αλλαγή κεντρικό η surround?


Μηνύματα
257
Reaction score
43
τσάμπα τα λεφτά πουδωσα. νόμιζα ότι επειδή είναι πιο καινούργια και ίδια σειρά με τα bookshelf που έχω και ίδια κόρνα, θαταν καλντέρα και θα ταίριαζε καλντέρα με! α r51m αλλά τη πάτησα.
 



Μηνύματα
449
Reaction score
379
Εγώ θα επιμείνω πάντως....
Γιατί δεν κάνεις προσπάθεια να το δώσεις πίσω και να πάρεις ένα μεγαλύτερο σε καινούριο;
Αυτό τώρα τί θα το κάνεις;
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Πάρε ένα ακόμα ίδιο klipsch,αποσύνδεσε το καλώδιο προς το tweeter και βάλτο από πάνω από αυτό που ήδη έχεις!
Εγώ θα επιμείνω πάντως....
Γιατί δεν κάνεις προσπάθεια να το δώσεις πίσω και να πάρεις ένα μεγαλύτερο σε καινούριο ή μεταχειρισμένο?
Αυτό τώρα τί θα το κάνεις;
Πιο σωστό βεβαίως αυτό.


Τρέξε πάλι και το audyssey και ψάξτο λίγο μπας και έχει καμμιά ρύθμιση ως προς την target curve μπας και τον φτιάξει λίγο τον ήχο του.
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια όλους. επειδή οικονομικά δεν μπορώ αυτή τη στιγμή να το δώσω πίσω για να πάρω το rp500, έτρεξα πάλι το audyssey δίνοντας στο ηχείο μια μικρη κλίση προς τα πάνω , άνοιξα το dynamic volume στον Denon στο light , και έβαλα το crossover στα 90hz και η κατάσταση βελτιώθηκε.το Dyn volume έκανε δουλειά στη συγκεκριμένη περίπτωση. όταν θα παίζει σε μεγάλες εντάσεις θα το απενεργοποιω.και όταν με το καλό μαζέψω χρήματα θα το αλλάξω.απορω πάντως πως έχει τόσο καλές κριτικές αφού ακόμα και το Dali concept που είχα ήταν καλύτερο.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.561
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top