αποφθέγματα διασήμων & σχολιασμοί αυτών





Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.295
Reaction score
30.390
Τότε αφού ισχύει η καθολική ψηφοφορία, θα έπρεπε κατά μείζονα λόγο να επιτρέπεται ελεύθερα η οπλοκατοχή.
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Εξαρτάται..
Από το τί θεωρεί όπλο ο καθείς εξ ημών..;)
Αλλος θεωρεί όπλο την πένα του..
Αλλος το μυαλό του..
Αλλος τη γλώσσα του..
Κ άλλος τη γροθιά του.. κ ου το καθεξής..
Αυτά κ άλλα όπλα χρησιμοποιούνται κατά κόρον με πλήρη ελευθερία, κ ουδεμία δέσμευση υπάρχει ή δύναται να υπάρξει επ' αυτών..:D
 
Last edited:



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.527
Reaction score
37.716
Εξαρτάται..
Από το τί θεωρεί όπλο ο καθείς εξ ημών..;)
Αλλος θεωρεί όπλο την πένα του..
Αλλος το μυαλό του..
Αλλος τη γλώσσα του..
Κ άλλος τη γροθιά του.. κ ου το καθεξής..
Αυτά κ άλλα όπλα χρησιμοποιούνται κατά κόρον με πλήρη ελευθερία, κ ουδεμία δέσμευση υπάρχει ή δύναται να υπάρξει επ' αυτών..:D
=> τη πενα τη σκοτωσαν με το πληκτρολογιο ...
[DOUBLEPOST=1557311946][/DOUBLEPOST]



Hassan-i Sabbah


حسن الصباح
"all truth is parallel all true is untrue" - παραφραζει ο Rozz Williams, των C.Death ,επιρεασμενος απο τον William Burroughs ...στις πολεις της κοκκινης νυχτας.

20190401_185538.jpg

[DOUBLEPOST=1557312237][/DOUBLEPOST]και λιγο μπουκοφσκι να παμε παρακατω:
20190405_220641.jpg
 
Last edited:

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.438
Reaction score
50.509


Το ρητό αυτό, ψήγμα πνευματικού χρυσού, απευθύνεται σε κάθε έμβιο ον, ιδιαιτέρως όμως στο λογικό άνθρωπο. Κατά το σοφό μύστη Πλούταρχο τον Χαιρωνέα (47-127 μ.Χ.), ιερέα και επόπτη του Δελφικού ιερού, στο θεωρούμενο τούτο πάνσεπτο τέμενος του αρχαίου Ελληνισμού

http://bit.ly/money_crypto







- & πράγματι είναι ότι ποιό βασικό για την οποιαδήποτε εξέλιξη του ατόμου , είναι δε γραμμένο στις εισόδους των περισσότερων ανά τον κόσμο αποκρυφιστικώς στοών , εσωτερικών ταγματάτων κλπ
 






Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.295
Reaction score
30.390
Ο Κουρτ φον Χάμερσταϊν, αρχηγός του Γερμανικού Στρατού κατα την περίοδο της Δημοκρατίας της Βαϊμάρης, είπε:
Διακρίνω τους αξιωματικούς μου σε έξυπνους, εργατικούς, τεμπέληδες και ηλίθιους. Κάθε αξιωματικός διαθέτει δυο απο αυτά τα χαρακτηριστικά. Τους έξυπνους και εργατικούς τους τοποθετώ στο γενικό επιτελείο. Υπό δεδομένες συνθήκες μπορεί να αξιοποιηθούν όσοι είναι τεμπέληδες και ηλίθιοι. Εκείνος που είναι έξυπνος και τεμπέλης προορίζεται για τις ανώτατες θέσεις διοίκησης. Έχει την πνευματική διαύγεια και το ηθικό σθένος για να λάβει τις δύσκολες αποφάσεις. Οι εργατικοί και ηλίθιοι, αντιθέτως, είναι επικίνδυνοι: θα βρουν πάντα τον τρόπο να τα κάνουν μαντάρα.


Μπορεί να είναι και η αγαπημένη μου ρήση. Συχνά εχω το ...θράσος και την επικαλούμαι στη σύζυγο.
 

D

Deleted member 38719

Guest
εγω δεν είμαι διάσημος, αλλά γράφω που και που... κάτι τις.
moφτης.jpg
 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.100
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top