Anthem MRX 540, 740, 1140 - AVM 70, 90

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Ε, κι οι τρινοβ έχουν μπαγκς.
Το θκος έκανε μπζζζ το ανεμιστήρι.
Το θκομ περίπου μια φορά στις 20, κολλούσε στο άναμμα, δεν ολοκλήρωνε τη διαδικασία εκκίνησης, ήθελε κλείσιμο και ξανανοιγμα για να μπουταρει, τουλάχιστον με το προηγούμενο φιρμγουερ, με το τελευταίο δεν έχει συμβεί (ακόμη).
Βασικά με το τελευταίο, δεν έχω δει κανένα θέμα πουθενά (ως τώρα).
Επίσης με τα HDMI είχα δει αρχικά (δε ξέρω τώρα) αν έκανες λουπ το δικό του της μαδερμπορντ σε μια είσοδο, έβγαζε καμιά φορά κάνα κόλλημα.
Εντάξει, δεν έχει κανένα σοβαρό θέμα, αλλά εντελώς εντελώς κανένα μπαγκ; Όχι, έχει βγάλει κατά καιρούς κι αυτό τα δικά του.
Αλλά έχει τρομερή υποστήριξη, και δε πρόκειται να "μείνεις" με πρόβλημα αν ζητήσεις βοήθεια, πλακώνουν να το λύσουν άμεσα, κι όταν λέμε άμεσα, πραγματικά, το εννοούμε.

Αυτό το support είναι όλα τα λεφτά, εντελώς.
Αυτάδεν είναι μπαγκς. Ήταν coloανεμιστηρακι ιντελ ήταν το ένα, γτπ, το άλλαξαν εντός 3-4 ημερών σύνολο με την μεταφορά Γαλλία και πίσω, και ησύχασε.

Μπαγκ εγώ εννοώ ένα σοβαρό προβλημα, το οποίο κάνει το μηχάνημα δύσχρηστο ή μη λειτουργικό.
Κόλλημα στο μπουταρισμα έχω δει και εγω δυο τρεις φορές στον ενάμιση χρόνο.
Επίσης, με ενα φιρμγουερ δεν ντιμαρε την οθόνη χειρισμού αυτομάτως, ήταν on ή off.
Ενα άλλο φιρμγουερ αν κατέβαζες απότομα την ένταση, απο το τηλεχειριστήριο (όχι το mocha) έμπαινε σε bypass mode, καμία φορά.

Κάτι άλλο σοβαρό δεν θυμάμαι.

Όποτε αντιμετώπισα κάποιο προβλημα, έστελνα mail στον Antoine και το προβλημα λυνόταν remotely εντός 15 λεπτών το αργότερο.

Αυτά δεν είναι μπαγκς, λιγότερα έχουν μόνο τα κουτάλια.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.685
Πάντως τα μπαγκς δεν πρέπει να αντιμετωπίζονται ως κανονικότητα γιατί κάτι τέτοιο πάει να γίνει καθώς το δέχονται οι early adopters ως καμένοι. Κακά τα ψέματα.

Είναι απαράδεκτο._

Που ακούστηκε διάθεση μηχανήματος με λειτουργίες που ίσως να δουλέψουν ίσως και όχι. Πας να κάνεις κάτι και δεν είσαι σίγουρος αν θα το κάνει.
Σοβαρά τώρα; Και θέλουν και χρήματα; Και μάλιστα χιλιάρικα;

Αν δεν είσαι έτοιμος δεν το βγάζεις.
Αν δεν ξέρεις δεν το κάνεις.

Οτιδήποτε άλλο δεν σε κάνει σοβαρό κατασκευαστή._

Δε νοείται διάθεση τέτοιου μηχανήματος. Δε με ενδιαφέρει πόσα μπλιμπλίκια έχει μέσα.

Ζητάει χρήματα, πρέπει να δουλεύουν όλα. ΌΛΑ._
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Καλά θα ήταν, αλλά με τα φορμάτ και τα συστήματα ισοστάθμισης να αλλάζουν τόσο συχνά και το καταραμένο hdmi να ειναι πηγή προβλημάτων, οι κατασκευαστές τρέχουν και δεν προλαβαίνουν.
Ειδικά οι μικροί.
 




Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Και Anthem. Ότι λέει το κάνει. Και κάνει πολλά για τα λεφτά και την αξιοπιστία του.
Το να αγοράζεις κάτι και να είσαι ήσυχος έχει κόστος.
Είμαι περίεργος να μάθω τιμή. Αν ειναι κοντά στον αντίστοιχο μάραντζ θα ειναι πολυ ανταγωνιστικό.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.685

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
MRX540 - $1599
MRX740 - $2699
ΜRX1140 - $3699

AVM70 - $3499
AVM90 - $6499


5000 και 8000 περιπου στην Ελλάδα;
Λογικά ποσά, καλή επιλογή.
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.685
Χα, το είπε και στο video;

Δεν βάζουν μέσα features που δεν δουλεύουν σωστά. Το HDMI 2.1 του είπαν δεν είναι έτοιμο, έχει θέματα και για αυτό και δεν το βάλαμε. Όταν θα είναι έτοιμο θα μπει, σχεδιάσαμε έτσι τα μηχανήματα ώστε να γίνεται.

Όλοι οι άλλοι έτρεξαν να προλάβουν μη λέμε ονόματα (Marantz, Denon) και μάλιστα κοκορεύονται και από πάνω.

Όχι πως δεν το ήξερα αφού τους ξέρω και είχα προσωπική επικοινωνία μαζί τους για αρκετά χρόνια, αλλά απλά με επιβεβαίωσαν.

Respect Anthem :hi:
Μπαίνει μόνο ότι δουλεύει σωστά και μόνο όταν πρέπει. Τι άλλο να ζητήσει κανείς; Μια χαρά τιμές έχουν μόνο και μόνο για αυτό. Το να κοιμάσαι ήσυχος έχει κόστος, γιατί υπάρχει έρευνα και χαρακτήρας από πίσω για να κοιμάσαι ήσυχος.

Δεν λέω μεγάλα λόγια, αλλά δεν το βλέπω να αλλάζω εταιρεία.
Back to back θα πηγαίνω.
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.685
Και βέβαια αυτός ο χαρακτήρας ανήκει στην Paradigm γιατί αυτή είναι η μαμά εταιρεία για Anthem και Martin Lοgan.

Άλλο μεγάλο respect από εμένα για την Paradigm και λόγο ηχείων. :hi:

Όλοι μέλη του AES.
Εκεί που είναι ο Toole, ναι εκεί.
 
Last edited:



Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
7,5 χιλιαδες ? πολλα...
εκτος αυτου, αν δε περασει κανενας χρονος απο την κυκλοφορία δε θα έπαιρνα τετοιο μηχανημα.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Δε νομίζω να πουλήσει κανείς τέτοιο τεμάχιο.

Αν το πάρει, θα βολευτεί και κλείνει εκεί το θέμα.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.133
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top