BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Κατα τα αλλα τις θεσεις εργασιας (των golden boys μαλλον) τις κοβει η παλιοπειρατεια. Και μετα με πηραν τα κλαμματα.
 


Μηνύματα
28
Reaction score
0
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Τα ελληνικά δισκάκια δε κάνουν ούτε για νοίκιασμα. MKV 1080p, και δε βλέπουν ούτε 0.01€ μου οι ελληνικοί "διανομείς".

(Ακόμα γελάω με τις φωτός που δείχνουν 1080i για λογότυπο AV, και αμέσως 576 για την ταινία)
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Κοντεύει ένας χρόνος απο τότε που άνοιξε το θέμα αυτό. Καμία νεώτερη ενημέρωση δεν υπάρχει; Κάποια σοβαρή απάντηση απο την AV; Οι σημερινές παραγωγές br που κάνει εξακολουθούν να παρουσιάζουν τα "προβλήματα" αυτά ή τώρα φτίαξαν; Όχι τίποτα άλλο αλλά με το κλείσιμο των ελληνικών tracker, λόγω της γνωστής ιστορίας θα πρέπει να ανταποκριθούν σε πιο αυξημένη ζήτηση.
 


Μηνύματα
6
Reaction score
0
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Το δοκίμασα και εγώ και παίζει σε 576. Απαράδεκτο, σκέτη κοροιδία!
 

Μηνύματα
218
Reaction score
2
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

576 για την ταινία? Πλάκα κάνετε!
 


Μηνύματα
146
Reaction score
20
ΠΟΤΕ! Δεν αγοράζω ελληνικά δισκάκια ποτέ! Εδώ που τα λέμε ούτε τα νοικιάζω!
Μαζι σου mate ! Και να μην εχουν ελλ υπ μονο Amazon ( com, co.uk, de, fr ) και Play !!!
 

Μηνύματα
26
Reaction score
0
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Aυτό ισχύει μόνο για την AV ή και άλλες όπως η Odeon?
Να ξέρω όταν βλέπω AV να την αποφεύγω...
 

Μηνύματα
387
Reaction score
131
Σε ποιά ταινία αναφέρεστε ότι έχει ανάλυση 576?

Η αλήθεια πάντως είναι ότι έχουν κυκλοφορήσει αρκετές ταινίες οι οποίες έχουν ανάλυση 1080i σε αντίθεση με τις ξένες κυκλοφορίες που έχουν κανονικά 1080p.Αν και τώρα τελευταία δεν έχω δει πολλές σε 1080i.Λέτε να διορθώθηκαν κάπως τα πράγματα ή είναι η ιδέα μου?
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Σε ποιά ταινία αναφέρεστε ότι έχει ανάλυση 576?

Η αλήθεια πάντως είναι ότι έχουν κυκλοφορήσει αρκετές ταινίες οι οποίες έχουν ανάλυση 1080i σε αντίθεση με τις ξένες κυκλοφορίες που έχουν κανονικά 1080p.Αν και τώρα τελευταία δεν έχω δει πολλές σε 1080i.Λέτε να διορθώθηκαν κάπως τα πράγματα ή είναι η ιδέα μου?

Το θέμα είναι ξεκάθαρο στο εξής:
η ταινίες έπαιζαν στα 576 όταν η σύνδεση player (στην περίπτωσή μας PS3) & προβολέα γινόταν μέσω component.
Κάποιο επιπλέον κλείδωμα έριχνε την ανάλυση.
Κάποια από τις επόμενες μέρες θα ξανανοικιάσω την ταινία για να δω πλέον & μέσω hdmi τι παίζει.

Το δε θέμα είναι πως η AV όχι μόνο έχει βάλει extra κλειδώμα αλλά δεν το αναφέρει πουθενά στην συσκευασία της ταινίας. & μάλιστα ένα κλείδωμα που καμία άλλη εταιρία δεν έχει βάλει (εντός ή εκτός Ελλάδος) κάνοντας την AudioVisual πρωτοπόρο αλλά όχι στην σωστή κατεύθυνση......
Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για περίοδο οικονομικής ύφεσης & ένα τεράστιο ποσοστό θεατών να κατεβάζει από όπου βρίσκει μεταγλωτισμένα mkv
 

Μηνύματα
4.365
Reaction score
4.234
δεν μπορει να γινει κατι νομικα? ή να γινει καταγγελια στον οργανισμο προστασιας καταναλωτη?
 



Μηνύματα
218
Reaction score
2
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Ούτε Parnassus τίποτα. Μόνο όλο τις άθλιες κομεντί και τις παλιές "παλιαντζούρες" θυμούνται και ξέρουν να βγάζουν. Έλεος πια.!
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Αχ Αχ , τι είχες ΑV ; Τι είχα πάντα !!

Το 2006 αγόρασα το Matrix Revolutions δεν θυμάμαι πόσο από γνωστό δισκάδικο.Nαααα (με το συμπάθειο) κάτι στάμπες επάνω ΕΠΟΕ, ΑΕΠΙ και κάτι τέτοια, μαζί μ' αυτά και μιά τεράστια στάμπα DTS 5.1 στην ηχητική μπάντα.Μέχρι εδώ όλα καλά...έλα όμως που με το που μπήκε το δισκάκι στο player δεν υπήρχει πουθενά μπάντα DTS 5.1 ...ούτε να τη διαλέξεις από τα μενού, ούτε πουθενά ! Με το που άρχιζε η ταινία έδειχνε το τρέϊλερ της Dolby Digital και γειά σας ...

Είχα έρθει σε επαφή τότε με κάποιον υπάλληλο της AV και του εξήγησα το πρόβλημα αλλά προσπαθούσε μάλλον να με βγάλει τρελλό, ότι ο ενισχυτής μου δεν παίζει DTS και άλλα τέτοια όμορφα και επειδή είμαι λίγο οξύθυμος για να μη του δώσω το DVD να το φάει τα μάζεψα και έφυγα.Από τότε δεν έχω ξαναγοράσει οτιδήποτε από δαύτους και αν μ' αρέσει μιά ταινία τους την παίρνω απ' έξω, οι υπότιτλοι δεν είναι αναγκαίοι για μένα τουλάχιστον.

YΓ. Αν έχετε την ταινία βάλτε τη να την ξαναδείτε ή νοικιάστε τη η ίδια έκδοση είναι και στα βίντεο κλαμπ και αν βρείτε μέσα μπάντα DTS να μου τρυπήσετε τη μύτη
 

Μηνύματα
540
Reaction score
0
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Ναι, το θυμάμαι! Είχαν πει τότε ότι ήταν λάθος στην εκτύπωση του εξωφύλλου!!!
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Ναι, το θυμάμαι! Είχαν πει τότε ότι ήταν λάθος στην εκτύπωση του εξωφύλλου!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έλα ρε φίλε είχαν πεί κατί τέτοιο ;;;;!!! ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ και μου βγάζαν τον ενισχυτή άχρηστο και ότι δεν παίζει DTS ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.110
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top