Audio Science Review YouTube Channel

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.930
Συμπέρασμα:
Avoid unbalanced (RCA) analog interfaces whenever possible! Look for professional-grade balanced interfaces when buying audio products. Look for CMRR specifications on balanced inputs. Consider replacing audio devices that do not support balanced interconnects. These unbalanced-only devices are probably a weak link in your audio chain.

Εγώ καλά σου τα 'λεγα
και τ' άκουγες παράλογα
Περπάτησε ανάλογα
Θυμάσαι που σου τα 'λεγα;
Εγώ καλά σου τα 'λεγα
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Απ' τη μία θεωρείτε το sinad 95 υπεραρκετό... απ την άλλη μιλάτε για το πως το snr θα γίνει απο 125 -> 135 :p

Βρε καλά κάνω εγώ και δηλώνω ...Lo Fi :p

Είμαι Lo-Fi και το κέφι μου θα κάνω...
και θ' ακούσω κι ένα ...metal παραπάνω!

 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Ασε μας ρε φίλε, με τα μέταλ , τα τρανς και τις ιστορίες για lo fi , low end και όλα τα low γενικότερα.
Εμείς εδώ έχουμε φτάσει σε σημείο αιώρησης νάμε.
Πετάμε λέμε. Προσεχώς θα ιπτάμεθα λέμε. Παρέα με κανά βιολί , κανά αρμόνιο , κανά γάϊδαρο , κάτι τέλος πάντων.
 


Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Μπα ! άσε λίγο να ωριμάσει η τεχνολογία , να δούμε και που θα κατασταλάξουν οι AES , οι κατασκευαστές , η DOLBY , η DTS , η AURO , στο 7-9-11-13 . χ . χ και βλέπουμε.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.930
Μπα ! άσε λίγο να ωριμάσει η τεχνολογία , να δούμε και που θα κατασταλάξουν οι AES , οι κατασκευαστές , η DOLBY , η DTS , η AURO , στο 7-9-11-13 . χ . χ και βλέπουμε.
Σαν τον @Prince με τα εμβόλια
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Οχι βέβαια . Εκανα τα 3 μου και πήγαινα για το 4ο αλλά με πέτυχε μπαμπέσικα στη γωνία , αλλά όκ δεν με πτόησε .
Δεν πήρα χαμπάρι κάτι.


Οσο για τα πολυκάναλα και τα imersive δεν είμαι αρνητικός , πολυκάναλο 9.2 έχω ήδη .
 



Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
Ασε μας ρε φίλε, με τα μέταλ , τα τρανς και τις ιστορίες για lo fi , low end και όλα τα low γενικότερα.
Εμείς εδώ έχουμε φτάσει σε σημείο αιώρησης νάμε.
Πετάμε λέμε. Προσεχώς θα ιπτάμεθα λέμε. Παρέα με κανά βιολί , κανά αρμόνιο , κανά γάϊδαρο , κάτι τέλος πάντων.
ετοιμάζεσαι για ... atmos ;;

Τα βιολιά δημιουργούν ένα "νέφος" 2-3 μέτρα απο πάνω τους, όταν παίζουν όλα μαζί, σε πλήρη αρμονία, κατάλληλη ένταση, σε ορισμένα scores, απο ικανότατους μουσικούς, σε γ@μάτες μεγάλες ορχήστρες, σε γ@μάτες ακουστικά αίθουσες μουσικής (όχι στο Μέγαρο που με τα τόσα πάνελ του, το έχουν κάνει γενικής χρήσεως, μην πω για ρόκ :D).

Όσον αφορά τα συστήματα που μπορούν να το ανaπαραγάγουν αυτό, είναι λίγα.

Τι κάνατε στον Κο Χρήστο και δεν ποστάρει στο νήμα του , ξαναρωτάω. :D
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Τι κάνατε στον Κο Χρήστο και δεν ποστάρει στο νήμα του , ξαναρωτάω.
ημανε εξω σημερης με την ΕΒΙ Ιωαννινων στην Πολιτεια με κουφαναν:( ευτυχως καταποσα τρια τσιπρα και ηταν σχετικα ανεκτοι η τρελαμενοι;)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.108
Reaction score
124.675
ημανε εξω σημερης με την ΕΒΙ Ιωαννινων στην Πολιτεια με κουφαναν:( ευτυχως καταποσα τρια τσιπρα και ηταν σχετικα ανεκτοι η τρελαμενοι;)
Τι καταδέχεσαι και τους κάνεις παρέα αυτούς τους κουφούς, δε ξέρω.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Κωστα οι ανθρωποι δεν παιζωνται εις εξ αυτων θα πηγαινε Αθηνα ε δεν αντεξα και του ειπα μολις περασεις τον Σκαραμαγκα εχει δυο καταστηματα το εξ αριστερων λεγεται ΔΑΦΝΗ το αλλο εκ δεξιων
ΔΡΟΜΟΚΑΙΤΕΙΟ κανε μια επισκεψη δεν ειναι κακο να σου κανουν μια ενεση 666 για να σιαξεις
ΕΠΙΔΕΡΜΙΔΑ ;) μετα αντιμετωπισα τα πυρα και των τεσσαρων χαμος στα Γιαννενα μας ακουσαν;):drinks:
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
Κωστα οι ανθρωποι δεν παιζωνται εις εξ αυτων θα πηγαινε Αθηνα ε δεν αντεξα και του ειπα μολις περασεις τον Σκαραμαγκα εχει δυο καταστηματα το εξ αριστερων λεγεται ΔΑΦΝΗ το αλλο εκ δεξιων
ΔΡΟΜΟΚΑΙΤΕΙΟ κανε μια επισκεψη δεν ειναι κακο να σου κανουν μια ενεση 666 για να σιαξεις
ΕΠΙΔΕΡΜΙΔΑ ;) μετα αντιμετωπισα τα πυρα και των τεσσαρων χαμος στα Γιαννενα μας ακουσαν;):drinks:
Πες τους για το SINAD του Αμίρ ή για το Zune που είχε φτιάξει όταν ήταν στην Microsoft.. :D Θα τα πουλήσουν όλα για να πάρουν Topping των 100 ευρώ. :D

Βάλτους στο μυαλό την ιδέα που λέω για το νέφος των βιολιών, να ψάχνονται γιατί δεν το ακούν αυτοί και να πάνε για αναβάθμιση. :D
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.108
Reaction score
124.675
Πες τους για το SINAD του Αμίρ ή για το Zune που είχε φτιάξει όταν ήταν στην Microsoft.. :D Θα τα πουλήσουν όλα για να πάρουν Topping των 100 ευρώ
Αυτοί για να πάρουν στέρεα, πούλησαν και το δεύτερο νεφρό τους.

Για να τα πουλήσουν όλα, πρέπει να βρουν γκομενα. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Αλλά αντ'αυτού, παν και παίρνουν καλώδια, δε θα ξαναγ@μησουν δε πρόκειται.
 



christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Αυτοί για να πάρουν στέρεα, πούλησαν και το δεύτερο νεφρό τους.
δεν εχουν δυο νεφρα ενδεχεται να εχουν 20 ΝΑΙ οπως το εγραψα 20;)
Πατρινος γαρ Δημητρη;) οτι ηταν σε αποσταση 100 μετ κουτουπονονταν μεγαλος γα .,.,.,.΄,ας
υπηρχε και πολυ υλικο στο χωρο εργασιας ΝΑΙ τον κιορατα
 
Last edited:

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.852
Reaction score
4.597
Επειδή το εθνικό σπορ στο ellanta είναι ο μηδενισμός θα προέτρεπα τους γκρινιάρηδες να επικεντρωθούν στα θετικά που προσφερουν οι amir αυτού του κόσμου.

Το ότι πχ δεν είναι βέλτιστο να καρφώσεις καρφι με κατσαβίδι δε σημαίνει ότι το κατσαβίδι είναι άχρηστο εργαλείο και όποιος το χρησιμοποιεί πρέπει να καταδικαστεί στο πυρ το εξώτερον.

Υπάρχει η εντύπωση δλδ ότι η επιστημονική μέθοδος δεν εμπεριέχει καθόλου trial and error, όταν στη πραγματικότητα είναι κατά βάση επαναληπτικοί κύκλοι refinement, trial and error.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.340
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top