Audyssey MultEQ Editor app

Μηνύματα
157
Reaction score
109
Προσωπικά τα μηχανήματα τα έχω μόνιμα off απο ρεύμα και ανάβουν όταν θελω να τα δουλέψω.
Σε κακοκαιρία τουλάχιστον θα έπρεπε να τα σβήνεις όλα.

Εφόσον μάλιστα έπεσε κεραυνός κοντά σε σένα τότε μάλλον στάθηκες τυχερός ;)
Η κακοκαιρια αρχισε μεσα στο βραδυ. Σιγουρα το να ειναι off ειναι το καλυτερο, αλλα και αβολο γιατι χρησιμοποιω το hc ολη μερη κ οχι μονο εγω
Παλαιότερα την ειχα παθει με crt τηλεόραση που "έσκασε" μπροστα μου απο κεραυνιδι στην κολώνα της ΔΕΥ διπλα στο σπιτι
 


Μηνύματα
191
Reaction score
339
πολλές φορές και το off δεν σε γλυτώνει κεραυνός στην γραμμή μπορεί να βρεθεί και από την γείωση .
ακόμη την κλαίω την τηλεόραση .
 


Μηνύματα
191
Reaction score
339
τώρα με προβλημάτισες . :o δεν είχε αλλά επειδή το καλοκαίρι λείπω πάντα τα έκλεινα όλα και η tv πάπαλα
ηλεκτρολόγος μετά μου είπε μην τα κλείνεις βγάζε την πρίζα γιατί περνάει και από την γείωση .
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Από την γείωση μπορεί να περάσει σε περίπτωση που κοπεί ο ουδέτερος, αλλά οι τηλεοράσεις δεν έχουν γείωση , δλδ οι σύγχρονες. Κάτι παλιές παίζει και να είχαν.
Ο κεραυνός παίζει και να πέρασε μέσω κεραίας και να στην έκαψε.
 

Μηνύματα
191
Reaction score
339
ποιο πιθανό από την κεραία μάλλον . δεκαετίας ήταν οπότε σίγουρα δεν είχε . οπ΄τε το πολύπριζο να τα βγάζουμε ή τσάμπα τραβάω πρίζες ;
 



Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Κάτι Panamax και Furman που βλέπω έξω, προσφέρουν προστασία από κεραυνούς και υπερτάσεις;
 


Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Δεν εμπιστεύομαι τίποτα από πολύπριζα κι ας κάνουν 1500 ευρώ, όταν τελειώνω βγάζω τις δύο πρίζες που είναι τα πολύπριζα και ξενοίαζω, όταν είναι να δω ή ακούσω τα βάζω, σιγά τον κόπο μπροστά στην καταστροφή και την απελπισία.

Μόλις παρατήρησα ότι γράφουμε στο νήμα της εφαρμογής του Aydyssey, τι έγινε ρε παιδιά;
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Υπάρχει η άποψη ότι το ανοιξε κλείσε καταπονει τα μηχανήματα.
(μου απαντάτε στο νέο θέμα που θα ανοίξουν οι καλοί μας mod):)
 



Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Εγώ την είχα βγαλμένη από την πρίζα και κάηκε από την κεραία..
Πολλοί την έχουν πάθει απ την κεραία, εγώ τη βγάζω κι αυτή, όχι απ την τηλεόραση γιατί στο σαλόνι δεν έχω παρά μόνο τον προτζέκτορα, απ τον δέκτη, γιατί φοβάμαι μήπως μέσω hdmi περάσει στον ενισχυτή, δεν παίζουμε μ αυτά τα πράγματα, έχω άλλους 36 μήνες για να τον ξοφλήσω.
 

Μηνύματα
198
Reaction score
240
εχω ενα denon 2600. εως τωρα ειχα 5.1 και ειχα τρεξει audysey και ειχε ρυθμισει τα 5 καναλια.
τωρα εβαλα αλλα 2 ηχεια στο ταβανι για ατμος.
τα συνδεσα στο surrund back left & right.
ετρεξα παλι το προγραμμα αλλα εχει μεινει στο 5,1.
πως δηλωνω τα αλλα 2 ηχεια σαν ατμος;;
 



Μηνύματα
1.409
Reaction score
2.534
Μόλις ετοιμαζόμουν να το ποστάρω, πραγματικά πολύ χρήσιμο, ιδιαίτερα για κάποιον καινούργιο σαν εμένα !!
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top