Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

οσο για την αυτοδιαφημηση , απο ποτε και πως ειναι κατακριτεα ? Και ο καστρουνης διαφημιζεται , σωστα ? ειναι κατακριτεο ? Και ή διαφορα μου με καθε ελληνα καλιμπρειτορ ειναι οτι εγω συνηθως λεω ΟΧΙ , δεν ειναι ουτε η δουλεια μου οτι ο αυτοσκοπος μου, ουτε το κανω για να ζω, ουτε ζητω λεφτα.
 

Μηνύματα
22.271
Reaction score
15.543
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

οσο για την αυτοδιαφημηση , απο ποτε και πως ειναι κατακριτεα ? Και ο καστρουνης διαφημιζεται , σωστα ? ειναι κατακριτεο ? Και ή διαφορα μου με καθε ελληνα καλιμπρειτορ ειναι οτι εγω συνηθως λεω ΟΧΙ , δεν ειναι ουτε η δουλεια μου οτι ο αυτοσκοπος μου, ουτε το κανω για να ζω, ουτε ζητω λεφτα.

μα εσυ δεν ξερεις να διορθωσεις τα δικα σου και γιατι παιζεις 50-90...
.....πιστευεις οτι θα κανεις καποια ρυθμιση αλλου ;

ακου ρε τι ειπε ο ανθρωπος..ουτε ζηταω λεφτα .!!... ρε πας καλα ; εχεις ξεφυγει.


ρε συ argi ....με αυτα που γραφεις πιο πισω σημαινει οτι δεν ξερεις τι ειναι η καμπυλη ρυθμισης και θελεις να το παιξεις καλιμπρατορας ; :roflmao:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

.δεν το παιζω καλιμπρατορας ματια μου.. ουτε ειμαι...............δεν γυρναω με ενα λαμπατερ στο χερι και παω γυρευοντας.....ουτε εκτιθομαι στα ματια του καθε ενος που ξερει να μοιρασει σανο σε δυο γαιδαρους..................jaba man ......παντα κατ επιλογην....Και ποτε δεν εκανα τον καλο οτι βοηθησα καποιον ....αυτοδιαφημιση γιοκ...........Και επισεις κοτσωνης στελιος μακης τελης, κακο λογο δεν ειπαν....σωστα ?......για σενα ξερεις τι λενε ....???? ξερεις ? Οχι ? :gotcha: Αληθεια για την ταμπακιερα κουβεντα ε ? Οσο για λαθη .......αν ειναι να τα κρινεις εσυ.......που εβγαλες το κεντρικο του στελιου μικρο......για το κρος μου αλλαξες 3 φορες γνωμη σε 5 λεπτα.......και μιλας για λαθη..........ασε να πει τιποτα ο μαρκου ή ο σωτηρης , που τουλαχιστον ξερουν να μη δειχνουν λαθος στα ματια μου τα <στραβα>........
 

Μηνύματα
22.271
Reaction score
15.543
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

...............γιαννη με τι ? με το μικροφωνακι του ντενον, κατεβα μια κινοτεχνικη , αγορασε αλλα 2 (100 ευρω) και θα εχεις 3 μικροφωνα να μετρουν σαν το κεφαλα (οπως καταλαβαινει το καθενα).Οσο αφορα το ντενονελο σου 10 db ειναι too much ........ειδικα στο +, δεν λεω αν μπορει, ή οχι να τα δωσει......φλερταρεις με καταστροφες μοναδων αν τεριαστουν με αναλογες εντασεις.........το κουρεμα ειναι παντα ακινδυνο.
καταλαβαινεις τι γραφεις τωρα και τι εγραφες τις προηγουμενες μερες για το xt32 ;:roflmao:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

ασε να μιλησει ο μαρκου....εσυ ειπαμε εισαι σε αλλη λιγκα .....των γνωσεων και συστηματων ανω των 300. χιλιαδων ευρω.
 

Μηνύματα
22.271
Reaction score
15.543
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

οχι,εγω ξερω κατι λιγα παραπανω απο εσενα που εισαι ασχετος....:roflmao:

θα παω στον Αγ. Ισιδωρο(στον λυκαβηττο) σε λιγο.
....θα αναψω και ενα κερακι για σενα...:laugh:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

αναψε μου 2 (και σου δινω τα λεφτα)
 


Μηνύματα
22.271
Reaction score
15.543
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

για σενα εβαλα λαμπαδες.....

οποτε μου χρωστας 100ε....ηταν πολυ μεγαλες

τα κερακια για την περιπτωση σου δεν θα κανουν κατι .....:roflmao:

πολυ ωραιο εκκλησακι...δεν ειχα παει....

9 με 12:30 καθημερινα για οποιον θελει να παει.

 

Μηνύματα
22.271
Reaction score
15.543
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

At all of the above






ε?
ελα ρε Γιαννη...δεν καταλαβες ;

απλα ειναι αχρηστες οι μερησεις που κανεις και οσοι κανουν με το xt32.....δεν καταλαβες τι ειπε ;

...ασχετα αν πριν λιγα post εγραφε τα καλυτερα για το xt32

τυχαιο ειναι νομιζεις που πηγα και του αναψα λαμπαδες :roflmao:
και πες και κανα λογο καλο για μενα....μην με θαβεις συνεχεια :tongue:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

Πωπω μιλαμε η εγκεφαλικη παραλυση εχει φτασει μεχρι την ποδοκνημικη.........μαρκου πες κανα καλο λογο......αυριο ξαναπερνα επιτροπη αξιολογησης ψυχοσωματικων ικανοτητων, εχει κοπει 22 φορες, ευχησου του στην 23 να περασει........:party:αποριας αξιο πως τα παει τοσο καλα με την εικονα.
 

Μηνύματα
22.271
Reaction score
15.543
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

αποριας αξιο πως τα παει τοσο καλα με την εικονα.
σε αυτη ειμαι χειροτερος...στον ηχο ειμαι καλυτερος... :roflmao:

ειμαι περιεργος να δω ποτε θα σταματησεις να λες τοσο καλα λογια για τα μηχανηματα σου
το ιδιο πραγμα τοσα χρονια....δεν κουραστηκες ?
 

Μηνύματα
22.271
Reaction score
15.543
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

και πουσε...το avatar δειχνει και ποιος εισαι,αν δεν το ξερεις..:roflmao:

καλη ωρα...

 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

σε αυτη ειμαι χειροτερος...στον ηχο ειμαι καλυτερος... :roflmao:

ειμαι περιεργος να δω ποτε θα σταματησεις να λες τοσο καλα λογια για τα μηχανηματα σου
το ιδιο πραγμα τοσα χρονια....δεν κουραστηκες ?
γιαυτο τα αλλαζω ? καθε 3 και μια?
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

si si , ενα καντον στο φιλο του μπαμπιλον, ενα σανφαιρ (δεν θυμαμαι) 2 τελικους ροτελ,ενα προ ροτελ (σαλονικα ) οπως σαλονικα ο 7700 (μπενκ) τα τεουφελ, το ενα ζευγος κλιπς (τα αλλα οτι αποφασισει ο μακης) τον προ του σωτηρη, το 975 του πολιτη , οπως καμπσα γιαμο, στο στελιο 2 γιαμο,καλωδια (εχω χασει την μπαλα) καμποσα πραματα στο σταθη.Καμποσα ρακ δεξια και αριστερα,το 91 το 989 το 868 το 72 τα htpc .....ενα power plate ενα διαδρομο στο στεργιο , ολα αυατ εδω μεσα φυγαν .Α το 2011 στον μπαμπιλον , τον αχ5 σε καποιον απο περιστερι, τα ατενα στο μπαμπιλον , τα μιραζ καπου στην πατρα, η πρωτη οθονη κερατσινι , η δευτερη σαντορινη .......ολα φεικ.......Α ο μακης δεν εχει αποφασισει τι θα κανει με τα κλιπς και το svs , οποτε αυτα τα βαζω μεσοτοιχια..........αν γραψω και για εξακτ φιλτρα λαιτσπιντ, τσακιριδη........βασεις ηχειων ......παει μακρια η βαλιτσα.......μενω στη μεσοτοιχια θα τα παρει ? δεν θα τα παρει ? θα γινω 7,3 ή θα ξαναγινω 7,5 ? τοσο ρευστα............
 

Μηνύματα
22.271
Reaction score
15.543
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

rx-a3020 ypao vs denon 4520ci xt32

και τα δυο με εξωτερικη βοηθεια(Behringer DSP1124p και σημερα το FBQ 1000)γι'αυτο το αποτελεσμα.....

πρωτα κοψιμο οι κορυφες χαμηλα που ειναι και το μεγαλυτερο προβλημα και μετα η αυτοματη ρυθμιση....

Below is a comparison between the Denon 4520 response before I disconnected it, and the Yamaha 3020… level matched at 1 kHz.


Εδω με τον denon 4520ci

πριν και μετα την αυτοματη ρυθμιση....
....εμφανες του τι μπορει να κανει το xt32 στο αυτοματο....δλδ οχι και πολλα.



αν καταλαβα καλα προτιμαει το ypao επειδη μπορεις να επεμβεις .....μιας και στην τελικη κανενα απο τα δυο δεν μπορει να κανει καλη δουλεια αυτοματα....δλδ δεν το γλυτωνει κανεις το PΕQ :whistling:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

ξερεις τι λεει ενα αμερικανικο ρητο ? hate the player , not the game......αν ο καθενας (ισχυει για καθε προιον ) δεν μπορει να χειριστει κατι οπως πρεπει , δεν φταιει μετα αν αυτο δειχνει να κανει του κεφαλιου.Μεγαλη προσπαθεια εκανε ο κυριακακης το 32 να ειναι πιο <φιλικο> στο μετρο του δυνατου , στο μεσο (κουλο ελαφρως) χρηστη.παρολα αυτα το καθε οντισι εχει τις <παραξενιες> του....το υπαο της γιαμι για ενα μεσο χρηστη ειναι πιο <φιλικο> αυτο δεν τον κανει ουτε πιο παραμετροποιησιμο απο το οντισι, ουτε καλυτερο προγραμμα...........Και υποψιν το να ανεβαζει (οχι εσυ ) καποιος ενα δυο πινακακια με μετρησεις ....ανευ μεθοδολογιας , και πολλων αλλων , ολα πανε στο ποταμι...................
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

...............και σου ξαναπα με το 32 διαχειρισιμο μεσα απο το software του εγκαταστατη κανεις την καμπυλη λαστιχο......u know ...about ........rubber
 

Μηνύματα
22.271
Reaction score
15.543
Απάντηση: Audyssey XT32 vs. Parametric EQ

ο καλιμπρατορας δειχνει να γνωριζει αρκετα.

πολυ ωραιο τεστακι εκανε....μακαρι να ειχαμε και εμεις την δυνατοτητα να κανουμε τετοια.

Εσυ παλι μια απο τα ιδια.....ολοι ειναι ασχετοι μπροστα σου.

ασε μας ρε argi....
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.016
Μηνύματα
2.885.345
Members
37.976
Νεότερο μέλος
Spadidakis
Top