Android audio equalizer





Μηνύματα
271
Reaction score
127
Ενα παλιο equalizer έχει αλλά δεν με καλύπτει.
Που δεν σε καλύπτει τι θες να κάνεις ακριβώς?
Υπάρχει κάποιο της προκοπής?

Η πηγή στο insignia ακόμα και με τον ενισχυτή και τα jbl είναι απογοήτευση....
Android δεν είναι? Λογικά θα παίρνει εφαρμογές απο play store, βάλε άλλη εφαρμογή αναπαραγωγής μουσικής με ενσωματωμένο eqalizer όπως πχ το AIMP και παίξε από κει
 

Μηνύματα
15.020
Reaction score
20.769
Βάλε ένα dsp
Θα μαζέψεις τα ασυμαζευτα της εγκατάστασης και θα σε ενοχλεί λιγότερο ο αμουσος Κινέζος.
Η helix σύντομα θα έχει και δυνατότητα απευθείας αναπαραγωγής μουσικής από το dsp ενώ ήδη μπορούν να δεχτούν περισσότερες πηγές μέσω οπτικής, coaxial , bt κλπ με αυτόματη εναλλαγή
Που δεν σε καλύπτει τι θες να κάνεις ακριβώς?

Android δεν είναι? Λογικά θα παίρνει εφαρμογές απο play store, βάλε άλλη εφαρμογή αναπαραγωγής μουσικής με ενσωματωμένο eqalizer όπως πχ το AIMP και παίξε από κει
Δεν φταίει το soft player ,είναι το αναλογικό κομμάτι της συσκευής που είναι γτπ3κ.
Δεν διορθώνεται αυτό χωρίς απώλεια κάποιων λειτουργικών χαρακτηριστικών.
Στον δικό μου πχ το παρακαμπτω παίζοντας μέσω USB στον επεξεργαστή (τα πάντα εκτός FM που μένουν στην αναλογική) αλλά χάνω το volume από το τιμόνι και το έχω μόνο στο χειριστήριο του helix .
Όταν ξεπεράσεις τα αισχρά αναλογικά κομμάτια του Κινέζου τότε δοκιμάζεις software players που όντως έχουν τεράστια διαφορά μεταξύ τους
 


Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Τελικά μετά απο πολλούς πειραματισμούς ο ήχος είναι απλά συμπαθητικός.

Το πρώτο βήμα θα είναι η αντικατάσταση των εμπρός ηχείων και κάτι πήρε το μάτι μου πως έχει η rockford ενισχυτές με ενσωματωμένο dsp.
 




Μηνύματα
271
Reaction score
127
Έχω ήδη αγοράσει τα Hertz που δεν μπήκαν ποτέ στο παλιό αλλά μόνο τα μιντ γουφερ
Ωραία βάλε τα hertz πάρε και ένα ζευγάρι tweeters (θα σου πούνε οι γνώστες εδώ δεν είμαι του sq να σ βοηθήσω) και είσαι κομπλέ
 







Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Έβαλα και τα Hertz μπροστά και τα Jensen tweeter από το προηγούμενο αμάξι με τα δικά τους κρος και είναι υπέροχα!
Μαζεύεται σιγά σιγά ο ήχος .

Επόμενη κίνηση ο ενισχυτής με το dsp!

Είδα ότι ο πρώτος που πόσταρα έχει και μια έξοδο προενίσχυσης.

Άραγε να έχει ξεχωριστή επεξεργασία για εκεί να μην πάει χαμένος και ο impact?
 

Μηνύματα
15.020
Reaction score
20.769
Συνήθως κάνουν.
Βέβαια αν πάρεις τον χελιξ (λέμε τώρα ) ο ιμπακτ πάει εκδρομή στο market place
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.716
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top