Audyssey MultEQ-X





Μηνύματα
127
Reaction score
63
ωπ τι έχουμε εδώ;
Μια εξιδεικευμένη άποψη από κάποιον που γνωρίζει εάν αξίζει την αναβάθμιση;
εάν μπορεί κάποιος να το χειριστεί μόνος του ή απαιτεί ειδικό να έρθει να το ρυθμίσει;
εάν απαιτεί ειδικό εξοπλισμό ή κάνει και το υπάρχον μικρόφωνο που δίνει η εταιρία μαζί με τον ενισχυτή;
 

Μηνύματα
55
Reaction score
26
ωπ τι έχουμε εδώ;
Μια εξιδεικευμένη άποψη από κάποιον που γνωρίζει εάν αξίζει την αναβάθμιση;
εάν μπορεί κάποιος να το χειριστεί μόνος του ή απαιτεί ειδικό να έρθει να το ρυθμίσει;
εάν απαιτεί ειδικό εξοπλισμό ή κάνει και το υπάρχον μικρόφωνο που δίνει η εταιρία μαζί με τον ενισχυτή;
Σίγουρα θέλει άλλο μικρόφωνο. Δεν κάνει αυτό της συσκευασίας του.
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
ωπ τι έχουμε εδώ;
Μια εξιδεικευμένη άποψη από κάποιον που γνωρίζει εάν αξίζει την αναβάθμιση;
εάν μπορεί κάποιος να το χειριστεί μόνος του ή απαιτεί ειδικό να έρθει να το ρυθμίσει;
εάν απαιτεί ειδικό εξοπλισμό ή κάνει και το υπάρχον μικρόφωνο που δίνει η εταιρία μαζί με τον ενισχυτή;
περιμέντε καλέ....θα μάθουμε σύντομα!
 

Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.603
περιμέντε καλέ....θα μάθουμε σύντομα!
200 € και "δένεται" με τον avr.
Αν αγοράσεις καινούριο πρέπει να ξαναδώσεις 200€ αφού αυτό που θα έχεις θα έχει δεθεί με το serial του πουλημένοι σου avr...

Α, και να τον πουλήσεις ο αγοραστής πάλι δεν μπορεί να το χρησιμοποιήσει γιατί είναι στο δικό σου όνομα και δεν μεταφέρεται!!

:lolsign:
This license entitles the user to calibrate one AVR for the lifetime of the AVR. Licenses are per-user and per-AVR-serial-number, and are non-transferrable."

Manuall
Audyssey MultEQ-X User Guide
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.498
Reaction score
5.657
Ήμουν δουλειά, έτσι άκουγα απλά το "seminar" όσο ήταν αυτό δυνατό από το κινητό.
Από ότι άκουσα, ένα ratbuddysey από την ίδια την Audyssey... δεμένο με τον AVR...
Και δίχως κάτι νέο... ακόμα τα φίλτρα κοινά για τα ηχεία ( FL-FR, SL-SR, SBL-SBR, κλπ ).
Ουσιαστικές διαφορές γιοκ.

Για το licensing... καλά κουφέτα. Θα πρέπει να δώσω 200€ κάθε φορά που θα θέλει πελάτης "σωστό" calibration σε Denon/Marantz ολοκληρωμένο...

Για το demo room που έχω δύο μηχανήματα της Sound United δύο licenses...
Και αν κάνω το λάθος να αλλάξω κάποιο από τα 2... πάλι 200€.

Για κορόιδα ψάχνουν ?

Θα το δω όλο πιο σχολαστικά αργότερα ελπίζω, ελπίζοντας πως κάτι κατάλαβα λάθος ή δεν άκουσα κάτι μιας και δεν είχα την κατάλληλη ησυχία και δυνατότητα να αφοσιωθώ σε ότι άκουγα.
 

Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.181
Παπαριές μαρίτσα μου . Αυτοί έχουν μαύρα μεσάνυχτα.
Πουλάω εγώ το μηχάνημά μου κι αυτός που το αγοράζει ,πρέπει να ξανααγοράσει την άδεια για το ίδιο μηχάνημα.
Δεν μας είπαν , μήπως θέλουν να δούν και τιμολόγιο της αγοραπωλησ'ιας?
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Για μένα τίποτα ουσιαστικό.

μια χαρά με το app του 20αρικου θα συνεχίσω.

θα έπρεπε τουλάχιστον να χωρίσουν ανά ηχείο και όχι να συνεχίσουν με ζευγάρια.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
200 € και "δένεται" με τον avr.
Αν αγοράσεις καινούριο πρέπει να ξαναδώσεις 200€ αφού αυτό που θα έχεις θα έχει δεθεί με το serial του πουλημένοι σου avr...

Α, και να τον πουλήσεις ο αγοραστής πάλι δεν μπορεί να το χρησιμοποιήσει γιατί είναι στο δικό σου όνομα και δεν μεταφέρεται!!

:lolsign:



Manuall
Audyssey MultEQ-X User Guide
έτσι ακριβώς γινόταν και με το audyssey pro kit
δεν μπορούσες να μεταβιβάσεις την άδεια απλά την έδινες πακέτο με τον ενισχυτή με τα στοιχεία του λογαριασμού σου
έτσι είχε κάνει ο Μιχάλης τερματογκάζι όταν του είχα πάρει τον denon πριν χρόνια
έτσι έκανα και εγώ όταν έδωσα τον denon σε άλλο άτομο (που δεν την χρησιμοποίησε κ ποτέ αλλά λέμε τώρα)


αν έχουν μείνει σε αυτά.....

μόνο και μόνο για να μαζέψουν φράγκα από τα απούλητα pro kit 10ετίας που έχουν....
λέω να μαζευτούμε έξω από τα γραφεία και να τους πετάμε τούβλα >:(


θα περιμένω πλήρη αναφορά από @Kostas Kefalas ήδη ξενέρωσα για να κάθομαι να ψάχνω
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Παπαριές μαρίτσα μου . Αυτοί έχουν μαύρα μεσάνυχτα.
Πουλάω εγώ το μηχάνημά μου κι αυτός που το αγοράζει ,πρέπει να ξανααγοράσει την άδεια για το ίδιο μηχάνημα.
Δεν μας είπαν , μήπως θέλουν να δούν και τιμολόγιο της αγοραπωλησ'ιας?
καλά το δικό σου το μηχάνημα είναι για τα σκουπίδια...δεν πουλιέται :laugh:

αλλά είπαμε...ότι η άδεια πάει με τον ενισχυτή...δεν αγοράζει άλλη ο νέος ιδιοκτήτης
εσύ πρέπει να αγοράσεις άλλη για τον νέο ενισχυτή που θα πάρεις
του δίνεις το account σου
 
Last edited:





Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • loggeo
    Projectors
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.562
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top