Ω Ω Ω Ω :) :)

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Λάθος!!
Μην αφοριζουμε αν δε δοκιμάσουμε πρώτα..
Το αυτόν ισχύει και περί sub μετά ισοστάθμισης σε ολόκληρο το φάσμα.
Δεν το πιστεύει κανείς προτού το δοκιμάσει πόσο ανώτερη συνοχή δίνει στο ακρόαμα σε δεδομένη θέση εντός του χώρου.
Καλά, κι εγώ που έχω δύο τι έγινε?
Ούτε καν τα έχω κροσσάρει… π΄τ@ν@ όλα... :lol: :lol: :rolleyes:
Και μην χαλαρώνουμε...Μετά το κροσάρισμα εξετάζονται και φίλτρα διόρθωσης φάσης... ;)
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Μπα, το αντίθετο.
Ούτε σαμπ δεν έχουν αυτοί που κάνουν λαϊκ ο ένας στον άλλο και μιλάνε για καλώδια.
Σκέψου. Ούτε καν σαμπ.
Ενω εσυ που ακους τα ντραμς απο πισω; :fuckyou:

Τα βιολια τα ακους απο ταβανι;;:download:

Εμεις εχουμε στερο μπασσο και οχι mono.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.663
Καλά, κι εγώ που έχω δύο τι έγινε?
Ούτε καν τα έχω κροσσάρει… π΄τ@ν@ όλα... :lol: :lol: :rolleyes:
Καλύτερα να τη βγάζεις με τσ'πτ@νες παρά δια χειρός, θα βγάλει τρίχες... ;)

Μιλάμε για τεφαλ. :tongue:
Μαζεύω φράγκα για να στήσω immersive στο wc!!
Σοφότερο θα ήταν να στήσεις ιμερσιβ στον μεγάλο χώρο που διαθέτεις, και φυσικά να πας το δικάναλο στο wc. ;)
 
Last edited:

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Ενω εσυ που ακους τα ντραμς απο πισω; :fuckyou:

Τα βιολια τα ακους απο ταβανι;;:download:

Εμεις εχουμε στερο μπασσο και οχι mono.
Καλά, εσύ έχεις την ειδική κατηγορία μπάσου, το στερεμένο, αυτό που στέρεψε και δεν έχει άλλο, καπούτ η πηγή. :p
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
τωρα κατι γινεται..
... ο συσχετισμος οχημα και οντιο, το μονο κοινο ειναι το παρ-οχημενο.

... τα υπολοιπα ειναι μ@λ@κ@ς κοπιραιτ = μ****ς με πατεντα.
:king:
 


Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Μπα, το αντίθετο.
Ούτε σαμπ δεν έχουν αυτοί που κάνουν λαϊκ ο ένας στον άλλο και μιλάνε για καλώδια.
Σκέψου. Ούτε καν σαμπ.
Εχεις μεινει πισω ντοκτορ. ΠΟΛΥΥΥΥ ΠΙΣΩ!!
Αυτα τα καλωδια βγαζουν απ ολα. Μπασο θες? Ατελειωτο. Χρειες? Να φαν και οι κοττες.
Πανε να κανεις καμμια ακροαση, θα ξεχασεις τα Νουμαν και τα Γκερχαρντ!

Εσυ με τον πολυκαναλο θες κατι ανταξιο της ποιοτητας των ηχειων σου. Χονδρικα θες 18 καλωδια ρευματος. Για υπολογισε τα. Απο 1800 ευρω το καθενα (τιμη χοντρικης). Εισαι ομως και τυχερος. Ειναι ενεργα, γλυτωνεις το 50%.

Βαλε τωρα και τα στηριγματα σ αυτα. Αναλογως μηκους καλωδιου (αυτα εκει πανω που εχεις τα ηχεια, θελουν απο 3-4 στηριγματα) Χοντρικα καμμια 30αρια. Και μη μου κανεις καμμια βλακεια κι ακουσεις το Λεανδρο για σαμπρελες και κουραφεξαλα. Νουμαν και Τρινοβ δεν αστειυονται. Βαλε κανα ταληρο και γι αυτα μην πεσεις εξω.

Βεβαια υπαρχει και η αλλη λυση. Θελει λιγο θαρος και τολμη. Αρκει να πεις τρεις φορες "απεταξαμην ο πολυκαναλος".
Να λοιπον που τα καλωδια ειναι ο θανατος του πολυκαναλου ηχου.
Οσο πιο απλο ειναι το συστημα τοσο πιο καλα θα παιξει. Θα ειναι αγνος ο ηχος. Αυτουσιος ξεκουραστος. Κι αν θελεις επιπροσθετα πριμα περα απο τα καλωδια βαλε μια κρυσταλιερα στο σαλονι να σου κανει τα τσικι τσικι, τσουκου τσουκου να αντηχουν σα να εισαι μπροστα στη ορχηστρα. Ολα μελετημενα ειναι. ΟΛΑ! Ανοιχτο μυαλο χρειαζεται. Ακουσες γιατρε? ΑΝΟΙΧΤΟ!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Όχι ρε Γιάννη!!
Μαζεύω φράγκα για να στήσω immersive στο wc!!
Εσφαλμένα το καταστρώνεις...Εσύ παιδί μου είσαι ικανότερος στο να έφερνες το...WC στο immersive. :lolsign:
Εγω παντως,οπως και εκατονταδες αλλοι που εγραψαν καπου την κριτικη τους,επεσα μεσα με τα πενταστερα Qutest και CXC.
Γιάνννη εσύ έχεις πέσει μέσα όχι μόνο στα Qutest & CXC,αλλά και στα...Twin Peaks.

Και χωρίς sub η διαθέσιμη ενέργεια είναι τόσο λειψή,ώστε ούτε μια στοιχειώδης ισοστάθμιση δεν σε σώζει,αφού για να ΄΄κούρευες΄΄ τις περιττές κορυφώσεις η στάθμη αναφοράς στην καμπύλη στόχο θα προέκυπτε υπερβολικά χαμηλή ακόμα και για τις δικές σου συνήθειες με ακόμα εντονότερη τη συνεπαγόμενη ανατροπή ως προς την ισορροπία των μεσαίων οκτάβων όπου είσαι εγκλιματισμένος.

΄΄Τα Twin Peaks μου μέσα΄΄ που θα έλεγαν... :lolsign:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Μπα, το αντίθετο.
Ούτε σαμπ δεν έχουν αυτοί που κάνουν λαϊκ ο ένας στον άλλο και μιλάνε για καλώδια.
Σκέψου. Ούτε καν σαμπ.
Ντοκτορ θα σε μαλώσω!!!
Εκτός θέματος είσαι πάλι!!!
Αμάν πια!!:p:p
Το άρθρο μίλαγε για συγκεκριμένα πράγματα.. ούτε για sub, ούτε για χώρο, ούτε για πολυκάναλα ή μη.
Συγκεντωσουουουου...
Εχεις μεινει πισω ντοκτορ. ΠΟΛΥΥΥΥ ΠΙΣΩ!!
Αυτα τα καλωδια βγαζουν απ ολα. Μπασο θες? Ατελειωτο. Χρειες? Να φαν και οι κοττες.
Πανε να κανεις καμμια ακροαση, θα ξεχασεις τα Νουμαν και τα Γκερχαρντ!

Εσυ με τον πολυκαναλο θες κατι ανταξιο της ποιοτητας των ηχειων σου. Χονδρικα θες 18 καλωδια ρευματος. Για υπολογισε τα. Απο 1800 ευρω το καθενα (τιμη χοντρικης). Εισαι ομως και τυχερος. Ειναι ενεργα, γλυτωνεις το 50%.

Βαλε τωρα και τα στηριγματα σ αυτα. Αναλογως μηκους καλωδιου (αυτα εκει πανω που εχεις τα ηχεια, θελουν απο 3-4 στηριγματα) Χοντρικα καμμια 30αρια. Και μη μου κανεις καμμια βλακεια κι ακουσεις το Λεανδρο για σαμπρελες και κουραφεξαλα. Νουμαν και Τρινοβ δεν αστειυονται. Βαλε κανα ταληρο και γι αυτα μην πεσεις εξω.

Βεβαια υπαρχει και η αλλη λυση. Θελει λιγο θαρος και τολμη. Αρκει να πεις τρεις φορες "απεταξαμην ο πολυκαναλος".
Να λοιπον που τα καλωδια ειναι ο θανατος του πολυκαναλου ηχου.
Οσο πιο απλο ειναι το συστημα τοσο πιο καλα θα παιξει. Θα ειναι αγνος ο ηχος. Αυτουσιος ξεκουραστος. Κι αν θελεις επιπροσθετα πριμα περα απο τα καλωδια βαλε μια κρυσταλιερα στο σαλονι να σου κανει τα τσικι τσικι, τσουκου τσουκου να αντηχουν σα να εισαι μπροστα στη ορχηστρα. Ολα μελετημενα ειναι. ΟΛΑ! Ανοιχτο μυαλο χρειαζεται. Ακουσες γιατρε? ΑΝΟΙΧΤΟ!
Αυτό ακριβώς!!
Α να γεια σου!!
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Το άρθρο μίλαγε για συγκεκριμένα πράγματα.. ούτε για sub, ούτε για χώρο, ούτε για πολυκάναλα ή μη.
Συγκεντωσουουουου...
Μίλαγε όμως για καλώδια παραδείγματος χάριν. Αλλά πριν τα καλώδια δεν ανέφερε τίποτα για το χώρο και τους τρόπους τιθάσσευσης αυτού. Δηλαδή, 9 τρόποι να βελτιώσετε την ακουστική εμπειρία σας, αδιαφορώντας για τη κατάσταση του χώρου. Ουδεμία προτροπή για φροντίδα χώρου. Φανταστικό άρθρο!
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Σοφότερο θα ήταν να στήσεις ιμερσιβ στον μεγάλο χώρο που διαθέτεις, και φυσικά να πας το δικάναλο στο wc. ;)
Ο μεγάλος χώρος είναι αποκλειστικά για δικαναλη χρήση στη μουσική,
Στο wc απ' την άλλη το immersive μπορεί να βοηθήσει σε περίπτωση... δυσκοιλιότητας!!!:tongue::tongue::tongue:
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Μίλαγε όμως για καλώδια παραδείγματος χάριν. Αλλά πριν τα καλώδια δεν ανέφερε τίποτα για το χώρο και τους τρόπους τιθάσσευσης αυτού. Δηλαδή, 9 τρόποι να βελτιώσετε την ακουστική εμπειρία σας, αδιαφορώντας για τη κατάσταση του χώρου. Ουδεμία προτροπή για φροντίδα χώρου. Φανταστικό άρθρο!
Μιλαει για tricks και οχι για τα βασικα...

Δεν πιστευω καποιος να αμφισβητει οτι η καλυτερη βελτιωση που μπορεις να κανεις ειναι η φροντιδα του χωρου-εχοντας προτεραιοτητα ακομα και των subs!Καλο να εχεις μπασσο αλλα να ακουγεται και σωστα...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.360
Ανοιχτο μυαλο χρειαζεται. Ακουσες γιατρε? ΑΝΟΙΧΤΟ!
Άμα σου ανοίξει το κεφάλι, με αυτά που γράφεις, θα αποκτήσεις κι εσύ ανοιχτό μυαλό! :lolsign:

Μιλαει για tricks και οχι για τα βασικα...
Ρε συ @Γιάνννης, κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας τώρα;. Είναι δυνατόν ή λογικό, να προτείνονται tricks για βελτίωση του ακουστικού αποτελέσματος όταν δεν τηρούνται τα βασικά; Όχι απλώς δεν τηρούνται, ούτε καν αναφέρονται!

Να στο πω και με παράδειγμα (όχι με αυτοκίνητα!): Είναι δυνατόν να ασχοληθείς με διαφορικές εξισώσεις εάν δεν έχεις μάθει εκ των προτέρων ότι 1+1 = 2; Φυσικά κι όχι! Ε τότε, τι να το κάνει ο αναγνώστης το trick με την στήριξη των καλωδίων :)gotcha::gotcha:)όταν ο χώρος του βαράει στο γάμο του Καραγκιόζη;;;
 
Last edited:

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Στο wc απ' την άλλη το immersive μπορεί να βοηθήσει σε περίπτωση... δυσκοιλιότητας!!!:tongue::tongue:
Οπότε, εμμέσως πλην σαφώς, παραδέχεσαι ότι και μόνο στην ιδέα του immersive, χέζεσαι απο τη χαρά σου. Να σημειωθεί στα πρακτικά παρακαλώ.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Οπότε, εμμέσως πλην σαφώς, παραδέχεσαι ότι και μόνο στην ιδέα του immersive, χέζεσαι απο τη χαρά σου. Να σημειωθεί στα πρακτικά παρακαλώ.
Θα έλεγα περισσότερο ότι είναι για ... χέσιμο :p
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Εσφαλμένα το καταστρώνεις...Εσύ παιδί μου είσαι ικανότερος στο να έφερνες το...WC στο immersive. :lolsign:

Γιάνννη εσύ έχεις πέσει μέσα όχι μόνο στα Qutest & CXC,αλλά και στα...Twin Peaks.

Και χωρίς sub η διαθέσιμη ενέργεια είναι τόσο λειψή,ώστε ούτε μια στοιχειώδης ισοστάθμιση δεν σε σώζει,αφού για να ΄΄κούρευες΄΄ τις περιττές κορυφώσεις η στάθμη αναφοράς στην καμπύλη στόχο θα προέκυπτε υπερβολικά χαμηλή ακόμα και για τις δικές σου συνήθειες με ακόμα εντονότερη τη συνεπαγόμενη ανατροπή ως προς την ισορροπία των μεσαίων οκτάβων όπου είσαι εγκλιματισμένος.

΄΄Τα Twin Peaks μου μέσα΄΄ που θα έλεγαν... :lolsign:
Μπχουτια μ,μαθε να ερμηνευεις σωστα το FR και μετα πες την μας!Μεχρι τοτε,ανεμενε την κριτικη οποιου (θαραλεου) ερθει να ακουσει...
Άμα σου ανοίξει το κεφάλι, με αυτά που γράφεις, θα αποκτήσεις κι εσύ ανοιχτό μυαλό! :lolsign:


Ρε συ @Γιάνννης, κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας τώρα. Είναι δυνατόν ή λογικό, να προτείνονται tricks για βελτίωση του ακουστικού αποτελέσματος όταν δεν τηρούνται τα βασικά; Όχι απλώς δεν τηρούνται, ούτε καν αναφέρονται!

Να στο πω και με παράδειγμα (όχι με αυτοκίνητα!): Είναι δυνατόν να ασχοληθείς με διαφορικές εξισώσεις εάν δεν έχεις μάθει εκ των προτέρων ότι 1+1 = 2; Φυσικά κι όχι! Ε τότε, τι να το κάνει ο αναγνώστης το trick με την στήριξη των καλωδίων :)gotcha::gotcha:)όταν ο χώρος του βαράει στο γάμο του Καραγκιόζη;;;
Εχεις δικιο.Δε ξερω αν αναφερουν σε παλαιοτερο αρθρο τα βασικα αλλα επαναλαμβανω οτι εδω αναφερονται σαν tricks...Το ποιος τα πιστευει ή ποια ισχυουν,ειναι στην κριση του καθενος...
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.162
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top