Audyssey MultEQ-X

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
ειχαν ανησυχιες τα μικρα ;

........ωραιο ειναι και θαρθουν κιαλλες δυνατοτητες ...
χαχαχα δε το βλέπω έτσι μετά από 8 μήνες.

είναι τρόπος ζωής. όποτε βρίσκουμε χρόνο στο 24ωρο κοιμόμαστε, δε χρειάζεται να είναι βράδυ.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.550
Τα ισοσταθμίζει και τώρα ξεχωριστά, αλλά στο target curve τα πιάνει ανά ζευγάρι, ό,τι ανεβάσεις στο ένα, ανεβαίνει και στο άλλο, μόνο το κεντρικό επωφελείται.
Εν τω μεταξύ ρε παιδιά, μ αυτό το νέο πρόγραμμα επειδή δεν έχω χρόνο και ενέργεια για βίντεο και διαβάσματα, πως συνδέεται με την ισοστάθμιση; Στην παρούσα φάση ανοίγεις το κινητό, την εφαρμογή, βάζεις το μικρόφωνο και ξεκινάς, τώρα; Η μήπως απλά παίρνουμε το αρχείο ισοστάθμισης που ήδη έχουμε και το φορτώνουμε στη νέα εφαρμογή; Αν και 200 δεν τα δίνω με τίποτα, ούτε καν 100, 50-60 ευρώ θα ήταν μια χαρά, στον 7013 που έχω εγώ υποστηρίζεται ή μπα;

Πάω να εγκαταστήσω το ντέμο και μου λέει ότι δεν έχω συσκευή συνδεδεμένη με το λογαριασμό Microsoft, με δουλεύει;
Μέσω δικτύου όπως και το κινητό.
Να είσαι στο ίδιο δίκτυο ο υπολογιστής και ο ενισχυτής.

Αν κατεβάσεις την εφαρμογή από το Microsoft Store, πρωτού πληρώσεις η εφαρμογή είναι σε demo mode, μπορείς μόνο να διαλέξεις τον "εικονικό" ενισχυτή που έχει για να δεις πως είναι το πρόγραμμα.
Για να το κατεβάσεις από το MS Store πρέπει απλά να κάνεις log in στο store.
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Μέσω δικτύου όπως και το κινητό.
Να είσαι στο ίδιο δίκτυο ο υπολογιστής και ο ενισχυτής.

Αν κατεβάσεις την εφαρμογή από το Microsoft Store, πρωτού πληρώσεις η εφαρμογή είναι σε demo mode, μπορείς μόνο να διαλέξεις τον "εικονικό" ενισχυτή που έχει για να δεις πως είναι το πρόγραμμα.
Για να το κατεβάσεις από το MS Store πρέπει απλά να κάνεις log in στο store.
Βασίλη έκανα log in αλλά λέει ότι δε βρίσκει συνδεδεμένες συσκευές, μήπως πρέπει να χω ανοιχτόν τον ενισχυτή;
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.550
Δεν θα βρει τον δικό σου.
Βασίλη έκανα log in αλλά λέει ότι δε βρίσκει συνδεδεμένες συσκευές, μήπως πρέπει να χω ανοιχτόν τον ενισχυτή;
Κάτι δεν βλέπεις καλά μάλλον :D

Sample AVR διαλέγεις στην οθόνη αμέσως μετά το create new configuration

MULTEQX.jpg
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Δεν μ αφήνει βρε να κάνω εγκατάσταση καν, λέει οτι δεν έχω συσκευή με λογαριασμό microsoft παρόλο που έκανα log in απ το pc.

IMG_20211218_104536.jpg
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.550
Δεν μ αφήνει βρε να κάνω εγκατάσταση καν, λέει οτι δεν έχω συσκευή με λογαριασμό microsoft παρόλο που έκανα log in απ το pc.

View attachment 233170
Άνοιξε τον ενισχυτή και μετά μπες στο Microsoft Store και θα σε αφήσει.
Βάλανε φίλτρο που τσεκάρει πριν το κατέβασμα πλέον.
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Mπα, συνεχίζει τα ίδια, δεν βγάζω άκρη. Τα windows είναι αγορασμένα, δεν είναι να πεις ότι έχω βάλει σπασμένα, δε μπορώ να καταλάβω.
 





billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.550
Αν δεν βαριέσαι και ξέρεις να ορίζεις δικαιώματα φακέλων, κατεβάζεις τα αρχεία του MultEQ-X από εδώ ( https://we.tl/t-0xZmSAjrKm ) και τα κάνεις extract στον φάκελο WindowsApps στο C:\Program Files
Και τρέχεις το εκτελέσιμο αρχείο από εκεί μέσα χειροκίνητα.

Για το RAR που linkάρω πρέπει να έχεις φρέσκια έκδοση του WinRAR (RARlab.com) ειδάλως δεν θα κάνει extract.
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Αν δεν βαριέσαι και ξέρεις να ορίζεις δικαιώματα φακέλων, κατεβάζεις τα αρχεία του MultEQ-X από εδώ ( https://we.tl/t-0xZmSAjrKm ) και τα κάνεις extract στον φάκελο WindowsApps στο C:\Program Files
Και τρέχεις το εκτελέσιμο αρχείο από εκεί μέσα χειροκίνητα.

Για το RAR που linkάρω πρέπει να έχεις φρέσκια έκδοση του WinRAR (RARlab.com) ειδάλως δεν θα κάνει extract.
Βασίλη δεν λειτουργεί, λέει δεν είναι έγκυρη εφαρμογή, εγκαταλείπω, όχι ότι θα δινα 200, ούτε εκατό δεν θα δινα απλά ήθελα να το δω να το περιεργαστώ, δεν πειράζει, ευχαριστώ.
 




Μηνύματα
354
Reaction score
137
Αυτό που δε καταλαβαίνω και το άκουσα πάλι σε video είναι για τη χρέωση του προγράμματος .Γιατί πρέπει να απολογηθεί η εταιρία που χρεώνει το πρόγραμμα . Χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά …. Είναι πολλά τα χρήματα ναι … και όπως έχω πει για εμενα που δεν έχω ψάξει σε βάθος και δεν έχω διαβασει για ισοσταθμιση, κυματομορφές δεν έχω ασχοληθεί πχ με Dirac minidsp κλπ, δε μπορώ να καταλάβω στο 100% το κόστος και τις δυνατότητες .. εφόσον όμως βγαίνει o προγραμματιστής και λέει ότι προσθέτονται νέες δυνατότητες που δεν υπάρχουν στον avr εφόσον και αν αυτό ισχύει που και πάλι δε ξέρω αν… αν όντως ισχύει γιατί να μη το χρεώσουν. Αυτό που με χαλάει σίγουρα είναι 1 license ανα AVR. Και επίσης θα μπορούσαν από του χρόνου σε κάποια σειρά και πάνω premium πχ από 4700 και πάνω να το δίνουν με μικρή επιβάρυνση η κουπόνι ας πουμε .
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Μία τιμολόγηση της τάξης των 50 άντε 80 ευρώ 4πλάσια δηλαδή της εφαρμογής του κινητού θα ήταν πιο λογική. Δεν ξέρω ποιος πήρε αυτή την απόφαση και με τι κριτήρια, εγώ που δεν είμαι οικονομολόγος πιστεύω κρίνοντας με τη δική μου λογική ότι περισσότερα κέρδη θα είχαν με τη δική μου κοστολόγηση παρά με τη δική τους που προβλέπω θα πάει άπατη και βασικό εμπόδιο αυτής όπως το πες κι εσύ είναι το θέμα της άδειας για ένα κομμάτι, έλεος δηλαδή.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.550
Αυτό που δε καταλαβαίνω και το άκουσα πάλι σε video είναι για τη χρέωση του προγράμματος .Γιατί πρέπει να απολογηθεί η εταιρία που χρεώνει το πρόγραμμα . Χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά …. Είναι πολλά τα χρήματα ναι … και όπως έχω πει για εμενα που δεν έχω ψάξει σε βάθος και δεν έχω διαβασει για ισοσταθμιση, κυματομορφές δεν έχω ασχοληθεί πχ με Dirac minidsp κλπ, δε μπορώ να καταλάβω στο 100% το κόστος και τις δυνατότητες .. εφόσον όμως βγαίνει o προγραμματιστής και λέει ότι προσθέτονται νέες δυνατότητες που δεν υπάρχουν στον avr εφόσον και αν αυτό ισχύει που και πάλι δε ξέρω αν… αν όντως ισχύει γιατί να μη το χρεώσουν. Αυτό που με χαλάει σίγουρα είναι 1 license ανα AVR. Και επίσης θα μπορούσαν από του χρόνου σε κάποια σειρά και πάνω premium πχ από 4700 και πάνω να το δίνουν με μικρή επιβάρυνση η κουπόνι ας πουμε .
O "προγραμματιστής" τους... λέει τις ίδιες πίπες με το marketing.
Αυτό που είπες είναι σαν να λες "Γιατί να μην πάρω το Turbo-X τροφοδοτικό από το Πλαίσιο, αφού μου είπε ο πωλητής τους πως είναι πολύ καλό έχει υψηλή τεχνολογία και πολύ καλή τιμή".
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Από ότι κατάλαβα , ή άδεια που πουλάνε πάει πακέτο με το μηχάνημα , αλλά και τον χρήστη?
Δλδ αν πουληθεί το μηχάνημα και αλλάξει IP θα πρέπει να αγοράσει και άλλη άδεια ο νέος χρήστης?
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.309
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top