Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

.........Οι ταινίες αυτές αφορούν όντως όσους έχουν παιδιά.
Διαφωνώ. Άμα σου αρέσει μια ταινία είναι γιατί αρέσει σε εσένα και όχι γιατί αρέσει στους άλλους.
Δηλαδή και το μαχαίρι στο λαιμό να μου βάλουνε λέγοντάς μου να μην δω μια ταινία, εγώ θα τη δω!

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφορούν εσένα, αλλά δεν μου πέφτει και λόγος. Διατηρώ βέβαια κάθε δικαίωμα του να κρίνω, και όχι να σε κατακρίνω. Γι' αυτό άλλωστε είμαστε εδώ...
Και ποιός σου είπε ότι έχεις δικαίωμα να με κρίνεις; Άλλωστε αυτό που γράφεις περί μπάνιου δεν είναι κρίση αλλά κατάκριση!
Και μάλιστα προσβλητική ! Όχι για μένα, αλλά για τον εαυτό σου!

Άλλο αυτό όμως και άλλο το να τις παρακολουθώ μόνος μου. Περί ορέξεως βέβαια, κολοκυθόπιτα.
Γιατί; Απαγορεύεται να βλέπεις μόνος σου μια παιδική ταινία;
Εκτός κι αν υπονοείς τίποτ' άλλο........

Όσο για το:
"Επίσης οι εταιρίες δαπανούν εκατομμύρια στην έρευνα και την παραγωγή ειδών βρεφικής ένδυσης, στον σχεδιασμό εσωρούχων, σερβιετών, σεξουαλικών βοηθημάτων, σε παιδικές τροφές κτλ κτλ...
Αυτό δεν σημαίνει ότι οι 40χρονοι θα πρέπει να κυκλοφορούν με πιίλες και να φοράνε πάνες! Υπάρχι αγορά αλλά δεν απευθύνεται σε όλους!"
είναι ένα ατυχές παράδειγμα που υποδηλώνει ότι πράγματι θέλεις να υπονοήσεις κάτι.
Αλλά γιατί δεν το λες ευθέως;
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Εγώ πάντως τη μόνη Mariposa που ξέρω είναι αυτή από το Dead Or Alive 4 ( XBOX).


Μ'αρέσει...φαίνεται Kinky
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Κων/νε, το πρόβλημα δεν είναι ότι θέλεις να ενημερώνεις. Ενημέρωνε όσο θέλεις.
Το πρόβλημά σου είναι ότι θέλεις να τις βλέπεις. Και δεν έχεις παιδιά για δικαιολογία ("την είδα αναγκαστικά μαζί με τα παιδιά μου").

Ελπίζω να εκτιμήσεις ότι στο είπα ξεκάθαρα, για να μην παίζουμε την κολοκυθιά καμιά δυο σελίδες ακόμα.
ak1s, επαναλαμβάνω ότι δεν καταλαβαίνω γιατί είναι πρόβλημα που βλέπω την Barbie;
Τι εννοείς;
Ότι είμαι ανώμαλος;
Επειδή δεν είμαι παντρεμένος και δεν έχω παιδιά;
Αυτό εννοείς;
Γιατί δεν υπάρχει κάποια άλλη εξήγηση και αυτό που λες για το πρόβλημα δεν αφήνει περιθώρια για άλλη ερμηνεία!
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Re: Απάντηση: Re: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Και ποιός σου είπε ότι έχεις δικαίωμα να με κρίνεις; Άλλωστε αυτό που γράφεις περί μπάνιου δεν είναι κρίση αλλά κατάκριση!
Και μάλιστα προσβλητική ! Όχι για μένα, αλλά για τον εαυτό σου!
Το δικαίωμα κριτικής είναι βασικό σε μια Δημοκρατία. Εκθέτεις δημόσια τηνάποψή σου και είσαι υποχρεωμένος να δεχτείς κριτική ή ακόμα και σάτιρα...
Αν η κρίση μου είναι προσβλητική για μένα, είναι άλλο θέμα. Όπως και να'χει, δεν θα πρέπει να νιώθεις εσύ άσχημα...


Γιατί; Απαγορεύεται να βλέπεις μόνος σου μια παιδική ταινία;
Εκτός κι αν υπονοείς τίποτ' άλλο........
Δεν απαγορεύεται. Όπως δεν απαγορεύεται από άνδρες, πχ να φοράνε γυναικεία εσώρουχα. Αλλά είναι μια συμπεριφορά που χαρακτηρίζει όσους την ακολουθούν. Μην το πάρεις προσωπικά. Άλλωστε σου είπα: Περί ορέξεως...

Αλλά γιατί δεν το λες ευθέως;
Γιατί δεν έχω να πω κάτι περισσότερο. Ακόμα και αν σου αρέσει να το ακούς...
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Και μάλιστα για να επιστρέψουμε στην ταινία, θα την νοικιάσω σήμερα και θα τη δω στον προβολέα μου (έχει να δουλέψει από την προηγούμενη Barbie!!!).
Όσο για τα σεξουαλικά υπονοούμενα των ανωτέρω 2 μελών, ευχαριστώ που επιβεβαιώνουν την άποψή μου περί ορισμένων εδώ μέσα.
Ότι δηλαδή προσπαθούν να "καθοδηγήσουν" τα μέλη ώστε να καταλήξουν σε συμπεράσματα που θέλουν οι ίδιοι.
Έτσι άλλωστε έγινε και στην περίπτωση του TOSHIBA με το "ΟΛΕ".
Εκεί βέβαια προσπάθησαν να εμφυσήσουν ότι έχω τάχα διασυνδέσεις με την TOSHIBA ή ότι κάνω προφανώς κι άλλη δουλειά σχετική με παρουσιάσεις, γι αυτό και πανηγύρισα για ένα επαγγελματικό μηχάνημα!!
Έτσι δεν είναι ak1s;
 


Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
hello. exei kinisi i ethniki odos kaiser mpika. bibibo rulez.tar ypoloipa otan kataferw na ftasw spiti stis argamisi...
 


Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Αυτό που εννοώ Κων/νε είναι ότι από μακριά βλέπω ένα σύνδρομο παλιμπαιδισμού με ολίγην από οιδιπόδειο. Αλλά ψυχίατρος ΔΕΝ είμαι, οπότε μπορεί να λέω και βλακείες.
Και σταματάω εδώ, για να μην πω κι άλλες. Δεν έχει νόημα.
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Το ξερα οτι θα ξεφευγε παλι το θεμα !
Εσυ ρε γιατι δεν έκανες copy paste το δελτιο τυπου της ταινιας ;
Τοσες μερες το βλέπεις …
Το ρίξαμε στη παλαβή??
Καταγγέλλω τον συν-συντονιστή για διάκριση copy paste .



Παραγκα….ε παραγκα :410:
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Αυτό που εννοώ Κων/νε είναι ότι από μακριά βλέπω ένα σύνδρομο παλιμπαιδισμού με ολίγην από οιδιπόδειο. Αλλά ψυχίατρος ΔΕΝ είμαι, οπότε μπορεί να λέω και βλακείες.
Και σταματάω εδώ, για να μην πω κι άλλες. Δεν έχει νόημα.
Αφού δεν έχει νόημα, τότε γιατί τα λες;
Δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις;
Αν όχι, δες κι εσύ την Barbie....:126:
Απ' το να γράφεις αυτά που γράφεις είναι καλύτερο να δεις την Barbie.
Και μην φοβάσαι αν την δεις και το γράψεις, εγώ δεν πρόκειται να κάνω αυτά που κάνετε εσείς σε μένα.
 

Μηνύματα
331
Reaction score
0
Απάντηση: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Εμενα πάντως η εννιάχρονη κόρη μου όταν βλέπει Μπαρμπι - και έχει πολλές ταινίες της πιστέψτε με - μου το ξεκόβει μιά και καλή : " Μπαμπά φύγε εσύ τώρα . Εσύ είσαι αγοράκι . Δεν είναι για σένα " .
 


Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Re: Απάντηση: Re: Barbie Mariposa - Μπάρμπι Μαριπόσα & οι Νεραϊδοπεταλούδες φίλες της

Εσυ ρε γιατι δεν έκανες copy paste το δελτιο τυπου της ταινιας ;
Τοσες μερες το βλέπεις …
Το ρίξαμε στη παλαβή??
Καταγγέλλω τον συν-συντονιστή για διάκριση copy paste .


Παραγκα….ε παραγκα :410:
Επειδη θα γινοτανε μπαχαλο δεν το εβαλα !!!

Και επειδη ημουν σιγουρος οτι θα το εβαζε ο κωνσταντινος μολις το επερνε μυρωδια !!!!:116::116::116::116::116::116::116:
 

Μηνύματα
724
Reaction score
0
Επειδη εχω και εγω αρκετη εμπειρια στις ταινιες της Barbie, η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι βλεπονται ανετα και απο ενηλικες. Ισως αν ημουν μονος μου να μην νοικιαζα καποια να δω, αλλα θα ηταν μαλλον απο προκαταληψη γιατι μερικες εχουν και ωραια ιστορια κλπ. Ομως για μενα αυτες οι ταινιες ξεχωριζουν στον τεχνικο τομεα και ιδιαιτερα στα χρωματα οπου ιδιως οι πιο καινουριες ειναι πραγματικα εκπληκτικες. Αν θες να δεις πολλα, φωτεινα και εντυπωσιακα χρωματα, να δεις τι χρωματα μπορει να αποδωσει το μηχανημα σου, βαλε Barbie !!!
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Η ικανότητα του ψαρά φαίνεται και από το δόλωμα που βάζει. Κοι όταν για να πιάσεις ψάρια, βάζεις στο αγκίστρι γαλότσες, άστα να πάνε...
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Καλά, ένας πρωινός Διονυσάτος δεν φτάνει; Υπάρχει και απογευματινός; :111::119::114:
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Παρακαλω να ημερησετε το ξαναειπα και οι πρωινοι και οι απογευματινοι !!!

Μαθετε οτι και η " πλακα " η οποια κανετε καλο ειναι να εχει καποια ορια !!

Στο κατω κατω δικαιωμα του καθενα ειναι να βλεπει οτι ταινια θελει !!!

Παρακαλω να σταματησει ολο αυτο !!

Σαν τα κορακια περιμενετε να βαλει κατι ο κωστας και να αρχισετε τα ιδια !!!

1 - 2 - 3 φορες ε στο τελος δεν ειναι πλακα αυτο ειναι εμπαθεια !!!
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
Παρακαλω να ημερησετε το ξαναειπα και οι πρωινοι και οι απογευματινοι !!!

Μαθετε οτι και η " πλακα " η οποια κανετε καλο ειναι να εχει καποια ορια !!

Στο κατω κατω δικαιωμα του καθενα ειναι να βλεπει οτι ταινια θελει !!!

Παρακαλω να σταματησει ολο αυτο !!

Σαν τα κορακια περιμενετε να βαλει κατι ο κωστας και να αρχισετε τα ιδια !!!

1 - 2 - 3 φορες ε στο τελος δεν ειναι πλακα αυτο ειναι εμπαθεια !!!
μπράβο jim

ευχαριστώ που είπες ότι ήθελα να πώ και εγώ.

Παιδιά, με όλο το θάρρος, η πλάκα και το πείραγμα εχει ενα οριο, σε πολλούς το όριο διαφέρει. Να μάθετε (ή μάλλον ξέρετε) ποιά είναι τα όρια του καθενός.

Οι προσβολές που διάβασα πρός τον Κωνσταντίνο με ενόχλησαν. Ειλικρινά και δεν το λέω με καμμία διάθεση να φανώ "break-baller" αφού με ξέρετε οτι στην πλάκα είμαι απο τους πρώτους...., αλλά το μέτρο και το τάκτ πήγε στράφι...

Το τι θέλει να δεί ο καθένας είναι δικό του θέμα. Αν εγώ θέλω να βλέπω ταινίες φρίκης και τρόμου τι είμαι εγκληματίας? Η αν βλέπω αισθηματικές με κλάμα είμαι κλαψιάρης ερωτίλος??

Ο καθένας βλέπει οτι του αρέσει... και με οτι αρέσκεται ο καθείς μας...

Σεβασμός πλήζ.
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Ρε παιδιά, τρεις συντονιστές απάντησαν και δεν είπε ένας να σβήσει το παραπάνω μήνυμα του ψεύτικου Διονυσάτου;
Υπάρχουν και κάποια όρια και το να φτιάχνει κανείς δεύτερο λογαριασμό φωτοκόπια ενός άλλου για να τον κοροϊδέψει τα ξεπερνάει...
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.184
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top