Arcam AV40 - AVR10 - AVR20 - AVR30

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
οχι, δεν νομιζω.
......ηταν υπο σκεψη(στα γραφομενα τους) και θεωρησαν τελικα οτι δεν πρεπει να βαλουν :p
 




argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
 




Μηνύματα
1.338
Reaction score
661
Είναι δυνατόν να μπαίνει το firmware του jbl στον Arcam? είχα την εντύπωση ότι υπήρχαν διαφορές στο hardware του arcam και του jbl.
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
2.229
Από που προκύπτει αυτό? Τα 2 μηχανήματα έχουν σίγουρα διαφορετικό dac chip, ίδιο motherboard και πολλά κοινά στοιχεία στις εξόδους... Αν δε, ο Arcam πάρει και logic 16 upmix θα είναι σχεδόν τα ίδια...
 

Μηνύματα
115
Reaction score
236


φρέσκο φρέσκο
 



Μηνύματα
1.275
Reaction score
2.229
Note: usage of Dirac EQ in this product should make it subjective sound excellent, erasing the pain of the above graphs. I hope in the future though we get to have both: great room EQ and fundamental measured performance.
Εδώ είναι το ζουμί στην τελευταία παράγραφο
 

Μηνύματα
115
Reaction score
236
Εδώ είναι το ζουμί στην τελευταία παράγραφο
λίγο αμφιλεγόμενο statement. If anything η χρήση ισοστάθμισης μπορεί να φέρει τις όποιες παραμορφώσεις στο ακουστό φάσμα. Ως ποτέ η παρουσία του Dirac θα είναι δικαιολογία για πανάκριβα AV με subpar επιδόσεις;
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
2.229
Δεν ξέρω πραγματικά. Θα δούμε και τιςμετρήσεις του jbl από την ίδια πλατφόρμα... απογοήτευση σκέτη. Βέβαια προ του Αμίρ όλοι ήτανε happy και εδώ είναι η πλάκα...
 

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Κατά τη γνώμη μου το θέμα είναι το κόστος... αν το SHD που έχει 4 κανάλια + Dirac θεωρείται αξιοπρεπέστατο και προσιτό και κάνει 1.500, πως τα 16 κανάλια + dolby + dts+ άπειρα inputs, outputs + επεξεραγασία εικόνας + δεν ξέρω εγώ τι άλλο, θα βγουν στα 4,5; προφανώς υπάρχει ένα καλύτερο περιθώριο λόγω πολύ περισσότερων units που πωλούνται αλλά αυτό έχει ένα όριο...
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
εχει δρομο ακομα κατα amirm ......
.....κουραγιο σε οσους περιμενουν :)

βεβαια δεν ξερω τι περιμενουν απο το dirac !!! αλλα τεσπα, περι ορεξεως !!!

Δεν το προτεινει και αυτο.....παμε γιαλλο.
 

Μηνύματα
360
Reaction score
554
βεβαια δεν ξερω τι περιμενουν απο το dirac !!! αλλα τεσπα, περι ορεξεως !!!
τι θέλεις να πεις? Το ντιρακ μια χαρά είναι γενικά, αλλο αν το μηχάνημα μετράει χάλια. Το ντιρακ δεν έχει σχεση με αυτό.
Σορρυ απλά με τα θαυμαστικά και τις πολλές τελείες είναι δύσκολο να καταλάβω μερικές φορές.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top