Audyssey MultEQ Editor app

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.154
Reaction score
93.265
Για να καταλάβω , ή τρούπα στα 70hz είναι του φίλτρου ή του χώρου? :lolsign:
Θεωρείς τρύπα τα 2 db, όταν είναι σχεδόν flat από 30-200 Hz;

δεν είναι τόσο τρύπα τα 70 όσο peak τα 60
Αυτό.
 





daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.064
όχι δεν θέλει αυτό, ψάχνει υψιπερατό φίλτρο, αν δεν το έχει το sub δεν μπορεί.
όχι... το κατάλαβα,
απλά επειδή δεν υπάρχει άλλος τρόπος με το app... είπα να προκαλέσω την πατέντα για να μειώσει το πρόβλημα:biggrin:
 

Μηνύματα
1.409
Reaction score
2.534
Θέλω απλά το σαμπ να ξεκινάει από τα 30Hz μιας και κάτω από εκεί δε μπορεί να αποδώσει σωστά, οπότε να το απαλλάξω από περιττή "τσάμπα" ενέργεια.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.064
Θέλω απλά το σαμπ να ξεκινάει από τα 30Hz μιας και κάτω από εκεί δε μπορεί να αποδώσει σωστά, οπότε να το απαλλάξω από περιττή "τσάμπα" ενέργεια.
αν θέλεις να το κόψεις σωστά...μόνο με Minidsp
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
με το app αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να του αφαιρέσεις μέχρι 12 db. θέλει λίγο δοκιμή. Βάλε μια τελεία γύρο στα 35 hz 0db και στα 20 βάλε άλλη μία όσο πάει κάτω.
 

Μηνύματα
1.409
Reaction score
2.534
με το app αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να του αφαιρέσεις μέχρι 12 db. θέλει λίγο δοκιμή. Βάλε μια τελεία γύρο στα 35 hz 0db και στα 20 βάλε άλλη μία όσο πάει κάτω.
Το πρόβλημα είναι ότι μέχρι στιγμής καμία εφαρμογή (android emulator) απ' όσες έχω δοκιμάσει δε μπορεί να συνδεθεί με τον ενισχυτή, οπότε πρέπει να κάνω ότι κάνω από την οθόνη του κινητού, η οποία είναι μικρή και δεν βοηθάει σε τέτοιες "λεπτές" επεμβάσεις...
 





Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Το πρόβλημα είναι ότι μέχρι στιγμής καμία εφαρμογή (android emulator) απ' όσες έχω δοκιμάσει δε μπορεί να συνδεθεί με τον ενισχυτή, οπότε πρέπει να κάνω ότι κάνω από την οθόνη του κινητού, η οποία είναι μικρή και δεν βοηθάει σε τέτοιες "λεπτές" επεμβάσεις...
Είναι ο υπολογιστής στο ίδιο δίκτυο με τον av? Δοκίμασε να κλείσεις firewall ή αν έχεις κανένα avast uninstall και μη το ξαναβάλεις.
 

Μηνύματα
28
Reaction score
24
Last edited:

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
@vale2000

Γνωστο, εχει μια φοβερή δυνατότητα, που δεν δινει το original app ;)
Είναι εντελώς beta και αναμένουμε νεα έκδοση.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
@vale2000

Γνωστο, εχει μια φοβερή δυνατότητα, που δεν δινει το original app ;)
Είναι εντελώς beta και αναμένουμε νεα έκδοση.
για μένα είναι τελείως λάθος.

αυτός προσπαθεί να μετατρέψει το app σε graphic eq εφαρμόζοντας δεκάδες φίλτρα με τιμές μη λογικές.

είναι άλλη η φιλοσοφία του app

ναι να το κάνει πιο λειτουργικό και να μη χρειάζεται μόνο κινητά και tablet συμφωνώ, αλλά μέχρι εκεί.
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
για μένα είναι τελείως λάθος.

αυτός προσπαθεί να μετατρέψει το app σε graphic eq εφαρμόζοντας δεκάδες φίλτρα με τιμές μη λογικές.

είναι άλλη η φιλοσοφία του app

ναι να το κάνει πιο λειτουργικό και να μη χρειάζεται μόνο κινητά και tablet συμφωνώ, αλλά μέχρι εκεί.

Το ότι μπορείς να δεις απόκριση ανα θέση μέτρησης είναι φοβερό.
Επίσης το ότι μπορείς να κάνεις τα curve σου χωρίς να στραβωθείς η να σπάσεις το tablet σου?

Και τα 2 θα έπρεπε να τα κάνει το app με τα 20€
Εμένα μου έλυσε τα χέρια και μου γλύτωσε τα δάχτυλα.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Ναι αλλά διαβάζω για αμέτρητα bug πολλά σφάλματα. και το πιο βασικό. κατά πόσο όλα τα υπόλοιπα μου φτιάχνει το audyssey παραμένουν αναλλοίωτα. step responce - impulse φασικά παραμένουν ίδια ή αλλάζουν.
δεν είναι το παν το διάγραμμα απόκρισης, είναι πολλά άλλα.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.309
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top