Anthem MRX 540, 740, 1140 - AVM 70, 90






Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Σιγά μην το πει εάν είναι εδώ μέσα .
Έχω ακούσει όμως ότι ακόμα να φτιάξουν εφαρμογή για apple.
Και το arc δουλεύει οπότε γουστάρει
 


Μηνύματα
797
Reaction score
854
Ούτε εγώ κατάλαβα γιατί να μη το πείς! Το ανάποδο ισχύει! Ξέρω ότι anthem γενικά είναι αργή αλλά τo arc δόθηκε κανονικά προ 1 μήνα, όχι beta, και απο αυτά που λένε Αμερικάνοι δουλεύει άψογα. Για apple δε με νοιάζει αλλά μου απάντησαν ότι δεν υποστηρίζουν Amazon Ultra HD music και αυτό μου έκοψε φόρα!!! Έχει εκατοντάδες τίτλους σε atmos!!! Γιαυτό ψάχνω αν κάποιος τον έχει να ρωτήσω τι γίνεται αν βάλεις στικάκι firetv
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Δεν δουλεύει άψογα πάντως
Έχει πουληθεί 90αρης
Έχει bug ακόμα στο arc ( δουλεύει οπότε θέλει )
Δεν τα πάει καλά με τα apple προϊόντα ακόμα ...
 

TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.073
Και μετά λέμε γιατί ο κόσμος δεν θέλει να μπλέξει με ιμμερσιβ...
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Όπως έχω πει παλαιότερα, να δώσεις 3, 4, 5 χιλιάρικα και να είσαι beta tester όχι απλά είναι γελοίο, αλλά θέλει και μεγάλο θράσος από τις εταιρείες.

Τι να το κάνεις αν δουλεύει όποτε θέλει; Ας είναι και το καλύτερο στο κόσμο, υποτίθεται. Τι θα πει πάρε τώρα και θα στο φτιάξω αργότερα; Πόσο αργότερα και γιατί το πουλάς αφού δεν είναι έτοιμο; Ανάβω λαμπάκια όταν θέλω να δω ταινία και δεν δουλεύει κάτι. Αν δεν το λύσω σε 5' σταματώ να ασχολούμαι και κάνω κάτι άλλο, με τα νεύρα κάγκελο. Το έχω πάθει πολλές φορές με το παλιό media center για αυτό πήρα το Shield Pro. Όχι οτι και αυτό είναι άριστο. Τα θέλει τα restart του που και που. Αλλά οκ, 175€ έχει, όχι χιλιάρικα.

Επίσης δεν είναι λύση ή σιγουριά το γεγονός ότι ο τάδε που πήρε το τάδε μηχάνημα δεν έχει θέματα. Κάποιος άλλος που πήρε το ίδιο έχει. Oπότε, είναι λαχείο 😅; Ούτε έχουν όλοι χρήματα για το γνωστό μηχάνημα, και η συντριπτική πλειοψηφία δεν θα έχει ποτέ.

Οπότε, μέχρι νεότερας.....

Geneleκια, GLM, έναν pro που μπορείς να πληρώσεις με τα μπλιμπλίκια off και να πα να @#€&$£θουν.

Άποψη μου.

Για φθηνότερο, full passive με ότι δουλεύει. Marantz, Denon, Yamaha.

Όταν γίνουν σοβαροί ΙΣΩΣ το σκεφτώ.

Υγ: τι να τα κάνεις τα ενεργά αν δεν μπορείς να ευχαριστηθείς το λόγο που τα πήρες; 🙂😎

Το λες και μαζοχισμό, νομίζω.
 
Last edited:


Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
ANTHEM MRX 740
για να μπει σε ενα συστημα 5.2(2?).4
με εξωτερικο τελικο για τα 5 ( θελω να οδηγησω τα 4 οροφης απο τα τελικα σταδια του ANTHEM.
δε με ενδιαφερουν τα aple apps και δε με νοιαζει το auro 3d.
βασικος ανταγωνιστης ειναι το NAD T778
ποια η δiαφορα απο τον μικρότερο 540 περα απο τα watt?
Mε νοιαζει πολυ το software arc vs dirac.
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Στον nad δεν γίνεται πάντως να οδηγήσεις και τα τέσσερα κανάλια οροφής χωρίς εξωτερικό τελικό, μόνο τα δύο. Το dirac είναι καλύτερο από το arc end of story. Δεν είναι καν θέμα προς συζήτηση ποιο software είναι καλύτερο, ο λόγος για να πας στον anthem είναι μόνο η αξιοπιστία της εταιρείας. Επίσης νομίζω πουλάει κάποιος ένα anthem στις αγγελίες.
 


Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Έχω ακούσει avm60. Καταπληκτικό μηχανημα και αν το έβρισκα σε αντίστοιχη τιμή που πήρα τον nad t778 το επερνα χτες.
 

Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
Στον nad δεν γίνεται πάντως να οδηγήσεις και τα τέσσερα κανάλια οροφής χωρίς εξωτερικό τελικό, μόνο τα δύο. Το dirac είναι καλύτερο από το arc end of story. Δεν είναι καν θέμα προς συζήτηση ποιο software είναι καλύτερο, ο λόγος για να πας στον anthem είναι μόνο η αξιοπιστία της εταιρείας. Επίσης νομίζω πουλάει κάποιος ένα anthem στις αγγελίες.
Μπορείς να οδηγήσεις υα 4 οροφής άπο τελικά στάδια του NAD .. τώρα δε θυμάμαι ακριβώς τη διαδικασία αλλά επειδή το έχω ψάξει . Γίνεται.
αγγελία είναι ο 720 μάλλον αυτός που έχεις δει.
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
ANTHEM MRX 740
για να μπει σε ενα συστημα 5.2(2?).4
με εξωτερικο τελικο για τα 5 ( θελω να οδηγησω τα 4 οροφης απο τα τελικα σταδια του ANTHEM.
ποια η δiαφορα απο τον μικρότερο 540 περα απο τα watt?
- Ο 540 έχει 2 HDMI in ενώ ο 740 έχει 3.
- Και οι δύο έχουν έξοδο για 2 subs αλλά ουσιαστικά είναι μία.
- Σε Pro επίπεδο που σε ενδιαφέρει η μόνη διαφορά είναι πως ο 540 θα δώσει 100 watt σε κάθε Atmos ενώ ο 740 θα δώσει 140 watt.
- Έχουν το ίδιο software οπότε λογικά μπορούν και οι δύο να κάνουν amp matrixing σε 4 re-assignable κανάλια (ηχεία). *

Για την χρήση που θες τα επιπλέον 1300€ του MRX740 (σε σχέση με τον 540), θα σου δώσουν 40watt παραπάνω σε κάθε Atmos και μια παραπάνω HDMI in.

Αν ζητούσες την άποψη μου θα σου έλεγα πως τα +1300€ του 740 δεν αξίζουν για την περίπτωση σου.

* Κάνε και ένα check με την αντιπροσωπεία ή σε κάποιο forum αν τον έχει κάποιος στην Αμερική.


Άποψη μου: αν ο 540 είχε Auro3D και 2 διαφορετικά subs θα ήταν φανταστικό μηχάνημα και τσάμπα. Mικρόφωνο και ARC είναι μέσα στην τιμή.
 
Last edited:


Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Μπορείς να οδηγήσεις υα 4 οροφής άπο τελικά στάδια του NAD .. τώρα δε θυμάμαι ακριβώς τη διαδικασία αλλά επειδή το έχω ψάξει . Γίνεται.
αγγελία είναι ο 720 μάλλον αυτός που έχεις δει.
Εγώ όσο έχω ψάξει από τον δικό μου στο σεταπ δεν γίνεται. Μπορώ να κάνω reassign τα δύο πίσω κανάλια σε Atmos αλλά δεν μου βγάζει επιλογή για τα μπροστά. Αν πάντως έχεις δει κάποιο τρόπο να γίνεται με ενδιαφέρει και εμένα.
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top