AUDIO CRAFTWORKS RULES (O Νόμος του Σπέρτου)!!!!!

Μηνύματα
1.935
Reaction score
9
Eχει ερευνηθει Μιχαλη. και ο λογος ειναι οτι οι λαμπες παραγουν αρτιες παραμορφωσεις-2η 4η-που ειναι πιο μουσικες και απαλες απο τις περιττες-1η 3η-των τραντζιστορ.
Well, δεν ειναι ακριβως ετσι.
Ειναι καπως ετσι http://www.AudioCraftworks.gr/gr/pages/arthra/erotapant/thd.htm
και ετσι
http://www.Audiocraftworks.gr/gr/pages/arthra/erotapant/classA.htm

Και ερευναται ....
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Ax 29 ηθελα να γραψω, δεν το εβαλα εγω αλλα σταθηκα τυχερος, ξερεις ποση ωρα κραταει ο επιταφιος;
Tι μου θυμισες τωρα. Ενα μηνα ημουνα ερωτευμενος μαζι της μεχρι να της το πω και ενα μηνα εκανα να ξεπερασω την φολα που μου εριξε με το οχι της.
Και να μετρω και να περναν τα χρονια, ηρθαν γυναικες ηρθαν λεφτα, καλο συστημα αλλα που να ξανανοιωσεις αυτα τα συναισθηματα της εφηβειας. Καθεσαι στο τζακι βαζεις ενα καλο κομματι στο συστημα και λες γυναικα ελα αραξε να ακουσουμε. Και σου λεει ω καυμενε εχεις ορεξη εσυ, αυτα ειναι για πρεζακηδες, Και της λες καλα ρε οταν σε γνωρισα το δοκιμαζες και εσυ που και που. Α τωρα εχω και δυο παιδια κυττα να σοβαρεψεις και συ μπουλη 50 χρονων ανθρωπος και παει για υπνο. Και τοτε ειναι που ζω εγω Μιχαλη, γιατι τοτε μπορω και ονειρευομαι. Βαζω το ποτο μου στο συστημα το tattoo lady πχ. και ονειρευομαι και τοτε ειναι πραγματικα που ζω.
Τοτε ειναι που καταλαβαινω τα συναισθηματα που νοιωθουν αυτοι που χορευουν ζειμπεκικο φτιαγμενοι με ενα φορητο κασετοφωνακι στην μεση του σαλονιου-συναισθηματα που δεν θα νοιωσω εγω με το ακριβο μου συστημα. Καταλαβαινω τοτε την θλιβερη μελαγχολια της γνωσης, οσο εμβαθυνεις και φιλοσοφεις για καποια πραγματα τοσο πιο πολυ μελαγχολεις και αποξενωνεσαι απο το πληθος, γινεσαι ιδιορυθμος και αποκοπτεσαι η σε παραμεριζουν απο το συνολο. Απο την αλλη ομως ξερεις οτι μονο εσυ μπορεις να νοιωσεις αυτο το περιεργο συναισθημα με τον ερχομο της νυχτας.
 


skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Εγώ δεν συμφωνώ βρε παιδιά!!!

Γιατί δηλαδής, από το ακριβο σύστημα δεν μπορείς να παίξεις ζειμπέκικα???

Τωρα τελευταια το κάνω συχνά, να μα τη Παναγία...

Και μετά φωνάζω και παπά να κάνει ευχέλαιο που δε μου χάλασε το σύστημα κατα τη διάρκεια της διαδικασίας...
 

Μηνύματα
801
Reaction score
8
Απάντηση: Re: AUDIO CRAFTWORKS RULES (O Νόμος του Σπέρτου)!!!!!

Εγώ δεν συμφωνώ βρε παιδιά!!!

Γιατί δηλαδής, από το ακριβο σύστημα δεν μπορείς να παίξεις ζειμπέκικα???

Τωρα τελευταια το κάνω συχνά, να μα τη Παναγία...

Και μετά φωνάζω και παπά να κάνει ευχέλαιο που δε μου χάλασε το σύστημα κατα τη διάρκεια της διαδικασίας...


Και Τσάμικα παρακαλώ!!! :happy_4:
 

Μηνύματα
1.935
Reaction score
9
Εγώ δεν συμφωνώ βρε παιδιά!!!

Γιατί δηλαδής, από το ακριβο σύστημα δεν μπορείς να παίξεις ζειμπέκικα???

Τωρα τελευταια το κάνω συχνά, να μα τη Παναγία...

Και μετά φωνάζω και παπά να κάνει ευχέλαιο που δε μου χάλασε το σύστημα κατα τη διάρκεια της διαδικασίας...

Φυσικα και μπορεις.
Με το σκεπτικο ομως του Θαναση, οταν εχεις φτασει να φερεις το συστημα σε μια ωριμη κατασταση εχεις ταυτοχρονα περασει σαν Ανθρωπος απο μια διαδικασια φθορας που εχεις χασει καθε αυθορμητισμο.

Καλα τοσο ευαισθητο ειναι το συστημα σου, που φοβασαι μηπως σε αφησει ? Δεν μπορει. Μαλλον αδικα αγχωνεσαι.
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Βασικα αναφερομαι στην συμπιεση των συναισθηματων με την παροδο του χρονου, οπως αυτα που νοιωθαμε ως εφηβοι για την στραβοκανα συνομιλικη μας, με την Μυρτω κολωνια, την μυρουδια του ορμονικου ιδρωτα, το στραβα βαλμενο κοκκινο κραγιον και τα σπασμενα νυχια, σε σχεση με τις καλοπερφιουμενες συγχρονες καλλονες με τα τελεια στοκαρισμενα προσωπα που χαιρομαστε να τις κυκλοφορουμε και να τις επιδεικνυουμε, αλλα σε καμμια περιοτωση δεν μας προσφερουν τα συναισθηματα των πρωτων χρονων.
Κατι τετοιο δηλαδη και στον ηχο. Τοτε με ενα λαμπατο SANYO μιλαγες ζωντανα στο δευτερο προγραμμα με τον Χατζιδακη, κατεβαινες απο την Θεσσαλονικη με το Φορτηγο του Σαββοπουλου, παγωνες το πρωι οταν ξυπναγες και μαθαινες την αυτοκτονια του Παυλου. Ησουν εκει οταν το ευχονταν οι Pink Floyd και ανακαλυπτες μαζι τους την σκοτεινη πλευρα του φεγγαριου. Και τελειωνω παραφραζοντας, τρεχουμε για να φτασουμε τον ηλιο και ποτε δεν τον φτανουμε. Ο ηλιος ειναι παντα ο ιδιος αλλα εμεις αλλη μια μερα αλλη μια ανασα κοντυτερα στον θανατο.
 


Μηνύματα
1.935
Reaction score
9
Mιχαλη εισαγεις κι αυτο;



της VMARKT ειναι KDS3000/5000
και αν ναι σε ποια τιμη περιπου
Προς το παρον οχι.
Θα σου απαντησω συντομα εαν κατι τετοιο ειναι πιθανον για το εγγυς μελλον.
Παντως εσωτερικα ειναι το ιδιο με το CVR3000 με διαφορες στο display και στο κουτι βεβαια. Και εχουν τις ιδιες επιδοσεις. Αλλα η τιμη θα ειναι ... αλλου.
 


Μηνύματα
1.935
Reaction score
9
Μερικα νεα της Audio Craftworks.

http://www.Audiocraftworks.gr/gr/pages/news/news.htm



Οι σταθεροποιητες KDS 3000 VA και 5000 VA ειναι ηδη εδω και αρκετο καιρο σε κανονικη διαθεση.
http://www.Audiocraftworks.gr/gr/pages/news/offers/kds3000.htm


Νεες Αλουμινενιες προσοψεις Κονιαλίδικες για τους Scout

εδω σε ενα Scout Mk100 / KT88




εδω σε Scout Mk IV ...



O Po-Boy με τις 2x 300Β push pull ανα καναλι ετοιμος απο τις μερες της Εκθεσης.






Σειρα προς αναβαθμιση θα παρουν μετα τις γιορτες οι προσοψεις των Phono stages.
Εδω το Phono ONE Plus οπως ειναι τρεχοντως




.... κι ο θερμαστης στο στοκολο με τις φωτιες μαλωνει.
- Αγαντα θερμαστακι μου το bay να περασουν ....
 

Μηνύματα
272
Reaction score
1
Πολυ ανανεωμενο σε βλεπω Μιχαλη! Κ α λ ο ρ ι ζ ι κ α !





(μονο βγαλε το οριζοντιο χρυσαφι ταμπελακι τελειως)
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
μπα εμενα μ αρεσει, οπως και τα επιχρυσα κουμπια - αν ειχε και επινικελωμενα καπακια. Επισης αν εφευγε το ταμπελακι θα μου αρεσε το σημα να ειναι χαραγμενο πανω στο μεταλο με καλλιγραφικα γραμματα.
Αλλα αυτα βεβαια μπορουν να παραγγελθουν και ως εξτρα.

Γενικα πολυ ομορφες βελτιωσεις.
 


PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Πολύ όμορφα έγιναν. Τώρα μπορείς να κάνεις βόλτες στο εσωτερικό της πρόσοψης και να βιδώσεις το διακοπτάκι του STBY από μέσα ώστε να φαίνεται μόνο ο άξονας του.:126::126::126:
 

Μηνύματα
429
Reaction score
2
Απάντηση: AUDIO CRAFTWORKS RULES (O Νόμος του Σπέρτου)!!!!!

Εμένα μου αρέσει η αισθητική του Po-Boy με εξαίρεση τα αυτοκόλλητα ταμπελάκια. Η χρυσαφί ταμπέλα όμως του πάει.
Αχ, ας όψεται η ανέχεια...
 


Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Πρώτη μούρη!
Πρέπει να παραδεχτείς ότι "δείχνει" περισσότερο το εργαλείο έτσι.
Θα βγαίνει και σε μαύρο η πρόσοψη;
 

Μηνύματα
1.935
Reaction score
9
Ομορφα...
- Σταυρο θυμασαι τι σου ελεγα για τον φουρνο του Χοτζα ? :105: ο καθενας θελει και κατι αλλο, και ειναι απιθανο να μεινουν ολοι απολυτα ευχαριστημενοι.

- Θαναση Κ. Εngraving του λογοτυπου υπαρχει ηδη στην προσοψη, δεξια απο τον διακοπτη του stand-by. Μπες στο πρωτο λινκ που εδωσα και κανε ΔΥΟ φορες μεγεθυνση στην σχετικη φωτο.

- Κωστα Φ. Μαυρη Αλουμινενια προσοψη Οχι. Η συγκεκριμενη σε μαυρο σασσι Ναι. Αλλα θα βρεθει η ακρη εαν το αποφασισεις.

- Τουμαζατος Εχεις δικιο ως προς τις επιγραφες inputs, volume, stand by κλπ. Αυτο θα αλλαξει συντομα με κατι καλυτερο. θα μου πεις ενισχυτες υπαρχουν-λεφτα δεν υπαρχουν.

- Πετρο λες να μην τις σκεφτηκα τις βολτες στο σασσι ? Ομως αυτο που εκανα τελικα πιστευω οτι ειναι πολυ καλυτερο. Ισως εαν το δεις απο κοντα αλλαξεις γνωμη. Οι προσοψεις εχουν υποστει 6 επιμερους κατεργασιες, μερικες απ' αυτες σε ΠΟΛΥ ειδικα μηχανηματα.

- Γιαννη εσενα παντως δεν σε πιανει κανεις στην καλιτεχνια.

- Ηλια Μ. νασαι καλα που προτεινεις την ευκολοτερη αλλαγη :142:

Ευχαριστω ολους.
Η σπηλια ειναι ανοιχτη για ακροασεις.
Επισης ειναι ανοιχτη και για κανενα παλληκαρι με ηπιο χαρακτηρα που πιστευει οτι μπορει να συνεργαστει με την αρκουδα της σπηλιας.

Να συμπληρωσω οτι υπαρχουν Ελληνικα μηχανουργεια (κυριως γυρω απο τον Πειραια) με φοβερες δυνατοτητες, μονο που δεν αναλαμβανουν μικρες ποσοτητες.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.228
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top