ενα ονειρο γινεται πραγματικοτητα...!

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Απάντηση: ενα ονειρο γινεται πραγματικοτητα...!

:624: Ωραίο πράγμα έσαξες! :442:
 



Μηνύματα
230
Reaction score
4
δεν υπαρχει τιποτα καλητερο απο το να φτιαχνεις κατι τοσο ομορφο με τα ιδια σου τα χερια.

συγχαρητηρια φιλε , καλες απολαυσεις...
 

Μηνύματα
1.479
Reaction score
106
Απάντηση: ενα ονειρο γινεται πραγματικοτητα...!

σε ευχαριστω συνφορουμιτη..θελω να κανω καποιες μικροαλλαγες που σας ειπα και θα ερθω με νεες φωτος του χωρου.
 

Μηνύματα
23
Reaction score
0
μπορει καποιος να μας πει πως γινετε η συνδεση των οπτικων ινων;ευχαριστω πολυ
 

Μηνύματα
1.479
Reaction score
106
Απάντηση: ενα ονειρο γινεται πραγματικοτητα...!

m.g εγω αυτο που εχω κανει αν δεις στις πιο πισω φωτο,εχω βαλει τις ακρες τον οπτικων ινων το μπουκετο δλδ μεσα σε σωληνα πλαστικο και απο την αλλη του δινω φως με led.
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
παιδες τι να λεμε τωρα..... μερακληδικα πραματα!!! Μπραβο σου ρε θηριο δυναμιτης σκετος!!! :126::126:
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Απάντηση: Re: ενα ονειρο γινεται πραγματικοτητα...!

συγχαρητηρια Λαμπρο φοβερη δουλεια,μεράκι και το αποτελεσμα εκπληκτικό!! εγω θελω να κανω στο υπνοδωματιο μου τον ουρανο με τ'αστρα :p μπορεις να μου πεις απο που αγορασες την οπτική ινα? ποσα mm ειναι? γιατι εγω βρηκα 0.5 0.75 και 1.0 δεν ξερω αν χρησιμοποιησες καποια απο αυτες αλλα μου φαινεται πιο χοντρη η δικια σου απο τις φωτογραφιες... επισης με τη σωληνα και τη μονωτικη που βαζεις δεν εχεις απωλειες απο φως αλλα δεν περνει και αερα, δεν υπαρχει φοβος να καουν απο θερμοκρασια? και τελος τα Led τα εχεις συγκεντρωμενα ολα σε ενα μερος ωστε να μπορεις να τα αλλαξεις αμα καουν ή σκορπια?
 

Μηνύματα
1.479
Reaction score
106
Απάντηση: ενα ονειρο γινεται πραγματικοτητα...!

αγαπητε Σπυρο και ntetari σας ευχαριστω πολυ!
η διατομη που εχω βαλει ειναι 0.75mm.
την εχω αγορασει απο το djshop.gr και κοστιζει 36 λεπτα το μετρο.υπαρχει ομως και πιο φθηνα αμα ψαξεις.νομιζω ο καυκας ακουσα οτι εχει με 28 λεπτα.

η διαφορα 0.75mm με 1mm ειναι τοσο μικρη που δεν θα την καταλαβεις και δεν χρειαζεται να πας στο 1mm.

οσο για τα led δεν εχουν κανενα προβλημα με την θερμοκρασια.αν και το ενα μετα απο καιρο δεν μου εδινε την ιδια φωτεινοτητα πια το αλλαξα με ενα αλλο.65 λεπτα εχει.

οσο για τα led εχω βαλει 1 σε καθε φυλο γυψοσανιδας για να γλυτωσω απειρα μετρα οπτικης.συνολο 4 φυλα γυψοσανιδας εχω βαλει 5 led.μηδενικη καταναλωση μηδενικο κοστος.σκεψου οτι ο προβολεας για να φωτιζει τις οπτικες ειναι πανακριβος εχει 200ευρω και εχει μεσα μια λαμπα 50w.και καταναλωση και το κουτι του ειναι πολυ μεγαλο και θελει χωρο για να το κρυψεις.

σκεψου με αυτο το τροπο εχω περασει 550μετρα ενω αν τα εκανα ολα ενα μπουκετο θα χρειαζομουν τουλαχιστον 1.5 χιλιομετρο οπτικης!

οσο για τον χωρο δυστυχως στο θεμα διακοσμησης δεν εχω κανει κατι ακομα..γιαυτο και δεν σας εχω ανεβασει αλλες φωτο..πρεπει να περαστει ταπετσαρια στο τοιχο που ειναι το κρεβατι,πρεπει να μπει ledoσωληνας στην ψευδοροφη,και αλλα διαφορα πραγματακια.οταν τα τελειωσω θα ανεβασω αρκετες!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.052
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top