Auro 3D

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
μια χαρα εισαι ...τι θες να πεις με αυτο ;

απλα στις περισσοτερες ταινιες αντιλαμβανασαι καπως διαφορετικα τα πραγματα γυρω σου οταν ειναι τοσο ψηλα τα sur...δλδ ολα τα ακους απο πανω να ερχονται η να φευγουν δλδ ολα πετανε ....:D
...ομως δεν ειναι κακο αυτο αφου σαρεσει :roflmao:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Εννοώ Κώστα μου, ότι στις αίθουσες, δεν υπάρχουν περιφερειακά στο ύψος των θεατών! τι δεν καταλαβαίνεις;
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ναι αλλα εκει εχουν αλλες προδιαγραφες ....εσυ δεν εχεις καταλαβει οτι αλλιως ειναι γραμενο το εργο για τον σινεμα και αλλιως για ντο σπιτι ;)

και εκει πετανε πολλες φορες ολα αναλογα την θεση που θα κατσεις


αν τα κατεβασεις καμια 30-40 ποντους θα ακους καλυτερα
 



stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Θέλω και ολόγραμμα με λέηζερ πεντάλφα στο πάτωμα ή έστω στο ταβάνι με οπτικές ίνες σε μαύρο φόντο τον Baphomet.:D Ότι είναι πάνω είναι και κάτω.:king:
 



MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
The more that people understand those differences, the more they understand the power and success of the Auro-3D format.

Αυτό, τίποτα άλλο!
Τι λέ ρε παιδί μου, εάν δεν ''κατανοήσω'' τις διαφορές, δεν θα μπορώ να απολαύσω μια ταινία στο σπίτι μου, πρέπει να κατανοήσω οπωσδήποτε! ότι πρέπει να έχω 9-13 ηχεία, αλλιώς δεν ξέρω τι μου γίνεται, (για να κονομίσει κάνα φράγκο και η auro!) ;)
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Τι λέ ρε παιδί μου, εάν δεν ''κατανοήσω'' τις διαφορές, δεν θα μπορώ να απολαύσω μια ταινία στο σπίτι μου, πρέπει να κατανοήσω οπωσδήποτε! ότι πρέπει να έχω 9-13 ηχεία, αλλιώς δεν ξέρω τι μου γίνεται, (για να κονομίσει κάνα φράγκο και η auro!) ;)
Αυτά κατάλαβες από αυτό που διάβασες; ακόμα και η google μετάφραση δεν μπορεί να οδηγήσει κάποιον σε τέτοιο συμπέρασμα. :idk:

"Όσο περισσότερο οι άνθρωποι κατανοούν αυτές τις διαφορές, τόσο περισσότερο κατανοούν τη δύναμη και την επιτυχία της μορφής Auro-3D."
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Ξεκολλήστε απο τα οπαδικά. Προσωπικά μου είναι αδιάφορο το σύστημα, αρκεί να υπάρχει υλικό.

Το Auro κατά τη γνώμη μου έχει ένα μόνο σοβαρό μειονέκτημα για όποιον ενδιαφέρεται ν' ακούει σε υψηλότερη ή και υψηλή ένταση. Τη μεγάλη απόσταση των, συνήθως μικρών, μπροστινών ύψους απο τη θέση ακρόασης.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Το Auro κατά τη γνώμη μου έχει ένα μόνο σοβαρό μειονέκτημα για όποιον ενδιαφέρεται ν' ακούει σε υψηλότερη ή και υψηλή ένταση. Τη μεγάλη απόσταση των, συνήθως μικρών, μπροστινών ύψους απο τη θέση ακρόασης.
και εσένα ποιος σου είπε να βάλεις μικρά ύψους...?:whistling::p:D
[DOUBLEPOST=1523893670][/DOUBLEPOST]
Να περάσουμε το στάδιο 1 πρώτα , ν'ακούσουμε! Τι θα πάρουμε γουρούνι στο σακί;
Kαι μετά πάμε στο στάδιο 2.
γιατί ρει? εσύ όταν πας να πάρεις χοιρινό.. ζητάς πρώτα δείγμα να το δοκιμάσεις και αν σου κάνει...επιστρέφεις μετά στον χασάπη να πάρεις και το υπόλοιπο?:p:roflmao::roflmao:
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
και εσένα ποιος σου είπε να βάλεις μικρά ύψους...?:whistling::p:D
Δεν έχω ύψους και είναι στα 1,80 απο το κεφάλι μου. :p

Σκέψου όμως το μέσο σαλόνι με τα κύρια στα 3,50. Τα ψειράκια θα βρίσκονται στα 4,20-4,50. ;)
Τι να τιτιβίσουν εκεί;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Δεν έχω ύψους και είναι στα 1,80 απο το κεφάλι μου. :p

Σκέψου όμως το μέσο σαλόνι με τα κύρια στα 3,50. Τα ψειράκια θα βρίσκονται στα 4,20-4,50. ;)
Τι να τιτιβίσουν εκεί;
μα...ημικυκλικά δεν μπαίνουν τα ύψους ώστε να σχηματίζεται ένας νοητός θόλος και ισαπέχουσες αποστάσεις των ηχείων όλων των λέιερ?
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.152
Reaction score
93.263
μα...ημικυκλικά δεν μπαίνουν τα ύψους ώστε να σχηματίζεται ένας νοητός θόλος και ισαπέχουσες αποστάσεις των ηχείων όλων των λέιερ?
Αυτό θέλω να μας το δείξει κάποιος που έχει στήσει Auro 3D στην πράξη. :whistling:

Δεν θα εκφέρω προτίμηση σε κάποιον ειδικά. :lolsign:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
μα...ημικυκλικά δεν μπαίνουν τα ύψους ώστε να σχηματίζεται ένας νοητός θόλος και ισαπέχουσες αποστάσεις των ηχείων όλων των λέιερ?
Γίνεται να ισαπέχουν τα επάνω με τα κάτω αν τα επάνω βρίσκονται κοντά στον τοίχο; ;)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.110
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top