Amir's interview (ASR)



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Γκουρού με προκαλείς!!!
Ωά μετά γαλακτομικών και ζαχαρεως κλπ κλπ μακρυά από μένα.
Μπλιάχ!!!
Τώρα όσο αφορά το στήσιμο των bbc, ένα παιχνίδι είναι, άνευ άγχους!!
Μικρά κουτιά, ακουστή η κουτίλα, πριμαριστό το falcon (τα ρότζερς δεν ήταν) πολλοί περιορισμοί, λίγος χρόνος στη διάθεση μου για αξιοπρεπές στήσιμο.
Κάθε υλοποίηση ls3/5a ακούγεται διαφορετικά.
Η τιμολόγησή τους είναι υψηλή, αν περισσεύουν και ρετρολαγνικά αγοραστούν, αξίζει περαιτέρω προσπάθεια ( λέγε με και rel sub) για αξιοπρεπές αποτέλεσμα.
Πάντως ακόμη και έτσι προχειραντζα στημένα σε ορισμένες παλιές παραγωγές ξεχνιέσαι ακούγοντας.
Καθένας έχει δικούς του τρόπους να χαλαρώνει και να...ξοδεύει χρήματα.

Ο ίδιος λ.χ. ΄΄ξεχνιέμαι΄΄ ευρισκόμενος στη βεράντα και παρακολουθώντας θέα όπως η παρακάτω με μουσική να παίζει στον εσωτερικό χώρο...
1614860138014.png


Παρά το ενδεχόμενο να φαινόμουν αχάριστος,κάτι που θα παρενοχλούσε τακτικά την πρόσκαιρη έστω διαφυγή είναι ακριβώς διάφορες ενεργειακές ουρές εντεινόμενες στα ρυθμικά ιδιώματα στις 4 πρώτες οκτάβες.Ενοχλούν επειδή γνωρίζω ότι θα έφταιγαν είτε τα ίδια τα ηχεία εξαρχής,είτε το στήσιμο και η εν γένει διαχείριση στο σήμα.Το να εντοπίζουμε εύκολα διάφορα ενοχλητικά στοιχεία είναι πρόβλημα,εάν δεν υπάρχει ικανότητα να αίρουμε την πηγή της ενόχλησης.Το χάος χρειάζεται την τάξη όσο και η τάξη το...χάος.

Σκέφτηκα μόλις τη μέση λύση: Τζένελεκ με λαμπάτο προ :eek: !
Καλό;;
:biggrin:
amphisexual...
Είσαι ο πρώτος που βρίσκει όμορφο τον κ@λο μου!!!!
Απατεώνα!!!
Πώς θα λεγόταν ένας απατεώνας που θα ξεγελιόταν και ο ίδιος εύκολα;
Χαπατεώνας...
 
Last edited:

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Δώσε λίγο φως αγαπητέ(παρακαλώ!), να φαίνεται η φωτό καλύτερα και αποφάσισε προς τα πού θα αδειάσεις το θαλασσινό νερό.:dance:
Προτείνω επίπεδο παράλληλο για να εξακολουθεί να σε μαγεύει (και 'μείς να ζουλέβουμε, εννοείται) και να το αποτυπώνεις.:p
Α, το χάος είναι τελικά ταξικό ή υπεράνω?:drinks:
 


Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Απορώ πώς γίνεται να έχεις Γκριμμ και να ψαχνεσαι με τα ελεσθρί...
Εκτός κι αν ανησυχείς μην ξανάρθει ο γιατρός για ολονυχτία και ζητάει και 50 ευρώ.
Έλα βρε, απλό είναι!!
Δεν ψάχνομαι για να αλλάξω τα Γκριμ, η βινταζιά του bbc με εξιτάρισε σε κάτι καλοκαιρινά παιχνίδια και κατάφερα να μαζέψω σπίτι 3 διαφορετικά ζευγάρια από δαύτα για παιχνίδι.
Υπάρχει deadline, μία ημέρα ακόμη!!
Δεν τολμάω να διώξω τα Γκριμ με κάτι ποιο συμβατικό. Θα χρειαζόμουν ντακ, ενισχυτές, καλώδια κα., που τώρα μόνο όταν με "πιάνει" ασχολούμαι για την πλάκα μου.:)
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Nice try...:laugh:
Όπως θα έλεγε κάποιος δράστης ανθρωποκτονίας...΄΄Μα αλήθεια λέω,το θύμα γλίστρησε πέφτοντας κατά λάθος πάνω στο μαχαίρι που κρατούσα...τρεις φορές...΄΄.
 



Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Ρε μανία με τα ωά!!!:fuckyou:
Τες πά, το συγκριτικό ετελεύτησε, τα συμπεράσματα για το φάντασμα του Ls3/5a εξήχθησαν, τα focal Aria 906 μπήκαν στις βάσεις.
Τι ηχειάρα είναι αυτό το κλ@νίδι???
Στα 220 τρίγωνο μαμάει!!!:D
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
τα focal Aria 906 μπήκαν στις βάσεις.
Απο τη μια δεν τον νοιάζουν οι μετρήσεις, από την άλλη αγοράζει μόνο ηχεία που μετράνε σωστά, τίποτα άλλο.

45947B0B-2325-4862-B080-B06BCE335334.jpeg


:lolsign:

Τυχαίο; Δεν νομίζω :biggrin:

Αστα, θα τα πάρω εγώ τα BBC
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Απο τη μια δεν τον νοιάζουν οι μετρήσεις, από την άλλη αγοράζει μόνο ηχεία που μετράνε σωστά, τίποτα άλλο.

View attachment 203171

:lolsign:

Τυχαίο; Δεν νομίζω :biggrin:

Αστα, θα τα πάρω εγώ τα BBC
Τώρα εσύ νομίζεις ότι γνώριζα τις μετρήσεις του Aria???:laugh::laugh::laugh::laugh:
Απλά το άκουσα και μου φάνηκε ισσοροπημένο!

Σας έχω με το αυτί γατάκια!!!:drinks:
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Τώρα εσύ νομίζεις ότι γνώριζα τις μετρήσεις του Aria?
Μετά από τόσο καιρό με το γκριμ που μετράει χάρακας, πιστεύεις ότι μπορείς να ακούσεις ηχείο που να μη μετράει χάρακας;

Λολός παπάς σε βάφτισε.
Της Λόλας.

Τες πα, ας σε ενημερωσω: οποιοδήποτε ηχείο μετράει χάρακας, σ'αρέσει. Όλα τ' άλλα, θα σου ξυνίζουν.

ΥΓ. Τα ηχεία χάρακες, αρέσουν σε όλους. Ανεξαιρέτως.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Τώρα εσύ νομίζεις ότι γνώριζα τις μετρήσεις του Aria???:laugh::laugh::laugh::laugh:
Απλά το άκουσα και μου φάνηκε ισσοροπημένο!

Σας έχω με το αυτί γατάκια!!!:drinks:
Αυτό ακριβώς λέω. Συμφωνούμε.
Οπως έγραψα και προ λίγων ημερών, οι έρευνες του Sean Olive εχουν αποδείξει πως σε τυφλα τεστ η συντριπτική πλειοψηφία των ακροατών προτιμούν τα ηχεία που μετρούν σωστά.
Και εξεφρασες αντιρρήσεις.

Και μετά με επιβεβαίωσες στην πράξη :tongue:

:lolsign:

Οπως λέει και ο Εαρ, εχεις συνηθίσει και με τα Γκριμ που μετρούν σωστα, οπότε τείνεις να αγοράζεις σωστά.

Καλή επιλογή! Εγω θα τα αγόραζα χωρίς καν να τα ακούσω :tongue:.
Γιατί να χάσω χρόνο;.
Πάρε και σαμπακια τώρα, γιατι παραμορφώνουν στο μπάσο. Λογικό βέβαια για την τιμή και το μέγεθος.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Καλή επιλογή! Εγω θα τα αγόραζα χωρίς καν να τα ακούσω
Η ακρόαση ενός ηχείου (ή άλλου μηχανήματος) για να "δεις πως παίζει", είναι τόσο ανούσια διαδικασία, που είναι προτιμότερο τον ίδιο χρόνο να τον αξιοποιήσεις ακόμα και παίζοντας το πουλάκι σου.

Το πως παίζει το ηχείο, το δείχνουν οι μετρήσεις του.

Τα υπόλοιπα είναι μ@λακίες.
 


Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Το καλιμπρέησιον ώτων με τα Γκριμ είναι σαφές ότι ισχύει.
Τα των μετρήσεων δεν γνωρίζω, αυτό στο οποίο έχω αναφερθεί είναι ότι δεν μου αρέσουν κάποια που μετράνε καλά.
Τίποτε άλλο.
Σαμπς δεεεέ, είναι για σαράουντ τα Άρια. Τέλεια για τη δουλειά τους!!!
Αν έπαιρνα βάσης + σαμπς αυτά θα ήταν τα Sopra.
Aπλά διαπίστωσα ότι με τη σειρά Aria ένα πολυκάναλο θάναι πολύ καλό!
Βρίσκονται αρκετά χρόνια στην παραγωγή και έχουν και καλές τιμές.

Εντάξει γιατράρες??? :drinks:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.170
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top