Audyssey MultEQ-X

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω γιατί κάνουν δύσκολη τη ζωή του ανθρώπου; Εχουν ένα συγκεκριμένο target group που απευθύνονται δηλαδή; Θα τα πάρουμε απ όλους όσους τα χουν και τα φτωχαδάκια τα γράφουμε στα π@π@ρι@ μας; Ε θα πάρουν κι αυτοί τα δικά μας.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Μην κολλάτε σε σαχλαμάρες που αλλάζουν αν πάσα στιγμή..
Το λογισμικο κοιτάτε και τις δυνατοτες που έχει.... και οποίες αναβαθμίσεις θα έρθουν.
Τα λ7 είναι λίγα, δλδ μια χαρά, το dirac θέλει 700e
Εδώ αρκετος κόσμος λέει πολλά τα 20e της εφαρμογής!!!!

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την εξέλιξη του audyssey ......
....δεν βλεπω γιατι καποιος να δωσει 700e με χειροτερο αποτελεσμα..
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Κώστα αν ο εκάστοτε developer σκέφτεται μ αυτή τη λογική την κάτσαμε. Δλδ. έλα μωρέ 700 ζητάνε οι άλλοι, με 200 που θα ζητήσουμε εμείς θα κάνουν και τούμπες. Λυπάμαι δεν θα πάρω, μπορεί 80 να τα δινα αλλά και πάλι θα θελα όπως με την εφαρμογή να την έχω διαθέσιμη για όσους ενισχυτές έχω. Δηλαδή κάθε φορά 200 γ@μησιάτικ@; Οχι ρε παιδιά too much.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
οποιος θελει παιρνει, δεν ειναι υποχρεωτικο οπως το εμβολιο :biggrin:

αυτο που κοιτας αλλαζει ανα πασα στιγμη...
....μπορει αυριο να το κανει 400e η 100e...να δω τι θα λες!!!!
και να αλλαξει και τους ορους π.χ. ανα σειριακο αριθμο.

δεν ειναι για ολους, θελει να ασχοληθεις κιολας....
....βλεπετε ποσο δυσκολο ειναι με την απλη εφαρμογη....
φαντασου με αυτο...

ακομα και με χρεωση ανα αναβαθμιση θα αξιζει ;)
 


Μηνύματα
354
Reaction score
137
O "προγραμματιστής" τους... λέει τις ίδιες πίπες με το marketing.
Αυτό που είπες είναι σαν να λες "Γιατί να μην πάρω το Turbo-X τροφοδοτικό από το Πλαίσιο, αφού μου είπε ο πωλητής τους πως είναι πολύ καλό έχει υψηλή τεχνολογία και πολύ καλή τιμή".
Εγώ που ξέρω θα πάρω πχ Corsair σειρά ΑΧ-760 τροφοδοτικό και δε θα ακούσω τον πωλητή παρόλο που είχε 200€ Διότι ξέρω τι παίρνω όταν θέλω σωστό ρεύμα .ο ξάδερφος μου που δε ξέρει και πάει απλά στο Χ μαγαζί θα πάρει turbo sex μπορεί να έχει παρόμοια πράγματα στο pc του

Ισχύει ακόμα η πρόσκληση για ακρόαση στο Αtimos?:D
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Ήδη το xt 32+ap μπορεί άριστα να διαχειριστεί δύο σαμπ σε συνδιασμο με deq είναι ότι καλύτερο μπορεί να ζητήσει κανείς...
Εγω λέω ότι μπορεί και τρίτη διαφορετική θέση υπό προϋποθέσεις και έξυπνη τοποθέτηση και επιλογή των σαμπς.


:rolleyes: ότι δεν μπορεί αυτό το λογισμικό, δεν μπορεί κανενα....

Η προσθήκη του συγκεκριμένου θεωρώ ότι προυπηρχε ήδη στην pro και την περνούν σε περισσοτερα μοντέλα, και δεν θεωρώ ότι είναι απαραίτητη εκτος κάποιων ελαχίστων περιπτωσεων ... η δε τιμή του τσάμπα, άνετα θα μπορούσε να ενσωματωθεί μέσα στην αρχική τιμή αγοράς του...
Φυσικά εάν θέλει κάποιος dirac με μια έξοδο σαμπ, χωρίς deq και αισθάνεται καλύτερα πάλι μαζί του είμαι, μεγάλη υπόθεση η καλή ψυχολογια.... :)
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.386
Reaction score
93.958
δεν ειναι υποχρεωτικο οπως το εμβολιο
:fuckyou::fuckyou::fuckyou:
 



billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Εγώ που ξέρω θα πάρω πχ Corsair σειρά ΑΧ-760 τροφοδοτικό και δε θα ακούσω τον πωλητή παρόλο που είχε 200€ Διότι ξέρω τι παίρνω όταν θέλω σωστό ρεύμα .ο ξάδερφος μου που δε ξέρει και πάει απλά στο Χ μαγαζί θα πάρει turbo sex μπορεί να έχει παρόμοια πράγματα στο pc του

Ισχύει ακόμα η πρόσκληση για ακρόαση στο Αtimos?:D
Εννοείται.
Απλά ελπίζω να μην έχεις μικρή κύστη γιατί η ανακαίνιση του χώρου είναι τώρα στην τουαλέτα οπότε WC γιοκ :D
 




Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.847
1640906739638.png


Χρησιμοποιείται στους ενισχυτές AV των Denon και Marantz εδώ και πολλά χρόνια, είναι ένα αυτόματο σύστημα βαθμονόμησης και ηχητικής διόρθωσης.

Τώρα αναβαθμίστηκε και εξελίχθηκε, η νέα έκδοση ονομάζεται Audyssey MultEQ-X. Πρόκειται για λογισμικό (εφαρμογή) που τρέχει σε υπολογιστή και προεκτείνει τις δυνατότητες των ενισχυτών AV της Sound United, δηλαδή των Denon και Marantz.


Το πρόγραμμα αυτό θα σας επιτρέψει να προσθέσετε πολλές ακόμη ρυθμίσεις, όχι μόνο όσον αφορά το υπογούφερ, αλλά για όλα τα κύρια κανάλια.

Καθένα από αυτά (ανεξάρτητα) μπορούμε να ρυθμίσουμε τα χαρακτηριστικά συχνότητας πριν και μετά την (αυτόματη) διόρθωση.


Το νέο Audyssey MultEQ-X είναι ένα το εργαλείο για πιο προχωρημένους χρήστες και επαγγελματίες εγκαταστάτες.

Ωστόσο, η χρήση του συστήματος περιλαμβάνει περισσότερα από την ανάγκη εγκατάστασης του λογισμικού σε υπολογιστή, αφού κοστίζει (περίπου 199 δολάρια) η άδεια χρήσης.

Μπορείτε να το κατεβάσετε από το Microsoft Store δωρεάν και να το χρησιμοποιήσετε ώστε να ανακαλύψετε τις δυνατότητές του, αλλά δεν μπορείτε να κάνετε πραγματικές μετρήσεις χωρίς να αγοράσετε την άδεια χρήσης.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684



Μηνύματα
354
Reaction score
137
Το πετυχε και εμενα το μάτι μου εχτες, απλά αν δε δω αποδειξεις οτι ειναι καλύτερο δε βρισκω το λόγο να αντικαταστησει κάποιος το παλιο η απλά να το πάρει. Να πω... οτι ειχε και 2-3 κεραιάκια μικροφονάκια αλά Τρινοβ ετσι για το εφε..
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.110
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top