Apple TV Plus έρχεται τον Νοέμβριο και στην Ελλάδα

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.586
Reaction score
82.961
1132806310.jpg.0.jpg


Με άκρως επιθετική τιμή $4.99 ξεκινάει την 1η Νοεμβρίου το Apple TV Plus σε 100 χώρες μεταξύ των οποίων είναι και η Ελλάδα. Η τιμή αυτή περιλαμβάνει οικογενειακή θέαση, άρα διαφορετικούς λογαριασμούς με ταυτόχρονη θέαση. Αν και δεν είναι γνωστό ακόμα το περιεχόμενο, μπορούμε να είμαστε αισιόδοξοι αφού η Apple επένδυσε 6 δις δολάρια για νέες παραγωγές.

περισσότερα
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.338
Reaction score
27.601
Να δούμε και πως θα το βλέπουμε γιατί το Apple TV 4K δεν μοιάζει καλή αγορά.
Αφορά μόνο όσους είναι ήδη στο οικοσύστημα της Apple.
 


minas

Πισιά
Μηνύματα
3.901
Reaction score
3.696
Από πλευράς περιεχομένου, είναι στον πάτο της λίστα (για την ώρα). Τουλάχιστον είναι και η πιο φτηνή :).
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.808
Reaction score
40.973
Καπου διαβασα οτι με την αγορά νέας συσκευής Apple (phone, tablet, Mac, tv, pod) παίρνεις τον πρώτο χρόνο δωρεάν.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.338
Reaction score
27.601
Καπου διαβασα οτι με την αγορά νέας συσκευής Apple (phone, tablet, Mac, tv, pod) παίρνεις τον πρώτο χρόνο δωρεάν.
Ισχύει. Το είπε ο Cook στο event.
Για πόσο θα είναι η προσφορά δεν είπε.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.096
Reaction score
93.052
Καπου διαβασα οτι με την αγορά νέας συσκευής Apple (phone, tablet, Mac, tv, pod) παίρνεις τον πρώτο χρόνο δωρεάν.
Άρχισε η κυνηγετική περίοδος για τα κοτσύφια; :tongue: :roflmao:
 


Μηνύματα
41
Reaction score
30
Καλή τιμή αλλά το περιεχόμενο δεν λέει και πολλά. Αναμονή για το Disney+ να δούμαι πότε θα έρθει ελλάδα???
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.338
Reaction score
27.601
Καλή τιμή αλλά το περιεχόμενο δεν λέει και πολλά.
Λογικό είναι, τώρα ξεκινάει και έχει ήδη μεγάλες παραγωγές.


Αναμονή για το Disney+ να δούμαι πότε θα έρθει ελλάδα???
Σύμφωνα με τα δεδομένα Νοέμβριο. Στην Ολλανδία τρέχει ήδη πιλοτικά και λένε καλά λόγια.
Post automatically merged:

Screenshot_20190911_200941.jpg
 


Μηνύματα
100
Reaction score
14
Να δούμε και πως θα το βλέπουμε γιατί το Apple TV 4K δεν μοιάζει καλή αγορά.
Αφορά μόνο όσους είναι ήδη στο οικοσύστημα της Apple.
Επειδη εχω το apple 4k tv , θελω να σου πω οτι δεν ισχυει αυτο. που γραφεις μια και δεν εχω απολυτως κανενα αλλο προιον της apple ;)
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.338
Reaction score
27.601
Επειδη εχω το apple 4k tv , θελω να σου πω οτι δεν ισχυει αυτο. που γραφεις μια και δεν εχω απολυτως κανενα αλλο προιον της apple ;)
Το Apple TV γενικά είναι ένα καλό αλλά αρκετά ακριβό media player - streamer περιορισμένων δυνατοτήτων λόγο μαλακίας που δέρνει την Apple στο κεφάλι (πχ έβγαλαν την οπτική ίνα, δεν μπορείς να έχεις Spotify γιατί είναι ανταγωνιστής του Apple Music).
Αν δεν έχεις άλλα μηχανάκια Apple στη συλλογή σου (iPhone, iPad, MacBook, iMac) δεν έχεις κανένα λόγο να το πάρεις γιατί υπάρχουν καλύτερα με λιγότερα (Nvidia Shield).

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την Apple, έχω μηχάνημα της, αλλά κάνει μ@λ@κιες. Τώρα με το Αpple TV+ να δούμε θα τους πετάξει τους άλλους;; Πλάκα θα έχει.
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.586
Reaction score
82.961
Όλα ξεκινούν από το υλικό που θα έχει η κάθε υπηρεσία αναλόγως των προτιμήσεών μας. Το φτηνό ή ακριβό είναι σχετικό.

Μου θύμισε ένα φίλο μου που αγόραζε μουσικά CDs διαιρώντας τιμή/κομμάτια για να βρει τη πιο συμφέρουσα επιλογή. Κι ας μην ήξερε ούτε ένα από αυτά. :lolsign:

Κι όπως έχουμε πει, εφόσον δεν υπάρχει χρονική δέσμευση, θα αλλάζουμε δίκτυο μόλις δούμε αυτά που μας ενδιαφέρουν.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.293
Reaction score
93.709
Μου θύμισε ένα φίλο μου που αγόραζε μουσικά CDs διαιρώντας τιμή/κομμάτια για να βρει τη πιο συμφέρουσα επιλογή.
:o :headbang:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Μου θύμισε ένα φίλο μου που αγόραζε μουσικά CDs διαιρώντας τιμή/κομμάτια για να βρει τη πιο συμφέρουσα επιλογή. Κι ας μην ήξερε ούτε ένα από αυτά. :lolsign:
Μ@λ@κια έκανε... Κανονικά θα έπρεπε να διαιρεί την τιμή διά των λεπτών χρονικής διάρκειας του κάθε CD.. :tongue: :tongue:
 


Μηνύματα
2.666
Reaction score
1.382
Την προηγούμενη βδομάδα ήμουν στο Λονδίνο και σε φιλικό σπίτι έτυχε να δω την 1η μέρα της έναρξης της υπηρεσίας. 'Οπως αναφέρθηκε νωρίτερα το περιεχόμενο ήταν πραγματικά απογοητευτικό. Υπήρχαν 2 σειρές που ανακυκλώνονταν σε κάθε scroll down και απο εκει και πέρα σκοτάδι. Σε μια 55αρα sony 1080p ανάλυση δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο ενώ κακι η αισθητική (εικονίδια, χρώματα κλπ) έδειχναν να παραπέμπουν σε apple της προηγούμενης 10ετίας.

Τραγική αρχή τουλάχιστον για μια συνδρομητική υπηρεσία που στοχεύει να μπεί στο χώρο οπου κυριαρχούν netflix etc. Ta 4.99 μπορεί να ακούγονται λίγα όμως είναι υπερβολικά κατά τη γνώμη μου για αυτο που σου προσφέρει.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.191
Μηνύματα
2.855.605
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top