b&w 602 s2

Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Εγώ δεν είμαι τεχνικός για να σου πω κάτι με σιγουρια αλλά θα σου μεταφέρω αυτό που λέει ο τεχνικός της dynaudio. Αν ένα μεγάφωνο πάθει κάτι απλά το αλλάζεις διότι το επισκευασμένο δεν πληρεί τα στάνταρ των μετρήσεων της εταιρείας. My2cents.
Δε θα τα αγόραζα τα ηχεία.
 

Μηνύματα
7.270
Reaction score
11.818
Εγώ δεν είμαι τεχνικός για να σου πω κάτι με σιγουρια αλλά θα σου μεταφέρω αυτό που λέει ο τεχνικός της dynaudio. Αν ένα μεγάφωνο πάθει κάτι απλά το αλλάζεις διότι το επισκευασμένο δεν πληρεί τα στάνταρ των μετρήσεων της εταιρείας. My2cents.
Δε θα τα αγόραζα τα ηχεία.
Αν θυμάμαι καλά, αλλάζει η κάψα μαζί με το πηνίο. Πάνε πακέτο δηλαδή.
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.078
Αυτό πάντως με τα b&w αδυνατώ να το καταλάβω!Μιλάμε για ένα ηχείο τώρα 10 ετών,που δεν είναι απαραίτητο ότι τρέχει και κάτι βέβαια,αλλά όπως και να το κάνουμε τα υλικά του κρος να βάλεις μόνο έχουν φάει τα ψωμιά τους..και'χει και χτυπημένα tweeters που δεν αλλάθχηκαν :o

Στο skroutz αν μπεις,με 350-400€ υπάρχουν ηχεία βάσης με 6,5άρι ή 7άρι midbass και είναι και καινούρια..και τα παίρνεις και με δώσεις αν ζορίζεσαι.
Όχι το σαπάκι του καθενός.Γιατί,είναι b&w?Σιγά τ'αβγά!Πόσο καλύτερα να παίζει ένα εισαγωγικό βάσης 10ετίας b&w από ένα εισαγωγικό βάσης καινούριο κάποιας άλλης καταξιωμένης εταιρίας στο χώρο?
Μάλλον θα παίζει και χειρότερα ίσως!
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
εισαγωγικό βάσης 10ετίας b&w
Και βάλε... Τα S2 είναι.
Εγώ είχα πάρει 603 S3 το 2005, δηλαδή πριν 14 χρόνια. Άρα τα S2 πλησιάζουν 20ετία.
Γιαυτο και η τιμή, σε αντίθεση με ότι λένε άλλοι συμφορουμιτες εδώ, ΔΕΝ είναι καθόλου καλή, δεδομένης και της κατάστασης των τουιτερς.
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.078
δεδομένης και της κατάστασης των τουιτερς.
Μα αυτό είναι το χειρότερο στην ιστορία.Εντάξει,αν θες το συγκεκριμένο ηχείο ντε και καλά το παίρνεις,αλλά και με χτυπημένες μονάδες?
Γνώμη μου βέβαια έτσι?Μην παρεξηγηθώ κιόλας!
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Μα αυτό είναι το χειρότερο στην ιστορία.Εντάξει,αν θες το συγκεκριμένο ηχείο ντε και καλά το παίρνεις,αλλά και με χτυπημένες μονάδες?
Γνώμη μου βέβαια έτσι?Μην παρεξηγηθώ κιόλας!
Εντάξει, αν θέλει ντε και καλά b&w σε αυτά τα λεφτά, ας ψάξει να βρει κανένα ζευγάρι 685 S1. Για κάτι τέτοιο που είναι αρκετά νεότερο να δώσει 250-260 ευρώ, αν είναι σε καλή κατάσταση.
 

Μηνύματα
26
Reaction score
13
Καλησπέρα και πάλι,
Η πλειοψηφία βλέπω είναι εναντίον, οπότε και εγώ αυτό θα κάνω γι αυτό άλλωστε ρωτάω τους παλιούς και τους σέβομαι.
Δεν έχω σκοπό να αγοράσω μόνο b&w απλά κάτι παρεμφερές ως μέγεθος και πάντα φιλοσοφίας ηχείου βάσης που να μπορεί να παίξει προς το παρόν τουλάχιστον με τον av μου.
Τον χώρο μου τον έχετε δει κύριοι και κυρίες του site, την επιφάνεια του σαλονιού επίσης όπως και την απόσταση ακρόασης (3,5 περίπου) όπως μου ζήτησε ο k. Zizik. Οπότε ναι επιθυμώ να αγοράσω κάτι μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση μέχρι 300 ευρώ.
Αν οι διαχειριστές του site θεωρούν οτι ολο το θέμα πρέπει να μεταφερθεί στις αγγελίες ως ζήτηση (ή να ανοίξω νέο θέμα κατευθείαν στις αγγελίες?), τότε σας παρακαλώ να το κάνετε. Ο τίτλος πρέπει να είναι ζήτηση ηχείων βάσης? Θα το εκτιμούσα αν μπορούσατε να με βοηθήσετε επ¨αυτού.
Ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας και τις συμβουλές.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
να ανοίξω νέο θέμα κατευθείαν στις αγγελίες?
Αυτό είναι το καλύτερο, αλλά ψάξε πρώτα στην κατηγορία Ηχεία μήπως βρεις κάτι.

Ο τίτλος πρέπει να είναι ζήτηση ηχείων βάσης?
Ναι.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.707
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top