Featured Antonylogan's man cave

Μηνύματα
110
Reaction score
449
Είπα λοιπόν και εγώ να "Ατμίσω" το σαλόνι...(ένα από τα πλεονεκτήματα του να είσαι εργένης) Κατασκευή ψευδοροφής από μελαμίνη και όχι από γυψοσανίδα (για ευνόητους λόγους... ) γεμάτη με ορυκτοβάμβακα ULTRACOUSTIC και τοποθέτηση ηχείων οροφής (Dolby Atmos) με φωτισμό led strip rgb και τοποθέτηση diffusers για καλύτερη ακουστική του χώρου. (Τα diffusers κόπηκαν με υδροκοπή για να τοποθετηθούν τα ηχεία και να μην φαίνονται)...
Έπεται συνέχεια με την τοποθέτηση absorber bass panel περιμετρικά της κατασκευής για τον έλεγχο των "χαμηλών". (Με 9 ηχεία και 2 subwoofer στον χώρο καταλαβαίνετε τι γίνεται)...
Θα ακολουθήσουν και άλλες φωτογραφίες και παρουσίαση του συστήματος.

1706955710767.png

1706955764675.png

1706955802649.png
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.323
Reaction score
93.900
Καθηλωτικό! :hi:


Θα μου επιτρέψεις να το μεταφέρω σε ξεχωριστό θέμα, επειδή νομίζω ότι του αξίζει. Αν θέλεις κάποιο ιδιαίτερο τίτλο στο θέμα σου, pm me. :wink:
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
...(Με 9 ηχεία και 2 subwoofer στον χώρο καταλαβαίνετε τι γίνεται)...

View attachment 320907
View attachment 320910
Άμα το κεντρικό ηχείο είναι αυτό που φαίνεται σε αντιπαραβολή με τα L-R, τότε λέω πως ... δεν καταλαβαίνω τι γίνεται.
Μερακλίδικη η διακόσμηση με ινδουιστικά ειδώλια και katana, σιχαίνομαι μεν να ΄΄χαλάω΄΄ πάρτι αλλά κάποιος έπρεπε να γίνει ΄΄κακός΄΄ θίγοντας το συγκεκριμένο στοιχείο. It's a dirty job...
Αυτά τα Martin Logan έχουν και σαμπ, σωστά?
Πόσες ίντσες;
...
Έχει και κάτι... Klipsch , μην το παραβλέπουμε.
 


Μηνύματα
110
Reaction score
449
Καθηλωτικό! :hi:


Θα μου επιτρέψεις να το μεταφέρω σε ξεχωριστό θέμα, επειδή νομίζω ότι του αξίζει. Αν θέλεις κάποιο ιδιαίτερο τίτλο στο θέμα σου, pm me. :wink:
Αυτά τα Martin Logan έχουν και σαμπ, σωστά?
Πόσες ίντσες;


Τι γελάς ρε @daharis666 ;
Σωστά. 12"
Άμα το κεντρικό ηχείο είναι αυτό που φαίνεται σε αντιπαραβολή με τα L-R, τότε λέω πως ... δεν καταλαβαίνω τι γίνεται.
Μερακλίδικη η διακόσμηση με ινδουιστικά ειδώλια και katana, σιχαίνομαι μεν να ΄΄χαλάω΄΄ πάρτι αλλά κάποιος έπρεπε να γίνει ΄΄κακός΄΄ θίγοντας το συγκεκριμένο στοιχείο. It's a dirty job...

Έχει και κάτι... Klipsch , μην το παραβλέπουμε.
Τα Martin τα χαίρομαι στο stereo. Αυτό δεν σημαίνει πως δεν συμπληρώνουν μια χαρά και το home cinema. Άλλωστε η πλειοψηφία της πληροφορίας βγαίνει από το κεντρικό που δεν είναι κακό για το μέγεθος και τις εντάσεις που ακούω.
 
Last edited:








Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Toν καλυτερο επεξεργαστη να παρεις με λαθος ηχεια και στησιμο δε θα κανεις τιποτε απολυτως.
Με σειρα προτεραιοτητας , μπορει και το ν2 να γινει και ν1 .
1)αλλαγη κεντρικου https://www.martinlogan.com/en/product/illusion-esl-c34a
2)Μετακινηση των σαμπς σε αλλες θεσεις, δεν παιζει με τιποτε ''στακαρισμα 4''που εχεις κανει
3)Αλλαγη διαχυτων ταβανιου.Γιατι εβαλες 2d και μαλιστα μικροτερου βαθους στο ταβανι; αυτοι ειναι για τοιχους ...Ολοι 3d.
4)Aλλαγη θεσης ατμος, ετσι οπως ειναι καταστρεφονται , ο ορισμος της κατασροφικης διαθλασης.
2 λυσεις.α) τοποθετηση περασια με το μεγαλυτερο υψος της κολωνας του διαχυτη, εαν και αισθητικα δεν το ηθελες καταλαβαινω , β) τοποθετηση κατα auro3d
5)αλλαγη av.
Για υδροκοπη δεν εχω ακουσει, εαν μιλαμε για πολυστερινη αυτη κοβεται με ρευμα.
Ειδες τον Καλο, τον Κακο ε...
περιμενε και τον ''Ασχημο'' τωρα ...:D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Toν καλυτερο επεξεργαστη να παρεις με λαθος ηχεια και στησιμο δε θα κανεις τιποτε απολυτως.
Με σειρα προτεραιοτητας , μπορει και το ν2 να γινει και ν1 .
1)αλλαγη κεντρικου https://www.martinlogan.com/en/product/illusion-esl-c34a
2)Μετακινηση των σαμπς σε αλλες θεσεις, δεν παιζει με τιποτε ''στακαρισμα 4''που εχεις κανει
3)Αλλαγη διαχυτων ταβανιου.Γιατι εβαλες 2d και μαλιστα μικροτερου βαθους στο ταβανι; αυτοι ειναι για τοιχους ...Ολοι 3d.
4)Aλλαγη θεσης ατμος, ετσι οπως ειναι καταστρεφονται , ο ορισμος της κατασροφικης διαθλασης.
2 λυσεις.α) τοποθετηση περασια με το μεγαλυτερο υψος της κολωνας του διαχυτη, εαν και αισθητικα δεν το ηθελες καταλαβαινω , β) τοποθετηση κατα auro3d
5)αλλαγη av.
Για υδροκοπη δεν εχω ακουσει, εαν μιλαμε για πολυστερινη αυτη κοβεται με ρευμα.
Ειδες τον Καλο, τον Κακο ε...
περιμενε και τον ''Ασχημο'' τωρα ...:D
Συν τον επεξεργαστή, χρειάζονται ακόμα ... " A Fistful of Dollars " για να εναρμονιστεί η απόδοση με την καταπληκτική ομολογουμένως εμφάνιση.
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.264
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top