B&W club

Μηνύματα
631
Reaction score
534
Και τα δικά μου "μωρά".
Παλιά αλλά καλά για τα κυβικά τους (μου) που δεν τα αλλάζω με τίποτα για πολλούς και διάφορους λόγους (και οικονομικούς)... αλλά αν τ' άλλαζα πάλι B&W θα' παιρνα!
P1140495.JPG
P1140494.JPG
P1140491.JPG
 







Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Δε θέλω λεφτά....θα το κάνω το χαμαλίκι τσάμπα γιατί σε συμπαθώ!!!:p
Εσύ θα κάνεις το χαμάλη...
Εμείς τι σου φταίμε ρε αδερφέ, να καθαρίζουμε τους καφέδες από τα γραφεία και το παντελόνι μας?:fuckyou:

(Φύγαν τα τασσάκια λέμεεεεεεεεε!):roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
Δεν είναι καλή η φωτογράφηση το ξέρω αλλά θα περιμένω τον Κοτσίδη:tongue: ή τον Βλάσση:p με τις σούπερ φωτογραφικές τους να βγάλουν καμμιά της προκοπής:rolleyes:.
Υ.Γ. Δεν φαίνεται άλλο ένα sub στα αριστερά :)

 
Last edited:

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ
ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ
ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ
ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ
ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ
ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ ΛΑΪΚ


:hi:
 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Όχι βρε έχει κι άλλο!:D
Πάρε βαθιές ανάσες!
Σε λίγο θα έχει ταινία σεξ που θα ανοίξουμε νήμα για τους Αυλούς....:laugh:

 
Last edited:



Μηνύματα
236
Reaction score
246
Επειδή βλέπω το club των "κορναριστών" να παίρνει φόρα :)

Τα δικά μου ταπεινά ηχειάκια, για Stereo , B&W 683, τα οποία "τρώνε" σωστή ενίσχυση από RB-1080 και προ/dac Audiolab 8200DQ. Mainstream λύσεις το ξέρω, αλλά το τελικό αποτέλεσμα σε αυτή την φάση με έχει δικαιώσει.

Για το h/t ο Denon 3313 δουλεύει μόνο σαν preamp και οδηγεί τον RB-985MKII για το κεντρικό HTM61 και 685 Surround. Μεταξύ άλλων ο Denon οδηγεί και τα 2 Β&W Sub , δηλαδή το PV1 και το ASW610.

Ενόψει ανακαίνισης κάνω λίγο κράτη με τις αλλαγές/αναβαθμίσεις, αλλά με την λήξη των εργασιών, το Stereo Setup θα αναβαθμιστεί με CM10 σε λευκό που είναι τρέλα και το κεντρικό αν δεν δωθεί λύση με λευκό CMC2 μάλλον στο νέο HTM61S2 που βγαίνει σε λευκό ώστε αισθητικά να μην υπάρχει μεγάλη παραφωνία. Aναμένω με αγωνία ένα demo κομμάτι Class-D Rotel 2x250 να τον ακούσω σε συνδιασμό με τα CM-10 και ενδεχομένως να αλλάξω και τον RB-1080.

Επίσης το PV1 είναι κρίμα να χαντακώνεται στο σαλόνι προσπαθώντας να γεμίσει τον χώρο, θα μεταφερθεί στο "bedroom cinema" που θα κάνει παρέα σε 5 B&W M1. Για τις μοναξιές του υφιστάμενου 610, θα φροντίσω να του πάρω ένα 2ο να κάνουν παρέα. Τα πίσω 685 θα μετακομίσουν σε άλλες φάσεις με κλίση στους πίσω τοίχους και θα τοποθετηθεί ένα μικρό CM Center να εκτελή χρέη surround back.

Κατά καιρούς έχω διαβάσει σειρά από σχόλια που "χαντακώνουν" τα B&W αφού προηγουμένως ή τα έχουν συνδέσει σε AV's με "100W στο κανάλι" ή σε τίποτα ολοκληρωμένους των 100W στο κανάλι. Προσωπικά και εγώ πέρασα από όλες αυτές τις φάσεις μέχρι που κατάλαβα τι χρειάζεται το ηχείο για να δουλέψει. Αν το δίνει η B&W από 50-200W , ιδανικά θέλει 200W+. Το 683 κατα καιρούς το έχω ακούσει με συνδιασμό ενισχυτικών, με τον 1080 ήρθε και έδεσε. Ούτε boom-άρισμα ούτε "in your face" ούτε τίποτα. Τουλάχιστον για τα δικά μου αυτιά , στα λεφτά του είναι εξαιρετικό. Συγνώμη που δεν έχει 97db ευαισθησία για να το οδηγήσω με το tripath που έχω στο γραφείο μου, τι να κάνουμε :)

Τέλος θα με συγχωρέσετε, αλλά φωτό δεν θέλω να ανεβάσω από το σπίτι και τον χώρο, προς θεού δεν είναι κανένα "κοτέτσι" αλλά όποιος έχει καεί στον χυλό, φυσάει και το γιαούρτι :)
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Τέλος θα με συγχωρέσετε, αλλά φωτό δεν θέλω να ανεβάσω από το σπίτι και τον χώρο, προς θεού δεν είναι κανένα "κοτέτσι" αλλά όποιος έχει καεί στον χυλό, φυσάει και το γιαούρτι :)
 

Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
...Τέλος θα με συγχωρέσετε, αλλά φωτό δεν θέλω να ανεβάσω από το σπίτι και τον χώρο, προς θεού δεν είναι κανένα "κοτέτσι" αλλά όποιος έχει καεί στον χυλό, φυσάει και το γιαούρτι :)
Έλα βρε φίλε BoufisG, βάλε καμμιά φωτό:thumbsup:. Που να ξέρουμε ποιός είσαι;:boast:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.399
Reaction score
74.683
Μια χαρά είναι ο χώρος του, έχω πάει. Βάλε φωτό καλέ. :)
 


Μηνύματα
236
Reaction score
246
Μια χαρά είναι ο χώρος του, έχω πάει. Βάλε φωτό καλέ. :)
Το ξέρω ότι εσύ θέλεις να δείς φωτό του σιχτήρ :)

IMG_0549.JPG

IMG_0550.JPG

Και το "ξαρδεφάκι" του 1080

IMG_0551.JPG

Το surround setup ως έχει σήμερα:

IMG_0554.JPG

Και φυσικά, το αγαπημένο σημείο του σπιτιού και της γυναίκας μου!!!!

IMG_0552.JPG

Εντάξει τώρα; :)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.644
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top