65'' και άνω τηλεόραση ή καλή 43'' και προτζέκτορας;

Μηνύματα
557
Reaction score
523
Ειδα σημερα απο τα 2.5μ 55 ιντσες....οκ...δεν μου εκανε και εντυπωση.
Αυριο πρωι θα παω κωτσοβολο να δω 65 κ 75 αν εχει...
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Σωστά. Αλλά οι κανόνες που υπάρχουν δεν επηρεάζονται από τις ιδιαιτερότητες του καθενός από μας. Η γυναίκα μου, για παράδειγμα, ζαλίζεται με οποιοδήποτε video game έχει γρήγορες εναλλαγές. Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να γίνουν τα παιχνίδια πιο αργά για να καλύπτουν όσους έχουν αντίστοιχο θέμα, ούτε ότι η γυναίκα μου μπορεί να είναι "κριτής" της ταχύτητας των παιχνιδιών.

Υ.Γ. Εγώ την 65άρα TV μου την έχω στα 2,5 μέτρα και μου φαίνεται μικρή.
οπότε καλό είναι ο καθένας να ψάχνεται λίγο και να μη ρωτάει εδώ πέρα πόσες ιντσες να πάρω,γιατι δεν ξέρουμε αν είναι σαν και σένα,τη γυναίκα σου, η σαν και μένα και αλλους που ξερω.
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
Ας μου επιτραπει, αδερφια, εκτιμω και χαιρομαι τις αποψεις και των δυο σας...
Και οι δυο ομαδες αποψεων με βοηθουν πολυ..
Αλλωστε αυτο σας ζητησα...να δω αποψεις και να δω ποια ειναι πιο συμβατη σε μενα...
Θα εκτιμουσα λοιπον και την επεκταση των αποψεων σας σε υπόλοιπα συνοδα του θεματος....πηγες ενισχυτες ηχεια οπως ξεκινησε ο εκλεκτος dimifoot
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.239
Reaction score
11.548
Επειδή η τηλεόραση είναι από τα πλέον απαξιωμένα καταναλωτικά προϊόντα θα επέλεγα την μεγαλύτερη και φθηνότερη χωρίς πολλές σκέψεις.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.479
Reaction score
80.075
ενισχυτες ηχεια
Αποφάσισες αν θα χρησιμοποιήσεις κάποιο απο τα υπάρχοντα ηχεία; Αν θυμάμαι καλά εχεις μπόλικα :)

Αν ναι, θα μειώσεις το κόστος στα ηχεία και θα απλοποιήσεις τις επιλογές.
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Ας μου επιτραπει, αδερφια, εκτιμω και χαιρομαι τις αποψεις και των δυο σας...
Και οι δυο ομαδες αποψεων με βοηθουν πολυ..
Αλλωστε αυτο σας ζητησα...να δω αποψεις και να δω ποια ειναι πιο συμβατη σε μενα...
Θα εκτιμουσα λοιπον και την επεκταση των αποψεων σας σε υπόλοιπα συνοδα του θεματος....πηγες ενισχυτες ηχεια οπως ξεκινησε ο εκλεκτος dimifoot
φιλε μου εδώ είναι κατηγορία τηλεοράσεων.Δεν ξερω αν οσοι ασχολούνται με ηχητικά μπαινουν ολοι εδώ,Προσωπικά δεν γράφω για ηχητικά στο φορουμ,μονο για εικονα.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.632
Reaction score
31.121
50' στα 2,50 είναι γραμματόσημο, με 65' όμως κάτι γίνεται. :)
και η 65 μικρη ειναι για home cinema :) . Προς το παρον νομιζω η καλυτερη λυση ειναι pj , και γιατι οχι και για Tv ! Θα βοηθησει και μια Black Diamond του φτωχου -οπως λεω εγω - δηλαδη μια
Elite Screens !

Πως ειναι το δωματιο ? μπορεις να βαλεις καμια φωτο?
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Ας μου επιτραπει, αδερφια, εκτιμω και χαιρομαι τις αποψεις και των δυο σας...
Και οι δυο ομαδες αποψεων με βοηθουν πολυ..
Αλλωστε αυτο σας ζητησα...να δω αποψεις και να δω ποια ειναι πιο συμβατη σε μενα...
Θα εκτιμουσα λοιπον και την επεκταση των αποψεων σας σε υπόλοιπα συνοδα του θεματος....πηγες ενισχυτες ηχεια οπως ξεκινησε ο εκλεκτος dimifoot
για λεγε ....τι ηχεια εχεις ;
 


Μηνύματα
557
Reaction score
523
για λεγε ....τι ηχεια εχεις ;
802d
Atc scm50
Monitor audio pl300
Quad 2805
Omega grand 6
Harbeth 30
Geometric harmony micro
D'apollito diy
Kef reference 105
Για να πω τα περισσοτερα..
[DOUBLEPOST=1514961820][/DOUBLEPOST]
Στο αεροδρομιο εχει εως 85
Στη τριπολη δεν εχει αεροδρομιο καρδια μου....:idk:
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
μαγαζι εισαι ; :p

θελει ολα τα ηχεια ιδια :)

εμεις εδω στο site εχουμε κανει τουλαχιστον την κατω 5δα η 7δα ιδια και το απλουστευσαμε στην 3αδα :D

διαλεξε :)
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.940
Reaction score
28.788
Ηλία καλή σου μέρα και καλή χρονιά με υγεία . :hi:
Μιά ερώτηση αν μου επιτρέπειs .
Ρεαλιστικά , ........πόσεs ταινίεs βλέπειs κάθε ευδωμάδα ?


-
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.479
Reaction score
80.075
802d
Atc scm50
Monitor audio pl300
Quad 2805
Omega grand 6
Harbeth 30
Geometric harmony micro
D'apollito diy
Kef reference 105
Για να πω τα περισσοτερα..
Ωραία. Επειδή είναι κρίμα να μην αξιοποιήσεις κάποια απο αυτά, έχω την εξής πρόταση:

Τα B&W, Monitor Audio, ATC μπορούν να πλαισιωθούν με ηχεία ίδιας σειράς με πολύ καλό αποτέλεσμα.

Προσωπική προτίμηση θα ήταν τα ATC για Front Left/Right, με ενίσχυση την ήδη υπάρχουσα (ποιά είναι;; ), και επιπλέον:
http://atcloudspeakers.co.uk/professional/loudspeakers/scm45a-pro/ για κεντρικό
http://atcloudspeakers.co.uk/professional/loudspeakers/scm25a-pro/ για surround

επιπλέον υπάρχουν και αυτά
http://atcloudspeakers.co.uk/professional/loudspeakers/scm20asl-pro/ για πιο οικονομική λύση.

Ολα αυτά ειναι ενεργά, οπότε δεν θα χρειαστούν έξτρα τελικοί. Και ίσως βρείς και κάποια μτχ στην αντιπροσωπεία, κάτι πήρε το μάτι μου. Η συγκεκριμένη λύση είμαι βέβαιος πως θα σε ικανοποιήσει.

Φυσικά μπορείς να δεις και απο B&W - Monitor audio λύσεις, αλλά παθητικά.
 


Μηνύματα
557
Reaction score
523
Ειδα 65 και 75...πραγματι οσο ποιο πολλες οι ιντσες τοσο πιο κινηματογραφικο το αισθημα....
Με διαφορα προσωπικα μιλωντας....οι sony μπροστα ( τα μοντελα που ειδα τουλαχιστο..)
Μου προτειναν την xd75xe8596 αν θυμαμαι καλα στα 2500
 


Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Ειδα 65 και 75...πραγματι οσο ποιο πολλες οι ιντσες τοσο πιο κινηματογραφικο το αισθημα....
αφου θες ιντσες και κινηματογραφική αισθηση,εγω δεν καταλαβα γιατι πρεπει να βλέπεις στα 2,5 μετρα.Το δωματιο μας ειπες είναι 4Χ5 και λεφτα εχεις.Βάλε μια ωραια οθονη ,παρε ένα καλό προβόλι, κατσε ένα μετρο πιο πίσω.και καλή διασκέδαση.:)
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
Διορθωσε με φιλε μου δημητρη αν κανω λαθος...1 περιπου μετρο αποσταση των μπροστα ηχειων απο πισω τοιχο τους...
Αλλο περιπου 1.5 μετρο τα αυτια μου απο τα πισω ηχεια....αυτο που μενει δεν ειναι 2.5μ περιπου???
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.479
Reaction score
80.075
Διορθωσε με φιλε μου δημητρη αν κανω λαθος...1 περιπου μετρο αποσταση των μπροστα ηχειων απο πισω τοιχο τους...
Αλλο περιπου 1.5 μετρο τα αυτια μου απο τα πισω ηχεια....αυτο που μενει δεν ειναι 2.5μ περιπου???
Ας πούμε τρία μέτρα...η οθόνη θα ειναι λίγο πιο πίσω απο τα ηχεία.

Αν πας εκεί, κοιτάς μάλλον περισσότερο για προβολέα παρά για τηλεόραση, αφού θα χρειαζεσαι 100in.

Για τα ATC δεν σχολίασες.... ( https://www.avsite.gr/forum/threads...α-και-προτζεκτορας.162169/page-4#post-2248154 )....το σκέφτεσαι;
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
Θα με πεις λιγο παρορμητικο αλλα εκλεισα κατι κλιπς...ελπιζω να μην:headbang:
Διαβασα καλα σχολια, εκτιμω οτι μιλαω με ενα σοβαρο ανθρωπο, ειπα να μην μπλεξω και τα συστηματα μου...
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.764
Μηνύματα
2.875.433
Members
37.949
Νεότερο μέλος
FotiosVie
Top