Arendal 1961 bookshelf review


Μηνύματα
62
Reaction score
42
Καλημερα! Ενδιαφερομαι για 5αδα 1961 bookshelves. (Το υψος του ηχειου 28.7m δεν ειναι απαγορευτικο ωστε να μπορει να χρησιμοποιηθει σαν κεντρικο κατω απο tv, λύνοντας ετσι τα γνωστα προβληματα των ΜΤΜ κεντρικων σε οριζοντια διαταξη.)
Τους εστειλα mail και μου απαντησαν οτι δυστυχως η 1961 σειρα πωλειται μονο σε ζευγη. Aν ενδιαφερεται καποιος για 1961 bookshelf σε χρηση κεντρικου / voice of god σε auro3d θελει δηλαδη τεμαχιο αντι για ζευγος, ας μου στειλει ενα pm να μοιραστουμε το ζευγος. Ευχαριστω.

Παραθετω για ακομη μια φορα το review με τις μετρησεις:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Καλημερα! Ενδιαφερομαι για 5αδα 1961 bookshelves. (Το υψος του ηχειου 28.7m δεν ειναι απαγορευτικο ωστε να μπορει να χρησιμοποιηθει σαν κεντρικο κατω απο tv, λύνοντας ετσι τα γνωστα προβληματα των ΜΤΜ κεντρικων σε οριζοντια διαταξη.)
Τους εστειλα mail και μου απαντησαν οτι δυστυχως η 1961 σειρα πωλειται μονο σε ζευγη. Aν ενδιαφερεται καποιος για 1961 bookshelf σε χρηση κεντρικου / voice of god σε auro3d θελει δηλαδη τεμαχιο αντι για ζευγος, ας μου στειλει ενα pm να μοιραστουμε το ζευγος. Ευχαριστω.

Παραθετω για ακομη μια φορα το review με τις μετρησεις:
καλό είναι να ανοίξεις ένα καινούριο νήμα...γιατί εδώ θα χαθεί ;)
 


Μηνύματα
62
Reaction score
42
Ευχαριστω πολυ για την επισημανση. Για τετοια αποσταση ενδιαφερομαι. Η ευαισθησια του ηχειου ειναι 84db. Aρα πρακτικα με 128 watt amplification στο 1m ,βγαζει 105 db. Οποτε στα 2m 99 db.

Συμφωνα με τις μετρησεις, το ηχειο συμπεριφερεται αψογα απο αποψη compression πιεζοντας το μεχρι κ τα 102db @ 1m ,με την προυποθεση ενα proper crossover με sub στα 80Hz.Χωρις sub, κατω απο 80hz σε τετοιες σταθμες ανεβαινει πολυ το compression. Οποτε το ηχειο χρησιμοποειται μονο με sub, οπως κ εχω σκοπο να το χρησιμοποιησω. Ειναι κατι που χανω μεχρι εδω?
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Δεύτερη αύξηση μέσα σε 5 μήνες.
Αυτός εδώ, ή αγοράζει υλικά με το τσιγκέλι, ή έχει μικρό κέρδος.
Plus, ότι τα μεταφορικά έχουν πάει στο θεό.

Screenshot_20220223-065154_Facebook.jpg
 

Μηνύματα
115
Reaction score
235
Έριξα παραγγελία ένα ζευγάρι για χρήση surround (απόσταση μέσο όρο 2μ από θέσεις ακρόασης). Μόνο μου δίλλημα είναι αν αξίζει να ασχοληθώ με EQ ψηλά για τα δυο kinks που κάνει λόγω waveguide.

Με εντυπωσίασε και το damping της καμπίνας. Έχει οπίσθια ακτινοβολία παρόμοια με ακριβό μόνιτορ!

Λέω να τα κροσάρω στα 100hz, για να χω το κεφάλι μου ήσυχο.

Προλάβαμε και την αύξηση :)
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Γιατί σε εσάς δεν έχει φτάσει? 2.05 εδώ και ένα μήνα και η 100αρα κοντεύει τα 2.50
έχω κ τον ασβό κάθε φορά τις Τρίτες που έχει προσφορα η σελ

ΒεΠάουερ παρακαλλλλω >:(
άντε να του το κόψεις :roflmao:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
έχω κ τον ασβό κάθε φορά τις Τρίτες που έχει προσφορα η σελ

ΒεΠάουερ παρακαλλλλω >:(
άντε να του το κόψεις :roflmao:
Πόσο έβαλες; Εγώ εχθές 1.92€.

Γενικά τα νησιά πληρώνουν τίμημα.
Άκουσα και 2.15€ την απλή στην Πάρο.

Εδω Σαρωνίδα η Shell έχει 1.90€ και 1.92€ την προσφορά, Ανάβυσσο στο 1.85€ EKO και BP.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Πόσο έβαλες; Εγώ εχθές 1.92€.

Γενικά τα νησιά πληρώνουν τίμημα.
Άκουσα και 2.15€ την απλή στην Πάρο.

Εδω Σαρωνίδα η Shell έχει 1.90€ και 1.92€ την προσφορά, Ανάβυσσο στο 1.85€ EKO και BP.
χθες δεν πήγα εγώ…το γωγουλινι…που σιγά να μην τα κοιτα

τιμές από Δευτερα που πέρασα παντως ηταν
1.99 η V
& 1.87 η απλή
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.216
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top