Apple TV+

Μηνύματα
2.521
Reaction score
7.319
Ανοίγω αυτό το θέμα για σειρές και ταινίες που είδαμε ή θα δούμε στο Apple TV+. Και για ότι θέλει κάποιος να συζητήσει για το Apple TV+.

Κάνω την αρχή με το Dickinson. Μια αριστουργηματική σειρά για τη ζωή της ποιήτριας Emily Dickinson σε 3 season.


 

Μηνύματα
2.521
Reaction score
7.319
The morning show. Κοινωνικό. 2 season. IMDB 8.3

Season 1: 8/10, πολύ καλή με καλό χτίσιμο από επεισοδιο σε επεισοδιο. Καταπληκτική κορύφωση στο season finale.
Season 2: 6/10, αξιοπρεπής αλλά με πολλές βαρετές στιγμές, δεν καταφέρνει να φτάσει την 1η season σε ποιότητα.


 
Last edited:

Μηνύματα
2.521
Reaction score
7.319
Severance. Δυστοπικό επιστημονικής φαντασίας. 1 season. IMDB 8.7

Season 1: 10/10, χωρίς καμία υπερβολή μια από τις καλύτερες σειρές που έχω δει ποτέ. Δεν λέω τίποτα για την πλοκή γιατί πρέπει κανείς να την ανακαλύψει επισόδειο με επισόδειο.

 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Severance. Δυστοπικό επιστημονικής φαντασίας. 1 season. IMDB 8.7

Season 1: 10/10, χωρίς καμία υπερβολή μια από τις καλύτερες σειρές που έχω δει ποτέ. Δεν λέω τίποτα για την πλοκή γιατί πρέπει κανείς να την ανακαλύψει επισόδειο με επισόδειο.

έχει ολοκληρωθεί η σεζόν ή βγάζει επεισόδιο κάθε βδομάδα;
 



Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Οι Ελληνικοί υπότιτλοι είναι μόνο SDH??

Έχω ένα τρίμηνο δωρεάν, έβαλα μερικές σειρές, όλες έχουν SDH υπότιτλους και είναι απίστευτα εκνευριστικό σε σημείο να το κλείνω στο 10λεπτο..

Επισης πόσες ταυτόχρονες θεάσεις μπορώ έχω, αν και υποπτεύομαι ότι μόνο μια θα είναι..
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Δεν έχω δει sdh στο Apple TV+

Δεν ξέρω πόσες συσκευές ταυτόχρονα μπορεί να βλέπουν. Φαντάζομαι ρωτάς κάτω από το ίδιο Apple ID. Γιατί για διαφορετικά IDs μόνο αν έχεις family λογαριασμό μπορεί να βλέπουν μέχρι 6 διαφορετικοί λογαριασμοί μέλη της οικογένειας.
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Και εκεί που έγραφα στο κινητό και έπαιζε το apple to στον προβολέα λέω στον εαυτό μου τι γράφεις στον άνθρωπο βρε λοβοτομημενε.
Και έβαλα παράλληλα να παίξει και στο κινητό και παίζει μια χαρά…. και δυο τρομάρες! 😂

ΟΚ, παίζει διαφορετικό πρόγραμμα ταυτόχρονα.
αλλα στο κινητό δεν μπορεί να γεμίσει την οθόνη οταν το γυρνάω landscape, βασικά τρελαίνεται λίγο και κολλάει μετά. Στο portrait μια χαρά όμως.
Μάλλον κάποιο bug από το τελευταίο μεγάλο update που κάναμε προχθές θα είναι, iOS 16.
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Σε μένα ΌΛΟΙ οι διαθέσιμοι υπότιτλοι ειναι SDH, αλλά βρέθηκε η λύση.

Οπως πάντα η Apple είναι gtp..

Απενεργοποιείς του υπότιτλους από το menu "προσβασιμότητα" της Android tv.

Πας στο app της Apple "προσβασιμοτητα" και απενεργοποιείς τους SDH αφού μέχρι εκείνη την στιγμή είναι γκριζαρισμένο.

Κατόπιν ξαναβγαίνεις από το app και ξαναπάς στο menu "προσβασιμοτητα" της tv για να ξανα-ενεργοποιησεις τους υπότιτλους για να μπορείς να τους βλέπεις στα άλλα app των σοβαρών εταιρειών.

:beach:
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Έχει κάποιο ετήσιο πρόγραμμα σε έκπτωση ή να κάνω το κλασικό μηνιαίο;
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Δεν έχω προσέξει κάτι.
Αυτό που έχει ενδιαφέρον είναι αν κάποιος πάει σε family plans ώστε να το έχουν και άλλοι 5 (που θα είναι στο family) είναι το μεγάλο πακέτο, το λέει One, όπου παίρνεις tv, apple music και παιχνίδια. Ολα μαζί 18 ευρώ το μήνα αν θυμάμαι καλά.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Υπάρχει τρόπος να φύγει το πλαίσιο των υποτίτλων;
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Υπάρχει τρόπος να φύγει το πλαίσιο των υποτίτλων;
όλες οι ρυθμίσεις για τους υπότιτλους είναι στα σεττινγκς της συσκευής. Αν θυμάμαι καλά το βάζεις διάφανο και δεν φαίνεται.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Ακουγεται ότι έρχονται αυξήσειςστο Apple TV +, εγώ το γύρισα σε ετήσια συνδρομή και κλείδωσα τιμουλα που είναι και πιο χαμηλή από τη μηνιαία που πλήρωνα .
 
Last edited by a moderator:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Ακουγεται ότι έρχονται αυξήσειςστο Apple TV +, εγώ το γύρισα σε ετήσια συνδρομή και κλείδωσα τιμουλα που είναι και πιο χαμηλή από τη μηνιαία που πλήρωνα .
Πόσο το δίνει;
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Τι γελάς καλέ; 😎

Αν είναι να το κάνουμε ετήσιο. Σιγά.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.119
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top