Audyssey MultEQ Editor app


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. και δεν ξέρω αν είναι θέμα κινητών αλλά με όσα το έχω δουλέψει (s8 -s9 -s10+ ) δεν είχα κανένα θέμα να βάλω τις τελείες ακριβός εκεί που τις ήθελα.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ελαχιστα που το εχω δει δεν αξιζει.......

δεν το προτεινω......απο εκει και περα μπορει να κανει οτι θελει ο καθενας.
 

Μηνύματα
1.409
Reaction score
2.532
Είναι ο υπολογιστής στο ίδιο δίκτυο με τον av? Δοκίμασε να κλείσεις firewall ή αν έχεις κανένα avast uninstall και μη το ξαναβάλεις.
Ναι, εννοείται είναι στο ίδιο δίκτυο, ούτε firewall έχω ούτε avast. Απενεργοποίησα και το Bitdefender για να είμαι σίγουρος, τίποτα...
 


Μηνύματα
1.409
Reaction score
2.532
Ούτε βάζοντας manual την ip του Marantz?
Μήπως σε κόβει το router?
Όταν βάζω manual την IP μου γράφει ότι δεν υπάρχει η συγκεκριμένη !! δεν έχω βγάλει άκρη, το router δεν έχει λόγο να με κόβει, η πλατφόρμα συνδέεται κανονικά με το δίκτυο (πχ google store), τον ενισχυτή δ βλέπει με τίποτα. Το κινητό τον βλέπει αμέσως χωρίς κανένα πρόβλημα ποτέ...
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Όταν βάζω manual την IP μου γράφει ότι δεν υπάρχει η συγκεκριμένη !! δεν έχω βγάλει άκρη, το router δεν έχει λόγο να με κόβει, η πλατφόρμα συνδέεται κανονικά με το δίκτυο (πχ google store), τον ενισχυτή δ βλέπει με τίποτα. Το κινητό τον βλέπει αμέσως χωρίς κανένα πρόβλημα ποτέ...
βάλε manual ip στον marantz
 


Μηνύματα
1.409
Reaction score
2.532
Ο ενισχυτής βλέπει κανονικά δίκτυο, θα δοκιμάσω να του βάλω static ip να δούμε...
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Μιας και το μείνε σπίτι δεν έχει τι να κάνεις για πείτε τι πως το βλέπετε αυτό όσοι το δούλεψαν.

7kDDYKf.png



Απότι είδα έχεις δυνατότητα Κρος για κάθε ηχείο...καθυστερηση.... δυνατότητα πιο λεπτομερής ρύθμισης με πολλαπλά σημεία και μπορείς να βάλεις ίδιες καμπύλες για όλα τα ηχεία.

Δείχνει και τις 8 μετρήσεις από κάθε ηχείο που μέτρησε το mic όταν κάνατε την ισοσταθμιση!!!!

Βάλτε και κάνα δείγμα
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Μιας και το μείνε σπίτι δεν έχει τι να κάνεις για πείτε τι πως το βλέπετε αυτό όσοι το δούλεψαν.

View attachment 157817


Απότι είδα έχεις δυνατότητα Κρος για κάθε ηχείο...καθυστερηση.... δυνατότητα πιο λεπτομερής ρύθμισης με πολλαπλά σημεία και μπορείς να βάλεις ίδιες καμπύλες για όλα τα ηχεία.

Δείχνει και τις 8 μετρήσεις από κάθε ηχείο που μέτρησε το mic όταν κάνατε την ισοσταθμιση!!!!

Βάλτε και κάνα δείγμα
Το έχω δουλέψει.
Έχει bugs αρκετά και γι αυτό καλό θα είναι όσοι το δοκιμάσουν να διαβάσουν το topic στο AVS για να ξέρουν πως και τι!

Για παράδειγμα όταν φορτώσεις την μέτρηση σου θα έχει τσεκαρισμένο το Flat και θα νομίζεις ότι βλέπεις αυτό!
Είναι λάθος και το βλέπει αναποδα!
Αυτο δεν το πειραζεις

Σημαντικότερο όλων οι μετρήσεις στις 8 θέσεις.
Η πανεύκολη δημιουργία ακριβούς Curve.

Ο δημιουργός έχει πει ότι είναι κοντά στο να βγαλει ένα μεγάλο update.

Κάνει όσα θα έπρεπε να κάνει και το app με τα 20€
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Το σημαντικο είναι αν υπάρχει κάποιο κόλλημα στην μεταφορά αρχείων στον AV και γίνει ζημιά....
Αν δεν υπάρχει τέτοιο θέμα όλα καλά...να το δοκιμάσουμε..
Αν δεν είχες το app δεν θα μπορούσες να έχεις και αυτό τώρα... Τα 20 euro είναι τίποτα, τζάμπα πράμα παίρνεις γιαυτα που κάνει..
 


Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Δεν είναι όλα πανάκεια...
Η δουλειά που κάνει το minidsp στα Σάμπ δεν το κάνει κανένα άλλο
 



Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Το σημαντικο είναι αν υπάρχει κάποιο κόλλημα στην μεταφορά αρχείων στον AV και γίνει ζημιά....
Αν δεν υπάρχει τέτοιο θέμα όλα καλά...να το δοκιμάσουμε..
Αν δεν είχες το app δεν θα μπορούσες να έχεις και αυτό τώρα... Τα 20 euro είναι τίποτα, τζάμπα πράμα παίρνεις γιαυτα που κάνει..
Μου έτυχε να αποθηκεύω το File, να το φορτώνω στο app, να το βλέπει κανονικά και όταν πάταγα send να μου λέει ότι δεν γίνεται γιατί είναι corrupted το αρχείο.
Φυσικά δεν το έστελνε.

Εν τέλει βρήκα ότι για να μην γίνεται αυτό επρεπε να του δίνω νέο όνομα σε σχέση με το αρχικό που φόρτωνα!
Στο τετράγωνο πλαίσιο, πάνω αριστερά και δεξιά προς το κέντρο, εκεί που λέει Title

Είπαμε έχει bugs και θα πρέπει κάποιος να διαβάσει πρώτα το topic

Υπάρχει και οδηγός και FAQ's για το εν λόγω App.
 



Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
δεν εχεις κανα δειγμα τι κανει ?
Είμαι εκτός pc.
Πειραματίσου ντε, τι φοβάσαι?

Δείτε στο AVS έχει τόσα screens.
Ακόμα και χρήστες που ανέβασαν τα δικά τους .ady file νομίζω.

Α, έχει και ένα screenshot με άπειρα σημεία παρέμβασης για Curve, επειδή κάτι είχε ειπωθεί πριν λίγο καιρό. :)
 
Last edited:


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.194
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top