ενα διαφορετικο topic με ιδιο αποτελεσμα (ποια tv)

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: ενα διαφορετικο topic με ιδιο αποτελεσμα (ποια tv)

[FONT=&quot]
[FONT=&quot]Αυτές[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]οι[/FONT][FONT=&quot] LG [/FONT][FONT=&quot]είναι[/FONT][FONT=&quot] made in Japan? [/FONT][FONT=&quot][/FONT]:116:[FONT=&quot]


Θα μπορούσες να το πεις κι έτσι, αφού οι μηχανές κοπής των LCD panel είναι της ...HITACHI! (...και τα καλώδια επίσης!)[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
:204:[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: ενα διαφορετικο topic με ιδιο αποτελεσμα (ποια tv)

...το πας πολύ μακριά....και τα τσιπάκια κατασκευάζονται με την βοήθεια της Nikon....:107:



"Nikon developed the world’s first production-worthy step-and-repeat photolithography tool in 1980, the NSR-1010G. Since then, over half of all the integrated circuits ever printed have been manufactured on more than 50 models of Nikon steppers and scanners. Today, Nikon is the leading global supplier of step-and-repeat and step-and-scan lithography systems."

http://www.nikonprecision.com/about/index.html
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: ενα διαφορετικο topic με ιδιο αποτελεσμα (ποια tv)

Ναι βρε είπαμε!
RESPECT στους Τζαπανέζους!:444:
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: ενα διαφορετικο topic με ιδιο αποτελεσμα (ποια tv)

Τι έλεος, φίλε μπερδεύτηκες? Aυτοί ακόμα δεν έχουν ξεκινήσει...
Δυστυχώς προτάθηκε να μείνω μόνος μου, χωρίς αντιπαράθεση...
Συνέχειας απαντήσεων λοιπόν... αλλά προς το παρόν
Χρόνια πολλά σε όλους!!!


 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Απάντηση: ενα διαφορετικο topic με ιδιο αποτελεσμα (ποια tv)

[FONT=&amp]Θα μπορούσες να το πεις κι έτσι, αφού οι μηχανές κοπής των LCD panel είναι της ...HITACHI! (...και τα καλώδια επίσης!)[/FONT] :204:
...το πας πολύ μακριά....και τα τσιπάκια κατασκευάζονται με την βοήθεια της Nikon....:107:
Σταμάτη μην του δίνεις σημασία... από ζήλια το λέει...
 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: ενα διαφορετικο topic με ιδιο αποτελεσμα (ποια tv)

…Εφόσον δεν εισαι ικανός κάνεις φιλικό διάλογο και δεν δέχεσαι αντίθετες απόψεις ελέω της υπερβολικής σου μισαλλοδοξίας, λατρεύοντας να ειρωνεύεσαι οποίον δεν πάει με τα νερά σου, συνέχισε το τοπικ μόνος σου στολίζοντας το με ποιηματάκια και ειρωνείες.
...
Σʼ ευχαριστώ που μου δίνεις το δικαίωμα να μονολογήσω… αν και δε νομίζω να διατηρήσεις ούτε τώρα, μια αυτοπειθαρχία.

Φίλε μου η LM-860 δεν έχει τον ίδιο επεξεργαστή με τη σειρά LM-760. Διαθέτει dual core, με γρηγορότερη απόκριση.
Ο συγκεκριμένος επεξεργαστής δεν χρησιμοποιεί μόνο την ισχύ του, για τις εφαρμογές του Smart TV (internet κλπ), αλλά και για την επεξεργασία εικόνας.

Κατανοείς λοιπόν ότι μιλάμε για διαφορετική «άποψη εικόνας» στη μια σειρά και στην άλλη, ως εκ τούτου η ταυτόσημη σύγκριση των δυο είναι άκυρη.

Το αν είναι λοιπόν η καλύτερη τηλεόραση, στη συγκεκριμένη τιμή που πωλείται, σύμφωνα με την εικόνα της (600 περίπου ευρώ διαφορά από τον ανταγωνισμό της και όχι 50 που μας έλεγες), άσε να το κρίνει ο τελικός καταναλωτής, όπως πολύ σωστά ανέφερες. Μην χαλιέσαι, ούτε να σκίζεις τα …«διπλώματά σου»!



Απλά χαλάρωσε…
Υψηλό contrast και φωτεινότητα σε τιμές που ξεφεύγουν από τα isf standards, σημαίνει καμένο λευκό και υπερβολικά τονισμένα – καμένα χρώματα. Δηλαδή ξεφεύγουμε πλήρως από την κινηματογραφική αίσθηση.
Όπως κατανοούμε, πάντα κάτι χάνουμε και κάτι κερδίζουμε. Μετριάζουμε και αποφασίζουμε.
Όλοι μας έχουμε παρατηρήσει τα καμένα λευκά και τα υπερβολικά – αφύσικα χρώματα της Samsung, συγκριτικά με αντίστοιχες LG – Philips – Panasonic - Sharp…
Ξέρεις πόσα τεστ το αναφέρουν αυτό? Άπειρα!!
Ξέρεις πόσοι το έχουν παρατηρήσει? Όλοι!!




Δυστυχώς δε θα μπορέσω να σε βοηθήσω στο θέμα της ενημέρωσής σου, καθώς δεν είσαι πελάτης του δικτύου της εταιρίας.
Θα περιοριστείς μόνο σε ότι πληροφορία μπορείς να αποκομίσεις από το ιντερνέτι και τις παροδικές σου μετρήσεις.
Αν θες οποιαδήποτε επιπλέον πληροφόρηση, ή αν είσαι διαθέσιμος να κάνεις προτάσεις στο R&D της LG, τότε θα πρέπει να απευθυνθείς στην εξυπηρέτηση πελατών της, ή με email στο τμήμα έρευνας της Κορέας.

Η εταιρία είναι ανοικτή στις προτάσεις και στις παρατηρήσεις των καταναλωτών.
Εξʼ άλλου αυτό φαίνεται από την άμεση ανταπόκριση που έχουν τα updates των προϊόντων της, μετά από requests πελατών της.



Πέραν όμως των διευκρινήσεων, που ούτως ή άλλως δεν περιμένω να κατανοήσεις, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω το εξής:

Δεν έχω κολλήματα με καμία εταιρία. Η αγορά είναι δεδομένη. Αυτήν τη στιγμή LG & Samsung μονοπωλούν τα δρώμενα της τηλεόρασης και οι υπόλοιποι ακολουθούν. Όλα τα προϊόντα είναι άριστα, το καθένα για τους δικούς του λόγους. Άλλοτε κερδίζει το ένα, άλλοτε το άλλο.

Εξηγούμαι λοιπόν που είναι το «θέμα»:
Η απαράδεκτη προκλητική σου συμπεριφορά, εκτός από τη διασκεδαστική άποψη του «χαβαλέ» που προσφέρει, δεν θυμίζει σε τίποτε «επαγγελματία» του χώρου.

Ξεκίνησες να κατηγορείς μια ολόκληρη εταιρία.
Και βεβαίως δε με ενόχλησε καθόλου αυτό, καθώς απόψεις έχουμε όλοι μας.

Γιατί όμως επιτίθεσαι σε πρόσωπα και προσωπικό??
Βγάζεις στον «τάκο» promoters, πωλητές, τμήματα R&D, στελέχη, καταναλωτές που προτίμησαν το προϊόν της, απλά επειδή δε συμφωνείς με τα προϊόντα της??

Θεωρώ πως όχι.

Μάλλον θα φταίει η δύσκολη παιδική σου ηλικία, βγάζοντας τα απωθημένα σου σε όλο αυτόν τον κόσμο!

Πόσο μάλλον πιάνοντας στο μολύβι σου, όχι μόνο μια πολυεθνική, αλλά και μια καθαρά ελληνική εμπορική εταιρία όπως το Πλαίσιο!
Γελάς και χλευάζεις τη δουλειά τόσων εξειδικευμένων ανθρώπων και μιας επιχείρησης, που τα τελευταία 25 χρόνια, όμοιά της δεν έχει υπάρξει στην ελληνική αγορά!

Είσαι πραγματικά αστείος και για μια ακόμη φορά σου υπενθυμίζω ότι διασκεδάζεις αφάνταστα όχι μόνο εμένα, αλλά και πολλούς άλλους.
Εύγε σου!
Για σένα, πραγματικά είσαι ο καλύτερος επαγγελματίας ever!


Επειδή λοιπόν το AVSite είναι ένα πλουραλιστικό φόρουμ, ενθαρρύνοντας τη βοήθεια των μελών του, προτείνω να ρίξεις μια ματιά στα παρακάτω:

α) Η ΕΕΔΕ πραγματοποιεί σεμινάριο με θέμα: «Τρόποι διαχείρισης θυμού και καλής συμπεριφοράς».
Εισηγητής είναι ο γνωστός καθηγητής Κος Λεμπέσης.

Το σεμινάριο βοηθάει στο να αποκτήσει κάποιος συγκροτημένη σκέψη σε μια αντιπαράθεση, με καλύτερη διαχείριση απόψεων και επιχειρημάτων, αποτελεσματική αντιμετώπιση του προσωπικού Stress Profile, καθώς και αυτοπειθαρχία με ταυτόχρονο έλεγχο συναισθημάτων.

β) Το Πλαίσιο δέχεται ενημερωμένους ανθρώπους μέχρι 35 χρονών, με όρεξη για δουλειά.
Προλαβαίνεις να τους «βελτιώσεις» με τις γνώσεις σου. Κρίμα είναι μέχρι τώρα να τους αφήνεις στο σκοτάδι.
Μια ταπεινή επιχείρηση είναι, με τυχαίους υπαλλήλους… κάνε κάτι άμεσα για να κρατηθεί ζωντανή.
Οι πελάτες και τα στελέχη της σε περιμένουν!


Τέλος θα ήθελα να διορθώσω για μια ακόμη φορά, την παρατηρητικότητά σου.
Δε μου αρέσουν τα «μότο», αλλά τα αποφθέγματα που έχουν ουσία (αν και εφʼ όσον τα καταλάβεις):

«Όπως του αγάλματος, έτσι και του βίου όλα τα μέρη, πρέπει να είναι αρμονικά.»

Σωκράτης (469 π.Χ. – 399 π.Χ.)
Αθηναίος Φιλόσοφος
 

Μηνύματα
279
Reaction score
40
Απάντηση: ενα διαφορετικο topic με ιδιο αποτελεσμα (ποια tv)

Το εαν έχεις κολλήματα με την εταιρία (LG) φαίνεται απο χαρακτηρισμούς όπως το καλύτερο, το πρωτοποριακό, το άριστο προϊόν κτλ που εχεις πάμπολλες φόρες αναφερθεί πιο πάνω. Το οτι εχεις φανατιστεί φαίνεται σε πάρα πολλά ποστ σου. Μην με κάνεις να τα τα ξανά αναφέρω.

ΠΟΤΕ δεν δυσφήμησα την LG. Απλά δεν μου αρέσει το 3D της και δεν θεωρώ οτι η 760 είναι η καλύτερη TV στα 1350€. Εαν αυτο ειναι δυσφήμηση τοτε δεν ξέρεις τι θα πει άποψη άλλου ανθρώπου. Το τι λένε οι προμοτερ τους δεν αποτελεί δικιά μου δυσφήμηση. Είναι γεγονός. Εκπαιδεύστε τους καλύτερα..

Οσο για το πλαίσιο χαλάρωσε. Συνεργία σαν εμας πληρώνουν για τις εγκαταστάσεις. Πολλούς απο αυτούς τους ξέρω.. Σαν κατάστημα δεν είναι και στα καλύτερα του. Διάβασε παράπονα στο διδικτυο. Δες αξιολογήσεις
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Μακαρι να ανεβούν, τους προτιμώ απο DIXONS, MEDIA PUBLIC κτλ. Άλλα το έχουν καβαλήσει..

Τώρα όσον άφορα τις συμβουλές ψυχολογίας, αυτές να τις εφαρμόσεις στην οικογένεια σου και στους φίλους σου. Έμενα ουτε με ξέρεις προσωπικά ουτε γνωρίζεις το τι εχω καταφέρει στην ζωη μου. Τόσο σε επαγγελματική επιτυχία (που δεν εχω παράπονο) τόσο προσωπικά. Κάποιοι εδω μέσα με γνωρίζουν καλά (όπως και σε γειτονικά φόρουμ) δεν θα μπω στην διαδικασία να αυτοπροβληθώ.

Ποτε δεν σου επιτέθηκα, ποτε δεν σε χαρακτήρισα η έβρισα πριν εσυ με ειρωνευτείς και δώσεις διάφορους προσβλητικούς τίτλους....

Εχω κανει άπειρες συζητήσεις σε πάρα πολλά φόρουμ. Έχουμε παρα πολλές φόρες ερθει σε αντιπαράθεση, Ποτέ ομως κάποιος δεν ηταν τόσο μισαλλόδοξος και ''ξερόλας'' σαν εσένα. Πάνω απο ολα πότε δεν ειρωνευόταν και μετά κατηγορούσε για δήθεν επιθετικότητα. ΠΥΡΟΔΟΤΕΙΣ ΤΟ ΦΥΤΙΛΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΖΗΤΑΣ ΤΑ ΡΕΣΤΑ...

Πραγματικά έχεις ενα ταλέντο. Να ρίχνεις το βάρος ενός δικού σου λάθους στους άλλους... Αν θυμάμαι καλά κατινιά το λένε αυτό...

Για αυτό σε θερμοπαρακαλώ, Μην ξανά αναφερθείς στο πρόσωπο μου. Συνέχισε το τοπικ μονος σου, προωθώντας τα προϊόντα σου και ασε την προσωπική - επαγγελματική μου ζωή έξω από το στόμα σου... Δεν πρόκειται να ξανά επέμβω, δρασε ανενόχλητος

Το θεμα για έμενα κλειδώνει. Απο εκει και πέρα ας πει οτι θέλει. Μονό αμα με ξανά προσβάλει θα ζητήσω την οικειοθελώς αποχώρηση μου απο τον χώρο αυτό καθώς θεωρώ οτι πρέπει με κάποιο τρόπο να προστατευτώ.

Καλο βραδυ σε ολους, και χρονια πολλα.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: ενα διαφορετικο topic με ιδιο αποτελεσμα (ποια tv)

Στην επόμενη προσωπική αντιπαράθεση θα πράξω τα πρέποντα.

Και δεν σβήνω κάτι για να καταλαβαίνουν όλοι όσοι διαβάζουν ποιανού τα γραφόμενα θα πρέπει να λαμβάνουν υπόψιν.
 

Μηνύματα
113
Reaction score
8
Re: Απάντηση: ενα διαφορετικο topic με ιδιο αποτελεσμα (ποια tv)

κατ'αρχην Χρονια Πολλα σε ολους
οταν ανοιγα αυτο το topic (ναι εγω ειμαι "υπευθυνος" για οσα εχετε διαβασει εδω μεσα αν και απο οτι καταλαβα απλα αφορμη ζητουν καποιοι) δεν περιμενα ουτε τις 17 σελιδες που εχει φτασει μεχρι τωρα , ουτε την αντιπαραθεση που "βγηκε στον αερα" !

ειλικρινα , διαβαζα ξανα τα τελευταια posts (απο Οκτ και μετα) και δεν πιστευα στα ματια μου
ασχετως του ποια ειναι η καλυτερη LG ή Samsung, ειλικρινα πιστευετε πως ολα αυτα τα στοιχεια , τα απειρα στοιχεια και links που εχουν παρατεθει εχουν κανενα νοημα ;

λιγο πιο πανω καποιος αναφωνησε ελεος !

ειλικρινα αγαπητοι graphist83 και delamostre πιστευετε πως με ολη αυτη την απαισια αντιπαραθεση σας , βοηθατε κανεναν ;
πρωτον τα στοιχεια που παραθετετε και οι 2 με φοβερη αληθοφανεια και απτες αποδειξεις (links) φαινονται τοσο σοβαρα που στην ουσια καποιος που δεν ειναι τοσο ψαγμενος οσο εσεις δεν μπορει να τα αμφισβητησει εκατερωθεν, οποτε τι ;
ποιος εχει δικιο; για μενα και οι 2 σας μου φαινεστε αξιοπιστοι οπως και τα στοιχεια που παραθετετε,
κια ποιος θα κατσει να διαβασει ολα αυτα ; και αν το κανει θα βγαλει ακρη ;
εγω ακομα δεν εχω βγαλει
οχι , ακομα δεν την εχω αγορασει την ..μενη τη 3D
ακομα το ψαχνω....

ρε παιδια χαλαρωστε λιγο, εγω δεν σας ξερω ουτε εχω τιποτα με καποιον απο εσας αλλα ειλικρινα δεν προσφερετε κατι , ουτε πειθετε καποιον με ολα αυτα τα επιχειρηματα που κοπαναει ο ενας στο κεφαλι του αλλου
εμεις οι υπολοιποι απλα ζαλιζομαστε ....

αυτη η διαμαχη δεν θα βγαλει πουθενα (οπως δεν εβγαλε πουθενα η διαμαχη για το android και το ios για τα pc και τα mac για το samsung sIII και το iphone5 για τα γερμανικα και τα γιαπωνεζικα αυτοκινητα ή τα αμερικανικα και τα ιταλικα).

Χρονια Πολλα σε ολους και καλη χρονια σε εσας και τις οικογενειες σας
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.424
Reaction score
74.793
Όχι και gstriftos βρε! Τι φταίει ο Γιώργος? :142:

graphist83.
 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: ενα διαφορετικο topic με ιδιο αποτελεσμα (ποια tv)

....αυτη η διαμαχη δεν θα βγαλει πουθενα (οπως δεν εβγαλε πουθενα η διαμαχη για το android και το ios για τα pc και τα mac για το samsung sIII και το iphone5 για τα γερμανικα και τα γιαπωνεζικα αυτοκινητα ή τα αμερικανικα και τα ιταλικα).

Χρονια Πολλα σε ολους και καλη χρονια σε εσας και τις οικογενειες σας
Ναι τέλεια!
Ένα link για τεστάκι περί γερμανικών και ιαπωνέζικων αυτοκινήτων είναι ότι πρέπει!:204:

Και άλλο ένα επίσης περί αξιολόγησης της έρευνας των εταιριών, καθώς και των πωλητών τους, θα ήταν το κερασάκι στην τούρτα!:116:

Σίγουρα η όλη ιστορία έχει κουράσει και κατέληξε σήριαλ του Φώσκολου.

Σου ζητώ συγνώμη αν σε κούρασε η αντιπαράθεση που είχα.
Θα πρέπει να κατανοήσουν όλοι οι αναγνώστες, ότι ο σεβασμός και η ευγενής αντιπαράθεση είναι δυο πράγματα που θα πρέπει να τηρούνται με ευλάβεια και όχι υπό μορφή καφενείου και επιμονής όπως κατάντησε.

Όταν όμως κατηγορούνται εταιρίες και στελέχη που τις απαρτίζουν, τα τμήματα έρευνας και τεχνολογίας τους, καθώς και εμπορικές επιχειρήσεις για τις γνώσεις του προσωπικού τους με προσωπικές επιθέσεις, κατανοείς ότι «σηκώνει» θύελλες...
Και ως εκ τούτου η δράση φέρνει αντίδραση.

Χρόνια Πολλά και από μένα με περισσότερα χαμόγελα και λιγότερη γκρίνια.
Στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε βοήθεια χρειαστείς, εντός ή εκτός.:605:
 

Μηνύματα
279
Reaction score
40
Απάντηση: ενα διαφορετικο topic με ιδιο αποτελεσμα (ποια tv)

Καλησπέρα,

Θεωρώ οτι σε ενα φόρουμ, ο καθένας έχει το δικαίωμα να θέσει μια άποψη και να την στηρίξει. Σίγουρα αυτή η άποψη δεν είναι απαραίτητο να βρίσκει σύμφωνους όλους τους άλλους, στην προκείμενη περίπτωση έστω και έναν.

Είτε σαν επαγγελματίας, ειτε σαν καταναλωτής, έχω το αναπόσπαστο δικαίωμα τόσο να κρίνω προϊόντα, οσο και εταιρίες που τα διαθέτουν. (ελευθερία του λόγου). Πόσο μάλλον εάν δεν είμαι ικανοποιημένος με τις επιδόσεις και τις υπηρεσίες τους αντίστοιχα, τότε και θεωρώ οτι οφείλω να το πω. Δεν νομίζω οτι εάν διαφωνώ με κάποιον αυτός διατηρεί το διακαιώμα να ειρωνεύεται με ποιηματάκια και να χαρακτηρίζει όπως αυτός θέλει.

Δεν έχω κατι προσωπικό με τον Delamostre (Σταμάτη) . Θα μπορούσε ολο αυτο το θέμα να εξελιχθεί σε πολιτισμένο διάλογο έστω και εαν οι απόψεις σε αυτό ηταν διαφορετικές. Θεωρω όμως μεγάλο του σφάλμα να ξεκινήσει να ειρωνεύεται και να κοροϊδεύει. Ποσο μάλλον όταν θέλει να προστατεύσει εταιρίες και προϊόντα που δεν του ανήκουν. Άλλωστε πότε δεν αναφέρθηκα σε αυτόν προσωπικά, πριν αυτός το κάνει πρώτος.

Εαν θεωρεί οτι δεν ειμαι καλά πληροφορημένος και διαφωνεί μαζι μου θα μπορούσε να κανει τις υποδείξεις του με πολιτισμένο τρόπο. Κάποια στιγμή όμως ξέφυγε..Με το χαρακτηρίζεις κάποιον, να τον υποτιμάς συνεχώς και να του επιθέτεσαι προσωπικά διαβάλλοντας τον, τοτε συγνώμη άλλα είναι αναπόφευκτο να πυροδοτηθούν απολίτιστες αντιπαραθέσεις και απο τις δυο πλευρές. Είμαι άνθρωπος ηπίων τόνων, άλλα δεν ανέχομαι να με μειώνουν τόσο πολύ. Πόσο μάλλον όταν έχω φτύσει αίμα για να χτίσω σωστό πελατολόγιο και να είμαι οσο πιο σωστός και έντιμος επαγγελματίας μπορώ. Κάτι το οποίο με αποζημιώνει καθημερινά!

Φίλε dimip σε καμιά περίπτωση δεν είσαι υπεύθυνος για το τοπικ αυτό. Για κανένα λόγο δεν ήταν στην αρχική μου πρόθεση να καταλήξει σε μπαράζ επιθετικών αντιπαραθέσεων. Ήθελα μόνον να τοποθετήσω μια προσωπική άποψη. Δυστυχώς αυτή η άποψη παρόλο που μείωνε προϊόντα και εταιρίες, προσέβαλε και ανθρώπους. Αυτό δεν το περίμενα.

Ζήτω συγνώμη λοιπόν απο όλους ανεξαιρέτως, ακόμα και απο τον Σταμάτη καθώς θεωρώ οτι δεν φέρθηκε έτσι απο κακιά άλλα περισσότερο από πείσμα (και των δυο). Χρονιάρες μέρες δεν ταιριάζει να ταράζεται κανένας, άλλα το αντίθετο. Πόσο μάλλον για πολυεθνικές εταιρίες που δεν ανήκουν σε κανέναν.

Χρονιά πολλά σε όλους με υγειά.

ΥΓ. Εννοείται Γερμανικά αυτοκίνητα....:105:
 

Μηνύματα
86
Reaction score
6
Απάντηση: ενα διαφορετικο topic με ιδιο αποτελεσμα (ποια tv)

Φιλε graphist83 μαζι σου σε οτι λες !!! :444:
 


Μηνύματα
113
Reaction score
8
ωχ ! πηγα να σβησω μια φωτια και αναψα αλλη ;
χαχαχα

παντως εγω πηρα Γιαπωνεζικο ! και ησυχασα
χεχεχε
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.961
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top