νεα network player απο την Pioneer

Μηνύματα
72
Reaction score
33
O δισκος του 1 ΤΒ που του εβαλα περιειχε 175 GB μουσικων αρχειων καθε μορφης (απο mp3 εως DSD). Συνολικα 11370 αρχεια σε 758 φακελλους. Αρα κανένας περιορισμός
Νικος
ευχαριστώ!
 

Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
εγω του εχω βαλει δισκο 1ΤΒ, με 600 gb υλικο και ton διαβαζει αμεσως.
 

Μηνύματα
41
Reaction score
36
NEO FIRMWARE (Ver. 034.035.1010.100 28 Apr 2015) (Βλ. εδώ)

Βελτιώνει μια σειρά μικροπροβλημάτων και , ΝΑΙ επιτέλους, βλέπει τα artworks και απο αρχεια flac !!!
Αναλυτικά:

Support the following features with music server and USB.
1. Gapless playback (DSD format)
2. Fast-forward and fast-rewind of DSD file
3. Artwork display of FLAC
Improves the following operability.
When DIGITAL OUT setting is on, the DIGITAL OUT setting synchronizes with DIRECT mode
setting on/off.
Improves the following stabilities.
1. Internet radio and Music Server.
2. Startup from Network Standby state.
3. Playback of the DSD file via USB memory or external HDD.
 

Μηνύματα
236
Reaction score
246
Παράγγειλα το Ν50-Α αρχές Μαρτίου.

Μου ήρθε 6 Ιουνίου γιατί προφανώς η αντιπροσωπεία είχε πλαφοναριστεί στην Pioneer.

Από τότε καθόταν στο κουτί του γιατί με είχε πιάσει κατάθλιψη με τις πολιτικές εξελίξεις και δεν μου έκανε η καρδιά να το συνδέσω και να το ακούσω. Βρήκα το κουράγιο και το συνέδεσα πριν από 15 μέρες.

Δεν ήθελα να γράψω αρχικά γιατί μου άρεσε πολύ και έλεγα ότι μάλλον είναι στην "φαντασία" μου.

Τελικά το μηχάνημα -για τα λεφτά του και μέχρι τα 2Κ θεωρώ- ΤΑ ΣΠΑΕΙ!

Εκτός από εξαιρετικό network player / DAC, έχει και κάποια "φίλτρα" που κάνουν τα "συμπιεσμένα" να παίζουν σαν CD. Εξηγούμαι, τα CM-10 είναι αρκετά αναλυτικά. Το spotify premium όμως βολεύει! Για να μην τα πολυλογώ, συνδιασμός spotify premium + N50-A = almost CD quality :)

Όποιος έχει όρεξη να ξοδέψει, καλές αγορές :)
 

Μηνύματα
200
Reaction score
63
Γιώργο,

Και εγώ το N70A πήρα και έχω μείνει ..παγωτό με τον ήχο του !!!! (και να φανταστείς ότι πρίν είχα DAC το MF Tri-Vista και δεν το άλλαζα! - Τελικά το άλλαξα και το παρα άλλαξα !!!)
 
Last edited:



Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
Ναι ειναι απο περσι,εγω το ειχα ανακαλυψει λιγο πριν τα Χριστουγεννα και κατεβασα και drivers για w10 . Ελπιζω στην επομενη αναβαθμιση να υπαρχει και δυνατοτητα για το Tidal και οχι σε νεες σειρες συσκευων (οπως εγινε με τους av ενισχυτες της εταιρειας).
 

ika

News
Μηνύματα
13.753
Reaction score
12.822
Εγώ θα ήθελα να κάνουν και δυνατή την προσπέλαση εξωτερικών μέσων αποθήκευσης φορμαρισμένων σε NTFS & ExFAT από τις USB γιατί το FAT32 είναι περιοριστικό.
 

Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
Εγώ θα ήθελα να κάνουν και δυνατή την προσπέλαση εξωτερικών μέσων αποθήκευσης φορμαρισμένων σε NTFS & ExFAT από τις USB γιατί το FAT32 είναι περιοριστικό.
καλο θα ηταν,αλλα οκ μικρο το κακο,εγω εχω ενα δισκο 2,5" 1TB με διαμορφωση fat32,μονιμα καρφωμενο στο player,ειναι ο σκληρος δισκος για την μουσικη.
 

ika

News
Μηνύματα
13.753
Reaction score
12.822
καλο θα ηταν,αλλα οκ μικρο το κακο,εγω εχω ενα δισκο 2,5" 1TB με διαμορφωση fat32,μονιμα καρφωμενο στο player,ειναι ο σκληρος δισκος για την μουσικη.
Σωστά, αλλά επειδή έτσι τα sectors είναι πολύ μεγάλα, χάνεται αρκετός χώρος. Άσε που οι πιο πολλοί εξωτερικοί είναι σε ExFAT.
Εγώ το έχω σε NAS και άμα ενώσω HDD στην USB του, το βλέπει και το Ν70 άσχετα με το format του.
Αλλά λέμε τώρα, να έχουμε να λέμε.
 

Μηνύματα
41
Reaction score
36
Σωστά, αλλά επειδή έτσι τα sectors είναι πολύ μεγάλα, χάνεται αρκετός χώρος. Άσε που οι πιο πολλοί εξωτερικοί είναι σε ExFAT.
Εγώ το έχω σε NAS και άμα ενώσω HDD στην USB του, το βλέπει και το Ν70 άσχετα με το format του.
Αλλά λέμε τώρα, να έχουμε να λέμε.
Νομιζω οτι εχεις λαθος, ο χωρος που χανεται ειναι πολυ μικρος γιατι τα ΗD αρχεια ειναι πολλων δεκαδων ΜΒ και ο χωρος που χανεται απο το σχετικά μεγαλο file allocation unit ειναι πρακτικά πολυ μικρος. Μεγαλο χασιμο χωρου θα ειχαμε στο FAT32 αν αποθηκευαμε πολλα πολυ μικρα αρχεια (λιγων ΚΒ το καθενα, μικροτερων το καθενα απο το file allocation unit, τρεχα γυρευε δλδ) . Η καλυτερη λυση παντως ειναι αυτη που ανεφερε ο φιλος tanto kai που ακολουθω κ εγω, δλδ ενας deicated δισκος για μουσικα αρχεια διαμορφωμενος μονιμα σε FAT32
 
Last edited:




Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
knick,αφου το περασες,μπορεις να γραψεις τι διαφορες εχει? (ειμαι εκτος και δεν εχω τη δυνατοτητα να το περασω).Δεν πιστευω να εχουν βαλει και επιλογη για tidal......
 

Μηνύματα
41
Reaction score
36
Όχι τιποτα φοβερά πραγματα, αντιγραφω απο το "Change History.pdf" (παντως τιποτα για tidal, δυστυχως...)

Ver. 034.037.1017.100

Improvements
1. WMA file playback stability improvement via USB memory or external HDD.
2. Improve operational stability of the DMR playback.
3. N-50A Only: solves a problem that in specific conditions, noise is present during playback
of DSD 5.6MHz
 

Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
αναμενομενο......μαλλον η νεα σειρα συσκευων θα εχει αυτη τη δυνατοτητα.Ευχαριστω για την ενημερωση.
 

Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566

Μηνύματα
5
Reaction score
1
Καλησπέρα και από μένα.
είμαι μεταξύ ενός Denon dac 300 usb και ενός pionner N-50A. O λόγος είναι πως χρειάζομαι ένα dac, απλώς με το network streamer βλεπω πως μπορω να έχω και τα 2 σε 1. Άξίζει το pionner ως dac σαν το denon ή να πάω σε αυτόνομες λύσεις?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.162
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top