BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Και μετα τους φταινε τα πειρατικα των μαυρων, τα "δωρεαν" των εφημεριδων και τα κατεβασματα απο το παλιο-ιντερνετ...

Οσο για τις "εξηγησεις", μαλλον μας περνανε για εντελως ηλιθιους ή/και ασχετους.
Ανθρωπε μου, εκανες την πατατα... σε πηρανε ομως χαμπαρι... ζητα μια συγνωμη τουλαχιστον και πες πως απλα εγινε λαθος. Μην προσπαθεις να βγεις απο πανω και μας τρελανεις ολους!

Απορω πως δεν εχει βγει ακομα καποιος "υπευθυνος" να δηλωσει οτι το να αγοραζεις ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣ προϊον σε ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ απο το εξωτερικο ειναι ανηθικο ή οτι τα "ιδιωτικα φορουμ" (!!!) ειναι ανεξελεγκτος χωρος διασπορας φημολογιων
 

Μηνύματα
1.877
Reaction score
10
Re: Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Και μετα τους φταινε τα πειρατικα των μαυρων, τα "δωρεαν" των εφημεριδων και τα κατεβασματα απο το παλιο-ιντερνετ...

Οσο για τις "εξηγησεις", μαλλον μας περνανε για εντελως ηλιθιους ή/και ασχετους.
Ανθρωπε μου, εκανες την πατατα... σε πηρανε ομως χαμπαρι... ζητα μια συγνωμη τουλαχιστον και πες πως απλα εγινε λαθος. Μην προσπαθεις να βγεις απο πανω και μας τρελανεις ολους!

Απορω πως δεν εχει βγει ακομα καποιος "υπευθυνος" να δηλωσει οτι το να αγοραζεις ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣ προϊον σε ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ απο το εξωτερικο ειναι ανηθικο ή οτι τα "ιδιωτικα φορουμ" (!!!) ειναι ανεξελεγκτος χωρος διασπορας φημολογιων

Σωστοοοοοός!!!
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Ξέρεις κάποιον ''υπεύθυνο'' πουθενά στην Ελλάδα?
 

Μηνύματα
1.877
Reaction score
10
Re: Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Ξέρεις κάποιον ''υπεύθυνο'' πουθενά στην Ελλάδα?
Όλοι είμαστε υπεύθυνα ανεύθυνοι σε αυτή τη χώρα!!!
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Εγώ έχω σταματήσει ν' αγοράζω και το έχω ρίξει στις ματρόσκες...Να πανε να μαμηθούν πια, που νομίζουν ότι μπορούν να μας δουλεύουν...:141:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Και εγώ το ίδιο, κατεβάζω ματρόσκες καλές, τις κάνω blue ray και τις γράφω σε δισκάκια, τώρα τα δισκάκια είναι λίγο πρόβλημα, (λόγω καρτών) αλλά θα το ξεπεράσουμε!
 

Μηνύματα
3.189
Reaction score
774
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Μια καλη ματροσκα 1080p της ταξης των 10-13gb εχει καλη ποιοτητα εικονας ανταγωνιστικη του bd?Ειδικα στο μαυρο...
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Μια καλη ματροσκα 1080p της ταξης των 10-13gb εχει καλη ποιοτητα εικονας ανταγωνιστικη του bd?Ειδικα στο μαυρο...
Ναί, ανταγωνιστικότατη!!! ειδικά στο μαύρο (έχω CRT!)
 

Μηνύματα
42
Reaction score
0
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Λογω της κοροιδιας σταματησα πλεον να πηγαινω σε Video club η να αγοραζω DVD.

Eχω 1080p projector / Blueray και ολη τη σχετικη υποδομη για να απολαυσω την καλυτερη δυνατη εικονα/ηχο και αρκετες φορες επεσα "θυμα" των Ελληνικων μεταφορων.

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με τα 1080 των MKV και μαλλον εκει θα καταληξω μεχρι να βελτιωθουν οι μεταφορες δεν θα ξανασχοληθω μαζι τους......
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με τα 1080 των MKV και μαλλον εκει θα καταληξω μεχρι να βελτιωθουν οι μεταφορες δεν θα ξανασχοληθω μαζι τους......

Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα, αυτή τη χρονική στιγμή υπάρχουν λύσεις για όλα τα γούστα, από τον λιγότερο απαιτητικό χρήστη μέχρι τον πιο ακραίο χαϊεντά της εικόνας:

α. Όποιος δεν έχει πολύ μεγάλες απαιτήσεις από την εικόνα του, κατεβάζει τις ματρόσκες 720p και είναι μια χαρά.

β. Όποιος είναι σε setup με 1080p προβολέα, επίπεδη τηλεόραση κτλ., αλλά δεν καίγεται και για τη μέγιστη ποιότητα, κατεβάζει τις ματρόσκες 1080p.

γ. Ο ακραίος χαϊεντάς της εικόνας όμως, που θέλει να είναι 100% σίγουρος ότι θα πάρει τη μέγιστη δυνατή ποιότητα εικόνας, κατεβάζει αποκλειστικά τα Blu-ray στην ασυμπίεστη μορφή τους και μετά έχει τρεις λύσεις μπροστά του:

1. Αν είναι αγγλομαθής σε υψηλό επίπεδο και δεν χρειάζεται τους ελληνικούς υπότιτλους και παίζει μέσω HTPC ή mediabox, τότε απολαμβάνει επιτόπου.

2. Αν χρειάζεται τους ελληνικούς υπότιτλους, τότε μετατρέπει το αρχείο .m2ts σε εντελώς ασυμπίεστη ματρόσκα αναφοράς με τον οδηγό που έχουμε ανεβάσει, και παίζει μέσω HTPC ή mediabox και είναι ταμάμ! :126:

3. Αν πάλι θέλει να παίζει μόνο με Blu-ray player, τότε το απόλυτο κυριλίκι είναι η τελευταία έκδοση του TSmuxer, η 1.10.06 που φαίνεται ότι δουλεύει στους περισσότερους. Προσθέτει ελληνικούς υπότιτλους λοιπόν στο αρχικό αρχείο .m2ts της ταινίας και το καίει σε δισκάκι Blu-ray! :126:

Το απόλυτο κυριλίκι... :142:
 


Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

3. Αν πάλι θέλει να παίζει μόνο με Blu-ray player, τότε το απόλυτο κυριλίκι είναι η τελευταία έκδοση του TSmuxer, η 1.10.06 που φαίνεται ότι δουλεύει στους περισσότερους. Προσθέτει ελληνικούς υπότιτλους λοιπόν στο αρχικό αρχείο .m2ts της ταινίας και το καίει σε δισκάκι Blu-ray! :126:

Το απόλυτο κυριλίκι... :142:
Παραγγελίες δεχόσαστε φιλτατε και φφφφανταστικε Παναγιωτη ! :137:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.648
Reaction score
94.608
Απάντηση: Re: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Ουστ παλιοπειρατές...
[RELIOPS="Γιατί διώχνεις τους πειρατές;"]
[/RELIOPS]:138:
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Τελικά, τι έγινε με το blu ray;
Γιάννη, έχεις τίποτα νεώτερο;
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.886
Ζητώ συγνώμη που δεν έγραψα στο forum για τη συγκεκριμμένη ταρζανά της Audio Visual ως όφειλα σαν μέλος του. 'Εστειλα όμως αυτή την επιστολή στο Hitech (... ναι, εγώ είμαι ο συντάκτης του γράμματος) με αφορμή το ότι η ίδια ταινία - Slumdog Millionaire - είχε δοκιμαστεί από το περιοδικό στην αμερικάνικη έκδοσή της με χαρακτηριστικά που αρμόζουν στο format του Bluray, και όχι σε κάφρους.
Αναφερόμουν επίσης στην ίδια επιστολή ονομαστικά και στην εταιρία Σπέντζος, σχετικά με το .... δρόμο που άνοιξε στις κυκλοφορίες DVD ( ως απόγονος του ... Ταρζάν), σχόλιο όμως που δεν μεταφέρθηκε στη στήλη, μικρή όμως σημασία έχει.
Απλώς θεώρησα πως τουλάχιστον θα είχαν την τσίπα να απαντήσουν σε ένα περιοδικό, ακόμα κι αν αυτό μόνο απάντηση δεν ήταν.
Πρέπει, όμως, να κατάλαβαν πως - τουλάχιστον - τους πήραμε χαμπάρι!!

Γιάννης Τριανταφύλλου
:126:
 

Μηνύματα
1.877
Reaction score
10
Ζητώ συγνώμη που δεν έγραψα στο forum για τη συγκεκριμμένη ταρζανά της Audio Visual ως όφειλα σαν μέλος του. 'Εστειλα όμως αυτή την επιστολή στο Hitech (... ναι, εγώ είμαι ο συντάκτης του γράμματος) με αφορμή το ότι η ίδια ταινία - Slumdog Millionaire - είχε δοκιμαστεί από το περιοδικό στην αμερικάνικη έκδοσή της με χαρακτηριστικά που αρμόζουν στο format του Bluray, και όχι σε κάφρους.
Αναφερόμουν επίσης στην ίδια επιστολή ονομαστικά και στην εταιρία Σπέντζος, σχετικά με το .... δρόμο που άνοιξε στις κυκλοφορίες DVD ( ως απόγονος του ... Ταρζάν), σχόλιο όμως που δεν μεταφέρθηκε στη στήλη, μικρή όμως σημασία έχει.
Απλώς θεώρησα πως τουλάχιστον θα είχαν την τσίπα να απαντήσουν σε ένα περιοδικό, ακόμα κι αν αυτό μόνο απάντηση δεν ήταν.
Πρέπει, όμως, να κατάλαβαν πως - τουλάχιστον - τους πήραμε χαμπάρι!!

Γιάννης Τριανταφύλλου
:126:
Γιάννη ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!! Προσωπικά έστειλα email με το θέμα στην 20 Century media, αλλά με έγραψαν κανονικά (μάλλον)!!! Και πάλι ΜΠΡΑΒΟ!!!
 

Dam

Μηνύματα
120
Reaction score
2
Εταίρίες ένα πράγμα καταλαβαίνουν τα φράγκα..
Κόφτε τους τα έσοδα από αεριτζίδικα Blu-Ray και τότε θα πονέσουν...
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

[IMGL]http://img2.pict.com/07/dd/64/1694708/0/bdstwb26341x.jpg[/IMGL]Στον Πυρετό της Δόξας (Fame: The Original Movie)

Κυκλοφορία/Release: 13/10/2009
Γλώσσες/Languages: English, French, German, Italian, Spanish Cas
Υπότιτλοι/Subtitles: English, French, German, Ελληνικά, Italian, Chinese, Corean, Spanish Cas, Indonesian
Οθόνη/Aspect Ratio: 1080i HIGH DEFIGNITION WIDESCREEN 16:9/1.85:1
 

Μηνύματα
218
Reaction score
2
Απάντηση: BluRay ή «BluRay» από την AUDIOVISUAL?

Οθόνη/Aspect Ratio: 1080i HIGH DEFIGNITION WIDESCREEN 16:9/1.85:1
Όχι ότι με ενδιαφέρει η συγκεκριμμένη ταινία αλλά από ότι βλέπω το βιολί βιολάκι. Ένα ακόμα Bluray να το χαίρονται.:141:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.968
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top