Benq W1070+


Μηνύματα
176
Reaction score
10
Καληςπερα έχω τον benq w1070 αποςταςη οθόνης προβολεα 3.51μ κλειστό το ζοομ μπορεί να δώσει 106"πανι με 40cm μαυρο bolder πάνω σε τι αποςταςη πρεπει να τοποθετηθεί απο την οροφή ο προβολεας;
 


Μηνύματα
23
Reaction score
25
καλησπερα παιδια!

πηρα προσφατα τον 1070+ online απο ενα γερμανικο καταστημα σε καλη τιμη.
ψαχνοντας στο ιντερνετ ειδα οτι λυνονται διαφορα θεματα με firmware upgrade, αλλα απ οτι καταλαβα λογω της σχετικης δυσκολιας στο να το περασεις, οι αντιπροσωπίες δεν το μοιραζουν.
ενταξει, απο υπολογιστες κατεχω και απ οτι μπορεσα και ειδα σχετικα με το πως γινεται στον προηγουμενο 1070, δεν νομιζω πως θα με δυσκολεψει.
το θεμα ειναι που μπορω να το βρω, μαζι με τα tools που χρειαζονται.
ειδα σε προηγουμενες σελιδες οτι μιλουσατε για την εκδοση 1.04 και πανω.
η δικη μου ειναι η 1.02, γι αυτο μ εχει πιασει φαγουρα να το αλλαξω :)
αν μπορει κανεις να βοηθησει, τον ευχαριστω εκ των προτερων.

και κατι ακομα, offtopic, αλλα επειδη ειδα σχετικα ποστς, ας ρωτησω..
σκεφτομαι να παραγγειλω αυτη την 120αρα οθονη απο εδω:

http://www.platinumhomecinema.co.uk...matt-grey-16-9-electric-projector-screen.html

λεω να παρω gain 0,8 γιατι παραειναι φωτεινος ρε σεις! μας βγαζει τα ματια ακομα και σε μπεζ τοιχο! :idk:

τον συγκεκριμενο πωλητη και τις οθονες του τις ξερετε;
τις εχει δοκιμασει κανεις; αξιζουν;
μην την φαμε.. κυπριακο υποθετο, γιατι αντε να την στελνεις πισω μετα.

και παλι καλησπερα
Σταυρος
 

Μηνύματα
176
Reaction score
10
Γεια το δικό μου τον αγόρασα τον Ιούνιο του 2014 και εχει πάνω έκδοση 1.08 .Αυτη που φοράς ΕΣΥ δείχνει ποσο καιρό ήταν στο ράφι το μηχάνημα σου .Συμβουλη μου;στηρίξτε επιτέλους αυτη τη χώρα και σταματήστε να κάνετε πλούσιους τους Γερμανούς .τωρα πήγαινε για τεχνικη υποστήριξη στη Γερμανία
 

Μηνύματα
23
Reaction score
25
Γεια το δικό μου τον αγόρασα τον Ιούνιο του 2014 και εχει πάνω έκδοση 1.08 .Αυτη που φοράς ΕΣΥ δείχνει ποσο καιρό ήταν στο ράφι το μηχάνημα σου .Συμβουλη μου;στηρίξτε επιτέλους αυτη τη χώρα και σταματήστε να κάνετε πλούσιους τους Γερμανούς .τωρα πήγαινε για τεχνικη υποστήριξη στη Γερμανία
ψιτ
μεγαλε?
δεν μπηκα εδω για να τσαμπουκαλευτω. μπηκα για να βρω λυση. με πιανεις;



αμα τον πηρες κι εσυ τοσο, μαγκια σου.
χαλαλι και το firmware.

παμε παρακατω.

(νομιζα οτι κατι τετοιες βλαχομαγκιες ηταν λυμενες στο παρον φορουμ. τεσπα..)
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
νομιζα οτι κατι τετοιες βλαχομαγκιες ηταν λυμενες στο παρον φορουμ.
Πού είναι το πρόβλημα και τι να λύσουμε;

Ο καθένας λέει ότι θέλει αν δεν προσβάλλει.
 

Μηνύματα
23
Reaction score
25
τωρα, πλακα με κανεις;
το υφος της γραφης μου και την απαντηση την προσεξες;
τραβα στην γερμανια?

παιδια;
αν προωθειτε καταστηματα απ το φορουμ και βγαζετε τους αλλους μαλακες, να μου το πειτε να το ξερω.

δεν τρεχει καστανο. θα βαλω ενα 24αρι καπνικο στον ναυτιλο μου στα 20 βατ και θα τ αντεξω
 

Μηνύματα
176
Reaction score
10
τωρα, πλακα με κανεις;
το υφος της γραφης μου και την απαντηση την προσεξες;
τραβα στην γερμανια?

παιδια;
αν προωθειτε καταστηματα απ το φορουμ και βγαζετε τους αλλους μαλακες, να μου το πειτε να το ξερω.

δεν τρεχει καστανο. θα βαλω ενα 24αρι καπνικο στον ναυτιλο μου στα 20 βατ και θα τ αντεξω
ΚΑΛΗΜΕΡΑ δεν μπόρεσα να δω καλα τι είπες γιατι μάλλον σε διέγραψαν .Εγω δεν σε είπα βλάχο το μόνο που σου είπα ειναι οτι το μηχάνημα σου ειναι παρά πολυ παλιό .ΤΟ είχαν πολυ καιρό στο ράφι για αυτο το πήρες φτηνότερα.ΤΟ να πάρεις κάτι απο ελλαδα καλο σε εσένα θα κανείς απο πολλές απόψεις
[DOUBLEPOST=1448321542][/DOUBLEPOST]
ΚΑΛΗΜΕΡΑ δεν μπόρεσα να δω καλα τι είπες γιατι μάλλον σε διέγραψαν .Εγω δεν σε είπα βλάχο το μόνο που σου είπα ειναι οτι το μηχάνημα σου ειναι παρά πολυ παλιό .ΤΟ είχαν πολυ καιρό στο ράφι για αυτο το πήρες φτηνότερα.ΤΟ να πάρεις κάτι απο ελλαδα καλο σε εσένα θα κανείς απο πολλές απόψεις
Υπάρχουν μαγαζιά κουβαλούν ρίξει χρήματα για να βλέπουνε τα μηχανάκια να παίζουν.
 

Μηνύματα
23
Reaction score
25
δεν διεγραψαν τιποτα. ολα εκει ειναι.
τεσπα
εληξε το θεμα απο μερους μου.
φιλε (που δεν ξερω και το ονομα σου), δυο καταστηματα εχω και κανω εισαγωγες. (γι αυτο και μπορεσα να το φερω εν μεσω CC)
οι πελατες μου ψωνιζουν απο κινεζομαγαζα που τα βρισκουν πιο φτηνα.
ε και;
τι να κανω; να τους δειρω;
ετσι ειναι το εμποριο και η ελευθερη αγορα.
οταν βρισκεις κατι που σε συμφερει, πας εκει με ολα τα ρισκα.
αν θελεις ασφαλεια, πας εκει που σε προσεχουν και τους παντρευεσαι, αλλα μπορει ν αγορασεις πιο ακριβα.
το να κατακεραυνωνεις ομως οσους το κανουν, ε δεν ειναι σωστο, πως να το κανουμε.
εξαλλου, οι καλοι οι εγχωριοι επαγγελματιες εχουν παντα δουλεια. δεν θα τους λειψουν καποιοι που ψωνιζουν κι απο αλλου.

σημερα εστειλα μαιλ στον γερμανο να μου βρει το firmware, για να μην σε εχω να μου γρινιαζεις που εκανα αυτο το τοσο σοβαρο ατοπημα και το ζητησα απο εδω

no offence
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
Πρώτον. Προβολέας με παλιότερο firmware θα μπορούσε να αγοραστεί κι απο την Ελλάδα.
Δεύτερον. Επειδή ένας έγραψε την άποψή του, το forum προωθεί εμπόρους;
Τρίτον και γενικό. Για την εγγύηση ενός προϊόντος, αν αυτή δεν είναι πανευρωπαϊκή ή παγκόσμια, υπεύθυνος είναι ο πωλητής.

Απορώ...
 

Μηνύματα
23
Reaction score
25
δεν ειπα οτι προωθει εμπορους. (ασε που δεν ειναι και κακο, αρκει να μην υπαρχει εχθροτητα απεναντι σ αυτους που ψωνιζουν απο αλλου)
εκανα απλα ερωτηση οταν ειδα τον mod να υπερασπιζεται μια επιθετικη απαντηση, απεναντι σε μια εμφανεστατα ευγενικη ερωτηση.
να βγαλω ακρη ηθελα.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
Δεν υπερασπίστηκε άλλο απ' την ελεύθερη έκφραση της άποψης όλων.
 

Μηνύματα
176
Reaction score
10
Δεν ειναι καλο να στηρίζουμε και τα δικά μας μαγαζιά ;Εγω παρατηρώ οτι συγκεκριμένα στους προβολείς η ελλαδα ειναι πολυ φτηνότερη
 

Μηνύματα
23
Reaction score
25
μα δεν ειπα εγω οτι δεν ειναι καλο να στηριζουμε τα δικα μας μαγαζια!
τεσπα. ακρη δεν θα βγαλουμε..

πισω στο θεμα μας.
ειδα αυτο και λεω να το παρω:

http://www.amazon.com/Interpro-Cover-Ceiling-Mounted-Projector/dp/B00DVMRG2O

υπαρχει κατι αναλογο ειδικα για το δικο μας μοντελο;

στο avsforum καποιος εγραψε αυτο:

"Clean the filter every 30 or so hours and you should never have a dust blob problem. Depending on the projector If you can place an auto air filter over the air intake it will be even better. You can put the filter on with Velcro. You can get the filters at your local wally mart in the auto section. There are many sizes to choose from."

να καθαριζεις τα φιλτρα καθε 30 ωρες και αν ειναι δυνατον να βαλεις με βελκρο μπροστα απ την εισαγωγη αερα ενα εξτρα φιλτρακι..

γινεται;

υ.γ. στο σπιτι δεν καπνιζει κανεις. ολοι ηλεκτρ τσιγαρα εχουμε..
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
Απ' ό,τι θυμάμαι ο 1070 δεν έχει σφραγισμένο οπτικό οπότε δύσκολο να γλυτώσεις τα blobs.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Καλησπέρα σε ολους ,

Αυτό είναι το πρώτο μου ποστ.
Μετά από αρκετό ψάξιμο αγόρασα και εγώ τον w1070+ σαν μια πρώτη εισαγωγή στους προβολείς .
Τον συγκεκριμένο τον πήρα απο το αγγλικό amazon.
Εδω και κάποιες μέρες έχω παρατηρήσει χωρίς focus κάτι σαν μια τρίχα στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης.
Οσο και αν καθαρισα το εξωτερικό μέρος του φακού δν κατάφερα να το διορθώσω.Όταν δουλεύει focused υπάρχει μια σχετική άσπρη θολούρα στο σημειο.
Πιστεύετε οτι πρεπει να το πάω για service ?Είναι
IMG_20160319_212448.jpg
κάτι που καλύπτεται έστω και ο καθαρισμός απο την εγγύηση? Ανεβάζω και τη σχετική φώτο.

Φιλικά,
Βασίλης
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.875
Reaction score
77.475
Καλησπέρα σε ολους ,

Αυτό είναι το πρώτο μου ποστ.
Μετά από αρκετό ψάξιμο αγόρασα και εγώ τον w1070+ σαν μια πρώτη εισαγωγή στους προβολείς .
Τον συγκεκριμένο τον πήρα απο το αγγλικό amazon.
Εδω και κάποιες μέρες έχω παρατηρήσει χωρίς focus κάτι σαν μια τρίχα στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης.
Οσο και αν καθαρισα το εξωτερικό μέρος του φακού δν κατάφερα να το διορθώσω.Όταν δουλεύει focused υπάρχει μια σχετική άσπρη θολούρα στο σημειο.
Πιστεύετε οτι πρεπει να το πάω για service ?Είναι View attachment 57473 κάτι που καλύπτεται έστω και ο καθαρισμός απο την εγγύηση? Ανεβάζω και τη σχετική φώτο.

Φιλικά,
Βασίλης
Καλωσόρισες Βασίλη!
Μορφολογικά δεν το λες και απλή τρίχα..για HD μασχαλoτριχιά προς π@υt$oτριχα το κόβω και μάλιστα 16:9:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

τσέκαρες τον φακό με το μάτι αν σκιάζει κάτι πίσω του?επηρεάζεται με το ζουμάρισμα ή όχι?

λόγω του ότι εστιάζει πολύ καλά,θεωρώ ότι πρέπει να είναι κάτι κοντά στο ''σώμα'' της λάμπας,αλλά περίμενε να σου πουν γνώμες τα έμπειρα φιλτράτα στελέχη με τα χρυσά JVC-SONY και τα Runco:p

εμείς με τα άφιλτρα dlp projectoria είμαστε πιο ευπαθείς σε τέτοιες καταστάσεις,μπάζουμε από παντού:geek::laugh::D
 


Μηνύματα
3
Reaction score
0
Καλησπέρα παιδιά,
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,
Υπάρχει και σκυλος στο χώρο με κοντη τρίχα που παει παντού αλλα είμαι σε διαδικασία ανάρτησης σε τοίχο οπότε ελπιζω να ειναι λιγο πιο προστατευμένος.
Με το ζοομ το μονο που αλλαζει ειναι οτι φαινεται σα θολουρα.θα κοιταξω και οπτικα το φακό κ ισως ανοιξω τη λάμπα. Ειδαλλως θα απευθυνθω στο Μανωλη.
Αυτό όμως δεν ακυρώνει την εγγύηση?
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.374
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top