Apple Silicon



Μηνύματα
567
Reaction score
1.542
Δεν ξέρω για θέματα bluetooth αλλά ειδικά στο Mac mini τρέξαμε όλη μέρα Wacom + keyboard + trackpad και mouse + ένα JBL ηχείο δεν υπήρξε μια φορά ένα πρόβλημα. Πάντα μιλάμε για mini στημένο από το 0 με Big Sur.
Τώρα - υποθετικό σενάριο - τράβηξε κάποιος εφαρμογές δεκαετίας με το migration assistant και έγινε του μπιπ το κάγκελο δε θα μου έκανε εντύπωση να λαλέψουν bluetooth συνδέσεις.

Σήμερα επιτέλους ακούσαμε ανεμιστήρα στο MacBook όταν έτρεξε Cinema4D.... για λίγο.

3 δικά μας τεστ
Τo iΜαc του γραφείου, το δικό μου 16αρι, και το ΜαcBook του ΙΤ με Μ1
(δεν τρέξαμε single core test έχουμε και δουλεία να κάνουμε)

MacBook Pro 16-inch 2019 2,3 GHz 8-Core Intel Core i9 32 GB 2667 MHz DDR4 AMD Radeon Pro 5500...jpeg



MacBook Pro 16-inch 2019 2,3 GHz 8-Core Intel Core i9 32 GB 2667 MHz DDR4 AMD Radeon Pro 5500...jpeg
MacBook 13 Μ1.png

Για αυτό το οποίο είναι είναι τρομακτικό. Όχι δεν θα δούλευα 3D render με Μ1 εξαρτάται και το πρόγραμμα βέβαια ακόμα δεν παίζουν native apps αλλά εξακολουθεί να με εντυπωσιάζει. Με βλέπω για ανταλλαγή με το προσγειωθούν τα πρώτα με 16GB μνήμη και 512 σκληρό.
 

Attachments


Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Κάπου διάβασα ότι τα επόμενα iMac + iMac Pro θα έχουν Μ2, ίσως να περιμέναμε να τα δούμε στο 1ο εξάμηνο του '21
 





Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.413
Reaction score
27.698
Μηχανάκια πυραυλάκια, για επαγγελματίες.

Ο απλός χρήστης με τον απλό M1 είναι παραπάνω από super.
Πραγματικά δεν έχει κανένα λόγο να τα πάρει.
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.413
Reaction score
27.698
Για πες. Ξέρω κόσμο που δεν πιστεύει ότι το MacPro τους αντικαταστάθηκε από Mac Mini.
Εννοώ ότι το αγόρασαν και γελάνε, δεν το πιστεύουν.
 

Μηνύματα
954
Reaction score
518
Ρε παίδες αυτό το mc mini M1 σκεφτομαι και εγώ να το πάρω αλλά…
διαβαζω πολλα θέματα με bluetooth…και εγώ ειμαι της φάσης bluetooth ακουστικό ποντίκι και πληκτρολόγιο.

ωστοσο προχτές διαβασα ότι την ζημιά την κάνει εάν έχεις συνδέσει κάτι σε usb 3.0.

έχεις μήπως καμία άποψη επι του θέματος;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.384
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top