5.1 7.1

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
μαλλον.....εφαγα σφαλιαρα απο τα ηχεια που πηρα !!! και με βλεπω να ξαναστεινω τα dm se 5,1 και να παιρνω εναν 2 καναλο για τα paradigm. !!!! kai οπως μου ειπε ενας φιλος , ------ δεν ηξερες ! δεν ρωταγες ;;;; !!
ε καλα δεν εγινε και τιποτα, ολοι το παθαινουμε αυτο.....
....στον 2400 μπαινει τελικος(ετσι κιαλλιως οτι και να κανεις θα χρειαστεις τελικο)

παρε εναν τελικο πρωτα να δεις αν εισαι οκ και μετα πας παρακατω....
.....ποιο player εχεις ?
 

Μηνύματα
90
Reaction score
39
ε καλα δεν εγινε και τιποτα, ολοι το παθαινουμε αυτο.....
....στον 2400 μπαινει τελικος(ετσι κιαλλιως οτι και να κανεις θα χρειαστεις τελικο)

παρε εναν τελικο πρωτα να δεις αν εισαι οκ και μετα πας παρακατω....
.....ποιο player εχεις ?
UP 970 LG
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
μαλιστα.....αν ειχες ενα player με εξοδους 7.1 θα μπορουσες να ειχες και hd format οπως dolby truehd και dts ma.......σε 5.1 βεβαια μιας και εχει ο 2400 in για να τα παιξεις
 

Μηνύματα
90
Reaction score
39
Γράψε μας αν θες τι διαστάσεις έχει ο χώρος σου και τι διαθέσιμο μπάτζετ έχεις. Επίσης πες μας αν είναι dedicated χωρος και βάλε και καμιά φωτογραφία αν θες ώστε να έχουμε καλύτερη άποψη
Post automatically merged:

το μπατζετ μου τελειωσε ..!! ομως προκειμενου να κανω καποια δουλεια αντε για εναν ενισχυτη εως 800
 

Attachments

Last edited:

Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.503
Με αυτό το σχέδιο χώρου θα εμενα σε 5.1
Από εκεί και πέρα θα κοιταγα για Atmos αν έχεις τη δυνατότητα να βάλεις ηχεία στο ταβάνι. Με 800 ευρώ περνεις πολύ ωραίο avr όπως αυτόν https://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=marantz+sr+6013
Υποστηρίζει όλα τα καινούργια πρωτοκολλα και οποτε μπορείς βάζεις και ηχεία οροφής. Ηχητικά δεν υπάρχει καμία σύγκριση ανάμεσα σε αυτόν που έχεις και τον marantz
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Βάλε μια αγγελία αναζήτησης για μτχ προενισχυτη και τελικό
 


Μηνύματα
90
Reaction score
39
Με αυτό το σχέδιο χώρου θα εμενα σε 5.1
Από εκεί και πέρα θα κοιταγα για Atmos αν έχεις τη δυνατότητα να βάλεις ηχεία στο ταβάνι. Με 800 ευρώ περνεις πολύ ωραίο avr όπως αυτόν https://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=marantz+sr+6013
Υποστηρίζει όλα τα καινούργια πρωτοκολλα και οποτε μπορείς βάζεις και ηχεία οροφής. Ηχητικά δεν υπάρχει καμία σύγκριση ανάμεσα σε αυτόν που έχεις και τον marantz
ωραιος μου φαινετε. αλλα με 110 watt θα μπορεσει να οδηγησει τα ηχεια μου ;;; αυτος που εχω λεει οτι εχει 120 και δεν τα βγαζει περα!!
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
να παρεις και εναν τελικο μετα για τα 800 οικονομικο .....π.χ.
....ετσι κιαλλιως με τον marantz θα ακουσεις πολυ καλυτερα ....
 

Μηνύματα
90
Reaction score
39
να παρεις και εναν τελικο μετα για τα 800 οικονομικο .....π.χ.
....ετσι κιαλλιως με τον marantz θα ακουσεις πολυ καλυτερα ....
mπορουν να συνδιαστουν αυτοι οι 2 ενισχυτες ;;; av me 2 καναλο εππαγελματικο ;;; η αληθεια ειναι οτι μου το πρωτεινε καποιος γνωστος μου αλλα ντραπηκα να το θεσω εδω μην με γελατε !!!!
 





Μηνύματα
90
Reaction score
39
αναλογα τι εννοεις
[/QUOTE πιθανοτατα ..... .. αγοραζω εναν μεταχειρισμενο amp me hdmi οσο γινετε δυνατο και παιρνω και εναν επαγγελματικο και κρατω τα ηχεια μου οπως ειναι !
Post automatically merged:

και ειμαι και στο χιλιαρικο
Post automatically merged:

Post automatically merged:


και ειμαι και στο χιλιαρικο
sto amazon βρηκα αυτον
Denon AVR-S950H
με 499 δολαρια .. την γνωμη σας παρακαλω
 
Last edited:

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
ναι......παρε τον φρεσκο AV και βλεπεις για τον τελικο...
.....αυτο θα ελεγα να κανεις ...

η απορια μου ειναι πως επελεξες να παρεις αυτα τα ηχεια με τοσα λ7 !!!!!!
 

Μηνύματα
90
Reaction score
39
ναι......παρε τον φρεσκο AV και βλεπεις για τον τελικο...
.....αυτο θα ελεγα να κανεις ...

η απορια μου ειναι πως επελεξες να παρεις αυτα τα ηχεια με τοσα λ7 !!!!!!
ειμουν αυστραλια και ερχωμενος πηρα τα ηχεια το dvd kai εναν προτζεκτορα για να αναβαθμησω λιγο αυτα που ειχα εδω !!
Post automatically merged:

αρχικα ειχα παραγγειλει τα sonus faber sthn idia timh αλλα με ειδοποιησανε 5 μερες πριν φυγει το κοντεινερ οτι δεν τα ειχαν παραλαβει και ετσι πηρα αυτα ! με τις κριτικες που διαβασα μου φανηκαν καλα
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.010
Τα Paradigm είναι 10 φορές καλύτερα από αυτά που είχες. Απλά συνήθισες τα παλιά.
Κάνε ότι σου είπαν και δεν θα χάσεις.
Τώρα για τα κανάλια 7.1 9.1 Atmos κλπ.
Αν δεν στηθεί σωστά το σύστημα (κατάλληλα μηχανήματα - ηχεία για το χώρο) και 45 ηχεία να βάλεις και 10000watt έναν αχταρμά θα ακούς.
 

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Όχι, ούτε στην εικόνα ούτε στον ήχο είναι κατακριτέα η βελτίωση.
Ούτε κατακριτέος είναι όποιος θέλει να ακολουθεί αυτή την εξέλιξη κατά γράμμα (εσύ π.χ.)
Κατακριτέο είναι να πετάς ένα "κρεμαστάρια" σε όποιον ή δε μπορεί ή ακόμα χειρότερα συνειδητά δε θέλει να ακολουθεί ότι βγάζει η βιομηχανία εικόνας/ήχου.
Το πράγμα είναι απλό: επειδή ασχολούμαστε όλοι με το σπορ ήχος (και/ή εικόνα) δε μας κάνει να έχουμε τα ίδια ενδιαφέροντα.
Εσύ αν η ταινία δεν είναι π.χ. 8Κ + 14.4.4 δεν τη βλέπεις... εε, εγώ βλέπω ταινίες στο τάμπλετ γιατί έτσι μ' αρέσει ...ξάπλα.... Αν η ταινία μ' ενδιαφέρει, ας είναι και αρχαία ασπρόμαυρη ανάλυσης VHS, θα τη δω, δεν είναι μόνο η Marvel και τα effects στο χώρο... Αα, και με bluetooth ηχειάκι, μονοφωνικό!!! Πληρεί και τα γραφόμενα του EAR περί μεγέθους γούφερ και ελάχιστης απόστασης! στα 15 εκατοστά είναι! Εντάξει άμα η ταινία έχει ωραίες μουσικές βάζω και ακουστικά :p
Για να το τελειώσω, γιατί πολύ το ψειρίσαμε και δεν έχει νόημα... ας πούμε πως εμένα μ' αρέσει να ξοδεύω τα λεφτά μου σε παλιά αναλογικά συνθεσάιζερ, μικρόφωνα ηχογράφησης και ενισχυτές κιθάρας με λυχνίες... Εσένα που δε σ΄ενδιαφέρουν αυτά είναι λόγω των .... κρεμασταριών;;; :p
Νομιζω οτι μιλατε για διαφορετικα πραγματα. Εσυ μιλας για γουστο και προσωπικες προτιμησεις. Ο Δημητρης για επιστημονικα δεδομενα.

Ο Δημητρης οπως και ο Κωστας ο Μπουτχιας παρακολουθουν τις εξελιξεις στη νεα τεχνολογια κι εκθετουν ο καθενας με το δικο του τροπο γραφης τις αποψεις τους. Τωρα αν ο αλλος ακουει με τρανζιστορακι και με λυχνιες 5 βατ ειναι θεμα γουστου. Αν ομως πας να πεις οτι το τρανζιστορακι παιζει καλυτεραα απο το κατι αλλο εκει πλεον πρεπει να βαλεις σαφες επιχειρημα, αποδειξεις που να στεκονται επιστημονικα και όχι γιατι ετσι ακουν τα χρυσα αυτια μου.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.639
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top