Amir's interview (ASR)

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Φιξντ.
Έγραψε τώρα ο ΄΄πολύς΄΄...Jason Statham του immersive. :biggrin:
Δεν πετιέται τίποτα απ'όσα είναι ήδη κρατημένα.Καθένα από αυτά επιλέχθηκε με επίπονη εξέταση κριτηρίων έναντι άλλων που αποχωρίστηκα...

Άμα μπορώ και πετυχαίνω καρδιοειδές μοτίβο στις χαμηλές με sub και δορυφόρους κατάλληλα διαρρυθμισμένα,έχω σταθερά σοβαρή αποτροπή ως προς το να έχωνα κεφάλαια σε Geithein...Κύριος παράγων που δεν έχει ακόμα συσταθεί με κάθε επισημότητα το πεντακαναλικό είναι ότι οραματίζομαι τη σύζευξη καθενός δορυφόρου με δικό του sub υπό ανάστροφο καρδιοειδές μοτίβο στην τρίτη οκτάβα,ή τουλάχιστον συνολικά τετράδα sub (τριάδα για τα μπροστινά και ένα να καλύπτει τα δύο πισινά καναλια)...
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.935
Βρε αϊντε...(πάρε κάνα τζενελεκ)
Μην με κολλάς γιατι θα πάρω μπιενταμπλεγιού
Και καλωδιάρες
Και μονόκλωνες καλωδιώσεις...Όχι μισοδουλειές...
Το συγκεκριμένο σύστημα, στην δικάναλη μορφή του ειναι ήδη με Audioquest interconnects και μονόκλωνο ηχείων.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Μην με κολλάς γιατι θα πάρω μπιενταμπλεγιού

Το συγκεκριμένο σύστημα, στην δικάναλη μορφή του ειναι ήδη με Audioquest interconnects και μονόκλωνο ηχείων.
Τη ΄΄φορτίζει τη μπαταριούλα΄΄ και ο Dimi...
Ποιο όμως μοντέλο είναι το μονόκλωνο ηχείων;Ερωτώ διότι υποψιάζομαι ότι δεν είναι αμιγές μονόκλωνο όπως λ.χ. DNM & Vovox...
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.935
Όλα τα....μονοκλωνικά αντισώματα στη φόρα.
Εχω και δεύτερο πικαπ (dual και αυτό) στην Αθήνα, μπορει να το φέρω κι αυτό.
Θα ειναι πλήρες ΓΤΠ σύστημα, με brand καλωδια, κακοστημενο τρίγωνο Πανοράματος, κρυσταλλιέρα (τρέμε @daharis666), βινύλιο, καυσόξυλα ηχεία, μικρά για την αποσταση ακρόασης, όλα λαθος. Όπως οι χαϊεντάδες δηλαδή.

Μόνο το πολυκάναλο, τα σαμπ και το Dirac για το μπάσο θα μπορουν να κάνουν λίγο βελτίωση, αλλά θα υπαρχει δυνατότητα παράκαμψης, ώστε να ανεβαίνω στον πάνω όροφο, να ακούω, και να γελάω με αυτα που γράφουν οι καλωδιάδες

:lolsign:
 
Last edited:


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.935
Ναι, βάλε και λαμπατους.
Όχι μεχρι εκεί. Υπάρχουν και όρια.
Θα χρησιμοποιήσω τα υπάρχοντα ncore των περιφερειακών του κυριως συστήματος, και θα τα αντικαταστήσω με Trinnov Amplitude 8M (ncore πάλι), για να ματσάρει.

Ψήνομαι.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
.
Μέχρι το τέλος της καραντίνας προβλεπω
να έχουμε συμφωνήσει όλοι σε όλα..
Δεν αναμένεται να υπάρξει κάτι τέτοιο...Αφήνεται στη φαντασία των αναγνωστών άμα το σχόλιο αφορά στο πρώτο κομμάτι ,στο δεύτερο ή....και στα δύο.
 
Last edited:

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Ούτε και όλες οι αντιλαμβανόμενες βελτιώσεις είναι καθαρές...βελτιώσεις - υπό αντικειμενικά δηλαδή κριτήρια.Ιδίως όταν δεν παρέχονται επαρκή στοιχεία.

Ενδεικτικώς επικαλούμαι την ανωτέρω περιγραφή,αφού από τη μια ο καλός μας geo δεν ξέρει την αιτία,ενώ από την άλλη οι αναγνώστες δεν έχουν επαρκή στοιχεία πάνω στην απόδοση του αναφερόμενου setup...
Αγαπητέ γκουρού, μου είναι γνωστός ο λόγος.
Λοιπόν, δες τι ενισχυτές έχεις.
Μετά σκέψου τι δεν έχεις.
Εγώ αντικατέστησα έναν απ αυτούς που δεν έχεις, με έναν απ αυτούς που έχεις..8-)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Αγαπητέ γκουρού, μου είναι γνωστός ο λόγος.
Λοιπόν, δες τι ενισχυτές έχεις.
Μετά σκέψου τι δεν έχεις.
Εγώ αντικατέστησα έναν απ αυτούς που δεν έχεις, με έναν απ αυτούς που έχεις..8-)
Οι γρίφοι έχουν ενδιαφέρον μονάχα όταν δεν είναι προφανής η λύση τους.Δεν φτάνει όμως ν'αντικαταστήσεις class-D με class-A ή άλλο γραμμικό ενισχυτή με ΄΄ψαγμένη΄΄ τονική υπογραφή....Χρειάζονται ακόμα πιο σημαντικά βήματα κατά τη διαχείριση του σήματος όπως έχει αποδειχθεί...
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Οι γρίφοι έχουν ενδιαφέρον μονάχα όταν δεν είναι προφανής η λύση τους.Δεν φτάνει όμως ν'αντικαταστήσεις class-D με class-A ή άλλο γραμμικό ενισχυτή με ΄΄ψαγμένη΄΄ τονική υπογραφή....Χρειάζονται ακόμα πιο σημαντικά βήματα κατά τη διαχείριση του σήματος όπως έχει αποδειχθεί...
Με...οσμές δεν βάφονται ωά!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Με...οσμές δεν βάφονται ωά!
Ομελέτα επίσης δεν γίνεται χωρίς να έσπαγαν πρώτα,οπότε προσοχή μη μείνει μέσα κανένα... άβαφο τσόφλι.
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Ομελέτα επίσης δεν γίνεται χωρίς να έσπαγαν πρώτα,οπότε προσοχή μη μείνει μέσα κανένα... άβαφο τσόφλι.
Δυσάρεστη η αίσθηση ανακάλυψης του..άβαφου, πλην όμως...σιγά τα ωά!!
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Τι πίνετε βρε;

Εγώ έβαλα λίγο από τούτο :

View attachment 203006
Ο ίδιος έχω πει ότι δεν καταναλώνω αλκοολούχα ποτά...Ο δε geo απ'όσα γράφει υποθέτω ότι καταναλώνει τακτικά το παραδοσιακό βρετανικό...eggnog.:wink:

Σε οποιαδήποτε περίπτωση πάντως δεν γίνεται ν'αντισταθμιστεί η πλημμελής ηλεκτρομηχανική συμπεριφορά ηχείων στα οποία συμπεριλαμβάνεται και το LS3/5a με αλλαγές ενισχυτικών.Λιγότερο δυσχερής θα ήταν η διαχείριση στα περιβόητα Rehdeko - που διακρίνονται παρά τις κραυγαλέες ανισορροπίες τους από εξαιρετική ηλεκτρομηχανική συμπεριφορά - παρά σε φαινομενικά ισορροπημένα ηχεία της κατηγορίας LS3/5a.
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Ο ίδιος έχω πει ότι δεν καταναλώνω αλκοολούχα ποτά...Ο δε geo απ'όσα γράφει υποθέτω ότι καταναλώνει τακτικά το παραδοσιακό βρετανικό...eggnog.:wink:

Σε οποιαδήποτε περίπτωση πάντως δεν γίνεται ν'αντισταθμιστεί η πλημμελής ηλεκτρομηχανική συμπεριφορά ηχείων στα οποία συμπεριλαμβάνεται και το LS3/5a με αλλαγές ενισχυτικών.Λιγότερο δυσχερής θα ήταν η διαχείριση στα περιβόητα Rehdeko - που διακρίνονται παρά τις κραυγαλέες ανισορροπίες τους από εξαιρετική ηλεκτρομηχανική συμπεριφορά - παρά σε φαινομενικά ισορροπημένα ηχεία της κατηγορίας LS3/5a.
Γκουρού με προκαλείς!!!
Ωά μετά γαλακτομικών και ζαχαρεως κλπ κλπ μακρυά από μένα.
Μπλιάχ!!!
Τώρα όσο αφορά το στήσιμο των bbc, ένα παιχνίδι είναι, άνευ άγχους!!
Μικρά κουτιά, ακουστή η κουτίλα, πριμαριστό το falcon (τα ρότζερς δεν ήταν) πολλοί περιορισμοί, λίγος χρόνος στη διάθεση μου για αξιοπρεπές στήσιμο.
Κάθε υλοποίηση ls3/5a ακούγεται διαφορετικά.
Η τιμολόγησή τους είναι υψηλή, αν περισσεύουν και ρετρολαγνικά αγοραστούν, αξίζει περαιτέρω προσπάθεια ( λέγε με και rel sub) για αξιοπρεπές αποτέλεσμα.
Πάντως ακόμη και έτσι προχειραντζα στημένα σε ορισμένες παλιές παραγωγές ξεχνιέσαι ακούγοντας.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.115
Reaction score
124.692
Άσε το ψιλό γαζί μικρέ!!
Μα αφού τα θέλει ο κ@λος σου ο όμορφος!

Βρε Τρελοκομείο νοτίων προαστίων αυστριακής παραλίας, δεν μπορώ να σου εκφράσω πόσο αρχιγιγαντοτεράστια είναι η αδιαφορία μου για το πως παιζ οποιαδήποτε βινταζγιά και τι θα βγαλ με πουνηρό ματσινγκ!

Ταυτόχρονα όμως έχω τεράστια περιέργεια για την γεύση που έχουν άπειρα μαλτ! Τρελοκομείο άλλης παραλίας εδώ, της νότιου βορειομακεδονικής παραλίας.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.321
Μηνύματα
2.858.512
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top