AUDIO CRAFTWORKS RULES (O Νόμος του Σπέρτου)!!!!!

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Επειδη ειχα την τυχη να τους δω απο κοντα πιστευω οτι οι φωτος τους αδικει.
Πραγματικα πολυ ωραια δουλεια εχει γινει.
 

Μηνύματα
385
Reaction score
7
1. Το μεταλλικό ταμπελάκι πάνω στον Po-Boy μου αρέσει (επιτέλους)
2. Αν παραμείνει χρυσό τότε δεν θα ταιριάζει με τις ασημένιες προσόψεις των άλλων, ή θα πρέπει να καταργηθούν οι ασημένιες προσόψεις (και να είναι όλα μαύρα σαν τον Po-Boy) ή θα πρέπει να κατασκευαστεί και άλλο ταμπελάκι σαν το χρυσό σε πχ. μαύρο χρώμα (!) για τα αλουμινένια..
3. Τα διαφανή αυτοκόλλητα στην πρόσοψη του Po-Boy βγάζουν μάτι. Καλύτερα να μην είχε τίποτα.. (Θα μου πεις.. και δεν τα ξεκολλάς μόνος σου ρε φίλε, τι σε χαλάει ?)
4. Πρέπει να αποφασιστεί ένα λογότυπο οριστικό (και καλό)
5. Το χρυσό μεταλλικό ταμπελάκι με το παλιό λογότυπο δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα.. είναι το χειρότερο στοιχείο της εξωτερικής εμφάνισης..
6. Στις προσόψεις αλουμινίου εγώ θα έγραφα αριστερά το Audio CraftWorks και δεξιά το όνομα του μοντέλου. (δεν παίζει μεγάλο ρόλο τελικά αλλά απλά μου φαίνεται πιό λογικό να διαβάζω πρώτα το όνομα της εταιρίας και μετά το όνομα του μοντέλου παρόλο που υπάρχουν πολλές εταιρίες αυτοκινήτων πχ που κάνουν ακριβώς το αντίθετο..)
7. Η γραμματοσειρά με την οποία είναι γραμμένο το "The Scout" είναι καλή. Ομως το μέγεθος του λογότυπου "AUDIO CRAFTWORKS" στην πρόσοψη είναι υπερβολικό. Εγώ θα το ήθελα 2 φορές τουλάχιστο μικρότερο.

Γενικά υπάρχει σοβαρή βελτίωση όσον αφορά την εμφάνιση κατά τη γνώμη μου και μπράβο.
Πρέπει όμως να αποφασιστεί το τελικό look που θα χαρακτηρίζει τα μηχανήματα.
ΟΛΑ τα γούστα αποκλείεται να καλυφθούν ποτέ και δε θα έπρεπε να γίνεται προσπάθεια για κάτι τέτοιο.
Κοστίζει πολύ και στο τέλος χάνεται και η προσωπικότητα από τα μηχανάκια.
Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι όπως ήταν αρχικά η εμφάνιση (που είχε μια δική της προσωπικότητα αναμφισβήτητα) ήταν καλή..

Ειλικρινά θα ήθελα πολύ να είχα το χρόνο, τη διάθεση, και το χώρο να "επενδύσω" σε ένα τέτοιο μηχανάκι. (να το αγοράσω εννοείται).

Κοιτάχτε όμως τι υπάρχει στο μυαλό μου ως προϋποθέσεις :
α) να πουλήσω αυτά που έχω (η αγορά είναι παγωμένη γενικότερα, ποιός έχει ρευστό σήμερα ?) Ασε που κοστίζουν αρκετά..
β) να τον ακούσω στο χώρο μου για αρκετά μεγάλο διάστημα (μεγάλη υποχρέωση)
γ) να αρχίσω πάλι να παλεύω με τις ατέλειες του χώρου μου σε σχέση με το νέο ενισχυτή (αυτό δεν το αντέχω πια..)
δ) να είχε την τελική εμφάνιση που θέλω (στο περίπου) χωρίς να είναι custom για μένα.
ε) να μην αλλάξει η τελική εμφάνιση στο μέλλον έτσι ώστε αυτό που πιθανόν να είχα αγοράσει κάποτε να μη δείχνει μετά σαν "το παλιό μοντέλο"..

γι' όλους αυτούς τους παραπάνω λόγους τα έχω ψιλο παρατήσει και δεν ασχολούμαι πλέον με το hi-ότι νάναι..

Με σεβασμό και εκτίμηση προς τον αγαπητό Μιχάλη Σπέρτο και ευχές για καλή επιτυχία !
Μπάμπης Θ.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.050
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top