τρανζίστορ για Super HL-5

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.882
Reaction score
127.312
Απάντηση: Re: τρανζίστορ για Super HL-5

last (but not least) φίλε costas EAR με τσιγγλάς ιδιαίτερα, αναφερόμενος φαντάζομαι (έχοντας πρόσφατα διαβάσει , και εφόσον δεν κάνω λάθος) στους κινεζοψηφιακούς του thomann (που συχνά πυκνά αγοράζω και γνωρίζω τέσπα σαν μαγαζί από ΠΡΩΤΟ χέρι)
τα εχεις (κατ αρχήν σε ποιό ακριβώς μοντέλο αναφέρεσαι?) ακούσει με harbeth ή spendor κλπ (καταλαβαίνεις τι θέλω να πω) ? γιατί και μόνο από άποψη τιμής....
και χάρμπ αλλά και σπέντ "παλαιάς κοπής" (πχ τα 100'άρια) με τάξης ντε τε κελαϊδάν. τελευταία φορά τα άκουσα με ένα κιλοβατικό της κράουν. άψογα έπαιζαν, σε αντίθεση με άλλες εποχές που μόνο φωνές έβγαζαν θεσπέσια, τα υπόλοιπα δεν..

ο κου-φού σου πρότεινε κάτι πολύ καλό. για πιο φτηνά πας σε Τ-αμπ.
ατ λιστ, δις ιζ μάι οπίνιον.:126:
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
895
Το τελωνείο μπορεί να πέσει σε πολύ λογικά επίπεδα (200-300 ευρώ) σε συνεργασία με τους ανθρώπους της Wyred. Συμφωνείτε μαζί τους για την τιμή που θα δηλώσουν στα παραστατικά και έπειτα επικοινωνείτε με Fedex/DHL/UPS και τους λέτε ότι θέλετε να εισάγετε το μηχάνημα (αξίας Χ δολλαρίων όπως έχετε συμφωνήσει). Έτσι ξέρετε και ακριβώς πόσα θα δώσετε χωρίς εκπλήξεις και χωρίς να τους αφήσετε περιθώρια να κάνουν του κεφαλιού τους.

Αν μπεις στη διαδικασία (και για 300 ευρώ διαφορά), καλύτερα να πάρεις τον μεγάλο (με τα 1000άρια module).
 

Μηνύματα
22
Reaction score
0
Απάντηση: Re: τρανζίστορ για Super HL-5

(εξαιρετικά εξελίσσεται το τόπικ, σας ευχαριστώ από καρδιας όλους, αλλά το harbethάκι παρ'ότι εύκολο να συνδυαστεί και να αποδώσει με συνοδά, θέλει τα καλά ρευματάκια του και φυσικά (κατά τη γνώμη μου) ΟΧΙ πολλά μέλια, που έτσι κι αλλιώς τα έχει -ως το πιο ξεκούραστο γλυκόηχο ουδέτερο βρετανικό μόνιτορ στην τιμή του-, άρα ενδεχομένως τα ψηφιακά που μου προτείνετε -στα οποία σαν ακουσμα είμαι ΑΣΧΕΤΟΣ- είναι μια λύση εξ 'ουρανού (ως μάννα) κυρίως λόγω σχέσης κόστους-απόδοσης...)

ο Αudia Flight Three είναι από τους αγαπημένους μου ενισχυτές... έχεις ακούσει το συνδυασμό με shl5 φίλε avgreenfielder?

petkef, Nu Force IA7 στο v3 αναφέρεσαι φαντάζομαι (που κυκλοφορεί εδώ και κανά χρόνο με €1500+) πρέπει να είναι τρομερό μηχανάκι. απ' ότι είχα διαβάσει με damping factor >4000..... άν έχεις φίλε petkef ακούσει κι εσύ πές μας δύο λόγια παραπάνω για το συνδυασμό με harbeth, από μεριάς "music lover" ξέρω πως υπάρχει έλληνας με consonance λαμπάτο cd και nuforce ia7+shl5... (ελπίζω πως θα τον βρω και εδώ μέσα)

last (but not least) φίλε costas EAR με τσιγγλάς ιδιαίτερα, αναφερόμενος φαντάζομαι (έχοντας πρόσφατα διαβάσει , και εφόσον δεν κάνω λάθος) στους κινεζοψηφιακούς του thomann (που συχνά πυκνά αγοράζω και γνωρίζω τέσπα σαν μαγαζί από ΠΡΩΤΟ χέρι)
τα εχεις (κατ αρχήν σε ποιό ακριβώς μοντέλο αναφέρεσαι?) ακούσει με harbeth ή spendor κλπ (καταλαβαίνεις τι θέλω να πω) ? γιατί και μόνο από άποψη τιμής....

... όχι δεν είχα την τύχη. Για ακρόαση πιθανώς να μπορεί να βοηθήσει ο αντιπρόσωπος, ρώτα δεν χάνεις τίποτα.
 

Μηνύματα
62
Reaction score
3
Re: Απάντηση: Re: τρανζίστορ για Super HL-5

και χάρμπ αλλά και σπέντ "παλαιάς κοπής" (πχ τα 100'άρια) με τάξης ντε τε κελαϊδάν.


αυτό τώρα σημαίνει φαντάζομα με τάξης D θα κελαϊδάν? :140:

και σε ξαναρωτάω εννοείς τα t-amp που πουλάει ο μπαρμπα-θωμάς? αν ναι (γιατί γίνεται χαμός) με τα shlp εσύ ποιό απ όλα θά παιρνες (η πρόταση του Κώστας Φ. είναι πολύ καλή, γνωστή -δηλαδή δοκιμασμένη- αλλά πάει κοντά στο 2χίλιαρο, και δεν ξέρω κατά πόσο ο destiny 2 ή ο Nu Force IA7v3(.1 από ότι έμαθα κυκλοφορεί, δηλαδή v3.1) ή ακόμα και τα πιο φθηνά t amp που λες .... με τσιγγλάνε ρε παιδί μου... για πες για t-amp τις εντυπώσεις σου ή τη γνώση σου (και μη ξεχάσεις να προτείνεις και μοντέλο).
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.882
Reaction score
127.312
Απάντηση: τρανζίστορ για Super HL-5

πάρε κάτι πολύ φτηνό, και πολύ ελαφρύ, έτσι για να τη βγεις στον εαυτό σου!~
 

Μηνύματα
62
Reaction score
3
προφανώς εκτός θέματος .. και βέβαια δεν είναι αυτός τρόπος προς κάποιον που ΔΕΝ γνωρίζεις καν προσωπικά σε ένα απόλυτα κόσμιο δημόσιο φόρουμ... σωκρατικέ (!) costas EAR

το μόνο που ζήτησα φίλοι μου είναι μια περαιτέρω ενημέρωση για μοντέλα t.amp, γιατί η κουβέντα εξελίχθηκε σε σημείο που έμαθα ήδη κάποια πράγματα, π.χ. δεν ήξερα πως είχαν τέτοια εξέλιξη αυτοί οι ενισχυτές...

πρέπει να σας πω πως σκέφτομαι σοβαρά δύο περιπτώσεις που προέκυψαν από την κουβέντα τον w4s αλλά και τον nuforce, ειδικά τον πρώτο μπορώ να τον φέρω (τον έχει φίλος) και να τον ακούσω σπίτι μου... επίσης αυτές τις μέρες λόγω και της έκθεσης θα έρθω -φαντάζομαι- και σε επαφή με άλλα πράγματα, ελπίζω ενδιαφέροντα.. οπότε σε κάθε περίπτωση θα σας πω τη γνώμη μου πάνω και στις προτάσεις σας..

οποιαδήποτε άλλη πρόταση ή πληροφορία έχετε για ενισχυτικό που μπορεί να συνοδεύσει το harbeth είναι ευπρόσδεκτη!

για άλλη μια φορά σας ευχαριστώ για τη συνδρομή σας στην αναζήτησή μου (η οποία βέβαια συνεχίζεται κυρίως με ακροάσεις)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.882
Reaction score
127.312
Απάντηση: τρανζίστορ για Super HL-5

κάτι παρεξήγησες μάλλον.

στο δεύτερο ποστ αυτού του θρεντ έγραψες <<γύρω στα 2-2.5 χιλιάρικα>>.

εξ'ου και η προτροπή μου για Τ-αμπ ήταν μικρής έκτασης, διότι ξεφεύγει (προς τα πολύ κάτω) από το κοστολόγιο που έθεσες.

κι επειδή δεν θέλω να "τη βγαίνω" σε κανέναν με προτάσεις πολύ χαμηλού κοστολογίου, προσπαθώ να τις αποφεύγω, ή να λέω μια κουβέντα μόνο, κι ας το πάρει το ποτάμι που λένε...

σε αυτό το "πνεύμα", εσύ είσαι ο μόνος "αρμόδιος" να "τη βγείς" στον εαυτό σου, και αυτό σου πρότεινα με το παρακάτω:

πάρε κάτι πολύ φτηνό, και πολύ ελαφρύ, έτσι για να τη βγεις στον εαυτό σου!~
για να εξηγούμαι, "πολύ φτηνό και πολύ ελαφρύ", σημαίνει όχι επώνυμο διακοπτικό ενισχυτικό με διακοπτικό τροφοδοτικό. τάξεις μπόλικες, πχ D, T, H, G, κλπ κλπ κλπ.

βέβαια, είναι γνωστό πως η πλακέτα της ICE με ενσωματωμένο τροφοδοτικό κυκλοφορεί και στα ~600 αμέρικαν ντάλαρς, οπότε το μόνο που χρειάζεται είναι ένα κουτί να στεγαστεί, και βύσματα εισόδου εξόδου. άρα, υπάρχει και φτηνό επώνυμο.

αν αυτά που λέω δε σου φαίνονται "κόσμια", ή τελος πάντων αν δε θες "να τη βγεις στον εαυτό σου", δηλαδή να ξεφύγεις από τα "όρια" που εσύ αρχικά έθεσες στον εαυτό σου, να με συγχωράς, "παραιτούμαι των δικαιωμάτων μου" σε αυτό το θρεντ.

καλές αγορές και καλές ακροάσεις.
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.292
Reaction score
8.226
Re: Απάντηση: τρανζίστορ για Super HL-5

βέβαια, είναι γνωστό πως η πλακέτα της ICE με ενσωματωμένο τροφοδοτικό κυκλοφορεί και στα ~600 αμέρικαν ντάλαρς, οπότε το μόνο που χρειάζεται είναι ένα κουτί να στεγαστεί, και βύσματα εισόδου εξόδου. άρα, υπάρχει και φτηνό επώνυμο.
που?
στειλε πμ..
 

Μηνύματα
62
Reaction score
3
Re: Απάντηση: τρανζίστορ για Super HL-5

κάτι παρεξήγησες μάλλον.

στο δεύτερο ποστ αυτού του θρεντ έγραψες <<γύρω στα 2-2.5 χιλιάρικα>>.

εξ'ου και η προτροπή μου για Τ-αμπ ήταν μικρής έκτασης, διότι ξεφεύγει (προς τα πολύ κάτω) από το κοστολόγιο που έθεσες.

κι επειδή δεν θέλω να "τη βγαίνω" σε κανέναν με προτάσεις πολύ χαμηλού κοστολογίου, προσπαθώ να τις αποφεύγω, ή να λέω μια κουβέντα μόνο, κι ας το πάρει το ποτάμι που λένε...

σε αυτό το "πνεύμα", εσύ είσαι ο μόνος "αρμόδιος" να "τη βγείς" στον εαυτό σου, και αυτό σου πρότεινα με το παρακάτω:



για να εξηγούμαι, "πολύ φτηνό και πολύ ελαφρύ", σημαίνει όχι επώνυμο διακοπτικό ενισχυτικό με διακοπτικό τροφοδοτικό. τάξεις μπόλικες, πχ D, T, H, G, κλπ κλπ κλπ.

βέβαια, είναι γνωστό πως η πλακέτα της ICE με ενσωματωμένο τροφοδοτικό κυκλοφορεί και στα ~600 αμέρικαν ντάλαρς, οπότε το μόνο που χρειάζεται είναι ένα κουτί να στεγαστεί, και βύσματα εισόδου εξόδου. άρα, υπάρχει και φτηνό επώνυμο.

αν αυτά που λέω δε σου φαίνονται "κόσμια", ή τελος πάντων αν δε θες "να τη βγεις στον εαυτό σου", δηλαδή να ξεφύγεις από τα "όρια" που εσύ αρχικά έθεσες στον εαυτό σου, να με συγχωράς, "παραιτούμαι των δικαιωμάτων μου" σε αυτό το θρεντ.

καλές αγορές και καλές ακροάσεις.

θυμάμαι στο σχολείο που μας βάζανε διαγωγή κοσμιοτάτη -απαξάπαντες όμως είχαν τέτοια!- (κι εσύ φαντάζομαι το θυμάσαι αφού συνομίλικοι είμαστε, μετά χαλάσαμε...) πάντως αδερφέ μου ένα κατεβατό κείμενο και ακόμα μοντέλο δε μου είπες για t.amp δοκιμασμένο... να μου πεις link : αυτό...

πριν κανά χρόνο είχα μπει σε ένα (αμερικανικό αν δεν απατώμαι φόρουμ) που εκεί οι τρελοί κάνανε αυτό : παραγγέλνανε σε καποια μέλη του φόρουμ (κατα παραγγελία με τα υλικά που θέλανε!) και d class αλλά θυμάμαι συγκεκριμένα πως έπαιζε και πλακέτα (full υλοποίηση) ice...

να σου πω, ειπα μια τιμή αλλά γιατί αν πάρω και κάτι στο 1/5 και αξίζει να μην το δοκιμάσω, αφού μου έχετε ανοίξει (και εν όψει έκθεσης) την όρεξη...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.882
Reaction score
127.312
Απάντηση: τρανζίστορ για Super HL-5

άντε, να πάω και σε "προτάσεις", συγκεκριμένες:

σε τάξη ΑΒ, αυτό δε παλεύεται. 26 κιλά πράμα με 260 ευρώ. ανμπιλίβαμπλ...

σε πολυμηχάνημα, σα να λέμε φαξ, φωτοτυπικό, σκάνερ και εκτυπωτής μαζί, αυτό επίσης δε παλεύεται. στα 7,7 κιλά, σαν κι αυτή που είναι και πιο φτηνή, άρα κλας ντε, όπως κι αυτή, η πιο μικρή του έκδοση ας πούμε, στα 3,9 κιλάκια...


για τ-αμπ, στα 9 κιλάκια πας εδώ. τζάμπα, ε? κι είναι και μπόλικων βατ...

σε τάξη Η μεταβλητής τάσης τροφοδοσίας, πας εδώ, όπου τα βαττ ρέουν άφθονα στη γεφυρωμένη λειτουργία, αλλά τα έχει τα κιλάκια του, ενώ σε καθαρή τάξη ντε, πέφτει σε κατηγορία πούπουλου, το οποίο και θα προτιμούσα από το βαρύτερο αδερφάκι του, εκτός κι αν πρόκειται για κανα κακό σαμπ...

μια έντρι κι από πίβεϊ, στα 3 και κάτι κιλάκια, με μπόλικα αξεσουάρ...

σε πιο "βαρβάτα" βατ, πας σε τ-αμπ όπως αυτό που είναι κι ευκαιρία, καθώς εδώ βλέπεις την πραγματική του τιμή. νομίζω μια πολύ καλή πρόταση.\

κι η πρόταση της ημέρας, ζυγίζοντας όλα τα ανωτέρω, είναι θα έλεγα αυτή. με ένα 500-σάρικο παίρνεις 2 ενισχυτικά που θα κουνήσουν ό,τι τους βάλεις μπροστά τους. Και με τα ρέστα, δρακουλίνια.
 


platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.292
Reaction score
1.370
Aκουμε εδω και καιρο δυο μοντουλακια Hypex 400 HΧR, με SMPS τροφοδοτικα.
Οδηγουν τα παλια Kef Reference 3.
θα σου πω μονο οτι αντικατεστησε εναν λαμπατο VAC 80/80.
Πριν μπει στο συστημα ακουστηκε, για πολυ λιγο, και με τα δικα μου (Avantgarde Uno 101db), εστω και για το 10λεπτο που τ΄ακουσα, η καλη μερα απο το πρωι φαινεται.

Ψαχνω και γω (καλοβλεπω τα 180αρια) εναν ψηφιακο στα 50βατ , αλλα αυτος ο ανθρωπος δεν μπορει να προτινει τιποτα λιγοτερο απο 500βατ.
 

Μηνύματα
62
Reaction score
3
από έναν γνώστη και "large" σωκρατικό ("..αλλα αυτος ο ανθρωπος δεν μπορει να προτινει τιποτα λιγοτερο απο 500βατ.") σε σένα ω πλάτων!

και για να μένουμε στο θέμα "τρανζίστορ για Super HL-5" τι προτείνεις από ψηφιακό ολοκληρωμένο και πιστεύεις πως θα τα κελαιδήσει σε σχέση με τα γνωστά plinius/sugden/lfd κλπ ή να μην το σκέφτομαι (πως μπορώ όμως λόγω τιμής)??? η λύση του nuforce ως ώρας φαντάζει εξαιρετική (και πανέξυπνη, αν θέλετε), ίσως αν και πάει 1600 κοντά...
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.903
Reaction score
2.096
Ρε παιδιά συγνώμη για την παρέμβαση και το σχετικό
off topic αλλά θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει εκ του
αποτελέσματος τις διαφορές ανάμεσα στις ενισχυτικές τάξεις?Στο
μυαλό μου είχα την τάξη D ως την χειρότερη μουσικά(χωρίς να έχω
ακούσει ποτέ βέβαια)εδώ όμως διαβάζω να προτείνεται για hi end
υλοποιήσεις.Τί ισχύει τελικά? :133:
 

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Κάποτε ίσχυε αυτό, η τεχνολογία όμως έχει προχωρήσει και μεγάλοι κατασκευαστές ενισχυτικών έχουν αρχίσει να υλοποιούν τέτοια ενισχυτικά, βλέπε bel canto, audio research, mark levinson, rotel, nad και πολλοί άλλοι.
Για τις διαφορές στις τάξεις, ψάξε καλύτερα στο φόρουμ και στο internet γενικά, πχ.
http://en.wikipedia.org/wiki/Amplifier_class#Power_amplifier_classes
 

Μηνύματα
134
Reaction score
4
Διάφοροι συνάδελφοι έξω που αναρωτιούνται επίσης τι ενισχυτικά ss να ταιριάξουν στο shl5, μιλάνε για συνέργεια με Plinius, τον παλιότερο 8150 και 8200 ...αλλά και τα 200watt του 9200 και κυρίως η class A, σίγουρα θα αναδείξουν τις ποιότητες του ηχείου. Ίσως φεύγεις σε μπάτζετ βέβαια.
Καλή περίπτωση και οικονομικότερη ίσως να είναι και ο Hegel H100. Είναι όμως κάπως σκοτεινός στα ψηλά και ίσως με το Harbeth το αποτέλεσμα φανεί μουντό.
Βαρβάτος ενισχυτής με ποιότητα είναι και ο ATC SIA2 ο οποίος σίγουρα θα δώσει ολοκληρωμένο άκουσμα, σε όλο το φάσμα.
 

SEF

Μηνύματα
73
Reaction score
0
Απάντηση: τρανζίστορ για Super HL-5

Τα ηχεια σου τα ειχα με ενα jadis da 60 ,ολοκληρωμενο 2 x 60 w στα 8 ohm.
Soundstage πελωριο, μαγικες ,και ζεστες υψηλες συχνοτητες ,αρκετα προβολικες σε σχεση
με το υπολοιπο φασμα,χαμηλες με ογκο ,αλλα με ελλειψη ατακας,χαλαρες θα ελεγα,και φυσικα γλυκες και εμφατικες φωνες και μεσαιες.Συνοπτικα σε μικρα συνολα μουσικης το αποτελεσμα ηταν ηχος ξεκουραστος και γλυκος ,αλλα σε καμια περιπτωση monitor,ποτε κοντα στο live .
Στη συνεχεια δοκιμασα ορισμενους ολοκληρωμενους και συνδυασμους προ τελικων ( solid state) με ισχυ εως 100w.Aποτυχια!!!!Θελουν ρευμαα οπως πολλοι ειπαν εδω πριν απο μενα.

Πριν τα δωσω,τα Harbeth ,στον καινουριο τους ιδιοκτητη που πιστευω οτι επαψε πλεον να ψαχνει λαμπες να τα οδηγησει ειχα την ευκαιρια να τα ακουω για 2 μηνες με τελικο electrocompaniet aw 250 r, 2x 250 w, οπου και τα ηχεια εδειξαν τον καλυτερο χαρακτηρα τους μεσα βεβαια στα πλαισια του δικου τους ιδιεταιρου ηχητικου χαρακτηρα.
Θα σου προτεινα να τα ακουσεις με παρομοιας ισχυος ενισχυτες ,και αν σε ικανοποιει το αποτελεσμα να ψαξεις τετοια μεταχειρισμενα μηχανηματα,οχι απαραιτητα aw 250 r,και φυσικα και τους class D ,απλα δεν εχω εμπειρια στους συγκεκριμενους ,αλλα αν σε ικανοποιουν ειναι μια πολυ πιο οικονομικη λυση .
Καλη τυχη στις αναζητησεις σου!
 

Μηνύματα
460
Reaction score
199
Απάντηση: τρανζίστορ για Super HL-5

Τα ηχεια σου τα ειχα με ενα jadis da 60 ,ολοκληρωμενο 2 x 60 w στα 8 ohm.
Soundstage πελωριο, μαγικες ,και ζεστες υψηλες συχνοτητες ,αρκετα προβολικες σε σχεση
με το υπολοιπο φασμα,χαμηλες με ογκο ,αλλα με ελλειψη ατακας,χαλαρες θα ελεγα,και φυσικα γλυκες και εμφατικες φωνες και μεσαιες.Συνοπτικα σε μικρα συνολα μουσικης το αποτελεσμα ηταν ηχος ξεκουραστος και γλυκος ,αλλα σε καμια περιπτωση monitor,ποτε κοντα στο live .
Στη συνεχεια δοκιμασα ορισμενους ολοκληρωμενους και συνδυασμους προ τελικων ( solid state) με ισχυ εως 100w.Aποτυχια!!!!Θελουν ρευμαα οπως πολλοι ειπαν εδω πριν απο μενα.

Πριν τα δωσω,τα Harbeth ,στον καινουριο τους ιδιοκτητη που πιστευω οτι επαψε πλεον να ψαχνει λαμπες να τα οδηγησει ειχα την ευκαιρια να τα ακουω για 2 μηνες με τελικο electrocompaniet aw 250 r, 2x 250 w, οπου και τα ηχεια εδειξαν τον καλυτερο χαρακτηρα τους μεσα βεβαια στα πλαισια του δικου τους ιδιεταιρου ηχητικου χαρακτηρα.
Θα σου προτεινα να τα ακουσεις με παρομοιας ισχυος ενισχυτες ,και αν σε ικανοποιει το αποτελεσμα να ψαξεις τετοια μεταχειρισμενα μηχανηματα,οχι απαραιτητα aw 250 r,και φυσικα και τους class D ,απλα δεν εχω εμπειρια στους συγκεκριμενους ,αλλα αν σε ικανοποιουν ειναι μια πολυ πιο οικονομικη λυση .
Καλη τυχη στις αναζητησεις σου!
Και τωρα με τι ηχεια ακους;
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.106
Reaction score
2.740
Re: Απάντηση: τρανζίστορ για Super HL-5

Φυσικά και θένε βατ. Με 86dB ευαισθησία και ελάχιστη αντίσταση κάπου 7Ω...
επειδη θα την κανω μαλον και εγω την αγορα του super 5 τα χριστουγεννα,

ενας yamaha a-2000 θα τεριαζε ? ή θελει ακομα περισσοτερα watt..? συνηθως δεν ακουω πολυ δυνατα αλλα καλο ειναι να το ανοιγουμε λιγο παραπανω που και που...
 

Μηνύματα
62
Reaction score
3
μια χαρά είναι ο 2000 ... εδώ διαβάζω για παιδιά στην αγγλία που τα οδηγούν με τον μικρότερο ούτε τον 1000 τον 700... εντάξει μην περιμένεις να πάρεις "εικόνα", αέρα κλπ τέλος πάντων μην περιμένεις να ακούσεις PASS αλλά το ηχείο αυτό είναι ευλογημένο να οδηγείται από "any decent amp" όπως λέει κι ο alan και ο 2000 είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ τέτοιος...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.014
Μηνύματα
2.885.310
Members
37.975
Νεότερο μέλος
Sonic10
Top