αλλαγη τιμης στο hitech

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: αλλαγη τιμης στο hitech

Δεν εκλεισε πάντως. Εγω το πήρα και το διάβασα, έγινε και αναδιάρθρωση στις στήλες που βελτίωσαν την αισθητική εικόνα (ήρθαν και κάποιο νέοι συντάκτες) και προσωπικά θα το παίρνω όσο θα βγαίνει, αν και χωρίς BR βρίσκω κι εγω υψηλή την τιμή των 7.90, αλλά όντας ιδρυτικός αναγνώστης δεν μπορώ να διακόψω μιά συνήθεια ετών.
Περα απο την ύλη που άλλοτε ειναι καλύτερη, άλλοτε λιγότερο, η δική μου παρατήρηση (για την περίπτωση που μας διαβάζουν) αφορά τα γράμματα που συνεχίζουν να ειναι πάρα πολύ μικρά και όσο ναναι δυσκολεύουν τους μεγαλύτερους.....
Μωρε απο το στομα μου (=πληκτρολογιο:135:) τα πηρες; Συμφωνω επακριβως μαζι σου!
Για τα ψηλα γραμματα (παλι θα αλλαξουμε γυαλια εξ αιτιας τους;:138:) ειχα γραψει παλιααα γραμμα στον ΗΧΟ διαμαρτυρομενος (και για κατι μιλιμετρε που εβαζαν σαν φοντο), αλλα δυσκολο να αλλαξουν γραμματοσειρες!

Ο Λαμπρακης το παρεδωσε (μαλλον συμβολικα) στον Σπινουλα, αλλα βγαινει "με την αδεια του ΔΟΛ". Στο τελευταιο τευχος ειναι τεραστιες οι αλλαγες στην διαρθρωση (και ποσοτητα) της υλης, και κυριως των σελιδων κριτικης. Θυμιζει αυτα τα life style περιοδικα, αλλα ΟΚ- σημασια εχει τι γραφεται οχι τι φαινεται.Διαμαρτυρομαστε για την τιμη,αλλα ποσο εχει το High Fidelity που σιγουρα δεν εχει τα εξοδα του HI με την εντελως διαφορετικη διαρθρωση υλης;
Ελπιζω (και ευχομαι) να μην κλεισει γιατι, οσο και να το κατηγορουμε, τετοιες εκδοσεις ειναι "δειγμα πολιτισμου" - κι οπως θελετε παρτε το!
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: αλλαγη τιμης στο hitech

Μωρε απο το στομα μου (=πληκτρολογιο:135:) τα πηρες; Συμφωνω επακριβως μαζι σου!
Για τα ψηλα γραμματα (παλι θα αλλαξουμε γυαλια εξ αιτιας τους;:138:) ειχα γραψει παλιααα γραμμα στον ΗΧΟ διαμαρτυρομενος (και για κατι μιλιμετρε που εβαζαν σαν φοντο), αλλα δυσκολο να αλλαξουν γραμματοσειρες!

Ο Λαμπρακης το παρεδωσε (μαλλον συμβολικα) στον Σπινουλα, αλλα βγαινει "με την αδεια του ΔΟΛ". Στο τελευταιο τευχος ειναι τεραστιες οι αλλαγες στην διαρθρωση (και ποσοτητα) της υλης, και κυριως των σελιδων κριτικης. Θυμιζει αυτα τα life style περιοδικα, αλλα ΟΚ- σημασια εχει τι γραφεται οχι τι φαινεται.Διαμαρτυρομαστε για την τιμη,αλλα ποσο εχει το High Fidelity που σιγουρα δεν εχει τα εξοδα του HI με την εντελως διαφορετικη διαρθρωση υλης;
Ελπιζω (και ευχομαι) να μην κλεισει γιατι, οσο και να το κατηγορουμε, τετοιες εκδοσεις ειναι "δειγμα πολιτισμου" - κι οπως θελετε παρτε το!
Σωστος ο lakiss
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Παράταση συνδρομής

δηλαδη παναγιωτη ενα τευχος τσαμπε θα παρουμε??? :142::142::142: μιλαω για ετησια συνδρομη παντα...

ερε μεγαλεια!!!
Κοίτα, εξαρτάται πότε, δηλαδή ποιό μήνα, πραγματοποίησε (και εξόφλησε, φυσικά) την ετήσια συνδρομή του κάποιος, ώστε να γνωρίζει ποιό είναι το υπολειπόμενο ποσό. Βέβαια, ακόμα δεν έχουν δημοσιεύσει την αξία της ΝΕΑΣ ετήσιας συνδρομής. Η παλιά ήταν 90 Ευρώ το χρόνο για 11 τεύχη, πράγμα που σημαίνει ότι το κάθε τεύχος κόστιζε στον συνδρομητή 8.18 Ευρώ, ενώ η τιμή περιπτέρου ήταν 10.

Πάντως, επειδή όπως είπα και πιο πάνω, την ίδια πολιτική ακολουθούν και για τους συνδρομητές του RAM, εγώ ήδη χθες πήρα επιστολή, που αναφέρεται ότι η συνδρομή μου παρατείνεται μέχρι 31/5/2011. Σύμφωνα με την επιστολή, στο RAM, η νέα ετήσια συνδρομή είναι τώρα 79 Ευρώ το χρόνο για 12 τεύχη, ενώ η προηγούμενη ήταν 99 Ευρώ (πλήρης έκδοση, αυτή με το συνοδευτικό βιβλιαράκι κλπ.). Ο συνδρομητής, σύμφωνα με την επιστολή έχει έκπτωση 16.5% στην τιμή περιπτέρου.

Αν ισχύσει το ίδιο στο HiTECH, κάνε έναν υπολογισμό και θα βρεις πόσο παρατείνεται η συνδρομή, αν γνωρίζεις φυσικά πότε εξοφλήθηκε και πότε θα έληγε η τρέχουσα.

Καλημέρα.
-
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.238
Reaction score
27.858
Απάντηση: αλλαγη τιμης στο hitech

Μελίδηηηηηηηηηηη...έπεσε η τιμή! :137:
Ελπίζω να μην χτύπησε άσχημα. :142:

Λοιπόν καλά έκανε και έπεσε, αλλά έπεσε και στην υπόληψή μου.
Εγώ έπαιρνα όλα τα τεύχη από το πρώτο μέχρι το τελευταίο τεύχος, πριν το τεύχος με το πρώτο Βluray δισκάκι.
Κάθε μήνα το περίμενα να βγει με αγωνία (τρομάρα μου) και ήταν ωραίο όταν πήγαινα στο σπίτι και άρχιζα να το διαβάζω, αφού πρώτα έσκιζα τα νάϋλον, έβγαζα τα χοντρά χαρτόνια, τις σκληρές γυαλιστερές θήκες για τα δισκάκια, ενίοτε τις χοντρές πλαστικές, τα έξτρα διαφημηστικά φέϊγ βολάν εταιριών, τα βιβλιαράκια "πως να στήσετε το home cinema σας", τα φρουφρού κι αρώματα.

Αν κάποιον έχω σε βαθιά εκτίμηση αυτός είναι σαφώς ο Θεόδωρος Σπίνουλας.
Αλλά εμένα μου έδωσε την εντύπωση ότι το περιοδικό σαν επιχείρηση δεν ήθελε να κερδίζει, αλλά να θησαυρίζει.
Και φυσικά να προωθεί με έξυπνο τρόπο προς συγκεκριμένες εταιρίες.
Δeν θα ήθελα να κλείσει, διότι όλο και κάποιοι εργαζόμενοι θα χάσουν τη δουλειά τους και είναι κρίμα ειδικά τώρα τέτοια εποχή.
Αλλά κι αυτοί ας ρίξουν την τιμή κι άλλο και ας είναι λίγο περισσότερο αντικειμενικοί.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: αλλαγη τιμης στο hitech

Αλλά εμένα μου έδωσε την εντύπωση ότι το περιοδικό σαν επιχείρηση δεν ήθελε να κερδίζει, αλλά να θησαυρίζει.
Και φυσικά να προωθεί με έξυπνο τρόπο προς συγκεκριμένες εταιρίες.
Δeν θα ήθελα να κλείσει, διότι όλο και κάποιοι εργαζόμενοι θα χάσουν τη δουλειά τους και είναι κρίμα ειδικά τώρα τέτοια εποχή.
Αλλά κι αυτοί ας ρίξουν την τιμή κι άλλο και ας είναι λίγο περισσότερο αντικειμενικοί.
Αν θησαυριζε, γιατι ο Λαμπρακης ηθελε να το κλεισει; Αλλα ο Θ.Σ. ιδρυσε εξ επι τουτου την 4pi, γιατι δεν ηθελε μαλλον να παει στραφι το ονειρο της ζωης του. Θα του ηταν φοβερα βαρυ, μετα και την απωλεια της συζυγου του (μαλλον κουτσομπολιο κανω, αλλα τελος παντων).
Οσο για την αντικειμενικοτητα, μαζι σου φυσικα!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.869.515
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top