ομοαξονικο ψηφιακο καλωδιο



Μηνύματα
172
Reaction score
74
Δεν το βλεπω καλα, αλλα σε καθε περιπτωση για να ειναι πρεπει να μην χαλαει την ομοαξονικοτιτα τπου καλωδιου.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Δεν έχει σχέση η ομοαξονικότητα ή η πλαγιότητα.
50 , 75 , 110 ωμς είναι η αντίσταση τερματισμού στο κύκλωμα , όχι το βύσμα ούτε το καλώδιο .
Μην μπερδεύεστε.
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
επειδη μλησα με ενα μελος μου εβαλε ιδεα οτι τα van den hul first ultimte κανουν και για coaxial και μαλιστα με πολυ καλα αποτελεσματα σε σχεση με αλλα που ειχε ακουσει σε test και ετσι εβαλα και γω ενα first ultimate που μου περισευε και κανω τη δουλεια μου μεχρι να φτιαξω ή να βρω αυτο που θελω ....δηλαδη belden με canare ή και ενα van den hul digi-coupler που ειναι και σχετικα οικονομικο ...
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Δεν ακούγεται η διαφορά στα καλώδια ψηφιακού σήματος.
Αλλα πράγματα συμβαίνουν και ενδεχομένως δημιουργούν μικροπροβλήματα.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
επειδη μλησα με ενα μελος μου εβαλε ιδεα οτι τα van den hul first ultimte κανουν και για coaxial και μαλιστα με πολυ καλα αποτελεσματα σε σχεση με αλλα που ειχε ακουσει σε test και ετσι εβαλα και γω ενα first ultimate που μου περισευε και κανω τη δουλεια μου μεχρι να φτιαξω ή να βρω αυτο που θελω ....δηλαδη belden με canare ή και ενα van den hul digi-coupler που ειναι και σχετικα οικονομικο ...
Δεν κάνει.

Φυσικά θα δουλεύει, αλλά είναι εκτός προδιαγραφών.

Δεν έχει σχέση η ομοαξονικότητα ή η πλαγιότητα.
50 , 75 , 110 ωμς είναι η αντίσταση τερματισμού στο κύκλωμα , όχι το βύσμα ούτε το καλώδιο .
Μην μπερδεύεστε.
Έχει ειδικά βύσματα με πιστοποιημένη προδιαγραφή 75ωμ που είναι η ιδανική επιλογή για ψηφιακό καλώδιο, είτε μιλάμε για RCA είτε για XLR.

Βεβαίως το BNC είναι το κατ'εξοχήν ειδικό βύσμα για ψηφιακά, άλλο αυτό.

Τα XLR για χρήση σε αναλογικό σήμα, ιδανικά έχουν πυκνωτές ενσωματωμένους στο βύσμα, για παράσιτα.

Βεβαίως τίποτα από όλα αυτά δεν είναι "απαραίτητο", αλλά εάν ψάξεις θα βρεις τις προδιαγραφές και σε βύσματα.
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
αθ αργησει λιγο να επιτευγθει η λυση belden με canare γιατι πρεπει να πεσει παραγγελια απο Γαλλια για canare
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359
αθ αργησει λιγο να επιτευγθει η λυση belden με canare γιατι πρεπει να πεσει παραγγελια απο Γαλλια για canare
Δεν βρίσκεις ετοιμοπαράδοτο Canare στην Ελλάδα;o_O
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
οχι δεν βρισκω canare rca στην Ελλαδα , εκτος αν εχει καποιο μελος και δινει , απο εναν που περιμενα απαντηση
δεν μπορω να τον βρω
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Για κοίτα εδώ.
Είναι εδώ Καλλιθέα.
 


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Η canare μόνο καλώδια κατασκευάζει , όχι βύσματα .
Παρόλα ταύτα οι τύποι βάζουν ότι βύσμα θέλεις . wbt , neutric , ότι θέλεις.
 


Μηνύματα
172
Reaction score
74
Δεν έχει σχέση η ομοαξονικότητα ή η πλαγιότητα.
50 , 75 , 110 ωμς είναι η αντίσταση τερματισμού στο κύκλωμα , όχι το βύσμα ούτε το καλώδιο .
Μην μπερδεύεστε.

Σωπα.... να που μαθαμε και κατι καινουργιο
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
Η canare μόνο καλώδια κατασκευάζει , όχι βύσματα .
Παρόλα ταύτα οι τύποι βάζουν ότι βύσμα θέλεις . wbt , neutric , ότι θέλεις.
Γιάννη άσχετα με το τρέχον θέμα , όσον αφορά το douk usb to coaxial adapter , αν σπέρμα ένα ακριβό μηχάνημα να κάνει αυτή τη δουλειά, θα άκουγα διάφορα?
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Δεν νομίζω.
Δεν είναι και καμία επιστήμη η μετατροπή του ψηφιακού από usb σε coaxial - optical.
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
Δεν νομίζω.
Δεν είναι και καμία επιστήμη η μετατροπή του ψηφιακού από usb σε coaxial - optical.
ρωταω ρε συ φιλε γιατι το σετακι παιζει γαμ...τα , δηλαδη αναρωτιεμε τι μπορει να παιξει καλυτερα σε αυτη την αλυσιδα
ενω μου μπηκε η ιδεα να παρατησω τα cd player που αγαπαω και εχω και σε 2 εκδοσεις και να καταληξω σε ενα καλο dac και να τελειωσει εκει η φαση ...
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
ΔΕΝ σε πιάνω .
Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις?
Να προσθέσεις ένα dac? Οκ.
Μην περιμένεις θαύματα όμως.
Πάντως το douk δεν θεωρείται ούτε είναι dac .
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.154
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top