Bad sound kills good music

P

PMC

Guest
Και για όσους ασχολούνται και με την μεγάλη εικόνα ....
Δεν υπάρχει λόγος να μπαίνετε σε έξοδα !
Μια οθόνη 22ρα ασπρόμαυρη και θολή είναι αρκετή :lolsign:
Post automatically merged:

Το λογαριασμό παρακαλώ.... στους dimis&costas :biggrin: πως λέμε b&w, b&o, tso&lo :biggrin:
:(
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.337
Reaction score
125.259
άκουσα το παρακάτω άλμπουμ στο αμάξι, με ακουστικά και τέλος από το σύστημα που έχω στο σπίτι.
Βογγητα ολόβερ;
Σαν από διάρροια ή δυσκοιλιότητα;
Που ακούγονται πιο διακριτά τα βογγητα; Εδώ σε θέλω μάστορα.

Με το χομπυ της υψηλής πιστοτητας ασχολούμαι γιατί μ αρέσει, αν βέβαια δεν υπήρχαν οι περσονες τύπου σκαλουμπακα
Α να μπράβο.

Όλοι μας ακούγαμε μια χαρά τη μουσική μας, μέχρι που ήρθε ένας Σκαλουμπακας κι ακολουθήσαμε στις υγρές μεσαίες και στα μεταξένια πρίμα!

Οι κακές παρέες φταίνε για το Χάι Εντ.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.129
Και για όσους ασχολούνται και με την μεγάλη εικόνα ....
Δεν υπάρχει λόγος να μπαίνετε σε έξοδα !
Μια οθόνη 22ρα ασπρόμαυρη και θολή είναι αρκετή :lolsign:
Post automatically merged:



:(
jiovani νομίζω πως δεν ήσουν προκλητικός καμιά φορά, αν ποτέ "κατηγορήθηκαν" κάποιοι ως προκλητικοί προφανώς ήταν άλλοι...
αλλά να.... κάτι τέτοιες ατάκες είναι αυτές που τις λες προκλητικές....
δε γράφω τίποτα άλλο, αφενός γιατί δε μ' ενδιαφέρει η εικόνα, αφετέρου είναι μάλλον άδικο να πληρώσεις εσυ τη νύφη :p

Πάω ν' ακούσω κανα χαλαρωτικό.... :p

 
  • Like
Reactions: PMC



Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
H ελλειψη ελευθερου χρονου σκοτωνει την μουσικη.Οπως και το θεατρο, τον κινηματογραφο, τα βιβλια τον αθλητισμο.Η υπερμετρη δηλαδη αγωνια για την..αναπτυξη και η υπερπροσπαθεια για την..αριστεια :roflmao:
 


A

amoustakas

Guest
Οι καλές ηχόμπαρες συνιστούν σοβαρότατα μέσα αναπαραγωγής της μουσικής. Μην τις υποτιμάτε.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
@Dimifoot Μην το γελάς καθόλου γιατρουλη μου. Σύντομα θα ξεπεταχτει μια νέα γενιά χαιενταδων που δε θα μοστράρουν με περισσή αλαζονεία τα γλομποσυστηματα τους με τα καλά στηριγμενα ανακοντα, αλλά θα μοστράρουν τα μπάι δε μπουκ στημένα εξαψηφιας αξίας συστηματα και θα αντιμετωπίζουν αφ'υψηλου όποιον δεν έχει επιτύχει κάτι αντίστοιχο.
Και αυτό δεν έχει να κάνει με την τεχνολογία και την πρόοδο, ούτε μειώνει στο παραμικρό τη δουλειά και το διάβασμα το δικό σου, του αφτχια και πολλών άλλων. Είναι θέμα νοοτροπίας για να μην πω "συμπλεγματων".
 



P

PMC

Guest
αλλά θα μοστράρουν τα μπάι δε μπουκ στημένα εξαψηφιας αξίας συστηματα και θα αντιμετωπίζουν αφ'υψηλου όποιον δεν έχει επιτύχει κάτι αντίστοιχο.
Και αυτό δεν έχει να κάνει με την τεχνολογία και την πρόοδο, ούτε μειώνει στο παραμικρό τη δουλειά και το διάβασμα το δικό σου, του αφτχια και πολλών άλλων. Είναι θέμα νοοτροπίας για να μην πω "συμπλεγματων".

Ελπίζω να μην αναφέρεσαι σε μένα ....
Δεν θα ήθελα να σου δωσω τόσο λάθος εντύπωση και αν το έχω κάνει πρέπει να βρω έναν τρόπο να διορθωθεί αμέσως.:(

Αν έχω συμπεριφερθεί έτσι όπως περιγράφεις σε παρακαλώ πολύ να μου υποδείξεις που το χω κάνει και με ποιον τρόπο....
Αν δεν το γράφεις για μένα , γράψε μου ότι δεν το γράφεις για μένα.
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
544
Reaction score
1.205
@Dimifoot Μην το γελάς καθόλου γιατρουλη μου. Σύντομα θα ξεπεταχτει μια νέα γενιά χαιενταδων που δε θα μοστράρουν με περισσή αλαζονεία τα γλομποσυστηματα τους με τα καλά στηριγμενα ανακοντα, αλλά θα μοστράρουν τα μπάι δε μπουκ στημένα εξαψηφιας αξίας συστηματα και θα αντιμετωπίζουν αφ'υψηλου όποιον δεν έχει επιτύχει κάτι αντίστοιχο.
Και αυτό δεν έχει να κάνει με την τεχνολογία και την πρόοδο, ούτε μειώνει στο παραμικρό τη δουλειά και το διάβασμα το δικό σου, του αφτχια και πολλών άλλων. Είναι θέμα νοοτροπίας για να μην πω "συμπλεγματων".

Χεχε, δεν ειναι τυχαιο που το Stereophile αρχιζει πλεον να καλυπτει πολυκαναλα συστηματα
τα οποια ως γνωστον ΔΕΝ στηνονται με γλομπους. :gotcha:
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Βογγητα ολόβερ;
Σαν από διάρροια ή δυσκοιλιότητα;
Που ακούγονται πιο διακριτά τα βογγητα; Εδώ σε θέλω μάστορα.


Α να μπράβο.

Όλοι μας ακούγαμε μια χαρά τη μουσική μας, μέχρι που ήρθε ένας Σκαλουμπακας κι ακολουθήσαμε στις υγρές μεσαίες και στα μεταξένια πρίμα!

Οι κακές παρέες φταίνε για το Χάι Εντ.


Ποιος είναι ο Σκαλούμπακας;;
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ελπίζω να μην αναφέρεσαι σε μένα ....
Δεν θα ήθελα να σου δωσω τόσο λάθος εντύπωση και αν το έχω κάνει πρέπει να βρω έναν τρόπο να διορθωθεί αμέσως.:(
Δεν αναφέρομαι σε σένα. Δεν αναφέρομαι σε πρόσωπα αλλά σε νοοτροπίες. Αν κάποιος βλέπει το ηχοσυστημα του ως προέκταση του μορίου του, θα το βλέπει έτσι, είτε αποτελείται από γλομπακια και ψαροκασελες δεκάδων χιλιάδων ευρώ, είτε αποτελείται από σοβαρές ηχομηχανες αντίστοιχης αξίας.
Τώρα θα με ρωτήσεις, εύλογα είναι η αλήθεια, γιατί το γράφω εδώ αφού δεν αναφέρομαι σε σένα. Γιατί πολύ απλά, κανείς από όσους θέλουν να κάνουν επίδειξη δε θα το παραδεχτεί ευθέως. Και ο πιο εύκολος τρόπος να το κάνουν είναι να κρυφτούν πίσω από το bad sound kills good music. Αυτό δε συζητάμε εδώ?
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.580
Μηνύματα
2.864.909
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top