...πικαπ μετα το 2020, σοβαρα?

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Εγώ τα έβαλα, χωρίς συγκατάθεση. :rolleyes:

Όπως σωστά ανέφερε ο @Petros_Dalipis δεν το έχουν δει όλοι, οπότε είναι κρίμα αφού έχουμε την επιλογή του spoiler να μην την αξιοποιούμε.
Όταν σβήνει η διαχείρηση ένα μηνυμα, δεν πρέπει (έστω χωρίς αιτιολογία) τουλάχιστον να μου έρχεται ένα μήνυμα ότι σβήστηκε ; Το λέω γιατί εμένα μου σβήνουν τελευταία αβέρτα κουβέρτα κοντά σε 1 στα 3 πόστ (χωρίς να είναι remotely προσβλητικά) χα χα. και χωρίς καμια ειδοποίηση τουλάχιστον ότι απλώς σβήστηκαν. Και όσα βλέπω τυχαία τα βλέπω.

Όχι τίποτε άλλο αλλά να μελετήσω το pattern ώστε να μαθαίνω τι μπορεί να πειράζει και με ποιό τρόπο μελετώντας και υποθέτοντας το σκεπτικό πίσω απο την διαγραφή τους, ώστε να προσαρμοστώ. Πιθανώς λόγω άσχετου υλικού ή άλλο. Άσχετου υλικού πάλι δύσκολο γιατί το 90 % όταν σχολιάζω "άσχετα" ήδη άλλοι πρίν απο εμεένα για πολλές σελίδες επίσης "άσχετα" σχολιάζουν.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Δεν προλαβαίνουμε να σβήνουμε τα άσχετα, πόσο μάλλον να σου στέλνουμε και μήνυμα! :)

Η ειδοποιός διαφορά είναι πως το δικό σου (και κάποιων ακόμη) ratio άσχετων/σύνολο δημοσιεύσεων τείνει προς το 1.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Δεν υπάρχει ενδεχόμενο να γινόσουν ... άμα ήσουν ούτως ή άλλως εξαρχής. :lolsign:
Εσύ Bhutia έχεις καταλάβει τον τίτλο ; Να μου τον εξηγήσεις και εμένα ; για να μην γράφω ενδεχομένως άσχετα.

No joke. Πολυ διφορούμενος τίτλος. Τι ακριβώς θέλει να πούμε ;
Δεν προλαβαίνουμε να σβήνουμε τα άσχετα, πόσο μάλλον να σου στέλνουμε και μήνυμα! :)

Η ειδοποιός διαφορά είναι πως το δικό σου (και κάποιων ακόμη) ratio άσχετων/σύνολο δημοσιεύσεων τείνει προς το 1.
Λαθος εκτίμηση ... νομίζεις ότι τέινει στο 1 , έχουν κρυφά μηνυματα χα χα. Επίσης λάθος και το άλλο γιατί δεν σβήνονται τόσα πολλά, σχεδόν κανενα, απλώς τώρα τελευταία είπα.

Όπως και να έχει α) αυτό δεν είναι απάντηση σε αυτό που ρώτησα αλλά κάποιου είδους ειρωνεία κλπ δεν ξέρω τι είναι ενώ εγώ ρωτάω σοβαρά β) μια χαρά προλαβάινουν κάποιοι τα δικά μου τα άσχετα και πάλι άσχετο και το δικό μου αυτό το σχόλιο απλώς αναγκάζομαι να το αναφέρω μιας και το αναφέριες και κυρίως και σημαντικότερον γ) αυτά και όλα άσχετα να ήταν ... έπρεπε να με ειδοποιούν ή όχι κάπως "αυτόματα" το σύστημα ; Οποτε παλιά σπάνια μου σβηνονταν κάποιο τυποποιημένο αυτόματο ήταν το μήνυμα που ελάμβανα. Οπότε ποιός χρόνος κλπ ανακρίβειες που μου απαντάς ;
 
Last edited:

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Όχι τίποτε άλλο αλλά να μελετήσω το pattern ώστε να μαθαίνω τι μπορεί να πειράζει και με ποιό τρόπο μελετώντας και υποθέτοντας το σκεπτικό πίσω απο την διαγραφή τους, ώστε να προσαρμοστώ.
το pattern είναι μυστικο! σαν τον αλγόριθμο της Google, για να μη μπορείς να κάνεις ...abuse :p
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Εσύ Bhutia έχεις καταλάβει τον τίτλο ; Να μου τον εξηγήσεις και εμένα ; για να μην γράφω ενδεχομένως άσχετα.

No joke. Πολυ διφορούμενος τίτλος. Τι ακριβώς θέλει να πούμε ;
...
Ο τίτλος του νήματος αναρωτιέται πόσο σοβαρή έννοια θα είχε η ασχολία με βινυλιοσυστήματα στην τρέχουσα δεκαετία... Άμα κάποιος αποκρίνεται με τρόπο που δεν θα έδειχνε σοβαρή προσήλωση στο αντικείμενο του νήματος κάτι τέτοιο θα έπρεπε να μη λογαριαζόταν εκτός θέματος αλλά λογικό επακόλουθο, οπότε η διαγραφή τέτοιων αποκρίσεων θα μπορούσε να θεωρηθεί ένδειξη γνωστικής ασυμφωνίας. :biggrin:
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Ο τίτλος του νήματος αναρωτιέται πόσο σοβαρή έννοια θα είχε η ασχολία με βινυλιοσυστήματα στην τρέχουσα δεκαετία..
Μεγάλο ambiguity και range of scope οπότε δύσκολο για εμένα.

Ιδίως το "σοβαρή".

Πάντως προσπάθησα.

:D
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Λαθος εκτίμηση ... νομίζεις ότι τέινει στο 1
Απολύτως σωστή. Και επειδή ψάχνεις για pattern και καλά:

#1. Διαβάζουμε τον τίτλο του θέματος
#2. Το να γράψουμε σε ένα θέμα ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό, το αντίθετο μάλιστα, αν ό,τι -θέλουμε να- γράψουμε δεν συμβαδίζει με το #1.

Το ότι έχουμε αφήσει θέματα, όπως αυτό, όπου γράφει ό καθένας ό,τι άσχετο του κατέβει, δεν σημαίνει ότι θα γίνει και κανόνας. Κάθε άλλο.

Να επαναλάβω το #2: Το να γράψουμε σε ένα θέμα ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό, το αντίθετο μάλιστα, αν ό,τι -θέλουμε να- γράψουμε δεν συμβαδίζει με το #1.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Όταν σβήνει η διαχείρηση ένα μηνυμα, δεν πρέπει (έστω χωρίς αιτιολογία) τουλάχιστον να μου έρχεται ένα μήνυμα ότι σβήστηκε ;
όχι

Το λέω γιατί εμένα μου σβήνουν τελευταία αβέρτα κουβέρτα κοντά σε 1 στα 3 πόστ (χωρίς να είναι remotely προσβλητικά) χα χα. και χωρίς καμια ειδοποίηση τουλάχιστον ότι απλώς σβήστηκαν. Και όσα βλέπω τυχαία τα βλέπω.
να μην το λες...και θα σβηστούν κ άλλα όπως το συνεχίζεις

Όχι τίποτε άλλο αλλά να μελετήσω το pattern ώστε να μαθαίνω τι μπορεί να πειράζει και με ποιό τρόπο μελετώντας και υποθέτοντας το σκεπτικό πίσω απο την διαγραφή τους, ώστε να προσαρμοστώ.
να προσαρμόζεσαι από μέσα σου...δεν χρειάζεται να μας το γράφεις
Πιθανώς λόγω άσχετου υλικού ή άλλο. Άσχετου υλικού πάλι δύσκολο γιατί το 90 % όταν σχολιάζω "άσχετα" ήδη άλλοι πρίν απο εμεένα για πολλές σελίδες επίσης "άσχετα" σχολιάζουν.
μάλιστα...τακτική δημοτικού να κρύβεσαι πίσω από έναν άλλο επειδή νομίζεις ότι κάνει τα ίδια με εσένα....λάθος

έχεις μαζέψει σεβαστό 2ψήφιο αριθμό ριπόρτς από μέλη που τους κουράζεις με την άσκοπη φλυαρία σου σε κάθε νήμα που συμμετέχεις όμως....
πρώτη φορά έχει συμβεί αυτό...στην αρχή το αγνοήσαμε...αλλά πλέον είναι γενικό φαινόμενο κ από μέλη που δεν συμμετέχουν καν...


Υ.Γ.
μην απαντήσεις
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Απολύτως σωστή. Και επειδή ψάχνεις για pattern και καλά:

#1. Διαβάζουμε τον τίτλο του θέματος
#2. Το να γράψουμε σε ένα θέμα ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό, το αντίθετο μάλιστα, αν ό,τι -θέλουμε να- γράψουμε δεν συμβαδίζει με το #1.

Το ότι έχουμε αφήσει θέματα, όπως αυτό, όπου γράφει ό καθένας ό,τι άσχετο του κατέβει, δεν σημαίνει ότι θα γίνει και κανόνας. Κάθε άλλο.

Να επαναλάβω το #2: Το να γράψουμε σε ένα θέμα ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό, το αντίθετο μάλιστα, αν ό,τι -θέλουμε να- γράψουμε δεν συμβαδίζει με το #1.
Ας δοθεί ένα παράδειγμα... Επειδή σε όλα τα ανάλογα ζητήματα ισχύει αξιωματικά το ΄΄περί ορέξεως κολοκυθόπιτα΄΄ , ας μη λησμονούμε επί τη ευκαιρία πόσο σημαντικά μπορεί να είναι... τα ραπανάκια για την όρεξη...:roflmao:
 

Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Το avsite θα ωφελειτο τα μεγιστα
απο μια μεγαλη ηλεκτρονικη γομολαστιχα...
Κατα την ταπεινη μου αποψη.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Το avsite θα ωφελειτο τα μεγιστα
απο μια μεγαλη ηλεκτρονικη γομολαστιχα...
Κατα την ταπεινη μου αποψη.
Για να μη λέγαμε και... ζαντολάστιχα βγαίνοντας έτσι εκτός θέματος... :roflmao:
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Λαθος εκτίμηση ... νομίζεις ότι τέινει στο 1 , έχουν κρυφά μηνυματα χα χα. Επίσης λάθος και το άλλο γιατί δεν σβήνονται τόσα πολλά, σχεδόν κανενα, απλώς τώρα τελευταία είπα.

Όπως και να έχει α) αυτό δεν είναι απάντηση σε αυτό που ρώτησα αλλά κάποιου είδους ειρωνεία κλπ δεν ξέρω τι είναι ενώ εγώ ρωτάω σοβαρά β) μια χαρά προλαβάινουν κάποιοι τα δικά μου τα άσχετα και πάλι άσχετο και το δικό μου αυτό το σχόλιο απλώς αναγκάζομαι να το αναφέρω μιας και το αναφέριες και κυρίως και σημαντικότερον γ) αυτά και όλα άσχετα να ήταν ... έπρεπε να με ειδοποιούν ή όχι κάπως "αυτόματα" το σύστημα ; Οποτε παλιά σπάνια μου σβηνονταν κάποιο τυποποιημένο αυτόματο ήταν το μήνυμα που ελάμβανα. Οπότε ποιός χρόνος κλπ ανακρίβειες που μου απαντάς ;
Όπως ήδη απαντήθηκε από τον @rose.athens, δεν είναι λάθος εκτίμηση, και (προσθέτω) σίγουρα όχι ειρωνεία. Σοβαρά απάντησα κι εγώ. Ως προς τα λοιπά, υπάρχει επιλογή για το αν θα ενημερωθεί ο χρήστης ή όχι, που ενδέχεται να μην "τικαριστεί" κατά τη διαγραφή. Δεν είναι υποχρεωτικό, αλλά ούτε ξεχνιέται επί τούτου.

ΥΓ: Είδατε που πάλι μπάχαλο γινόμαστε με τα παλιοπικάπ? :roflmao:
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
View attachment 294819
(of the ~ παραλειπεται δε χωραγε)
Δεν ξέρω τι θεματική έχει βάλει ο κύριος στ' αλήθεια αλλά αν το ''change my mind'' ισχύει ποιός χ@στηκε να κάτσει να τον πείσει για οτιδήποτε? :rolleyes:


Τι ζούμε ρέυ.. :headbang:
 



Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Όπως ήδη απαντήθηκε από τον @rose.athens, δεν είναι λάθος εκτίμηση, και (προσθέτω) σίγουρα όχι ειρωνεία. Σοβαρά απάντησα κι εγώ. Ως προς τα λοιπά, υπάρχει επιλογή για το αν θα ενημερωθεί ο χρήστης ή όχι, που ενδέχεται να μην "τικαριστεί" κατά τη διαγραφή. Δεν είναι υποχρεωτικό, αλλά ούτε ξεχνιέται επί τούτου.

ΥΓ: Είδατε που πάλι μπάχαλο γινόμαστε με τα παλιοπικάπ? :roflmao:
Δεν έχει νόημα πλέον Ολυμπιε, ευχαριστώ. Απάντησα πολλάκις ότι όλα θα τα φτιάξω με τις κατάλληλες ενέργειες αλλά δεν μου αφήνεται ούτε ένα αξιοπρεπές που θα ικανοποιήσει όλες τις πλευρές closure να κάνω. (με επτά λέξεις).

Τι να συζητάμε τώρα. Το θέμα θεωρείται λήξαν απο 1000 πλευρές.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
:drinks:

Πως θα γελάμε ρε παιδιά αν εκλείψουν αυτές?

View attachment 294820
Περισσότερο επίφοβες από τις γνωστικές ασυμφωνίες θα έπρεπε να λογαριάζονται οι ασύμμετρες συμφωνίες - κατά τις ... απειλές. :roflmao:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.244
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top