μεσαια κατηγορια

Μηνύματα
164
Reaction score
3
Re: Απάντηση: μεσαια κατηγορια

θα ελεγα περα απο τις οποιες γνωμες μας ,καλο θα ειναι να παραμεινουμε στα πλαισια που προτεινα απο πλευρας χρηματων
ουτως ωστε να εχει μεγαλυτερη απηχηση στους συμφορουμιτες μας
( 1000-2000 ευρω) καλε μου φιλε.:
Δεν νομίζω το σετ του Τσακιρίδη να ξεπερνά τις 2000e.Το δε σετ της Xindak με τον στερεο τελικό είναι στα 1500
 

Μηνύματα
1.648
Reaction score
28
Re: Απάντηση: μεσαια κατηγορια

Δεν νομίζω το σετ του Τσακιρίδη να ξεπερνά τις 2000e.Το δε σετ της Xindak με τον στερεο τελικό είναι στα 1500
Aπο τρανζιστορατους τι?
 

Μηνύματα
1.648
Reaction score
28
Re: Απάντηση: μεσαια κατηγορια

Aπο τρανζιστορατους τι?
Κανενας για απαντηση ????
οι περισσοτεροι <μεσσαιοι> συνφορουμιτες μας θελουν μια λυση σταθερη με διαρκεια ,αξιοπιστη και < ευκολη> στην χρηση ,γιατι να μην τους προσφερουμε την εμπειρια μας???
οι λυχνιες και τα υβριδικα καλα και αγια ειναι ,ομως απαιτουν μια ιδιαιτερη μεταχειριση και προσοχη ,ενω τα τρανζιστορατα μηχανηματα μπορουν να προσφερουν αξιοπιστια και μακροχρονη απροβληματιστη συμπεριφορα χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια εκ μερους μας, θα μου πειτε οτι το χομπυ μας απαιτει το αντιθετο , εν ταξυ το δεχομαι και δεν σας κρυβω οτι και εγω θα ηθελα να εχω στην γκαμα μου και λυχνια και τρανζιστιορ ,ομως ας σκεφτουμε και τους αλλους οσους απαιτουν κατι πιο ευκολο και ανθεκτικο στην χρηση,:
 



Μηνύματα
1.648
Reaction score
28
Dussun v8i.
Στα ποσα τετρ. μετρα σαλονι μπορεις να ενταξεις αυτο το τερας ισχυος ??νομιζω 250χ2 στα 8ωμ αν δεν κανω λαθος? και με ποια ηχεια ματσαρει ?
 

Μηνύματα
1.648
Reaction score
28
Στα ποσα τετρ. μετρα σαλονι μπορεις να ενταξεις αυτο το τερας ισχυος ??νομιζω 250χ2 στα 8ωμ αν δεν κανω λαθος? και με ποια ηχεια ματσαρει ?
about price???
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
about price???
2 x 250 στα 8 Ω και 2 x 500 στα 4, dual mono. Τιμή 1900 ευρώ αν δε κάνω λάθος. Το μέγεθος του σαλονιού δε λέει τίποτα. Από ηχεία δε νομίζω να υπάρχει κάποιο που να τον δυσκολέψει. Είναι θέμα άποψης από εκεί και μετά τι ηχείο αρέσει σε εσένα.
Δες περί τίνος πρόκειται...
 

Attachments


Μηνύματα
350
Reaction score
236
Αγαπητε Κωστα (Κογια)

Η studer / revox θα γινει της μοδας οταν την "ανακαλυψει" ο Ken Kessler.

Ηδη στο stereophile ανακαλυψαν πως τα Thorens δεν ειναι και τοσο χαλια τελικα.

Φιλικα,
Βασιλης
 


Μηνύματα
518
Reaction score
77
Αγαπητε Κωστα (Κογια)

Η studer / revox θα γινει της μοδας οταν την "ανακαλυψει" ο Ken Kessler.

Ηδη στο stereophile ανακαλυψαν πως τα Thorens δεν ειναι και τοσο χαλια τελικα.

Φιλικα,
Βασιλης

Συνονόματε την Studer/Revox την ανακάλυψε ο Ken Kessler εδώ και 10 χρόνια τουλάχιστον μέσα απο την στήλη Anachrophile του Hi-Fi News ( ειδικώτερα δε για το G-77 (?) και όχι μόνο).

Προς το παρόν έχω "αλιεύσει" το περιβόητο πικάπ της Revox, έναν ομόσταυλο δέκτη ( εννοείται.. ) και πάω σιγά-σιγά για ενισχυτή και κασετόφωνο.

Α ρε Κόγια τί μου θύμισες...

Ειδικά εκείνος ο Pioneer....
 




Μηνύματα
518
Reaction score
77
....αυτο με τις λυχνιες πειραγμενο απο τον Tim de Paravicini.

Βασιλη τον δεκτη της Revox τον εχω κι εγω. Ειχα φλερταρει με την ιδεα για μπομπινοφωνο αλλα κολωσα.


Φιλικα,
Βασιλης
Μεγάλος καημός η Revox φίλτατε.

Βρέθηκα κάποια στιγμή με ένα B-77. Επαιζε θαυμάσια το άτιμο αλλά τελικώς το έδωσα γιατί η συντήρηση του Revox απο τους Ελβετούς ήταν δαπανηρή.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.270
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top