Audyssey MultEQ Editor app



Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Καλά χαλάρωσε και σύ.
Εγω δοκίμασα από φίλο τον 8500Η και δεν ενθουσιάστηκα.
Περίμενα πολλά περισότερα από την ΝΑΥΑΡΧΊΔΑ.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
για τα ματια σας και μονο........ :lolsign:
......να γιατι πρεπει να χρησιμοποιειται την ισοσταθμιση σε ολες τις συχνοτητες αφου μιλαμε για πολυκαναλο..

Οτι εβγαλε η ισοσταθμιση, χωρις δαχτυλο :biggrin: σε συχνοτητες εντονα ακουστες για ολους μας.....
........που πρεπει να ειναι ισορροπημενες γυρω μας και ακουστικα ιδιες οσο γινεται καλυτερα.

5 ηχεια σε 3 θεσεις ακροασης με ευρος αποκλισης +/-3db και απο τα 5 ηχεια......με κουκουρουκου στησιμο... ;)

οοοο.jpg




Καλά χαλάρωσε και σύ.
Εγω δοκίμασα από φίλο τον 8500Η και δεν ενθουσιάστηκα.
Περίμενα πολλά περισότερα από την ΝΑΥΑΡΧΊΔΑ.
ναι, δεν το ξερει ακομα ο φιλος σου, οπως και εσυ. :lolsign:
 
Last edited:


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
οταν λεω κουκουρουκου εννοω χωρο που δεν μπορεις να παιξεις με τοποθετησεις ηχειων κ.λ.π.
....... σαλονι -καθιστικο .....
Denon Dual Speaker Preset Mode

The 2020 X-Series models also now support the newly adopted Dual Audyssey Preset function which allows you to store and instantly switch between two Audyssey configurations. For example, you can store both the Audyssey calibration result straight from the receiver and a customized MultEQ curve or frequency range made through the Audyssey MultEQ editor app on the receiver simultaneously, allowing you to easily compare differences and select their preference.

https://www.audioholics.com/av-recei...denon-x-series

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍
και που να δεις τι σχεδια εχουν...!!!!
.....θα σου παρουν λ7 μεσα στα χρονια με αναβαθμισεις του audyssey....
κρατα γερα :lolsign:
 
Last edited:

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Πάει, Dirac θα γίνει στο τέλος.. :oops:

:drinks:

Φύγαμε για Denonια..
av7705 αγγελία και περιμένω τους καινούριους marantz ;)

Ξέρουν τι κάνουν, περιμένουν να δουν τα θεματακια με τους denon αν υπάρχουν και παρουσιάζουν τα δικά τους μοντέλα με όλα ''fixed''

ή

να περιμένω να δουλέψει o arcam ??? :p
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
av7705 αγγελία και περιμένω τους καινούριους marantz ;)

Ξέρουν τι κάνουν, περιμένουν να δουν τα θεματακια με τους denon αν υπάρχουν και παρουσιάζουν τα δικά τους μοντέλα με όλα ''fixed''
Denon, δεν μπορώ να βλέπω άλλο αυτή την "Glory hole", με το μπλε νέον χρωματάκι..
X4700 με την οθοναρα, να γουσταρεις να το βλέπεις..
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Denon, δεν μπορώ να βλέπω άλλο αυτή την "Glory hole", με το μπλε νέον χρωματάκι..
X4700 με την οθοναρα, να γουσταρεις να το βλέπεις..
αν έβγαζε pro θα το σκεφτόμουν. αλλά ακόμα και αν γίνονται ''pro'' σε rca δεν ξαναγυρίζω.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
καλα, ασε τις αλλαγες προ και βαλε κανα καναλι στο ταβανι να δεις τι παιζει και τι χανεις τοσο καιρο...
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Denon, δεν μπορώ να βλέπω άλλο αυτή την "Glory hole", με το μπλε νέον χρωματάκι..
X4700 με την οθοναρα, να γουσταρεις να το βλέπεις..
ενας 6700 με 13.2 επεξεργασια (αν κανει αυτα που εχει και ο μεγαλος σε δυνατοτητα καναλιων) θαναι ωραιος... ;)
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Denon, δεν μπορώ να βλέπω άλλο αυτή την "Glory hole", με το μπλε νέον χρωματάκι..
X4700 με την οθοναρα, να γουσταρεις να το βλέπεις..
Σβήνει βρε αν δε σ αρέσει. Εγώ πάντως πολύ το γουστάρω, κάθεται συμμετρικά στη μέση απ τα μπλε λεντάκια των svs :biggrin:
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Σβήνει βρε αν δε σ αρέσει. Εγώ πάντως πολύ το γουστάρω, κάθεται συμμετρικά στη μέση απ τα μπλε λεντάκια των svs :biggrin:
Και στο δικό μου το ίδιο. Όλα τα λαμπάκια από τελικούς μπλέ
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Σβήνει βρε αν δε σ αρέσει. Εγώ πάντως πολύ το γουστάρω, κάθεται συμμετρικά στη μέση απ τα μπλε λεντάκια των svs :biggrin:
Η Glory hole όμως μένει >:(

Κάποτε έδινα HD ήχο στον Denon και άναβε το μπλε HD λογότυπο...κ@υλα...
Τώρα παλεύουμε να δούμε σε τι ένταση βρισκόμαστε..
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Η Glory hole όμως μένει >:(

Κάποτε έδινα HD ήχο στον Denon και άναβε το μπλε HD λογότυπο...κ@υλα...
Τώρα παλεύουμε να δούμε σε τι ένταση βρισκόμαστε..
Αφού το βλέπεις στην τηλεόραση βρε ή στη μεγάλη οθόνη του 7013 τι θες να το βλέπεις και στη μικρή;
 




Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Βρε συ αν θυμάσαι εγώ πριν πάρω τον Μάραντζ έλεγα ότι αυτό το φινιστρίνι μου τη σπάει στα νεύρα, το σκεφτόμουν σοβαρά να πάω σε Denon μόνο και μόνο γι αυτό το λόγο αλλά άλλοι λόγοι υπερίσχυσαν υπέρ του 7013 οπότε έστω και ξενερωμένος για το συγκεκριμένο "πρόβλημα" έκανα πέτρα την καρδιά μου και τον πήρα και σε πληροφορώ ότι άλλαξα γνώμη, τώρα για κάποιο λόγο μ αρέσει το φινιστρίνι και δε μπορώ χωρίς αυτό, αλλάζουν τα γούστα, αλλάζουν οι άνθρωποι, μην τρελλαίνεσαι για τέτοιες μικρολεπτομέρειες.
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Μια από τα ίδια.
Υπήρξε μια εξαιρετική προσφορά (το γνωρίζεις) για να την προσπεράσω στον Marantz κι εγώ, ειδάλλως των 4500 είχα stand by...
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.125
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top