάνουν λαϊκ ο ένας στον άλλο και μιλάνε για καλώδια.
Σκέψου. Ούτε σαμπ.
Καλά, κι εγώ που έχω δύο τι έγινε?
Ούτε καν τα έχω κροσσάρει… π΄τ@ν@ όλα... :lol: :lol: :rolleyes:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.193
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top