αναβαθμιση ηχου


Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.284
Reaction score
853
Καλά μεγάφωνα, αλλά μπήκες σε μια κατηγορία κόστους που υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός.
Η κάθε εταιρία έχει την δική της φιλοσοφία χροιάς, χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι, απλά σε βοηθάει να διαλέξεις ξανθιά, καστανή, μελαχρινή κλπ. Αν σου αρέσει αυτός ο χαρακτήρας προχωράς!
Κάπου διάβασα πιο πάνω αν πάρεις φοκαλ δεν χρειάζεσαι σαμπ. Αυτό δεν ισχύει που ανέφερε ο φίλος κι όχι για την φοκαλ που είναι μεγάλη εταιρία αλλά καμία δεν έχει 16,5cm μεγάφωνο που να καλύπτει το σαμπ. Λόγω φυσικής.
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Τέλεια άρα για αρχή ένα καλό σετ ηχείων για μπροστά και μια πηγή και αν δεν με ικανοποιεί προχωράμε σε ενισχυτή ... Τέλεια ένα τελευταίο σετ ηχεία μπροστά λέω. Να βάλω https://www.skroutz.gr/s/4402232/Focal-PS-165V1.html
καταρχήν πες μας -> θες δυνατά ή ποιοτικά επίσης τι λεφτά λες ότι θα διαθέσεις στο σύνολο για τον ήχο
 

Μηνύματα
19
Reaction score
0
Καλησπέρα παιδιά έχω αγοράσει είδη την πηγή που με είπατε πιο πάνω 200 ευρο θα έρθει μέσα στη άλλη εβδομάδα άρα ψαχνω ηχεία για μπροστά 16 μόνο τώρα
Από ήχο θέλω όταν το ανεβάσω σχεδόν τέρμα να μην παραμορφώνει αυτός είναι ο στόχος μου να φανταστείς με τα μαμά ήμουν καλυμμένος αλλά κάηκαν και λέω μιας που τα αλλαζζω ας κάνω κάτι λίγο καλύτερο από τα μαμά
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Καλησπέρα παιδιά έχω αγοράσει είδη την πηγή που με είπατε πιο πάνω 200 ευρο θα έρθει μέσα στη άλλη εβδομάδα άρα ψαχνω ηχεία για μπροστά 16 μόνο τώρα
Από ήχο θέλω όταν το ανεβάσω σχεδόν τέρμα να μην παραμορφώνει αυτός είναι ο στόχος μου να φανταστείς με τα μαμά ήμουν καλυμμένος αλλά κάηκαν και λέω μιας που τα αλλαζζω ας κάνω κάτι λίγο καλύτερο από τα μαμά
Ποια πηγή πήρες με 200€?
 


Μηνύματα
271
Reaction score
127
Οκ αυτό που λες δεν γίνεται να ανοίγεις τέρμα και να μην παραμορφώνει απο κάποιο σημείο και μετά το κάνουν όλες οι πηγές
 

gid

Μηνύματα
7.406
Reaction score
8.643
Κάπου διάβασα πιο πάνω αν πάρεις φοκαλ δεν χρειάζεσαι σαμπ. Αυτό δεν ισχύει που ανέφερε ο φίλος κι όχι για την φοκαλ που είναι μεγάλη εταιρία αλλά καμία δεν έχει 16,5cm μεγάφωνο που να καλύπτει το σαμπ. Λόγω φυσικής.
Φίλε δεν κατάλαβες τι έγραψα.

Έγραψα: Αν έστηνα σύστημα χωρίς σαμπ θα χρησιμοποιουσα αποκλειστικά 16άρια ηχεία, 99% της Focal.

Δηλαδή αν ήταν δεδομένο πως δεν θα έχει σαμπ (για τον Α ή Β λόγο, για παράδειγμα έλλειψη χώρου ή χρημάτων), τότε θα έπαιρνα 16άρια ηχεία (και όχι 13άρια), και θα επέλεγα της Focal γιατί τα θεωρώ εξαιρετικά.

Όχι ότι "αν πάρει κανείς Focal δεν χρειάζεται σαμπ", που εσύ κατάλαβες.
 


Μηνύματα
19
Reaction score
0
λοιπον Παιδιά Καλησπερα σήμερα Μου ήρθε η οθόνη που είχα παραγγείλει πήγα να την βάλω και χρειάζεται ανταπτορα και για την κεραία και Και για την κυρία μπριζα που περνει ρεύμα ...λοιπον αυτό που θέλω να ρωτήσω αν παίζει ρόλο στην ποιότητα του ήχου ο ανταπτορας αν θέλει καλή ποιότητα. δεύτερον έχει 3 καλώδια ένα για ρεύμα μια κεραία και ένα ακόμα δίπλα στηβ κεραία το ασπρο στην φωτο.....που δεν ξέρω τι είναι θα βαλω φώτο ...και τρίτον η πηγή που πήρα έχει ξεχωριστούς εξόδους για τα ηχεία θα ηταν καλύτερο να τραβήξω Αλλά καλωδια και να τα βγάλω Εκεί ? Γιατί αλλιώς νομίζω είναι όλα μαζί με την κυρία μπριζα που περνει ρεύμα ....ευζαριστω πολύ αν μπορείτε βοηθήστε με.
20200507_133342.jpg
 




Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.284
Reaction score
853
Θα χρειαστείς αντάπτορα για την σύνδεση. Ζητάς από πεζω 207 σε ISO. Αν έχει can, που σίγουρα έχει θα πρέπει να περαστεί άλλο ένα καλώδιο ρεύματος με ασφάλεια για το ACC.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.338
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top