B&W club

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Δεν βασιζομαι στο μπουμπουνισμα.Το μπασσο μου μεχρι εκει που κατεβαινει ειναι φλατ στο αυτι.Αυτο που λες ισχυει για χωρους αφροντιστους ηχητικα.Ισως το λες αυτο διοτι δεν εχεις ακουσει χωρο με πολλες μπασσοπαγιδες...
Γιάνννη μου τα χουμε πει στο θέμα σου


δεν υπάρχει μπασο φλατ στο αυτί...εκτός και αν το μέτρησες και δεν το είδα

ισχύει για όλους τους χώρους που οι μονάδες των χαμηλών δεν έχουν επαρκή ενέργεια για να φορτίσουν τον χώρο....
τα περισσότερα ηχεία( δηλαδή μαζί με τα δικά σου) δεν μπορούν να το κάνουν αυτό...

η φροντίδα του χώρου, που ας δεχτούμε ότι έχεις, δεν αποτελεί από μόνη της προϋπόθεση για να έχεις χαμηλές....
τα γούφερ σου το απαγορεύουν αυτό .-
 





vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.228
Reaction score
8.106
Φυσικα και δεν μου απαντησες τεχνικα,διοτι εισαι ΑΣΧΕΤΟΣ!

Εγω παραμενω στην πιο πανω παρατηρηση μου και θα σου πω και γιατι το κανανε.Συμβιβαστηκαν ετσι επειδη οι θεσεις των μαστεραδων ειναι σε πολυ μεγαλυτερο υψος απο τις οικιακες και τα ηχεια προοριζονται για οικιακο περιβαλλον.Τα σηκωσαν-αντι να δωσουν rake angle οπως θα επρεπε να κανουν,επειδη μπροστα ειναι η κονσολα!Τωρα,αν τους χαλασαν και ολη την ηχητικη ποιοτητα βγαζοντας τους το λαδι με την ισοσταθμιση για να τα φερουν οπως πρεπει,κακο του κεφαλξου τους!

Με λιγα λογια,μην κρινεις οταν εισαι ΑΣΧΕΤΟΣ!


Δεν βασιζομαι στο μπουμπουνισμα.Το μπασσο μου μεχρι εκει που κατεβαινει ειναι φλατ στο αυτι.Αυτο που λες ισχυει για χωρους αφροντιστους ηχητικα.Ισως το λες αυτο διοτι δεν εχεις ακουσει χωρο με πολλες μπασσοπαγιδες...
Γιάννης δεν σου απάντησα τεχνικά γιατί είμαι ένας ασχιετος κτηνίατρος (όπως έλεγε και ο σκαλ).
σου απάντησα επί της ουσίας. θα έπρεπε να ντρέπεσαι, δεν το κατάλαβες και συνέχισες.
συνέχισε.
αυτά.
 


vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.228
Reaction score
8.106
α παιδιά, στο άλλο home cinema της αδερφής μου έχουμε δυο b&w sub τις σφαίρες. (χρωστάω φωτό ε?)
το ένα κάνει τακ τακ τακ και δεν ανάβει, το άλλο παραμορφώνει σε μεγάλες εντάσεις.
η αντιπροσωπεία άλλαξε αλλα μας έλεγαν κάτι παλαβά.
που να πάω να τα δει κάποιος?
 


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
α παιδιά, στο άλλο home cinema της αδερφής μου έχουμε δυο b&w sub τις σφαίρες. (χρωστάω φωτό ε?)
το ένα κάνει τακ τακ τακ και δεν ανάβει, το άλλο παραμορφώνει σε μεγάλες εντάσεις.
η αντιπροσωπεία άλλαξε αλλα μας έλεγαν κάτι παλαβά.
που να πάω να τα δει κάποιος?
Ο Λάιος δεν τα έχει πάρει? ή κάνω λάθος?
Ρώτα τους , που είναι το επίσημο service?
Δεν πρέπει να είναι θέμα μεγαφώνων. Οπως το βλέπω.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
α παιδιά, στο άλλο home cinema της αδερφής μου έχουμε δυο b&w sub τις σφαίρες. (χρωστάω φωτό ε?)
το ένα κάνει τακ τακ τακ και δεν ανάβει, το άλλο παραμορφώνει σε μεγάλες εντάσεις.
η αντιπροσωπεία άλλαξε αλλα μας έλεγαν κάτι παλαβά.
που να πάω να τα δει κάποιος?
για αρχή δεν στέλνεις ένα μειλ στην b&w αφού δεν βγάζεις άκρη με τους εδώ ?
το μόνο σίγουρο είναι ότι θα βρεθεί τεχνικός να σου το κατσαβιδιάσει....
αλλά αν μπορεί να λυθεί πιο original που να συμφέρει γιατί όχι?
 





vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.228
Reaction score
8.106
ο γαμπρός μου ρε τα έχει.
είναι b&w κιας, έχει 2 μεγάλα δεξια αριστερά ένα κεντρικο μεσαιο σε μέγεθος και κάτι μικρά πίσω και πάνω. όλα b&w. atmos setup στο περίπου με 2 σαμπ. περίπου όλα, εμενα δεν με αρέσει ιδιαίτερα αλλα είναι εντυπωσιακό το άκουσμα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
ο γαμπρός μου ρε τα έχει.
είναι b&w κιας, έχει 2 μεγάλα δεξια αριστερά ένα κεντρικο μεσαιο σε μέγεθος και κάτι μικρά πίσω και πάνω. όλα b&w. atmos setup στο περίπου με 2 σαμπ. περίπου όλα, εμενα δεν με αρέσει ιδιαίτερα αλλα είναι εντυπωσιακό το άκουσμα.
και γιατί μας τον κρύβεις?

στείλε του ένα λινκ να κάνει εγγραφή :party:
και θα το προσέχουμε το παιδί σαν να ήταν δικός μας γαμπρός :laugh:
 





Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.201
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top