ποιο κινητό? apple vs ?

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Οι τυχόν αναβαθμίσεις στο android αλλά και οι αναβαθμίσεις στο ios (που πολλές φορές είναι ...υποβαθμίσεις) νομίζω πως έχουν υπερεκτιμηθεί....
Και οι περισσότεροι που γκρινιάζουν για αναβαθμίσεις ούτε νοιώθουν τι άλλαξε από version σε version.... και αλλάζουν και κινητό πριν τη διετία...
Έχω ένα Asus 5'' με 2GB ram & διπύρηνο intel επεξεργαστή από το 2012!!! και την παλεύει ακόμη.
Για 2 χρόνια έπαιρνε αναβαθμίσεις κ μετά σταμάτησε σε android 5... και;;;; και τι αν σταμάτησε;;;; τα google services και οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ (firefox, outlook, facebook, youtybe κλπ) αναβαθμίζονται συνεχώς και δε γκρίνιαξαν ποτέ για την έκδοση του android....
Ξέρω ξέρω... θα μου πείτε για ασφάλειες και τα σχετικά... Εντάξει τα επόμενα δεν είναι για όλους τους χρήστες αλλά firewall + ad blocker (καθολικό, και μέσα στις εφαρμογές) μια χαρά ανεβάζουν την ασφάλεια....
Τέλος πάντων ο καθένας έχει τα γούστα του και τα βιώματα του με τα κινητά, για μένα deal breaker για να μην πάρω apple είναι το καρακλειστό σύστημα που δε μ' αφήνει ούτε τα αρχεία μου να δω.... με το android βλέπω τοπικό δίσκο, δίσκους δικτύου.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569

Μηνύματα
78
Reaction score
0
Λοιπόν εαν βολευεσε και μπορείς να βρεις φτηνό iphone(Δεν θα πήγαινα εκεί ούτε και αν μου το χαριζανε) πας εκει και δεν ψάχνεσαι.
Εαν θες κατι σε android ξεχνάς τα samsung γιατί πολύ απλά δεν υπάρχουν στην μεσαία κατηγορία τιμής,τα Huawei κόβονται και αυτα ,αφου εχουν θέμα με την google
Ενα mi note 10 lite είναι μια χαρα για τα χρήματα που ζητάει.Μεγάλη μπαταρια-amoled samsung-snapdragon 730g-sony κάμερες(εαν σου αρέσουν οι καμπύλες του).
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.416
Reaction score
27.701
μένα deal breaker για να μην πάρω apple είναι το καρακλειστό σύστημα που δε μ' αφήνει ούτε τα αρχεία μου να δω.... με το android βλέπω τοπικό δίσκο, δίσκους δικτύου.
Αυτό που θες βασικά γίνεται. Μη με ρωτάς πως δεν ξέρω γιατί δεν έχω ακόμα iPhone. Έχω ρωτήσει όμως σε forums και γίνεται.
Κατά τα άλλα προσωπικά με αφήνει αδιάφορο το κλειστό σύστημα. Βασικά μη σου πω ότι είμαι και υπέρ.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
με ενδιαφέρει και το φθηνό ανταλλακτικό...γιατί η οθόνη σίγουρα θα σπάσει αργά ή γρήγορα
Μιλάμε για γνήσιο ανταλλακτικό ή γενικά φτηνό ανταλλακτικό? τα iPhone σε αυτά είναι χώμα τα κινέζικα ανταλλακτικά.
Μετά πάμε σε xiaomi huawei και samsung σε ανταλλακτικά κλαις αλλά μιλάμε Μόνο για γνήσια και μηδενικά ποσοστά ελαττωματικών.

δεν πήγα σε 1200 σοκετ....
εχτές και σήμερα έστησα 2 pc με i7 10700k θα τρέξω μερικά bench και θα σου πώ.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Μιλάμε για γνήσιο ανταλλακτικό ή γενικά φτηνό ανταλλακτικό? τα iPhone σε αυτά είναι χώμα τα κινέζικα ανταλλακτικά.
Μετά πάμε σε xiaomi huawei και samsung σε ανταλλακτικά κλαις αλλά μιλάμε Μόνο για γνήσια και μηδενικά ποσοστά ελαττωματικών.
σε κινέζικο αναφέρομαι...άλλωστε η apple δεν είχε γνήσιο ποτέ....πέρυσι είχα ακούσει ότι θα έμπαινε στον χώρο των ανταλλακτικών αλλά δεν έπεσε ποτέ στα χέρια μου τίποτα για να δω διαφορές-τιμή

εχτές και σήμερα έστησα 2 pc με i7 10700k θα τρέξω μερικά bench και θα σου πώ.
έφτιαξα πριν 10 μέρες κ εγώ για έναν κασμά πελάτη-φίλο που επέμενε
με 10900κ
....γι αυτό είπα ότι δεν με έπεισε
του το κράτησα 2 μέρες παραπάνω για να το τεστάρω
έκανα τράμπα μνήμες δικές μου, την 2080 και δεν....
στο warzone έδινε ακριβώς ίδια fps...και στο fortnite 2-3fps παραπάνω
θα το κοπανούσα μπάτσα...συγχύστηκα λέμε
 
Last edited:


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Ρε Χαρούλη, αυτό ήταν πνιγμένο από πέρυσι.🤣
μια χαρά ήταν....μικρό για τσέπη...15 ευρώ οθόνη με κατσαβιδάκια
μόνο αδιάβροχο που δεν ήταν:(
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
Αφού δεν δούλευε και ψάχναμε σταθερό για να μιλήσουμε... :roflmao:
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.415
Reaction score
94.029
Βρε συ, όλα τα κινητά σου τα δοκιμάζεις να δεις αν πλέουν στο νερό; :p
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Βρε συ, όλα τα κινητά σου τα δοκιμάζεις να δεις αν πλέουν στο νερό; :p
εγώ ξηγήθηκα από την αρχή ... :p

2. γιατί είμαι αμπτάλης με τα κινητά και θέλω να τα πηδώ τη μανουλίτσα χωρίς να κλαίω λεφτά για οθόνες
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
Αμα ανεβεις σε ευρα δες και προς OnePlus μερια. 5αρι ή 6αρι που εχουν πεσει οι τιμες. Θα με θυμηθεις...
Μπα....Οι αϊφονάκηδες παραμένουν πιστοί στα αϊφόνια τους, που δεν σπάνε :roflmao: δεν χαλάνε :rofl:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Αμα ανεβεις σε ευρα δες και προς OnePlus μερια. 5αρι ή 6αρι που εχουν πεσει οι τιμες. Θα με θυμηθεις...
μου το είπε ένα πουλάκι....για το 6άρι ειδικά...αλλά τελικά το απέρριψα λόγω καλοκαιριού και συχνής κυκλοφορίας σε xtreme μέρη :tongue:

άλλωστε ο ξάδελφος μου έχει το 7....κινητάρα δεν λέω...
θα του το πάρω σε 1-2 χρόνια που θα καταστρέψω το 8άρι που περιμένω

Μπα....Οι αϊφονάκηδες παραμένουν πιστοί στα αϊφόνια τους, που δεν σπάνε :roflmao: δεν χαλάνε :rofl:

νίκησε η λογική :rolleyes::fuckyou:
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
9:00μμ το άνοιξα
9:10μμ έχω το κινητό που είχα
ευχαριστώ apple :biggrin:
αν υπάρχει το χρήμα... μόνο μήλο
με τις απαιτήσεις έχει να κάνει...

όποιος είναι φαν ενός τοπ κινητού και θέλει να δίνει 1000 ευρώ για μια συσκευή που την έχει στο χέρι με ότι κινδύνους καταστροφής συνεπάγεται.... θα τα δώσει και ας κάνει να φάει και έναν μήνα

εγώ δεν ήμουν ποτέ φαν των κινητών...θέλω να κάνω την δουλειά μου απλά χωρίς να κλάψω αν μου πάθει κάτι;)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.473
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top